پيرامون شخصيت، جايگاه، نقش، خدمات و ويژگي‌هاي يكي از مراجع جليل‌القدر و عظيم‌الشأن تقليد شيعه حضرت آيت‌الله العظمی ناصر مكارم‌شيرازیبه تناسب حال و هواي خود و بضاعت مزجاتمان مطالبي را تقديم نماييم،(به قلم؛ علی زادسرجيرفتی) دانلود کتاب تفسیر نمونهادامه . . .

 

                                 بسم الله الرحمن الرحيم

«. . . انما يخشي الله من عباده العلماء . . .»

مقدمه :

به فضل الهي و مدد حضرات معصومين سلام‌ا...عليهم‌اجمعين و با هدايت بقيه‌ا...الاعظم (عج) بيش از هزار سال است كه روحانيت اصيل و پاكدامن شيعه و در رأس آن مراجع عاليقدر تقليد، امناي مسلمانان متدين سراسر تاريخ اسلام حنيف و تشييع عزيز بوده و هستند.

روحانيت گران‌سنگ شيعه بيش از هزار سال است كه در ترويج اسلام، تبليغ شيعه، توصيف ائمه‌ي چهارده‌گانه سلام‌ا...عليهم‌اجمعين، و تشريح احكام عبادي، سياسي، تجاري، اجتماعي، نظامي و . و. . . دين مبين، لحظه‌اي درنگ نكرده است و به فراخور وسع علمي و امكانات دنيوي روزگار خويش طي قرون متمادي نسل‌ اندر نسل، وسيله‌ي عملي تحقق آيه‌ي شريفه «انا نحن نزلنا الذكر و انا له لحافظون» بوده و هستند و در مقاطع مختلف تاريخ اسلام در كشورهای؛ ايران اسلامی، بزرگ و كهن، عراق، لبنان، جنوب عربستان، افغانستان، پاكستان، شبه‌قاره‌ی هند، بحرين، لندن، پاريس، بن، واشنگتن و . و . .  و همه‌ی بلاد اسلامی  كه شيعه‌ي اثني‌عشري را در خود جاي داده‌اند، هدايت‌گر شيعيان، حافظ دين، مبلغ رسالت، مأمن مسلمين، مانع انحراف متدينين، موجب قوام عقايد متعهدين، باعث پيشرفت موحدين و باني احداث اماكن ديني و معلم ده‌ها و بلكه صدهاهزار متعلم علوم اسلامی حوزات مقدسه‌ی علميه بوده و هستند.

آدمی با كمي تأمل در راز استقامت روحانيت معظم شيعه و لحظه‌اي تفكر نسبت به رمز بقا و پايداری مراجع عالی‌مقام شيعه، در می‌يابد كه تقوای الهی و به هنگام بودن و همدل و همراه شيعيان شدن ايشان بوده است كه موجب پايداری و مايه‌ی جاودانگي اينان حفظهم‌الله، شده است.

 روحانيت و مرجعيتی را قدر می‌نهيم كه نه فقط مذهب شيعه و شيعيان را از انواع خطرات مادي و معنوي حفاظت كرده و صيانت نموده‌اند بلكه بعد از حدود 1400 سال كه از هجرت پيامبر خاتم صلي‌الله‌عليه‌وآله‌وسلم و شهادت علي عليه‌السلام و ده فرزند برومند و معصوم ديگرش صلوات‌الله‌عليهم اجمعين گذشته بود، توانست مسير تاريخ را تغيير داده و قدرت غيرقابل محاسبه و كنترل پروردگار را در مقابل كفار قدر و به اصطلاح قدرتمندان قداره‌بند، به نمايش بگذارد و چشم، گوش، هوش، حواس، قلم و بيان صدهاميليون و بلكه ميلياردها انسان روزگار معاصر را متوجه اسلام و اهل‌بيت صلوات‌الله‌عليهم اجمعين، بگرداند و همانند امام خميني سترگ و عظيم‌القدر سلام‌ا...عليه، را به ارمغان آورد و مثل آيت‌الله معظم خامنه‌ای كبير مدظله‌العالی را كه نگارنده خود را به تقليد از او مفتخر می‌داند، تحويل جوامع اسلامی بدهد.

آری هر ذي‌عقل و صاحب‌شعوري درك مي‌كند و مي‌فهمد كه راز استقامت روحانيت و رمز بقاي مراجع عظيم‌الشأن تقليد، تقوي بوده است. زهد و عدم وابستگي آنان به دنيا و اقتدا كردنشان به مولا و سرور اتقيا علي مرتضي عليه‌السلام، بوده است كه روحانيت مستقل، مؤثر و سرنوشت‌ساز شيعه را از سر سفره‌ي «واسطه ارض و سماء مهدي صاحب‌الزمان عجل‌ا...تعالي‌فرجه‌الشريف»، بلند نكرده است و جيره‌خوار سلطنت‌هاي جور و حكام جائر نگردانيده است، و چون «مفتي‌هاي عامه» جزو حقوق‌بگيران دولت‌ها نشدند و آن گفتند كه خدا فرموده است و چيزي نوشتند كه مؤيد آن «ام‌الكتاب» است و مواردي را فاعل شدند كه مورد تقرير «اوصياي 12گانه ‌عليهم صلوات‌الله» قرار گرفته‌اند و در هر عصر و هر نسلي با اجتهاد الهي خويش كه زمان و مكان را مورد مداقه قرار داده‌اند، شيعه را چراغ راه و شيعيان را راهبري آشنا و مورد اعتماد گرديدند.

غرض از اين مقدمه‌ي اجمالي آن است كه برابر پرسش‌هاي خبرگزاري قرآني ايران پيرامون شخصيت، جايگاه، نقش، خدمات و ويژگي‌هاي يكي از مراجع جليل‌القدر و عظيم‌الشأن تقليد شيعه به تناسب حال و هواي خود و بضاعت مزجاتمان مطالبي را تقديم نماييم:

«رجلي» از «رجال لاتلهيهم تجاره و لا بيع عن ذكر الله ...» منظور است كه نمونه‌ي حضرتش در ابعاد گوناگون در دوران معاصر بسيار نيست اگر چه بايد گفت اندك است.

«همو» را مي‌گويم كه اولين بار با نام شريفش در يكي از روزنامه‌هاي كثيرالانتشار با عنوان «خاطرات در تبعيد» آشنا شده و دانستم كه يكي از فضلاي برجسته روحانيت معظم شيعه كه ضد رژيم ستم‌شاهی است، جناب ايشان است. بلی مبارزه با طاغوت و رژيم سفاك شاهنشاهی اين حضرت بزرگوار و مجاهد فی‌سبيل‌الله را تمام مردم و مكان‌هاي مذهبي مناطق جيرفت، چابهار، انارك و مهاباد، شهادت مي‌دهند. و آنگاه كه بعضاً مكان‌هاي تبعيد معظم‌له را بر شمرده‌اند، متأسفانه نام مبارك جيرفت ما را از قلم انداخته‌اند.

شخصيتي شخيص را مطمح‌نظر است كه:

1-  وقتي شهرت مباركش را بدون پسوند به يكي از قوي‌ترين جستجوگرهاي فضاي مجازي سايبر مي‌سپاري، بيش از يك‌ميليون و يكصدهزار عنوان خبر و مطلب مي‌يابي و هنگامي كه با پسوند، روي كلمه‌ي پيدا كن فشار بدهی، حاصل جستجو، بيش از يكصدوشصت‌هزار مورد، تيتر و متن پيرامون موضوعات گوناگون دينی، سياسي، اجتماعي و.و. خواهد شد كه در نوع خود قابل ملاحظه و مهم است.

2-  مرجع محترم و زمان‌شناسی را كه جزو خبرسازترين مراجع دينی است مقصود است كه وقتي كه در هر يك از جستجوگرهاي خبرگزاري‌هاي داخلي كنكاش مي‌كني صدها مورد و بلكه بيشتر خبر و عنوان از فضائل و ارشاداتش را به دست خواهی آورد.

3- نام پربركت حضرت ايشان، آشناي گوش و چشم و ذهن و زبان ميليون‌ها شيعه‌ي اثنی‌عشری سراسر عالم تشيع است و جوامع اسلامی ساير كشورهای جهان نيز هم.

4- كلمه‌اي را مورد دقت قرار داده‌ايم كه ده‌ها و بلكه صدها رسانه‌ي مختلف ديداري و شنيداري صهيونيزم بين‌الملل از آن گريزان هستند و بغض شديد خودشان را در ارتباط با كتابت و يا قرائت اين كلمه مخفی نمی‌سازند.

5- بلندمرتبه‌اي را مورد اشاره قرار مي‌دهيم كه راه و رسم و قلم و بيان او، خميرمايه‌ي هزاران تحقيق عالمانه‌ي صدها محقق محترم در رشته‌های گوناگون علوم دينی و موضوعات سياسي و اجتماعي بوده و هست.

6- مقام منيعي را مدنظر قرار داده‌ايم كه فقط يكصدوسي(130) كتاب پرمحتواي فقهي، كلامي، فلسفي، احكامي، سياسي و عقيدتي را تاكنون از خود به يادگار گذاشته است كه دعا می‌كنيم كه تا از اين قبيل «باقيات‌الصالحات» سماحتش افزون باد.

7- عزيزي را كه از او مي‌نويسم همان كسي است كه مشوق ده‌ها نويسنده‌ي پرآوازه و گمنام، و استاد راهنماي صدها فيلسوف، مفسر، صرفي و نحوي بوده وهست.

8- از آن فرزانه و انديشمندي مي‌گوييم و مي‌نويسيم كه اعتقاد داريم يكي از نوابغ دوران معاصر است، زيرا در دوران دبستان بعضاً در هر سالي دو كلاس را آموخته است و در چهارده سالگي طلبه‌اي باهوش و پرتلاش در حوزه‌ي علميه زادگاه خويش بوده است و در 18 سالگي يكي از علماي جوان و برجسته‌ي حوزه‌ي مقدسه‌ي علميه‌ي قم به شمار آمده است و در 24 سالگي مطابق تقريظ و تأييد دو نفر از مراجع عظيم‌الشأن نجف اشرف، به عنوان پر افتخار مجتهدی مسلم و مطلق مفتخر گرديده است.

9-                           روحاني بلندمرتبه‌ی مورد توجه ما، دانشمندي است كه به هر كدام از شهرهاي محروم كشور كه تبعيد شد آن منطقه را متحول ساخت، منكران اين مدعي را عرضه مي‌داريم كه به شهرستان‌هاي جيرفت، چابهار، مهاباد و انارك سفر كنند تا بدانند كه چگونه عدو (شاه) سبب خير شد و با تبعيدكردن امثال حضرتش، گور خود را كند تا الحمدلله به جهنم رهسپار شد.

10-                       علامه‌اي كه بيش از 28 سال است كه به تعليم و تعلم علماي دين مشغول است و درس خارج سماحتش بيش از دوهزار (2000) نفر دانش‌پژوی علوم ديني و در آستانه‌ي اجتهاد را در خود جاي داده است.

11-    مقابله با مهجوريت قرآن كريم بزرگترين شاخصه‌ي معظم‌له است و بهترين سند بر صحت اين مدعا تفسير شريف، گرانقدر و گرانسنگی است كه بعد از كتاب خدا، مفاتيح‌الجنان، نهج‌البلاغه، رساله‌هاي عمليه، حافظ و سعدي، تقريباً در اكثر منازل مسلمين و مؤمنين جاي دارد و مورد استفاده اقشار مختلف مردم قرار مي‌گيرد.

12- دفاع همه جانبه و تمام عيار اين بنده صالح خدا، از كيان دين اسلام و اصول شيعه در برابر هجوم كافران و منافقان، دليلی مستحكم و مستند دارد كه نام آشنای خواص می‌باشد و تاكنون ده‌ها بار به چاپ رسيده است و فريادرس به هنگام دانشجويان مسلمان دانشگاه‌هاي سراسر كشور در زمان رژيم ستم‌شاهي شده بوده است، كتابی كه نه فقط جوانان متدين و حزب‌اللهي ابراني را مسلح به پاسخ مستند و مستدل قرآني، فلسفي و عقلي در برابر القاء شبهات ماركسيست‌ها مي‌كرد بلكه فريادرس جوانان تحصيل‌كرده‌ي مسلمان كشورهاي ديگر از قبيل عراق و افغانستان و كشورهاي عربي بود و حقيقتاً در آن برهه‌ي از زمان تأليف چنان كتابي كه هنوز هم طراوت و كارايي خود را از دست نداده است خود به خود بيانگر كياست و تيزهوشي و نبوغ اين مرجع بزرگوار و جليل‌القدري كه ما تاكنون شما را منتظر اسم شريفش گذاشته‌ايم، مي‌باشد.

13-   آري، اين استاد برجسته و كم نظير حوزه‌ی علميه و مباركه‌ی قم، تحقق بخش فرمايش حضرت امام خميني می‌باشد كه فرمود : »(نقل به مضمون)، «مجتهد مي‌بايست با توجه به زمان و مكان بتواند، حكم خدا را استنباط كرده و فتوا صادر كند» توجه به اين نكته‌ی كليدی در استخراج حكم خدا از منابع چهارگا‌نه‌ی مشهور، به ‌هنگام‌بودن اين مرجع عاليقدر را كه موقعيت‌شناسي و مكان‌يابي‌اش در صدور فتوی، نبوغ اين عالم بزرگوار و پويا را مشخص می‌نمايد.

14- تبليغ تشيع و ترويج فرهنگ علوي آن هم در سخت‌ترين شرايط و حساس‌ترين مقاطع تاريخي توسط اين بنده‌ي خوب خدا كه علوي‌تبار و حسيني‌مسلك است با ماهنامه‌ي «مكتب اسلام» كه اميد دل هر مسلمان مبارز و قوت قلب هر به‌تنگ‌آْمده‌ي از خفقان بود. توجه خاص به مهدويت و اظهار نظر صريح و مستند راجع به حجت‌بن‌الحسن‌العسكري عجل‌الله‌تعالي‌فرجه‌الشريف و رسواساختن مدعيان دروغين «رؤيت» امام زمان و خصوصا ترويج و تبيين فرهنگ مهدويت از برجستگي‌هاي خاص ديگر ايشان است.

مطمئناً، اين عالم رباني، مفسر صمداني، فقيه عالي‌مقام و مرجع عاليقدر همان عظيم‌الشأن و جليل‌القدري است كه شما در ذهن مبارك خود به دست آورده‌ايد يعني حضرت آيت‌الله‌العظمي حاج شيخ ناصر مكارم شيرازي فقيه، برجسته‌ي فقه آل‌محمد صلي‌الله‌عليه‌وآله‌وسلم، است.

علاوه بر اين چهارده بندی كه به صورت اختصار  به استحضار رسيد، ده مورد ديگر از صفات حميده اين فيلسوف و فقيه مطرح و فعال را از ده‌ها و بلكه صدها قول و فعل و كارهاي قلمی حضرت ‌آيت‌الله‌العظمي مكارم شيرازي مدظله، را تقديم مي‌نمايد كه به ظاهر بيست‌وچهار مطلب و مورد است ولی بعضی از آن ها (پاراگراف‌ها) حاوی موارد متعدد ديگری نيز هستند و مابقی آن‌ها را به وقت ديگری می‌سپارد :

اول؛ فرياد وي بر سر مقامات سازمان كنفرانس اسلامي كه براي حمايت از سرزمين مقدسي كه قبله‌ي اول مسلمين است، كه بايد به پا خيزد و شر دشمن غدار صهيونيسم بين‌الملل را از سر جهان اسلام كم و كوتاه بگرداند. و همچنين خواهش ايشان از ديگر مراجع عالي‌مقام جهان اسلام جهت چاره‌انديشي براي حوادث تلخ و جانسوز سامرا و امامين عسكريين از ديگر خلاقيت‌هاي ذهني ايشان است، نشان روشن و محكمی بر عملكرد درست مرجعيت معظم شيعه و جهانی فكر كردن معظم له، می‌باشد.

دوم؛تسليح جوامع اسلامي داخل ايران و خارج از آن به علوم صرف، نحو، حديث، فقه، فلسفه، تفسير، اصول و احكام اسلامي يكي ديگر از شاخص‌هاي ممتازبودن سماحت مباركش مي‌باشد كه دلايل و براهين آشكار و غيرقابل ‌انكار آن، احداث مدارس علميه و تعليم قريب به 2000 طلبه‌ي در آستانه‌ي اجتهاد از سراسر جهان اسلام.

سوم؛منتقد به معني واقعي كلمه كه همان «نصح» مورد سفارش پيامبر خاتم صلي‌الله‌عليه‌وآله‌وسلم مي‌باشد، از ديگر صفات ممتاز حضرت آيت‌الله‌مكارم شيرازي است، زيرا حضرت ايشان از دولت‌هاي نه‌گانه‌ي بعد از پيروزي انقلاب اسلامی هميشه «نقد» داشته‌اند اما زيبا، دلسوزانه، پدرانه، حكيمانه يعنی دقيقاً همانند آينه عمل كرده‌اند. هم خوبي‌ها را به تصوير كشيده‌اند و قدرداني خويش را ابلاغ كرده‌اند و هم كجي‌ها و كاستي‌ها را متذكر شده‌اند و هشدار داده‌اند. از جمله تقدير معظم‌له از اقدامات دولت خدمتگزار در امر جمع‌آوری ذكات و گله‌مندي شديد وي از گراني‌های بی‌حساب و كتاب فعلی در كل كشور.

چهارم؛ به‌هنگام‌بودن ايشان در حوادث مستحدثه در ايران اسلامي و جهان اسلام و عالم تشيع نيز تا حدود زيادي وي را از همتايان خود متمايز مي‌كند، مثلا چگونگي مشي و منش ايشان در انتخابات‌هاي مختلف كشور و هشدارهاي حكيمانه‌اش راجع به كيفيت برگزاري آن‌ها. موضع‌گيري صريح، قوي و جدي در رابطه با حوادث جانگداز سامرا، نجف و سراسر عراق، پاسخ‌گويي مستقيم خودش بدون هر گونه واسطه‌اي به سؤالات شرعي مقلدين، تشريح چگونگي اسلام آمريكايي و غرب‌پسند. و چه بسيار است از اين‌گونه، كه حضور جدي و به‌موقع وي را در سرنوشت مسمانان سراسر عالم اعلام مي‌كند و به عنوان يك ملجأ و ستون براي جهان اسلام و انقلاب اسلامي و جمهوري اسلامي ايران، نقش‌آفريني كرده است يعد از اين نيز.

پنجم؛ورود به فضاي مجازي سايبر و استفاده‌ي درست از اين ابزار پيشرفته و و رواج و نشر دين و ديانت در سراسر جهان بشر از طريق اين امكان مهم و قوي جهاني، به روز بودن ايشان را و اطلاع درست حضرتش را از جهان «انفجار اطلاعات» و چگونگي «تكنولوژي برتر» به تصوير مي‌كشاند.

ششم؛ شناخت سماحتش از وضعيت عملكرد فرهنگي دشمن پيرامون نسل جوان كشور كه اكثريت قابل توجهي هستند و فهم درستشان از چگونگي رواج فسق، فجور، فحشا و منكرات در نسل جوان توسط انواع رسانه‌هاي ديداري، شنيداري، اينترنت، سي‌دي، ماهواره، ويدئو و.و. و هشدارهاي لازم و ضروري به والدين جهت آمادگي آنان براي مقابله با ناهنجاري‌ها و بزه‌هاي فردي و جمعي مورد اشاره.

هفتم؛توجه خاص به بيداري جهان اسلام در مقابله با انواع توطئه‌هاي استكبار جهاني و ليبراليسم غربي خصوصاً آمريكاي جهان‌خوار، ويژگي بارز ديگر جناب ايشان است كه سخت مفيد و مؤثر بوده است.

هشتم؛ عنايت خاص به وضعيت معيشت و موقعيت مقلدين جنابش در سراسر عالم در وقت استنباط احكام الهي و صدور فتوا و بالاخص راجع به طواف حجاج محترمی كه مقلد او هستند، انصافا فتواي معظم‌له در مجاز دانستن طواف در كل صحن خانه‌ي خدا و كعبه‌ي معظمه، گره‌گشا بود و سال‌هاست كه بسياري از حجاج به راحتي مي‌توانند مناسك طواف را با زحمت كمتري انجام بدهند و آرزومنديم كه روزي برسد كه مراجع جهان اسلام و ايشان راه‌حلي اسلامي و خداپسند راجع به وقت افطار كه اختلاف چنددقيقه‌اي بين مفتيان عامه و مراجع شيعه وجود دارد و در ماه مبارك رمضان بيننا و بين الله حجاج ايرانی (عمره‌گذاران) را با مشكل جدي روبرو مي‌گرداند، پيدا كنند و فتوا صادر فرمايند.

نهم؛از ديگر خصال پسنديده‌اي كه از اين مرجع تقليد سراغ داريم، «خلاقيت» ذهني و اعتماد به نفس جدي كه معظم‌له دارند، مثلا پيشنهاد ايشان به دست‌اندركاران فرهنگي كشور خصوصاً صدا و سيما در خصوص توليد فيلم‌هايي كه با متون قرآني و محتواي آسماني زير نظر متخصصان برجسته و كارشناسان كارآزموده و مورد اعتماد باشند.

دهم؛  موارد فراوان ديگري وجود دارد كه در اين مجال نمي‌گنجد، و ليكن از باب «ختامه مسك» به ويژگي بسيار خاص ايشان در رابطه با انقلاب اسلامي، جمهوري اسلامي ايران و ولايت مطلقه فقيه اشاره مي‌گردد كه حقيقتاً همانند معما براي امثال صاحب اين سطور باقی مانده است و آن همراهي جدي، قوي، شديد و اعتقادي و الهي حضرت ايشان با امام خميني قدس‌سره و رهبر معظم انقلاب حضرت آيت‌الله‌معظم خامنه‌اي كبير مد‌ظله، از قبل از پيروزي انقلاب اسلامی تا «زماننا هذا». حالا چرا سماحتش دنبال مناصب حكومتی و امتيازات دولتی نرفت، الله اعلم. عمرشان دراز و وجودشان به سلامت و سايه‌اش بر سر مسلمين مستدام باد.

خداوند سبحان و منان منت نهد و ما را پاك بگردان و توفيقی رفيقمان بگرداند كه قدرشناس عملی امثال حضرت آيت‌الله العظمی حاج شيخ ناصر مكارم‌شيرازی مدظله‌العالی، باشيم، ان‌شاءالله.

اللهم رزقنی شفاعه الحسين يوم‌الورود و ثبت لی قدم صدق عندك مع‌الحسين و اصحاب الحسين الذين بذلوا مهجهم دون‌الحسين عليه‌السلام».

والسلام عليكم و علی عبادالله‌الصالحين

 

ملتمس دعا، طلبه‌ی بسیجی؛

 

علی زادسرجيرفتی،

 

نماینده‌ی مردم شریف جیرفت و عنبرآباد در

 

دوره‌های چهارم، پنجم و هفتم مجلس شورای اسلامی

 

1387/05/21

گروه سياسی(ايكنا) :حجت‌الاسلام زادسر:

با توجه به اين‌كه قصد بر اين است تا ان‌شاءالله در آينده، نوشتنی‌های ديگری را نيز تقديم حضور شريف شما خوانندگان بزرگوار، بنماييم، چنانچه در انتهای همين صفحه برای بهتر شدن محتوی و همچنين نثر و ادبيات آن‌ها، ما را راهنمايی بفرماييد، موجب امتنان مضاعف خواهد بود.«خاطر نشان می‌كند كه می‌توانيد اسم مباركتان را مرقوم نفرماييد و يا از اسم مستعار، استفاده كنيد». ضمناً مستحضر هستيد كه فرمايشات شما و عرايض ما، به صورت عمومی و علنی خواهد بود. بديهی است كه اين مديريت در انتشار مطالب و يا عكس آن، خود را مجاز می‌داند. با تشكر و ابراز ارادت

گروه سياسی(ايكنا) :حجت‌الاسلام زادسر

مقابله با مهجوريت قرآن كريم شاخص‌ترين ويژگی‌ آيت‌الله مكارم شيرازی است

 مقابله با مهجوريت قرآن كريم بزرگترين شاخصه‌ آيت‌الله مكارم شيرازی است و بهترين سند بر صحت اين مدعا تفسير شريف، گرانقدر و گرانسنگی است كه بعد از كتاب خدا، مفاتيح‌الجنان، نهج‌البلاغه، رساله‌های عمليه، حافظ و سعدی، تقريباً در اكثر منازل مسلمين و مؤمنين جای دارد و مورد استفاده اقشار مختلف مردم قرار می‌گيرد. ادامه . . . .

 =====

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...