حجت الاسلام علی زادسر، نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی نیز در مراسم بزرگداشت آیت الله مشکینی به بیان خاطراتی از وی پرداخت و گفت: آیت الله مشکینی خود را شاگرد کلاس انسانیت می دانست و می فرمود: از خدا عمر طلب کنید تا بتوانید رکوع و سجود بیشتری کنید تا به عاقبت به خیری برسید. وی با اشاره به این که آیت الله مشکینی همیشه در کارهایش به امام زمان(عج) تمسک می جست، گفت: وی در هنگام صحبت از امام زمان(عج) از مکان و زمان منقطع می شد.  زادسر به مناسبت سالگرد رحلت آيت الله مشكينی :  ادامه . . .

 

حجت الاسلام علی زادسر :آیت الله مشکینی در کارهایش به امام زمان(عج) تمسک می‌جست 

حجت الاسلام علی زادسر، نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به این که آیت الله مشکینی همیشه در کارهایش به امام زمان(عج) تمسک می جست، گفت: وی در هنگام صحبت از امام زمان(عج) از مکان و زمان منقطع می شد. 

  شنبه 31 شهريور 1386 - ساعت 15:23     

   مرجع : سايت خبری آينده روشن 

به گزارش آینده روشن، حجت الاسلام و المسلمین رحمانی، نماینده دفتر آیت الله مشکینی در مراسم بزرگداشت آیت الله مشکینی با اشاره به حدیثی که در آن آمده است: خدای متعال برای سه چیز احترام قایل است، اول قرآن، دوم انبیا و اوصیا و سوم کعبه خانه خدا که هر کس آن ها را محترم شمارد خدا او را محترم می شمارد، گفت: آیت الله مشکینی کلاس درس خود را با کلام اهل بیت شروع می کرد و حدیث ذکر شده را همواره برای شاگردانش تکرار می کرد.

وی درباره ویژگی های اخلاقی استاد مشکینی اظهار داشت: بیانات وی بهترین غذای روح بود و در جلسات و دیدارهای خود با ارگان ها و سازمان ها تکلیف آن ها را بیان می کرد.

حجت الاسلام و المسلمین رحمانی افزود: آیت الله مشکینی می فرمود از جسم بگیرید و به روح هدیه دهید چون روح از خداست و می ماند، ولی جسم فانی است و زرنگ کسی است که به حساب نفس خود برسد و برای آخرتش کار کند.

وی به خصوصیات اخلاقی استاد مشکینی اشاره و بیان کرد: آیت الله مشکینی به نماز نافله شبانه روز بسیار توجه می کرد و 51 رکعت نماز واجب و نافله را هیچ گاه ترک نکرد.

نماینده دفتر آیت الله مشکینی به نفوذ کلام این استاد اشاره کرد و گفت: وی با گفتن جمله ای با این مضمون که "شهدا برای قرآن و به دستور امام خمینی (ره) جان خود را به گلوله ها دادند" در یکی از خطبه های نماز جمعه، تعداد تشییع کنندگان شهدا را چند برابر کرد.

وی به برخی از احادیثی که آیت الله مشکینی بسیار تکرار می کرد، اشاره کرد و اظهار داشت: استاد مشکینی می فرمود در خلوت یاد خدا کنید تا خدا در جامعه یادتان کند.

بنابراین گزارش استاد ولی، مترجم قرآن کریم نیز در مراسم بزرگداشت آیت الله مشکینی با اشاره به این که 20 جزء از قرآن کریم از سوی استاد مشکینی ترجمه شده است، گفت: تاکنون 13 جزء از ترجمه استاد را ویراستاری کرده ام و سه جلد آن حروف چینی شده و آماده چاپ است.

استاد ولی با اشاره به برخی ویژگی های استاد مشکینی اظهار داشت: ترجمه کاری است حساس و بی دقتی در این زمینه ضررهای جبران ناپذیری دارد.

وی به مقدمه ترجمه آیت الله مشکینی که در آن آمده است:ترجمه قرآن ضرورت دارد و برای کسانی که توانایی دارند واجب کفایی، بلکه واجب عینی است، اشاره کرد و گفت: بعضی علمای سابق قایل به جواز ترجمه نبودند اما امروزه نه تنها جایز بلکه واجب است.

این مترجم قرآن کریم گفت: استاد مشکینی در رابطه با ترجمه قرآن دو نظر داشتند، اول این که قرآن باید به قیمت ارزان به دست مردم برسد و دوم این که متن قرآن باید به همراه ترجمه آن به دست مردم برسد.

وی اظهار داشت: استاد معتقد بود ترجمه باید روان و تفسیر گونه باشد و ترجمه لفظ به لفظ چندان کار ساز نیست و صرفا ترجمه قرآن به تنهایی نه تنها هدایتگر نیست بلکه گمراه کننده نیز هست و توجه به متن قرآن ضروری است.

استاد ولی با اشاره به اینکه مترجمان دیگر فقط یکی از معانی را در ترجمه می آوردند و بقیه معانی یک آیه را در پاورقی یا در پرانتز ذکر می کردند، بیان کرد: آیت الله مشکینی معتقد بود همه وجوه معنایی معتبر است و باید در خود متن آورده شود.

وی استاد مشکینی را استاد اخلاق و قرآن شناسی بزرگ دانست و گفت: ترجمه استاد بسیار قوی است و از نظر محتوایی و علمی ارزش بالایی دارد.

وی به ویژگی های دیگر ترجمه آیت الله مشکینی اشاره و بیان کرد: تفسیر وی هم برای خواص و هم برای عوام کاربرد دارد و در آن کمتر به شان نزول و تاویل آیات پرداخته شده و مباحث فقهی و استدلالی در آن نیامده است.

گفتنی است حجت الاسلام ادیب یزدی، خطیب شهیر تهران نیز در این مراسم به ارتباط نزدیک آیت الله مشکینی با امام زمان اشاره کرد و گفت: ایشان ارادت خاصی به سیدالشهدا داشت و غرق در ولایت اهل بیت بود.

وی افزود: آیت الله مشکینی افراد بسیاری را هدایت کرد و در مسیر خدمت به اهل بیت و گسترش اخلاقیات حرکت کرد.

حجت الاسلام علی زادسر، نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی نیز در مراسم بزرگداشت آیت الله مشکینی به بیان خاطراتی از وی پرداخت و گفت: آیت الله مشکینی خود را شاگرد کلاس انسانیت می دانست و می فرمود: از خدا عمر طلب کنید تا بتوانید رکوع و سجود بیشتری کنید تا به عاقبت به خیری برسید.

وی با اشاره به این که آیت الله مشکینی همیشه در کارهایش به امام زمان(عج) تمسک می جست، گفت: وی در هنگام صحبت از امام زمان(عج) از مکان و زمان منقطع می شد.


شایان ذکر است مراسم بزرگداشت آیت الله مشکینی 30 شهریور در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار شد و در حاشیه این مراسم کتاب "نگاهی به زندگانی حضرت آیت الله مشکینی (ره)" بین شرکت کنندگان توزیع شد.

کد مطلب: 17757

شنبه ۳۱ شهريور ۱۳۸۶   ۱۶:۵۹    شماره‌ خبر : 169485 

گروه سياسی: شب گذشته (30/6/86) مراسم نكوداشت عالم فقيد آيت‌الله «علی مشكينی» در پانزدهمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، شامگاه ديشب (30/6/86) مراسم نكوداشت آيت‌‌الله «علی مشكينی» رئيس فقيد خبرگان رهبری در حاشيه برگزاری پانزدهمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن برگزار شد.

در اين مراسم كه در سالن آمفی‌ تئاتر نمايشگاه بين‌المللی قرآن برگزار می‌شد، حجت‌الا‌سلام‌و‌المسلمين «علی‌ زادسر» نماينده مردم جيرفت در مجلس شورای اسلامی، سيد «‌حسين استاد‌ولی» مترجم و ويراستار كتب دينی و حجت‌الا‌سلام والمسلمين «علی‌ الفت‌رحمانی» عضو دفتر عالم فقيد آيت‌الله «مشكينی» حضور داشتند.

در ابتدای اين مراسم پس از تلاوت آياتی چند از كلام‌الله مجيد، حجت‌الا‌سلام‌و‌المسلمين «علی‌ زادسر» نماينده مردم جيرفت در مجلس شورای اسلامی با ذكر سجايای اخلاقی اين عالم فقيد اظهار كرد: آيت‌الله «مشكينی» به راستی جزو اركان اين نظام بود و می‌توان گفت ارادتی كه وی به امام داشت با همان مقدار نيز به مقام معظم رهبری روا می‌داشت و هيچ‌گاه من نديدم كه وی مقام معظم رهبری را چه در جمع خصوصی و يا عمومی بدون القاب خطاب كند.

شخصيت كم نظير «مشكينی» در عالم تشيع

وی ادامه داد: من با شخصيت اين عالم فقيد از 40 سال پيش آشنا بودم و سعی من بر اين بود كه هميشه در كلاس‌های درس وی حضور بيابم؛ چراكه حقيقتاً در عالم تشيع در زمان حال كمتر عالمی را به اخلاص و صفای وی می‌توان يافت.

نماينده مردم جيرفت متذكر شد: آيت‌الله مشكينی جزو اولين كسانی بود كه نماز جمعه را در حكومت ستم‌‌شاهی بر‌پا كرد و بايد گفت نمی‌توان از تاريخ انقلاب اسلامی صحبت كرد و يادی از مبارزات اين عالم نكرد.

«زادسر» در خاتمه توضيحاتش يادآور شد: نمی‌توان از رئيس فقيد مجلس خبرگان سخن راند و از اقتدار وی در اداره اين مجلس يادی نكرد اقتدارای كه باعث شد پايه‌های نظام مستحكم‌تر شود.


ديگر سخنران اين مراسم سيد «حسين استاد‌ولی» مترجم و ويراستار كتب دينی بود كه در ابتدای سخنانش اظهار كرد: ترجمه‌های آيت‌الله «مشكينی» از قرآن دقيق و مشروح بود به گونه‌ای كه توضيحات وی برای عام و خاص به راحتی قابل درك بود علاوه بر اين نگاشته‌های وی به راحتی برای نسل جديد قابل درك بود.

وی همچنين يادآور شد: از اين عالم تفسيری در 5 جلد در دست چاپ است كه به زودی روانه بازار خواهد شد تفسيری كه می‌تواند برای خواننده به راحتی قابل درك باشد.

منائت طبع

حجت‌الا‌سلام والمسلمين «علی‌ الفت‌رحمانی» عضو دفتر عالم فقيد آيت‌الله «مشكينی» به عنوان آخرين سخنران اين مجلس گفت: در كرامت شخصيت اين عالم فقيد بايد گفت كه وی از 40 سال پيش رساله داشتند، اما هيچ‌گاه به تشخيص خود اجازه چاپ آن را نمی‌دادند؛ چراكه معتقد بودند احتياجی به رساله‌ای از جانب وی نيست.

وی افزود: در بزرگی طبع و كرم ايشان همين بس كه تا موقعی كه ضروری نبود هيچ‌گاه به خود اجازه دخالت در كاری را نمی‌داد در صورتيكه وجود وی برای انقلاب اسلامی كرامتی بزرگ محسوب می‌شد.

«الفت‌رحمانی» در پايان توضيحات خود يادآور شد: اين عالم به همان اندازه كه به امام راحل ارادت داشت به همان ميزان نيز به مقام معظم رهبری عشق می‌ورزيد و در انجام تكاليف خود برای انقلاب هيچ‌گاه از دريغ جان ابا نداشت.

مراسم بزرگداشت آيت الله مشكينی(ره) در پانزدهمين نمايشگاه بين المللی قرآن كريم (28) - ۱۳۸۶/۶/۳۱

حجت الاسلام زادسر،نماينده مردم جيرفت در مجلس شورای اسلامی و حجت الاسلام اديب يزدی 

از سمت چپ:حجت الاسلام زادسر،نماينده مردم جيرفت در مجلس شورای اسلامی و حسين استاد ولی مترجم كتب دينی 

حجت الاسلام زادسر،نماينده مردم جيرفت در مجلس شورای اسلامی و حجت الاسلام اديب يزدی 

مراسم بزرگداشت آيت الله مشكينی(ره) در پانزدهمين نمايشگاه بين المللی قرآن كريم 

مراسم بزرگداشت آيت الله مشكينی(ره) در پانزدهمين نمايشگاه بين المللی قرآن كريم (28) - ۱۳۸۶/۶/۳۱ 

زمان مخابره خبر :31/6/1386      10:42:0      تعداد بازديد كنندگان خبر:

تجليل از شخصيت آيت الله مشكيني در نمايشگاه بين المللي قرآن كريم

رسا، سرويس فرهنگي ـ در پانزدهمين نمايشگاه بين‌المللي قرآن كريم از مقام عرفاني و تلاش‌هاي آيت‌الله مشكيني در مسير ترويج كلام پروردگار تجليل شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا، حجت‌الاسلام رحماني، نماينده دفتر آيت‌الله مشكيني (ره) در مراسم بزرگداشت اين عالم فقيد در پانزدهمين نمايشگاه قرآن كريم با اشاره به حديثي كه آيت‌الله مشكيني در دروس خود براي شاگردان نقل مي‌كرد، گفت: خدا براي سه چيز احترام قايل است؛ اول دستورات خود در قرآن، دوم انبياي الهي و سوم كعبه كه حجاج براي احترام به آن لباس احرام مي‌پوشند.

وي شروع درس با حديث و كلام اهل بيت (ع) را از ويژگي‌هاي آيت‌الله مشكيني دانست و درباره اخلاقيات اين عالم رباني اظهار داشت: آيت‌الله مشكيني اطاعت از مقام معظم رهبري و تلاش در جهت بيان مقاصد ايشان را سرلوحه كارهاي خود قرار داده بود و همواره مي‌گفت: از جسمتان بگيريد و به روحتان هديه كنيد، يعني آنچه باقي ماندني‌است روح انسان است و جسم فاني شدني است.

حجت‌الاسلام رحماني ادامه داد: ايشان با نقل حديثي از اميرالمؤمنين (ع) بر كار براي آخرت تأكيد مي‌كرد و مي گفت: «احمق‌ترين افراد كسي است كه از هواي نفس خود اطاعت مي‌كند» .

نماينده دفتر آيت‌الله مشكيني پيرامون نوع رفتار وي در انس با پروردگار، اذعان داشت: آيت‌الله مشكيني به نافله و تعقيبات نماز بسيار اهميت مي‌داد و در همه ايام 51 ركعت نماز واجب و نافله را ترك نمي‌كرد، ايشان در خلوت و جمع به نماز توجه ويژه داشت.

حجت‌الاسلام رحماني با اشاره به نفوذ كلام آيت‌الله مشكيني گفت: ايشان با ايراد خطبه در نماز جمعه تشييع كنندگان شهداي جنگ تحميلي را چند برابر كرد . معتقد بود كه شهدا به فرمان امام خميني (ره) و با هدف رسيدن به دستورات قرآن كريم جان خود را تقديم كردند.

بنا بر اين گزارش در بخش ديگر اين مراسم استاد ولي، مترجم قرآن با تأكيد بر حساسيت و اهميت ترجمه قرآن، آيت‌الله مشكيني را از مفسرين با دقت كلام خدا دانست و تصريح كرد: آيت‌الله مشكيني معتقد بود كه ترجمه قرآن ضرورت دارد و براي كساني كه توانايي اين كار را دارند واجب كفايي است.

وي ادامه داد: ايشان درباره قران دو نظر داشت؛ اول اينكه متن قرآن به قيمت ارزان به دست مردم برسد و دوم اينكه ترجمه قرآن نيز بايد در دسترس مردم باشد.

استاد ولي درباره ويژگي‌هاي ترجمه قرآن آيت‌الله مشكيني اظهار داشت: ايشان معتقد بود كه ترجمه قرآن بايد در درجه اول روان و تفسير گونه باشد و ترجمه لفظ به لفظ كارساز نيست، وي همه وجود قرآن را معتبر مي‌دانست و در ترجمه دقتي وافر داشت.

وي آيت‌الله مشكيني را به غير از استاد اخلاق و عرفان بودن، قرآن شناسي ماهر دانست و تصريح كرد: ترجمه ايشان از بعضي جهت از ترجمه مترجمين ديگر كامل‌تر و دقيق‌تر و بهتر است.

حجت‌الاسلام علي زادسر، نماينده مجلس شوراي اسلامي نيز در ادامه اين مراسم به ذكر خاطراتي از دروس اخلاق آيت‌الله مشكيني پرداخت و گفت: ايشان با وجود توانايي بسيار در علوم ديني خود را شاگرد كلاس اول انسانيت مي‌دانست و مي‌فرمود: از خدا طلب عمر كنيد براي اينكه بتوانيد ركوع و سجود بيشتري كنيد تا به عاقبت خيري برسيد.

وي با تأكيد بر اينكه آيت‌الله مشكيني در پايان دروس اخلاق خود درباره امام زمان (عج) صحبت مي‌كرد و به ايشان تمسك مي‌جست، خاطرنشان كرد: ايشان در هنگام صحبت از حضرت حجت (عج) از مكان و زمان منقطع مي‌شد و خضوع و خشوع و بيت الغزل عرفان و عشق آيت‌الله مشكيني در برخورد خوب ايشان با رهبر فرزانه انقلاب بعد از امام خميني (ره) بود.

به گزارش خبرنگار رسا، حجت‌الاسلام اديب يزدي، خطيب و سخنران برجسته نيز در اين مراسم به ارتباط علماي اعلام و مراجع عظام با مولاي زمان، حضرت حجت (عج) را يكي از اصول قطعي و مهم در رشد و اعتلاي روحي آنان در طول تاريخ خونبار و الهام بخش تشيع دانست.

وي با اشاره به اينكه آيت‌الله مشكيني با امام زمان (عج) ارتباط نزديكي داشت، گفت: ايشان غرق در ولايت آل‌الله و اهل بيت (ع) بود و ارادت وصف ناشدني نسبت به سيد الشهدا (ع) داشت و تمكين در پيشگاه حضرت صاحب امر (عج) از ويژگي‌هاي بارز ايشان بود.

حجت‌الاسلام اديب يزدي با تأكيد بر اينكه آيت‌الله مشكيني در مسير خدمت به اهل بيت (ع) و در مسير اخلاق حركت كرد و ذوب شد، اظهار داشت: ايشان در حيات طيبه خود فتوحات زيادي داشت و افراد بسياري را هدايت كرد، بايد به اين فتوحات فكر كرد و با كشف راه‌هاي عملي ايشان اهدافشان را پيگيري كرد.

شايان ذكر است، مراسم بزرگداشت آيت‌الله مشكيني، جمعه، 30 شهريورماه در پانزدهمين نمايشگاه بين‌المللي قرآن كريم برگزار شد و در حاشيه اين مراسم كتاب نگاهي به زندگاني آيت‌الله مشكيني در بين شركت كنندگان توزيع شد.

انتهاي خبر // خبرگزاری رسا //www.rasanews.com

زادسر : كسي نمي‌تواند جاي بزرگي چون آيت‌الله مشكيني : زادسر در ادامه خاطرنشان كرد:نقش آيت‌الله  طي بيست سال در مجلس خبرگان و دفاع جانانه از امام ، انقلاب و مقام معظم رهبري از شيرين‌ترين فصول زندگي ايشان بود. ادامه‌ی . . .

زندگي نامه آيت الله مشكيني آيت الله ادامه . . .

=====

 

زادسر همچنين با تاكيد براين روايت كه قلمي كه عالمان در دست مي‌گيرند بالاتر از خون شهيدان است، توضيح داد:اين قلم است كه شهيدان را به جايي مي‌رساند كه طالب شهادت مي‌شوند و به جايي مي‌رسند كه به جز خدا نمي‌بينند و بزرگاني چون آيت‌الله مشكيني هستند كه شهدا را به آن مقام عالي رساندند. زادسر در ادامه خاطرنشان كرد: نقش آيت‌الله مشكينی طي بيست سال در مجلس خبرگان و دفاع جانانه از امام ، انقلاب و مقام معظم رهبري از شيرين‌ترين فصول زندگي ايشان بود. ادامه‌ . . .

12مرداد 1386 ساعت 12:43

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...