زادسرافزود: بارها در مصاحبه‌هاي خود گفته‌ام، سرپرست تيم كاوش جيرفت نام تمدن جيرفت را به تمدن هليل رود تغيير داده است و به اين وسيله دشمني خود را با جيرفت نشان داده است چراكه قصد دارد نام جيرفت را از صحنه محاورات اجتماعي و مكاتبات اداري و رسمي پاك كند. ادامه‌ی مطلب

 

انتقاد زادسر از صحبت‌هاي قائم مقام سازمان ميراث فرهنگي

سرويس: مجلس
1386/08/30
11-21-2007
13:46:15
8608-17615:
كد خبر

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران .سرويس: مجلس

نماينده مردم جيرفت و عنبرآباد از رييس مجلس و هيات رييسه درخواست كرد؛ در مقابل توهين‌ها و جسارت‌هاي برخي مقامات، از نمايندگان مجلس، دفاع و پشتيباني كنند.

حجت‌الاسلام علي زادسر درگفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با اشاره به مصاحبه ايسنا با قائم مقام سازمان ميراث فرهنگي گفت:‌ قائم مقام اين سازمان در اين مصاحبه عنوان كرده صلاحيت علمي كساني كه با سازمان همكاري مي‌كنند براي ما اهميت دارد و اگركسي شكايتي دارد به دستگاه قانوني مراجعه كند.

وي اين مساله را در راستاي صحبت‌هاي اخيرخود با ايسنا دانست و افزود: مقام سازمان ميراث فرهنگي در مصاحبه خود نماينده مجلس را يك فرد خطاب كرده و به حالت توهين آميز و هتاكانه عنوان كرده اگر فردي نيز بر موضوعي اصرار دارد من هر بار نمي‌توانم به سخنان وي پاسخ دهم و اگر يكي ازنمايندگان مجلس از فردي هم شكايت دارد به دستگاه‌هاي قانوني مراجعه كند و چرا اين نماينده در رسانه صحبت مي‌كند.

زادسر با اظهار تاسف از اين صحبت‌ها گفت:‌ با خواندن اين مصاحبه از نمايندگي خود در مجلس متاثر شدم. چه چيزي باعث شده كه قائم مقام سازماني جرات مي‌كند اين گونه به نماينده مجلس كه نماينده ملت ايران بوده و شخصيت حقوقي او متعلق به همه مملكت ايران است، اين گونه جسارت كرده و گستاخانه صحبت كند و او را يك فرد خطاب كند و مهم‌تر اين كه به او اعتراض كند؛ چرا در رسانه صحبت مي‌كند؟ اين‌ها همه توهين و هتك حرمت به مجلس محسوب مي‌شود نه شخص بنده. من نماينده مجلس شوراي اسلامي هستم كه امام راحل فرمود درراس امورقرار دارد.

وي گفت: اين مسايل به مديريت رياست مجلس بر‌مي‌گردد. يعني وقتي از همه طرف ما رامحدود و محصوركرد و از هيچ دفاعي هم ازگفته‌ها ونوشته‌هاي ما در مقابل برخي مقامات دولتي نكرد ، اين چنين عده‌اي جسور شده و به مجلس و نماينده آن هتك حرمت مي‌كنند.

وي با اظهار گلايه‌مندي ازحدادعادل به دليل اين كه در مقابل اين نوع جسارت‌ها به نمايندگان مجلس از آنها دفاع نمي‌كند، گفت:‌ اگر رييس مجلس و هيات رييسه، از نمايندگان پشتيباني نكنند، ما به كجا تظلم‌خواهي كنيم.

زادسر تصريح كرد: به عنوان نماينده مردم جيرفت و عنبرآباد مطالب مستندي را راجع به سرپرست تيم كاوش جيرفت كه مورد حمايت خاص آقايان است، مطرح كردم و تا اين لحظه هيچ پاسخي به مطالبم داده نشده است. آقايي كه نماينده مجلس را يك فرد مي‌داند و عنوان مي‌كند هر بار‌نمي‌تواند به سخنان وي پاسخ دهد، يك بار بياورد كه كجا به اين نماينده مجلس پاسخ داده است. هرگز به ياد ندارم كه اين آقا، پاسخي به مطالبم داده باشد.

عضو كميسيون قضايي و حقوقي خطاب به قائم مقام سازمان ميراث فرهنگي گفت:‌ به شما به عنوان مسوول دولتي عرض مي‌كنم كه روزنامه كيهان رسما در نيمه اول سال 83 كه اعتبارنامه نمايندگي بنده هنوز تصويب نشده بود، درج كرد كه سرپرست تيم كاوش جيرفت اخراجي از دانشگاه بوده، اگر اين گونه نبوده شما بايد بنويسيد وي اخراجي نيست. كيهان درج كرده كه اين فرد ماركسيست بوده، شما بايد بنويسيد نبوده است.

اين نماينده مجلس گفت:‌ قبل از تصويب اعتبارنامه بنده مراسمي توسط رييس وقت دادگاه انقلاب ورييس وقت دادگستري برگزار شد و ميداني را به نام مجيدزاده (سرپرست تيم كاوش جيرفت)، گذاشتند كه معلوم نيست اين فرد چه كاري كرده بود كه اين گونه از وي تقدير شد كه بعد از درج آن مطالب در كيهان به كمك بسيجيان جيرفت، تابلوي مجيدزاده را پايين كشيديم و آن ميدان رابه اسم شهداي گمنام مزين كرديم.

زادسرافزود: بارها در مصاحبه‌هاي خود گفته‌ام، سرپرست تيم كاوش جيرفت نام تمدن جيرفت را به تمدن هليل رود تغيير داده است و به اين وسيله دشمني خود را با جيرفت نشان داده است چراكه قصد دارد نام جيرفت را از صحنه محاورات اجتماعي و مكاتبات اداري و رسمي پاك كند.

وي در ادامه گفت: از دكترحدادعادل كه فردي فرهيخته و فرهنگي است سوال مي‌كنم؛ آيا مي‌توان به جاي كلمه جيرفت، حوزه هليل رود به كار برد؟ اين كه سرپرست تيم كاوش جيرفت دليل بياورد كه چون در طول مسير رودخانه هليل، شهرهاي ديگر هستند و آن‌ها نيز جزء مناطق باستاني هستند پس به همه اين قسمت‌ها بايد هليل رود گفته شود واسم جيرفت را نيزحذف مي‌كند، اين عاقلانه ، علمي و منطقي است؟ اگر شهري ديگر ميراث فرهنگي دارد نام آن شهر را عنوان مي‌كنند، مثلا مي‌گويند ميراث فرهنگي كهنوج و يا ميراث فرهنگي بافت و ... حق نداريد اسم جيرفت را محو كنيد.

وي گفت: اين برخوردها از زماني مطرح شده كه ما مدعي هستيم كه جيرفت بايد استان شود وسرپرست تيم كاوش جيرفت، تحت نفوذ گروه‌هاي سياسي كرمان ماموريت يافته كه به عنوان سرپرست تيم، نام جيرفت را از صحنه روزگار محو كند كه بنده تا روزي كه زنده هستم درمقابل اين جريان خطرناك ايستاده و از حيثيت شهر، مردم و جيرفت نامي ، تاريخي و متمدن خود دفاع مي‌كنم.

اين نماينده مجلس گفت: دكترحدادعادل بايد در اين زمينه به بنده كمك و ازما پشتيباني كند، چرا كه يكي از وظايف رييس مجلس همين است، چرا وي اجازه مي‌دهد اين گونه كسي جرات كند با نماينده مجلس گستاخانه حرف بزند.

زادسر تصريح كرد: قائم مقام سازمان ميراث فرهنگي چندين بار در حضور ديگران اعلام كرد كه حتي يك شي شناسنامه‌دار به نام جيرفت در اين سازمان وجود ندارد و در رابطه با اين حرف وي، مدارك مستندي دارم. اگر اين گونه نيست و اين حرف عنوان نشده، سازمان ميراث فرهنگي بگويد آيا شي شناسنامه‌دار از جيرفت دارد يا خير؟ اگر دارد به نمايش بگذارد و از طريق رسانه‌ها منعكس كند.

نماينده جيرفت وعنبرآباد گفت:‌اين فرد صلاحيت ندارد در منطقه‌ ما كار كند و اين كمترين حق ماست. آيا بحث‌هايي كه در مورد اين آقا مطرح است را از وزارتخانه اطلاعات و امور خارجه استعلام كرده‌اند. اگرآن ها تاييد كرده‌اند كه بحث‌هاي كه در مورد وي زده مي‌شود، نادرست بوده، آن‌ها را به ما نشان دهند.

وي از وزاتخانه اطلاعات و امور خارجه درخواست كرد كه نسبت به اين فرد بررسي‌هاي لازم را انجام دهند و در ادامه گفت: اين فرد مقيم فرانسه بوده و به راحتي هر زمان بخواهد به ايران مي آيد و هر وقت بخواهد از ايران مي‌رود.

زادسر با اشاره به اين كه قائم مقام سازمان ميراث فرهنگي عنوان كرده، امثال اين فرد پيمانكاران علمي سازمان هستند و كار مطالعاتي انجام مي‌دهند و ما هم نظارت مي‌كنيم و آن‌ها نيروي سازمان محسوب نمي‌شوند، لذا بايد صلاحيت علمي داشته باشند و ساير مسائل به دستگاه‌هاي ديگر مربوط شود، گفت:‌ اين حرف‌ها چه معنا دارد. بسياري از باستان شناسان داخلي كشور صلاحيت وي را قبول ندارند و اين كه بر حضور وي اين گونه اصرار است؛ جسارت به باستان شناسان داخلي و هتك حرمت آن است. آيا در ايران كمبود باستان شناسي داريم كه اين فرد را بايد از پاريس براي كاوشگري بياورند و ده‌ها و صدها ميليون تومان دراختياش بگذارند.

وي تصريح كرد:اين مسوول سازمان به ما بگويد آيا 600 هزار شي كه رييس وقت دادگاه‌ انقلاب مدعي قاچاق آنها شده، قاچاق شده است يا خير؟ اگر شده به كجا و چگونه؟ سرپرست تيم كاوش جيرفت خود ادعا كرده كه 30 هزار شي قاچاق شده است. طرح اين تفاوت فاحش در اين گفته‌ها در چيست؟ اين آقا به اين مساله جواب دهد نه اين كه بگويد يك نماينده چرا با رسانه صحبت مي‌كند.

وي ادامه داد: نماينده غير از رسانه پناهگاه و جايي براي صحبت ندارد. نماينده يعني رسانه و او مثل رسانه زبان ،چشم وگوش ملت است. اگر به رسانه‌ اين مسائل را نگوييم به كجا بگوييم. اگرحرف‌هاي بنده خلاف است شما برويد شكايت كنيد. وظيفه دارم به شما بگويم شما و دولت پيمانكار مجلس هستيد و ملت كارفرماست ومن از طرف كارفرما بر شما ناظر هستم.

زادسر خاطرنشان كرد: اگر دكتر حداد عادل به اين مسائل توجه نكند، مطالبي بيشتر از اين‌ها را از تريبون مجلس اعلام خواهم كرد. دكترحدادعادل بداند علي‌رغم اين كه در مرخصي بود از شدت ناراحتي كه دوباره قرار است مجيدزاده را به جيرفت بفرستند، امروز مي‌خواستم نطق داشته باشم كه قرعه به نامم نيفتاد و در اولين فرصت اين حرف‌ها را بيان خواهم كرد.

انتهاي پيام

كد خبر: 8608-17615

 

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...