عاشقان، عيدتان مبارك، گوش نامحرم، نباشد جای پیغام سروش . . .حالا سر عدد «چهل» چيست؟، الله اعلم، چهل را راز و رمزی دگر است و تاكنون احدی از رازش آگه نگشته است و هیچكس نیز رمز آن را گشایش نكرده است ادامه‌ . . .

بسم الله الرحمن الرحيم

اللهم صل علي محمد و آل محمد صلي‌ا...عليه‌وآله‌وسلم

به قلم علی زادسر جيرفتی

«او» كه صلوات خدا بر حضرت و خاندان مطهرش باد، در طول «چهل» سال زندگانی خویش بارها و بارها تابش انوار قدسی ربانی را بر قلب الهی و دریایی خويش حس و لمس كرده بود و اینك كه از هر جهت از انواع امتحان‌های سخت و شديد، سربلند و روی‌سپید بدرآمده بود، در چنين روزی (مبعث) لیاقت پيدا كرد تا مأموریت خداوند حكیم و علیم را به دست آورد و بشریت گمراه و سركش و بت پرست و مشرك را به صواب و سداد و فلاح رهنمون گردد.

كه ای صوفی، شراب آنگه شود صاف

كه در شیشه بماند «اربعینی»

بلی، بعثت نبی مكرم و رسول معظم اسلام(ص) در سال «چهلم» عمر شريفش آغاز شد، آنهم پس از سال‌ها عبادت خاص و خالص، امین وحی در آسمان دنیا نزول اجلال فرمود و تمام جهان را به نور انور و اقدس ختم رسل(ص) منور ساخت و آنگاه خطاب به «محمد امین» (ص)» فرمود:

بسم الله الرحمن الرحیم، یا محمد، بخوان. و محمد امین (ص)، كه حالات خاص روحی‌اش او را آماده‌ی پذیرش مسؤولیت خطیر و ثقیل نبوت و امامت بشریت گردانیده بود، خطاب به جبریل امین پرسید: چه بخوانم؟. و فرشته‌ی فرستاده‌ی خدا فرمود:

«إقرء باسم ربك الذی خلق، خلق الأنسان من علق، إقرء و ربك الأكرم، الذی علم بالقلم، علم الإنسان ما لم ‌یعلم.»

آری محمدبن عبدالله پس از اینكه از 25 سالگی تا چهل سالگی هر ساله حداقل سی‌روزش را در كنار جبل نور و در جوار غار حرا كه مشرف بر كعبه‌ی معظمه بود، در آفاق الهی سیر می‌كرد و از وضعیت بندگان خدا رنج می‌برد و با خدای خویش بدور از ساز و آواز عرب، راز و نیاز می‌كرد، روح‌الامین بر حضرتش نازل شد و فرمود : بر زبان مبارك جاری بگردان آنچه را خداوند فرموده است: إقرء، یعنی بگو آنچه را كه خدا فرموده است، بخوان به معنی اصطلاحی آن قطعاً منظور نیست، زیرا خدا از هر كس دیگر به امی‌بودن پیامبرش داناتر است و مطمئنا «تكلیف ما لایطاق» نكرده و نخواهد كرد و بدین جهت است كه ما می‌گوییم حضرت جبریل فرمود كه:

بسم الله الرحمن الرحیم، بخوان به نام خدایت كه خلق كرد و آن حضرت كه آمادگی كامل داشت چنين كرد و كلماتی را كه امین وحی فرموده بود تكرار كرد و شتابان راه خانه را در پیش گرفت و می‌شنید كه جن، انس، نبات، شجر و حجر و خاك و افلاك می‌سرایند كه: السلام علیك یا رسول الله» و در برابر عظمت رسول اعظم و رسالت خطير و سنگين حضرتش تعظیم می‌كردند. و آن حضرت كه اینك حامل پیام الهی و سفیر اختصاصی خدای سرمدی شده بود، راهی سرای پر از مهر خدیجه‌ی كبری سلام‌الله‌عليها شد كه بیش از پانزده سال منتظر چنین رجعتی از سوی شوی نازنینش(ص) بود، پيامبر اعظم خدا مژده‌ی بعثتش را به حضور همسر بی‌همانندش ابلاغ و مادر ام‌ابیها، اولین زنی بود كه فرمود : «أشهد أن محمدا رسول‌ا...»، كما اینكه علی علیه‌السلام اول مرد جهان خلقت است كه رسالت پیامبر خاتم را شهادت داد. و بدین سبب است كه ما فرمایشات «عایشه» را مخدوش می‌دانیم چونكه آن‌گونه سخنان، نه در شأن نبوت است و نه زیبنده‌ی حضرت ختمی‌مرتبت محمدبن‌عبدا....، صلي‌ا...عليه‌وآله‌وسلم

«او» كه صلوات خدا بر حضرت و خاندانش باد، وقتی مأموریت یافت كه بشریت را از جهل و بت‌پرستی، خرافه و سحر و ساحری رهایی بخشد، كه در طول «چهل» سال زندگی پرخيروبركتش، حتی یك نگاه آلوده، یك كلام نسنجیده، یك اشاره‌ی ناشایست، یك كلمه‌ی دروغ، یك لحظه غفلت، یك روز بی‌توجهی، یك دقیقه معصیت و یك ثانیه بت‌پرستی و خلاصه يك منكر، و يا مكروهی در كارنامه‌ی درخشان و سراسر عشق، طهارت، شرافت، فضیلت، صداقت و شجاعتش، ثبت نشده است و اشراف و بردگان نيز بر امین‌بودن و امانت‌داریش شهادت می‌دادند و پسوند «امین» را آنان به اسم مباركش اضافه كردند و بدین وصف از دیگران ممتازش ساختند، «محمد امین».

 تا نگردی آشنا، زین پرده رمزی نشنوی

گوش نامحرم، نباشد جای پیغام سروش

حالا سر عدد «چهل» چيست؟، الله اعلم، چهل را راز و رمزی دگر است و تاكنون احدی از رازش آگه نگشته است و هیچكس نیز رمز آن را گشایش نكرده است. اجمالاً خوانده و شنیده‌اند:

1-     خداوند فرموده است: «و واعدنا موسی ثلاثین لیلة ... . فتم میقات ربه «أربعین» لیلة، كه ميقات خدا با حضرت موسی، «چهل» شب بوده است.

2-     «من أخلص لله «أربعین» صباحا جرت ینابیع الحكمة من قلبه علی لسانه»، آن كس كه «چهل» شبانه‌روز برای خدا بگويد، برود، بنويسد، شادان شود، محزون گردد، غضب كند و كظم غيظ نمايد، و . و . . .، مسأله آموزی مكتب نرفته و خط ننوشته خواهد شد.

3-     من حفظ من أمتی «أربعین» حدیثاً، بعث ا... یوم القیامة فقیهاً عالماً، كسی كه فقط «چهل» حديث را حافظ و عامل گردد، در يوم‌الحساب، او را اسلام‌شناسی دانشمند محشور فرمايند.

4-     در نماز شب، «چهل» مؤمن را می‌بایست دعا كرد.

5-     هر كس كه «چهل» غسل جمعه را بدون وقفه انجام بدهد، به زیارت مهدی موعود كه بقية‌الله الاعظم است(عج)، نائل آید.

6-     اگر «چهل» مؤمن به ایمان و اسلام مسلمانی شهادت بدهند، خداوند او را با مؤمنین واقعی محشور فرمايد و بدين سبب است كه برگزاری مراسم اربعين برای متوفای مسلمان مورد تأكيد مؤكد است.

7-     هر كس كه شرب خمر كند، تا «چهل» شبانه‌روز نمازش و در نتيجه كل اعمالش مقبول نیفتد.

8-      «چهل»، عدد كمال است و اين بود كه چهلم‌های شهدای انقلاب اسلامی ايران رضوان الله تعالی‌عليهم اجمعين، نهضت مقدس و حسينی(ع) خمينی كبير قدس سره را كامل كرد و به پيروزی رسانيد.

9-     «چله‌» نشینی در بسیاری از ادیان مطرح بوده و هست.

10- بسياری از علمای شیعه، سعی بر نگارش كتاب «اربعین» داشته و دارند.

11- هر كس تا «چهل» سالگی تربیت نشود، بعد از آن امید بر اصلاحش كم شود.

12- علی علیه‌السلام طالب «چهل» مرد مرد بود و پیدا نكرد.

13- «چهل» روز بعد از انعقاد نطفه، آدمی شكل و شمایل پیدا می‌كند.

14- بعثت یعنی بزرگترین حادثه‌ی تاریخ بشر، در «چهل» سالگی پیامبر خاتم به وقوع پیوست.

آنچه مسلم است این است كه بعثت رسول معظم اسلامی در هنگامه‌ای رخ داد كه بشریت در حضیض ذلت و نهایت انحطاط قرار گرفته بود:

-          دختران خود را زنده‌ به‌گور می‌كردند.

-          شرب خمر و قمار جزو لاینفك زندگی آنان بود.

-          در طول سال حداقل سیصد‌وشصت‌وپنج بت دست‌ساخته‌ را آن‌هم در كنار خانه خدا و حتی در خود كعبه‌ی مكرمه، می‌پرستیدند.

-          جنگ‌های قبیله‌ای چندصدساله را، از افتخارات خود می‌پنداشتند.

-          اشرافی‌گری را یك اصل اصیل زندگی منحط خود می‌دانستند.

-          بردگان را به راحتی می‌كشتند و زنان خود را بر سر قمار می‌باختند.

-          در كنار كعبه روزگار می‌گذرانیدند و دستورات شیطان را اجرا می‌كردند.

-          علما را می‌كشتند و حكیمان را برنمی‌تابیدند و زندگی خویش را با انواع گناهان كبیره و صغیره تباه ساخته و مكان معيشت خود را به منجلابی عمیق و طویل تبدیل كرده بودند كه بوی گنداب اعمال و رفتار جاهلی آنان مشام تمام نیكوكاران و درستكاران دیگر نقاط جهان را مشمئز می‌كرد، و چه زيبا فرموده است آن شاعر شيرين‌سخن و ولايی جيرفتی(عليجان سليمانی) خطاب به امام حسين عليه‌السلام كه :

جد تو حسين ز سمت نور آمده بود 

  همواره به جنگ زر و زور آمده بود

بر ياری دختری كه می‌شد كه آن روز

با دست پدر زنده به گور، آمده بود

در اين مجال مغتنم، اين پرسش را از خود داشته باشيم كه پس از گذشت «چهل» سال و يا بيشتر از عمرمان، چقدر به حضرتش شباهت پيدا كرده‌ايم كه فرمود :

«انی بعثت لاتمم مكارم الاخلاق»

در پايان غزلی را از شاعری جليل‌القدر از باب «ختامه مسك» تقديم می‌دارد :

نگارا جسمت از جان آفریدند 

 ز كفر زلفت ایمان آفریدند

جمال یوسف مصری شنیدیم  

ترا خوبی دو چندان آفریدند

ز باغ عارضت یك گل بچیدند 

 بهشت جاودان زان آفریدند

غباری از سر كوی تو برخاست 

 و زان خاك آب حیوان آفریدند

سرا پایم فدایت باد و جان نیز 

  كه سر تا پایت از جان آفریدند

والسلام عليكم و علی جميع عبادالله الصالحين

اقل‌الطلاب؛ علی زادسرجيرفتی

عاشقان عيدتان مبارك

ويژه نامه‌ی ميلاد نور صلی ا . . .عليه و آله وسلم.  ويژه نامه‌ی ميلاد امام صادق عليه‌السلام .هديه‌ی اين پايگاه اطلاع رسانی به مناسبت ولادت با سعادت محمدبن عبدالله  عليه آلاف التحية والثناء (17 ربيع‌الاول)، و ولادت با سعادت رئيس مذهب حضرت امام صادق عليه‌السلام (17 ربيع‌الاول)،، كه بر جمله‌ی اهل اسلام و ايمان در ايران و جهان مبارك باشدادامه . . .

=====

1 - ندايي که آن مرد را به نام مي خواند و بشارت مي دهد که از سوي خالق جهان به شرف نبوت شرافت يافته ، تا انسان هاي سرگشته در تاريکي هاي جهل را به روشنايي و نور راهبر شود، رحلت پيام اكرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبي(ع) تسليت باد/ طرح: حسن موسويادامه‌ . . .

=====

2 - سر عدد «چهل» به قلم علی زادسر  http://rasekhoon.net/_WebsiteData/Article/ArticleDynamicImages/ab36d278-62e3-4419-9dae-9bdef53ad632.jpgادامه‌ . . .

=====

3 - واقعيت ‏بعثت از نگاه اهل بيت عليهم السلام ، http://www.salaamtv.org/Files/NewsPics/38s.jpgادامه‌ . . .

=====

4 - گروه خبرنگاران افتخاري / علي زادسرجيرفتي: تا نگردی آشنا، زين پرده رمزی نشنوی،‌ گوش نامحرم نباشد جای پيغام سروش. سر عدد «چهل» چيست؟ الله اعلم، چهل را راز و رمزی دگر است و تاكنون احدی از رازش آگه نگشته است و هيچ‌كس نيز رمز آن را گشايش نكرده است.http://tbn2.google.com/images?q=tbn:YU5esbVR8hZ5uM:http://www.tebyan-kerman.ir/ImageGallery/farhangi_pic_20.jpgادامه‌ . . .  

===========

  ره آورد بعثت از منظر نهج البلاغه 
ستاره اي بدرخشيد و ماه مجلس شد 
آواز خوانی به مناسبت عيد سعيد مبعث
واقعيت ‏بعثت از نگاه اهل بيت
بعثت و اهداف آن
تصاوير ويژه مبعث حضرت رسول (ص) 
  مديحه‌سرايی و آواز

دیدگاه‌ها   

#3 رسول ابراهيمي آب 1389-04-24 13:02

سلام
خسته نباشيد عيدتون مبارك
براي اثبات ولايت فقيه مطلقه غير از مقبوله عمر بن حنظله چه روايات ديگري است .2:از لحاظ عقلي اثبات اين مسئله چگونه است 3:در كل چند روايت در مورد اين مسئله داريم 4.:حاج اقا در بعضي كتب ديده ام كه پيامبر اعظم ص خواندن بلد بودند بلكه نوشتن را نميدانستند و امي را به كسي كه نوشتن نميداند معني كرده بود اين تعابير صحيح است .با يكي از اخباري ها بحث ميكنيم خيلي مهم است حاج آقا ...اين آقاي خشك و مقدس .....ميگفت كه در اسلام براي آداب تخلي صد ها روايت است كه يك مسئله پيش پا افتاده است ولي براي ولايت فقيه مسئله مهمي روايت نيست يا اگر هست صراحت در ولايت فقيه مطلقه ندارد .البته ميدانيد كه اخباريان كاري به روايت من بلغ و اين حرفها ندارند البته تا انجايي كه حقير ديده ام مثلا همين آداب تخلي خوب يك مسئله سنت است و در مستحبات علما به روايات بعضا اهل سنت هم اشكالي ندارند چون به قصد ثواب است و گير به اسانيد آن روايات نمي دهند ولي در عقيده مسئله فرق نميكند هرچند قياس اين آقا ابوحنيفه ايي بود ولي سوالي شده براي خيلي ها توضيحي بفرماييد ممنونيم با تشكر از شما موفق باشيد عيد بر شما مبارك
رسول ابراهيمي آبشور
======
======
ولايت فقيه، جان خمينی (س) است چاپ ايميل

ولايت فقيه(مطلقه)، جان خمينی است."ايكنا"ادامه . . . :

جمعه 19 تير 1388 13:57:25 شماره‌ خبر :431509

مبانی قرآنی انديشه‌های سياسی امام خمينی(ره)/ 24

مقاله‌ای از علی زادسر

ممانعت از ارتكاب منهيات قرآن، عصاره‌ ولايت‌ فقيه از ديدگاه امام (ره)

گروه سياسی "ايكنا" : امام خمينی (ره) معتقد بودند كه عصاره‌ ولايت مطلقه‌ فقيه «تأسيس حكومت اسلامی برای اجرای فرامين الهی و ممانعت از ارتكاب منهيات قرآن» است و بر اين اساس «جمهوری اسلامی ايران» را مستقر كردند و برای احداث و ايجاد آن قريب به پنجاه سال زحمت كشيدند و مرارت تحمل كردند و خون دل خوردند.

حجت‌الاسلام والمسلمين علی زادسر، نماينده سابق مجلس شورای اسلامی با ارسال مقاله‌ای به خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، ديدگاه‌های خود را درباره مبانی قرآنی انديشه‌های سياسی امام خمينی (ره) و نظريه ولايت فقيه ايشان بيان كرد. (اين مقاله در پاسخ به پرسش "ايكنا"، پيرامون «امام خمينی و ولايت فقيه»، نگارش و ارسال شده است).

متن اين مقاله به شرح ذيل است :"

بسم الله‌الرحمن‌الرحیم

ولايت مطلقه‌ی فقيه، جان خمينی (س) است :

حضرت امام خمینی قدس سره‌الشریف، خیلی صریح، شفاف، همه فهم و خواص پسند، ولایت مطلقه‌ی فقیه را، ولایت مطلقه‌ی چهارده معصوم سلام‌الله‌علیهم‌اجمعین که ولایت مطلقه‌ی خداوند تبارك و تعالی است، می‌دانستند، البته پر واضح است كه اين مهم بدون در نظر گرفتن شرط عصمت مطمح نظر برای حضرات معصومین صلوات‌الله‌علیهم‌اجمعين، ادعا شده است. حضرت روح‌الله رضوان‌الله‌عليه، با قاطعیت حکم ولی فقیه دارای شرایط لازم را، حکم امام زمان عليه‌السلام، دستور پیامبر خاتم (ص) و فرمان خداوند قادر متعال می‌دانستند و تمرد از آن را نافرمانی در برابر ذات اقدس احدیت‌ جلت‌عظمته، به حساب می‌آوردند و معتقد بودند که عصاره‌ی ولایت مطلقه‌ی فقیه «تأسیس حکومت اسلامی برای اجرای فرامین الهی و ممانعت از ارتکاب منهیات قرآن» می‌باشد، و بر این اساس «جمهوری اسلامی ایران» را مستقر ساختند، و برای احداث و ایجاد آن قریب به پنجاه سال زحمت کشیدند و مرارت تحمل کردند و خون دل خوردند.

امام خمینی رحمة‌الله‌عليه، معتقد بودند که «العلماء ورثه الانبیاء»، و بدين جهت فقیه جامع‌الشرایط را (ولی‌فقیه)، وارث پیغمبر صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم می‌دانستند. خوب، ارث پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم چیست؟، معلوم است كه ولايت است. «ولایت» مورد نظر پیامبر علیه‌السلام چه بوده است؟، حکومت و اجرای اوامر و نواهی الهی به نیابت از خداوند تبارک و تعالی، و حضرت محمد بن عبدالله صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم، اختیاردار جان، جسم، مال، فرزند و همه چیز اهل ایمان است و اختیاراتش هم بالاتر از اختیارات خود مؤمنین برای خودشان است، که خداوند فرموده است : « . . . النبی اولی بالمؤمنین من انفسهم . . . ».

نه فقط امام خمینی نورالله مرقده الشریف، به ولایت مطلقه‌ی فقیه، اعتقاد راسخ و مبنایی داشتند، بلکه جمله‌ی فقهای بزرگ و برجسته‌ی جهان تشیع، (و حتی برخی از علمای اهل سنت)، بالاتفاق، به ولایت فقیه، معتقد بوده و هستند. آنان ادله و براهین خود را از اعماق اقيانوس قرآن كريم، و از دل دريای فضایل ائمه‌ی هدی صلوات الله علیهم‌اجمعین، و ژرفای فقه مسلط بر زمان و مکان، و مبتنی بر «قال الباقر علیه السلام» و «قال الصادق علیه السلام» بر می‌گرفتند، و در رودخانه‌ی زلال و جاری علم و حکمت خویش روان می‌ساختند تا اهل اسلام و ایمان را سیراب بگردانند که به برخی از آن‌ها اشاره می‌گردد :

الف – دليل اول و بسيار قوی آن بلند مرتبه‌های انديشمند و كم‌نظير، آيه‌ی شريفه‌ی ششم سوره‌ی مباركه‌ی احزاب است كه فرموده است : «النبی اولی بالمومنین من انفسهم و ازواجه امهاتهم واولو الارحام بعضهم اولی ببعض . . .»، كه ترجمه‌ی ساده‌ی آن، اين است: «پیامبر بر مؤمنان از خود آن‏ها سزاوارتر است و زنان پیامبر حکم مادران مؤمنان را دارند، صاحبان رحم بعضی بر بعضی در کتاب خدا از مؤمنان و مهاجران اولی و سزاوارتر هستند . . . »، نگارنده پيشنهاد می‌كند حتماً به تفسير آن مراجعه شود.

ب – دومين حجت متقن و بينه‌ی غيرقابل خدشه‌ی اين راسخون در علم، حديث صحیحه‌ای است از امام صادق عليه‌السلام كه راوی موثق آن، به ادعای مرحوم كلينی قدس‌سره، در كافی جلد اول صفحه‌ی 23، ابى‌البخترى است كه بسيار معروف هم هست : «العلماء ورثة الأنبیاء». و همچنين سند ديگری بر صحت اين حديث، كتاب شريف "الوسائل، ج‏18، ص‏53 " می‌باشد.

ج – «الفقهاء أمناء الرُّسُل»، سومين برهانِ فقهای معتقد و مدافع ولايت فقيه می‌باشد كه روايت‌گر موثق اين صحيحه‌ی مباركه، سكونى بزرگ و مرحوم است كه چنين گفته است كه: پيامبر اعظم صلی‌الله‌عليه‌وآله و سلم فرمودند : «فقهاء، جانشينان پيامبران هستند». كافى، ج‏1، ص‏46.

د – روایت كنزكراجكى از امام صادق(ع) كه فرموده است : «الملوك حُكّامٌ على الناس و العلماء حكّامٌ على‏الْملوك»، كه معنی تحت‌الفظی آن عبارت است از: «در جامعه‌ی اسلامی، پادشاه، رئيس جمهور، وزيران و همه‌ی صاحب منصبان، بر مر مردم حاكم هستند، وليكن جمله‌ی آن حاكمان، می‌بايست تحت سلطنت ولايت فقيه باشند و حكم و نظر او را اطاعت بكنند»، و كتاب شريف كنز الفوائد، ج‏2، ص‏33، آن را ثبت و ضبط كرده است، گواه چهارم مبلغان قولی و مروجان فعلی ولايت فقيه، می‌باشد كه مورد تصديق همه‌ی دانشمندان علوم اسلامی، می‌باشد.

و در رأس امثال دلایل مورد توجه بالا، آیه‌ی شریفه‌ی : «یا ایها الذین آمنوا اطیعوا الله و اطیعوا الرسول و اولى الامر منكم فان تنازعتم فى شى‏ء فردوه الى الله و الرسول ان كنتم تؤمنون بالله و الیوم الآخر ذلك خیر و احسن تاویلاً» (آیه 59 سوره نساء)، قرار دارد و ترجمه معمولی آن چنين است: «هان اي مؤمنان! از خدا، پيامبر و اولي الامر خود پيروي كنيد و چون در چيزي نزاع كرديد اگر به خدا و روز قيامت ايمان داريد، آن را به خدا و پيامبر ارجاع دهيد، اين كاري پسنديده است و فرجام بهتري هم دارد.». يكی ديگر از دلايل، بزرگ، قوی و قاطع دانشمندان برجسته‌ی عالم اسلام، مبنی بر ولایت داشتن فقیه جامع الشرایط، بر همه‌ی مردم جوامع اسلامی و دیگر مراجع عظیم‌الشأن تقلید، می‌باشد.

دیدگاه های برخی از اندیشمندان اسلامی را دقت بفرماييد :

1 – دانشمند فرزانه، مرحوم مغفور فاضل مقداد، بدين مضمون فرموده‌اند : «دین و حکومت دو هم‌زاد هستند و هردو حقيقتاً همراه و مكمل هم می‌باشند، که بدون يكديگر سودآفرين نحواهند بود . . .»

2 – عالم بزرگ تاريخ پرافتخار شيعه، مرحوم به ملكوت‌اعلا پيوسته، علامه حلی، نيز فرموده‌اند : «الحق عندنا وجوب نصب الامام فی کل وقت‏»، يعنی در نزد ما حق آن است كه در لحظه-لحظه‌ی زندگانی و عمرمان، می‌بايست تحت قيموميت امام عادل و الهی، باشيم.

3 – مرجع بس بزرگ جهان اسلام و تشيع علامه‌ی گرانسنگ، شیخ مفید هم فرموده اند : «پيروان قرآن و شيعيان علی‌بن‌ابيطالب عليهما‌السلام، اعتقاد دارند كه بشر، در هر زمان و زمينی و موقعيت و مقامی، به وجود رهبری الهی و غير قابل خدشه، نيازمند است.»

4 - شیخ طوسی كم نظير و عظيم‌القدری كه تا سيصد سال بعد از وفاتش كسی توان فتوا دادن بر خلاف فتاوی او را در خود نديد، فرموده است : «امامت و رهبری از دیدگاه اكثريت عالمان اسلامی، واجب است ...»

5 - مرحوم جليل‌القدر و عظيم‌الشأن، کاشف‏الغطا در اين خصوص، سخنانی مشابه سطور ذيل به يادگار گذاشته‌اند : «اگر مفهوم سیاست ‏تدبير امور زندگانی مادی و معنوی مسلمين است و به وسيله‌ی آن از فساد ممانعت می‌شود و با مفسد مقابله می‌گردد و ظالم را می‌گدازد و مظلوم را می‌نوازد و خائنان را می‌سوزاند و صادقان را به مقصد می‌رساند، ما غريق اين بحر عميق بوده، هستيم و خواهيم بود و آن را از اهم واجبات خود می‌دانيم.

6 – اعظم اعاظم و اكبر كبرا حضرت آیت‏الله بروجردی رضوان‌الله عليه، راجع به موضوع، با اين مضمون می‌فرمايند : «محققين حقيقی و دانش‌پژويان واقعی كه ولو اشنايی مختصری با اسلام عزيز پيدا كنند و داشته باشند، تصديق و اذعان می‌كنند كه اسلام و قرآن، سياسی، عبادی، اجتماعی، فرهنگی و . و. . . ، می‌باشند»

برجستگان بزرگ و تاريخ‌ساز ديگری هم‌چون : ماوردی، فخررازی، اقبال لاهوری، سیدجمال‏الدین اسدآبادی و . و . .. ، دين و سياست به معنی حكومت را، لازم و ملزوم هم می‌دانند.

برابر ديدگاه الهی بنيان‌گذار جمهوری اسلامی ايران، ولی فقيه، حاکم اسلامی است و حکم ولایت فقیه، حکم حکومتی است و هنگامی که ولی فقیه جامع الشرایط، حکمی را صادر کند، آن حکم فراتر از قوانین ساری و جاری کشور است و فصل الخطاب است، و بر معتقدان به اسلام علوی و حسینی و بر همه مراجع، حکما، عرفا و ادبا و فلاسفه‌ی دیگر، واجب است که دستور ولی فقیه را گردن بنهند و اطاعت کنند، و اگر نهی بود می‌بایست اجتناب کرده و رها بسازند، کما این که حکم حکومتی مرحوم عظیم القدر و جلیل المقام میرزای شیرازی در تحریم تنباکو چنین بود و حکم حکومتی دیگری را که عالم جلیل القدر و فقیه برجسته‌ی جهان اسلام مرحوم میرزا محمدتقی شیرازی در جهاد و دفاع ملی، صادر فرمودند، و ایضاً آیت الله علامه کاشف الغطاء هم مؤيد اين استنباط بوده‌اند. احكام حكومتی فقهاء اسلامی، در تاریخ اسلام، همچنان درخشنده و نورانی به يادگار مانده‌اند.

نظر به این که حضرت امام خمینی اعلی الله مقامه الشریف، نظریه‌ی مشکل‌گشا، تحول‌آفرین، بحران‌شکن، ظالم‌سوز و مظلوم نواز ولایت مطلقه‌ی فقیه را، ولایت حضرات معصومین علیهم‌السلام و در یک کلمه، ولایت "الله" می‌دانستند و اعمال آن را، جز با تأسیس حکومت و تشکیل اجزای آن را در ابعاد مادی و معنوی جوامع اسلامی، غیر قابل تصور اعلان می‌کردند، با ایمان راسخ و اراده ی قوی و عزمی جزم، پس از آن که تئوری ولایت مطلقه‌ی فقیه را طی جلسات سیزده‌گانه، در نجف اشرف برای شاگردان خود که اکثراً مجتهدان ممتازی بودند، به اثبات رسانید، قصد اجرای عملی آن را نیز آشکار ساخت و خداوند تبارک و تعالی هم آن بنده‌ی خوب، پاک، مخلص و فانی در خدا را، مورد توجه قرار داد و امام زمان عجل الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف را، به مددش فرستاد و آن امام همام را به آرزوی دیرینه‌اش که استقرار حکومتی با محوریت ولایت مطلقه‌ی فقیه و مدار فقه آل محمد صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم بود، موفق گردانید و توفيقی را رفيقش گردانيد كه با صدای بلند و با افتخار تمام فرمودند: «جمهوری اسلامی، نه يك كلمه كم، و نه يك كلمه زياد».
http://www.iqna.ir/news_imgs/431509_1imgZadsar.Ali-L.jpg

امام خمینی سلام الله علیه، معتقد بودند که ولایت یعنی حکومت، و حکومت هم مسؤول اداره‌ی جوامع اسلامی و کشورهای مسلمان است و وظیفه‌ی سنگین اجرای قوانین شرع مقدس اسلام بر عهده حکومتی است که ناشی از ولایت می‌باشد.

حضرت امام خمینی بزرگ و کم نظیر، به اعتقادات خود که مبتنی بود بر قرآن و سنت، و عقل و اجماع، که چهار رکن اساسی فقه آل محمد صلی الله علیه و آله وسلم هستند، با همتی بلند، به بلندای روح بلندش، عمل کرد و نه فقط ایران را متحول کرد و در تاریخ اسلام درخشید، بلکه معادلات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و نظامی حاکم بر جهان شرق و غرب را در هم ريخت و بر خلاف قاعده‌ی حاکم بر جهان کمونیستی و دنیای امپریالیستی، جمهوری اسلامی را با شعار نه شرقی نه غربی، بنا نهاد و راهی نو را فرا روی بشریت حیران و نومید باز کرد و مستضعفان عالم را امید و نوید بخشید، و کاخ‌های زر و بنیان‌های زور و دخمه‌های تزویر را، در هم شکست و متزلزل ساخت.

اعتقاداتش را با صولت، صلابت و شجاعت و با بی توجهی به اخم و تخم، و ابرو در هم کشیدن استعمارگران و مستکبرین عالم، که قدرتمند و قداره بند بوده و هستند، به تصویب و اجرای آن‌ها پرداخت. اعتقاداتی مانند:

- کیفیت، کمیت و اجرای احکام حقوقی و جزایی، سیاسی و عبادی، اقتصادی و تجاری، مالیاتی و خمسی و زکاتی، خرید و فروش و خراج و . و . . .،در جامعه ی اسلامی، با ولایت مطلقه‌ی فقیه است.

- مصون داشتن اسلام عزیز از تحریف و انحراف توسط کج‌اندیشان و بیراهه‌روان، دور نگه داشتن امت اسلامی و پیروان علی و حسین علیهما السلام، از فسادهای اخلاقی، اقتصادی، دینی و دنیوی و عقیدتی، نیز از وظایف ولی فقیه است.

- کمترین شرط ولی فقیه، عدالت و صداقت است و این که ولی فقیه خود را چون دیگر مردم عادی بداند و ولایتش را وظیفه بداند و نه صدارت و امتیاز، كه در غير آن واجد صلاحيت ولايت نخواهد بود.

امام خمینی قدس سره، عالم و عامل بود که، ولی فقیه باید :

- طاغوت شکن و ظلم ستيز و ظالم سوز باشد.

- در خدمت یتیمان و مسکین ها و فقیران قرار بگیرد.

- از آزادی‌های مشروع فردی و جمعی دفاع کند.

- علم گستر و عالم پرور و صنعت ساز و راشد اهل فنون مختلف، باشد.

- عادل، عدالت خواه، و باسط عدالت اجتماعی باشد.

- درک کننده جوانی، همدل جوانان، و مشکل گشای آنان باشد.

- دفاع ملی و نیروهای مسلح را به عهده داشته باشد و سرپرستی کند و انواع مشکلات مادی و معنوی اهل دفاع و جنود حق را حل و فصل بفرمايد.

- رسیدگی به شکایات مظلومین و پناه دادن به متظلمین و رتق و فتق مستمندان، همه‌ی همّ و غم او باشد.

- اهل اجرا و تقنین و قضا را، سر و سامان بدهد و هماهنگ بسازد.

و بدین جهت است که قانون اساسی جمهوری اسلامی را تأیید کرد که در بر گیرنده تمام خواسته‌های مادی و معنوی او را که منشأ الهی داشتند، تأمین می‌کرد. مانند:

- تنفیذ حکم رئیس جمهور بعد از انتخاب مردم.

- نظارت بر قوای سه گانه و شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام، و حتی قانون اساسی به صورت غیر صریح، حق انحلال مجلس شورای اسلامی را نيز، به ولی فقیه داده است که مشروعیت همه امور جمهوری اسلامی ايران، با ولایت است.

- اعلان جنگ و آغاز آتش بس و فرماندهی کل نیروهای مسلح.

- انتصاب قاضی القضات و ائمه جمعه و . و .

در دايره‌ی اختيارت ولی فقيه و مقام ولایتی است که امام خمینی نام آن را ولایت مطلقه‌ی فقیه، گذاشتند.

بلی در نظامی که بر محور ولایت فقیه استوار شده است و بر مدار امامت می‌چرخد، رهبر و ولی فقیه، فصل الخطاب است، آن‌هم در همه ابعاد زندگانی مسلمانان و جوامع اسلامی. اگر چه مردم در نظام ولایت فقیه از ارکان بسیار مهم و خیلی اساسی حکومت هستند، اما تصمیم گیرنده نهایی ولی فقیه است. که خداوند می‌فرماید: «و شاورهم فی الامر فاذا عزمت فتوکل علی الله»، با پيروان خود به مشورت بنشين، ولي در هنگامه‌ی تصميم به خدای احد و واحد توكل بكن.

آری امام خمینی قدس سره چون چنان بود، چنین محکم و قاطع می‌فرمودند(نقل به مضمون) :

- من بارها اعلام کرده ام که عقد اخوت با کسی نبسته‌ام، ملاک من، عمل مقامات به اسلام است.

- شمشیر علی امیرالمؤمنین، برای سرکوب توطئه‌گران بود.

- اسلام با توطئه‌گرها با شدت رفتار می‌کند.

- مسامحه نکنید، بروید توطئه‌گرها را سرکوب کنید.

- اگر به سر جای خود ننشینید، ما به طور انقلابی عمل می کنیم.

- مردم موظف هستند، جوانان وظیفه دارند که نگذارند آخوندهای معمم درباری و یا منحرف، در جامعه ظاهر بشوند، عمامه را از سرشان بردارند و نگذارند با عمامه بین مردم بیایند، این لباس شریف است نباید تن هر کسی باشد و یا بماند.

- نهضت به اصطلاح آزادی، صلاحیت هیچ امر قضایی، اجرایی، تقنینی را در جمهوری اسلامی ندارد.

- منافقین، فرزندان عزیز مهندس بازرگان هستند.

- توهین کنندگان به ائمه هدی علیهم السلام، محکوم به اعدام هستند.

- اسلام عزيز جغرافيا ندارد و بدين سبب حکم اعدام سلمان رشدی ملعون و خبيث و كثيف را در کشوری ديگر که کانون فتنه است، صادر کرده‌ام.

- اگر توطئه زیاد باشد، ما با مشت خنثی می‌کنیم.

- دولت و مردم باید از انحرافات فرهنگی، جلوگیری کنند.

- دانشجویان، استادهای منحرف و مخالف جمهوری اسلامی را، از خودشان و ... از کلاس‌هايشان بیرون بکنند.

- به مجرد این كه احساس کردید كه ممکن است کسی نفوذی باشد، حسابش را برسید.

- اهل مجلس شورای اسلامی، اعتبارنامه‌های عناصر نفوذی و منحرف را رد بکنند.

- عاشقان غرب و نوکران شرق و جیره خواران هر دو را، اول هدایت بکنید، اگر تخلف کردند، استیضاح بکنید.

- نگذارید که مدعیان بی هنر امروزی و قاعدین نوک بینی‌بین دیروزی، صجنه گردان جامعه اسلامی ما بشوند.

- به فضل پروردگار، ملت هوشیار ما جواب همه فتنه‌ها را داده و خواهد داد.

- مدافعان لیبرال‌ها و حامیان منافقان بدانند که در نزد ملت شهید داده ما، راه و جایی ندارند.

- و صدها موضوع مهم و حياتی ديگر كه در اين مختصر نگنجد ...

متأسفانه یک بار دیگر، مارهای سمی، زخمی و خطرناك در سوراخ خزیده، فرصتی استثنائی به دست آوردند و با حرارت كاذبانه‌ای كه ایجاد شد، خيال كردند که می‌توانند برای ساعاتی هم که شده، زهرهای کشنده و انباشته شده‌ی سی ساله‌ی خودشان را، با نیش ابزارشان كه زبان، قلم، آشوب، آتش و تخريب بود و هست، در بدن مطهر و مقاوم «ولایت مطلقه‌ی فقیه» فرو ببرند و سم‌های خود را با حرص و ولع و عجله در خون جاری در شاه‌رگ پیکره‌ی امت اسلامی که همان ولایت فقیه است، خالی کنند و در ظاهر هم چنين جنايت هولناكی را مرتكب شدند و به سرعت به سوی سوراخ‌های خود باز گشته و در مقابل آن‌ها کز کردند و به زعم باطل خويش، منتظر جان دادن (نعوذ بالله) ولایت فقیه شدند، که به فضل پروردگار و امداد امام عصر علیه‌السلام، با خطبه‌ی بی نظیر و تاریخی امام دوران مدظله‌العالی و روحی‌فداه، مأيوس شدند. خطبه‌ای كه همچون عصای موسی‌ علی‌نبیناوآله‌وعلیه‌السلام، فساد آن مارهای خطرناک و جادوگر را در رسوا ساخت و سحر آن کاهنان فربه و شکم باره، كه اسیران انواع شهوت‌ها بوده و هستند، باطل گردانيد.

در پایان، از برخی از مدعیان دوستی با امام خمینی بزرگ و بزرگوار و پیروی از راه آن حضرت و پاسداری از آرمان آن بنده‌ی شايسته‌ی خدا، می‌پرسیم، خوب چگونه است که اکنون در رابطه با ولايت فقيه امام خمينی عزيز،چنین می‌کنید، مگر مقام منيع ولایت فقيه بعد از امام خمينی، شاگرد برجسته و ممتاز آن استاد كم‌نظير جهان اسلام، نيست؟، و مگر همانند آن امام همام، امامت و هدايت نكرده‌اند، مگر خبرگان دانشمند و متشرع و اهل ورع، داوران عادل عملكرد خمينی‌وارِ خامنه‌ای كبير که جانشین به حق خمينی اكبر نيز هست، نمی‌باشند؟، آيا ولایت امام خمینی، با ولايت امام‌المسلمين خامنه‌ایِ خمينی‌گونه، فرق کرده است؟، قطعا و قاعدتاً که پاسخ منفی است. پس به قول قرآن كريم كه فرموده است: «فاین تذهبون»، بايد به بعضی‌ها بگویيم به کجا چنین شتابان؟.

به خدا كه بعد از انتخابات می‌خواستند جمهوری اسلامی امام خمینی سترگ و به خدا پيوسته را سرنگون بکنند و خدای ناکرده داشتند چنین می‌کردند، اگر ولی فقیه مدير، مدبر، سياستمدار، خداترس و مردم‌دوستِ زمان، حضرت آية‌الله‌العظمی حاج سيدعلی خامنه‌ای مدظله‌العالی، نبودند، و خمينی‌وار نهيب نمی‌زدند و خمينی‌گونه، هدايت نمی‌كردند.
للهم اجعل عواقب امورنا خيراً

طلبه‌ی بسيجی؛ زادسرجيرفتی

(19/04/1388، برابر با 17رجب1430)

منبع : http://www.iqna.ir/images/Fa-Logo.jpg كليك كنيد

آيت‌الله استادي: اقتدار نظام به اقتدار رهبري است http://media.farsnews.com/Media/8801/Images/jpg/A0648/A0648016.jpg ادامه . . . ‌
نقل قول کردن

#2 رسول ابراهيمي آب 1389-04-17 00:32

حاج آقا سلام وقت به خير
پيشاپيش عيدتان مبارك
جواب اين دوستمون رو بدهيد ظاهرا كه ايشان نميدونه كي دروغ ميگه كي راست اونايي ميگن كه كروبي را مجتهد ميخوانند كسي كه دول الخليج العربيه را نميتوانه ترجمه كنه و ميگويد دولت هاي خليج عربي و انالله وانا اليه راجعون را مينويسد انا لله الراجعون ايشان با دوستاش راستگو هستند
كسي كه هتاكان به حريم امام ره و عاشوراي حسيني را انسانهاي خدا جوي ميخواند راستگو است حاميان اين اقايان راستگو هستند كه يكي از انها ريگي پليد بود كه ديديم به شيطان رسيد
باتشكر حاج آقا
نقل قول کردن

#1 خشنودی 1388-05-05 14:52

حاج آقا سلام.عید بر شما مبارک.من احسابی از این سیاست و اتفاقات اخیر و متضاد گویی ها گیج و خستع شدم واقعأ دیگه نمیدونم کی راست میگه کی دروغ.و سوالاتی دارم از خدمتتون .آیا واقعأ در انتخابات تقلب شده؟چرا انقدر نخبگان واساتید برجسته دانشگاه دستگیر شدند؟چرا اکثریت سایت ها بسته شدند؟چرا اجازه بیان دیدگاه ها را به مردم نمیدند و هزار چرای دیگر من از طرفداران آقای احمدی نژاد بودم و هستم اما دیگه دارم قاطی می کنم لطفأ کمکم کنید ممنون به خانواده سلام برسونید.التماس دعا.
نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...