: علمای وهابی جرات مناظره با علمای اسلام را ندارند. ادامه‌ی مطلب

دوشنبه ۸ مرداد ۱۳۸۶   ۱۳:۳۳    شماره‌ خبر : 148245

حجت‌الاسلام زادسر: علمای وهابی توان و جرات مناظره با علمای اسلام را ندارند

گروه سياسی: به حتم علمای وهابی هرگز توان و جرات مقابله و مناظره با علمای اسلام را نخواهند داشت، چرا كه خود می‌دانند از علم، دانش تفسير، فلسفه، كلام و ساير علوم اسلامی حتی الفبايش را نمی‌دانند.

حجت‌الاسلام علی زادسر، عضو كميسيون حقوقی و قضائی مجلس، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآن ايران (ايكنا) در خصوص فتوای اخير مفتی‌های رژيم سعودی مبنی بر لزوم تخريب اماكن متبركه شيعه سخن راند و گفت: كسانی كه اين سخنان فتنه‌انگيز كه بوی خون در جوامع اسلامی می‌دهد را مطرح كرده‌اند، بدون شك باواسطه يا بی‌واسطه در جهت اهداف سازمان جاسوسی انگليس و رژيم اشغالگر قدس آمريكا پيش می‌روند و عاملين آنانند.

زادسر اظهار كرد: همانگونه كه سلمان رشدی ملعون به اعتراف خود، دست‌نشانده سرويس‌های جاسوسی آمريكا بود و مفاد آيات شيطانی به گفته وی از سازمان جاسوسی انگليسی صادر و به انشای اين ملعون درآمده بود و به عبارتی اين كتاب شيطانی با خميرمايه انگليسی و دست‌مايه رشدی ملعون تهيه شده بود.

وی در ادامه گفت: بحث تخريب اماكن متبركه و قبور مطهر ائمه معصومين(س)‌ نيز بحث تازه‌ای نيست، اينان ريشه چند صدساله، بلكه بيش از هزار سال دارد و در تاريخ به ثبت رسيده كه حدود 18-17بار قبور مطهر شهدای كربلا و در رأس آنان سيدالشهدا و قمر بنی‌هاشم(ع) توسط آنان تخريب گرديده و خلفای عباسی پس از تخريب اين قبور آن را شخم زدند و گندم و جو بر مزار آنان كاشتند و آن را آبياری كردند.

 نماينده مردم جيرفت:

تنها راه خنثی‌سازی توطئه شوم انگليسی ـ آمريكايی و رژيم اشغالگر كه مشتركاً هر سه در حال حاضر در عراق در حال فعاليت هستند، وحدت شيعه و سنی و جوامع اسلامی است.

زادسر خاطرنشان كرد: اين مطالب، سخنان تازه‌ای نيست و قطعاً اسم آن را فتوا نمی‌توان نهاد، چرا كه كلمات اختلاف‌انگيزی است كه به اسم اسلام و توسط سازمان‌های موصاد و سيا در پشت پرده، اداره می‌شود، كما اينكه القاعده و بن‌لادن تربيت‌شدگان و عوامل سازمان سيا هستند و از اين موارد در تاريخ بسيار ديده می‌شود.

عضو كميسيون حقوقی و قضائی مجلس، در ادامه يادآور شد: رژيم حاكم بر سرزمين حجاز و ملك عبدالله و نيز وزارتخانه اين كشور، اين فتوا را محكوم كرده‌اند، يعنی رژيمی كه برپايه فرقه ساخته‌پرداخته وهابيون كه ريشه‌اش در تاريخ به سياست‌های انگليس باز می‌گردد هم آن را رد می‌كنند و قبول ندارند.

اين نماينده مجلس هفتم عنوان كرد: قراردادن اين سخنان در كفه‌ای از ترازو و فتاوای علمای دين و مراجع اسلام و بزرگان شيعه در كفه‌ای ديگر، بيانگر آنست كه اهل سنت نيز برای اين سخنان ارزشی قائل نيستند و تفكری يكسان با وهابيون ندارند.

نماينده مردم جيرفت در ادامه خاطرنشان كرد: يك مفتی سنی می‌گويد "اگر سيدحسن نصرالله شيعه است من افتخار می‌كنم، شيعه باشم" و از طرفی امام خمينی بنيان‌گذار انقلاب اسلامی فتوا می‌دهد و مقلدين خود و مسلمانان ايران را مكلف می‌دارد كه زمانی كه به مكه مكرمه و مدينه منوره مشرف می‌شوند بر آنان واجب است در نماز سنی‌ها شركت نمايند و مانند آنان نماز بخوانند و از آنان اعاده نكنند.

 اين نماينده مجلس هفتم:

حتی رژيمی كه برپايه فرقه ساخته‌پرداخته وهابيون كه ريشه‌اش در تاريخ به سياست‌های انگليس باز می‌گردد هم سخنان اخير را رد می‌كنند.

وی در ادامه يادآور شد: از طرف ديگر جانشين آن امام همام، رهبر معظم انقلاب به عنوان يك مرجع دينی رسما فتوا می‌دهد كه هرگونه سخن، قلم و عملی كه باعث تفرقه در دنيای اسلام و بين مسلمانان واقع شود، شرعاً حرام است.

زادسر ادامه داد: اين اسلام‌شناسان با توجه به ضرورت وجود وحدت بين ملل مسلمان می‌دانند اگر يك ميليارد و 600 ميليون مسلمان، يك سخن را بر زبان جاری سازند و در برابر مستكبران يك هدف را دنبال كرده و بايستند چه اتفاقاتی رخ می‌دهد و اين وحدت از هر بمب اتم و سلاح هسته‌ای مخرب‌تر عمل خواهد كرد و برای استكبار ويرانگر است و ريشه‌های استعمار غرب به وسيله آن در هم نورديده خواهد شد، بدين جهت آمريكا، انگليس و رژيم اشغالگر قدس دست به دست هم داده و تز كهنه و چندصدساله اختلاف‌افكنی در جهان اسلام را دوباره ترويج كرده و سعی بر آن دارند مسلمانان را در برابر يكديگر قرار دهند تا مسلمان‌كشی را در كشورهای اسلامی توسط خود مسلمانان ترويج ‌دهند.

نماينده مردم جيرفت تاكيد كرد: آنان در اجرای اين طرح تا حدودی به هدف خود نائل آمده و شيعه و سنی را به جان هم انداخته‌ و هم‌اكنون نيز درصدد تخريب مجدد بقاع متبركه جهت فتنه‌انگيزی هستند.

عضو كمسيون قضائی ـ حقوقی مجلس اظهار كرد: اينان عاملان انگليسی هستند كه در مدارس علوم دينی قطعا با عاملانی اسلامی‌شعار و انگليسی‌شعور رخنه كرده و مصداق بارز آن را می‌توان غافلانی معرفی كرد كه به عنوان يك فرقه انگليسی اسلامی به صدور چنين فتاوايی اقدام كرده‌اند.

زادسر در بخش ديگری از سخنان خود يادآور شد: مسلمانان عالم و ساكنين سرزمين‌های عتبات عاليات و اماكن متبركه توجه داشته باشند كه پشت اين كلام، قطعا مستكبرين قرار گرفته‌اند و مراقب باشند فريب اين مكاران را نخورند.

 عضو كميسيون قضائی‌‌ ـ حقوقی:
وحدت مسلمانان از هر بمب اتم و سلاح هسته‌ای مخرب‌تر عمل خواهد كرد و ريشه‌های استعمار غرب به وسيله آن در هم نورديده خواهد شد.

زادسر در ادامه با تاكيد بر اين مطلب كه آنان خود به گفته خويش اعتقاد ندارند، گفت: اينان اگر بر گفته خود پافشاری می‌كنند، علی‌رغم عقيده ما كه هيچ از اسلام و قرآن نمی‌فهمند و درك نمی‌كنند، بيايند با علمای اسلام اعم از شيعه و سنی بنشينند و به مناظره بپردازند تا به آنان بفهمانيم آنچه آنان به عنوان شرك معرفی كرده‌‌اند، باطل است و گفته علمای شيعه و مراجع دين، صحت دارد.

وی در تكميل سخنان خود گفت: به حتم آنان هرگز توان و جرات مقابله و مناظره با علمای اسلام را نخواهند داشت، چرا كه خود می‌دانند از علم، دانش تفسير، فلسفه، كلام و ساير علوم اسلامی حتی الفبايش را نمی‌دانند.

نماينده مردم جيرفت اظهار كرد: يكی از اهداف اصلی سازمان‌های جاسوسی خصوصا انگليس كه سردمدار اين قضيه است و در 500 سال اخير پيش روی تمام مكاران و فتنه‌انگيزان تاريخ بشر خصوصا در جوامع اسلامی بوده مسلمان‌كشی و فتنه‌انگيزی و نيز ممانعت از هرگونه دستيابی به وحدت است.

وی اضافه كرد: اين كشور سالوس فتنه‌های خود را برای دهه‌ها و سده‌های آينده طراحی می‌كند و فتنه‌انگيزی و مسلمان كشی ميان امت اسلام بدان علت است كه آنان نيز فهميده‌اند اگر جمعيت بيش از يك ميلياردی مسلمانان يكی شود و وحدت يابند، يعنی چه؟

 حجت‌الاسلام زادسر:

وهابيون به حتم توان مناظره با علمای اسلام را نخواهند داشت چرا كه خود می‌دانند از علم، دانش تفسير، فلسفه، كلام و ساير علوم اسلامی حتی الفبايش را نمی‌دانند.

عضو كميسيون حقوقی و قضائی مجلس، به تاريخ فتنه‌انگيزی عليه مسلمانان اشاره كرد و عنوان كرد: اين فتنه‌انگيزی در طول تاريخ بيش از هزار سال مكرر تكرار شده، تخريب قبور متبركه انشاءالله هيچ روزی اتفاقات نخواهد افتد اگر هم اتفاق بيافتد باز هم بهتر از قبل ساخته خواهد شد و نه فقط شيعه كه خود مردم اهل سنت نيز اعتقاد راسخ به كرامات آنان دارند و از بين جوامع سنی بارها بسياری از درماندگان پناهنده شده‌‌اند و از اين حضرات كرامت گرفته‌اند.

وی تاكيد كرد: نه فقط اهل تسنن بلكه مسيحيان، يهوديان و ساير فرق به اين امامان پناه آورده‌اند و در تاريخ اين داستان‌های شگفت‌انگيز بسيار در اين خصوص مشاهده می‌شود كه با پناه به اين بقاع متبركه به مقصود رسيده‌اند.

زادسر در ادامه افزود: اين امام به حق كه صاحب چنين صلاحيت و كراماتی است را نمی‌توان از دل‌های مردم محو كرد و شما هرگز به اين اهداف شوم انگليسی نخواهيد رسيد كما اينكه در طول تاريخ نرسيده‌ايد و هرچه در طول تاريخ بر حدت و شدت اين جنايات افزوده‌ا‌يد، به همان ميزان بلكه چندبرابر به دوستداران و عاشقان ائمه افزوده‌ايد و با گذر سال‌ها عزاداری برای اين امام همام در سراسر جهان رو به افزايش است.

اين نماينده مجلس هفتم اين گروه وهابی را فرقه‌ای انگليسی ـ‌انحرافی معرفی كرد و گفت: تنها راه خنثی‌سازی اين توطئه شوم انگليسی ـ آمريكايی و رژيم اشغالگر كه مشتركاً هر سه در حال حاضر در عراق در حال فعاليت هستند، وحدت شيعه و سنی و جوامع اسلامی است.

وی خاطرنشان كرد: سخنانی كه برخی از شيوخ حاشيه خليج‌فارس، بحرين و سايرين بيان می‌دارند، كلام امت اسلامی نيست، بلكه سخنان سران جهان و دست‌نشاندگان امريكا هستند و جالب توجه آنكه آنقدر اين گفته فتنه‌انگيز، زشت و سخيف است كه حتی سران اين رژيم‌ها نيز خود را موظف ديده‌اند جهت پاسخگويی به ملت‌هايشان عمل مذكور را محكوم كنند واين فرقه انگليسی‌ساخته آمريكاپرور را رد نمايند.

 زادسر:

سخنان اخير وهابيون كلمات اختلاف‌انگيزی است كه به اسم اسلام و توسط سازمان‌های موصاد و اينتريجن‌سرويس و سيا در پشت پرده، اداره می‌شود.

وی در بخش ديگری از سخنان خود تنها سلاح برنده دنيای اسلام عليه فتنه مستكبران را وحدت امت اسلامی معرفی كرد و از انديشمندان جهان اسلام خواست تنها اين سخنان را كه به عنوان فتوای يك فرقه انگليسی عنوان گرديده با فتوای امام راحل در خصوص اقتدای مسلمانان به اهل تسنن در نماز جماعت در مكه و مدينه و فتوای اخير مقام معظم رهبری كه به صراحت هر كلمه و عمل كه بوی اختلاف بين مسلمانان دهند را حرام شرعی معرفی كرده‌اند، مقايسه نمايند تا دريابند اسلام واقعی در كجا قرار گرفته است.

وی ادامه داد: انديشمندان جهان اسلام اگر چنين كنند يقين می‌يابند اسلام ناب محمدی، اسلام وحدت و ضد ستم و آمريكاستيز حاكم است و مسلمان‌نماهايی كه در جهت اهداف امريكا هستند و طبق سياست‌های انگليسی حركت می‌كنند همان اسلام آمريكايی را دارند كه رهبر مشابه تاريخی آن را اسلام يزيدی معرفی كرد‌ه‌اند.

زادسر در پايان تاكيد كرد: همدلی در جهان اسلام، بزرگترين بمب هسته‌ای عليه استكبار است و آنچه اكنون آمريكا به عنوان سلاح هسته‌ای عليه ايران بهانه كرده، در حقيقت پوششی برای ترس آمريكا از اين اتحاد مسلمانان است كه ايران در حال حاضر منادی آنست و در حقيقت مقابله آمريكا با برنامه‌های هسته‌ای ايران يك بهانه است برای جلوگيری از اتحاد جوامع اسلامی.

به حتم علمای وهابی هرگز توان و جرات مقابله و مناظره با علمای اسلام را نخواهند داشت، چرا كه خود می‌دانند از علم، دانش تفسير، فلسفه، كلام و ساير علوم اسلامی حتی الفبايش را نمی‌دانند.

 

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...