اینكه می‌گویند دولت نهم ارزشمدار است حقيقتی غير قابل انكار است، زیرا نگارنده طی سه دوره‌ی نمایندگیش هرگز ندیده و نشنیده بود كه به مجرد اينكه صدای مؤذن در فضا بپيچد و فریاد گویا و مقدس «بشتابید به سوی نماز» گوش مؤمنين را بنوازد، رئیس دولت و یا هر كدام از وزیرانش آن را یك اصل حاكم بر هر چیز و هر كار دولتی بدانند و يادآور شعار معروف شهيد رجايی بشوند كه : «به كار بگوييد وقت نماز است . . . »، ادامه‌ی مطلب

 

بسمالله‌الرحمن‌الرحيم

مقدمه :

آن‌كس كه نانوشته می‌خواند و ناگفته می‌داند، جلت عظمته، براین عبدعاصی و ذلیل درگاهش گواه است كه با قصد قربت و به گمان انجام وظیفه‌ی الهی نمایندگی خویش در مجلس شورای اسلامی كه می‌بایست به منزله آینه عمل كند، در رابطه با سفر پرخیر و بركت رئیس جمهور محترم به استان كرمان و حوزه‌ی انتخابیه‌اش مطالبی را تقدیم محضر شریف ملت رشید ایران اسلامی می‌‌نماید و می‌داند كه اگر همانند مگس فقط بر زخم‌ها بنشنيد و عكس آنچه را كه می‌نگارد ، در الفاظ بگنجاند و به اوراق بسپارد، مورد توجه خاص برخی از سیاسی‌كاران قرار خواهد گرفت و بعضی از نشریات و خبرگزاری‌های آنچنانی نیز، و باز اينچنين است كه اگر خدای‌ناكرده چون مگسان گرد شيرينی قدرت قدرتمندان وزوز كند، طوايف ديگری را خوش خواهد آمد، و مطمئناً هيچ‌كدام رضايت خداوند تبارك و تعالی را به ارمغان نخواهند آورد.

بنابراين ترجیح می‌دهد كه حرف دلش را صادقانه به تصویر بكشاند و از سرزنش ساكنین سرای عنكبوتی ملامت و تخفیف قاعدین وادی حقارت و غوطه‌وران منجلاب تهمت و دنائت، خوفی به دل راه ندهد كه هراسیدن و نان به نرخ روز خوردن و دلخوش شدن به بَه بَه این و پریشان گشتن از اَه اَه آن، نه سزای قانونگذاری باشد و نه زیبنده‌ی  ساكنین خانه ملت است و با صراحت اعلام می‌دارد كه هرلحظه كه احساس وظيفه كند كه می‌بايد شمشير قلم را از غلاف بيرون بكشد و با نوك تيزش هرآنچه را كه بايد ببرد ، ثانيه‌ای درنگ روا ندارد.       

آری كرمان كه به دیار كریمان شهره شده است ، از چهارشنبه بعدازظهر (12/2/86) تا شنبه صبح (15/2/86) میزبان میهمانی گرانقدر بود كه نام حقوقی حضرتش رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران است.

            سعی وافری صورت گرفت كه درخصوص حال و هوای استان كرمان طی روزهای سه‌گانه‌ی مورد اشاره و عملكرد میهمان عزیز و شریف مردم فرهیخته و عزیز استان كرمان، مطالبی را كه ان‌شاءالله مرضی خدا قرار بگيرد و مفيد فائده برای مردم واقع شود ، از بلندگوی رسای مجلس شورای اسلامی به استحضار ملت رشید ایران برساند، ولیكن چنین نشد. لاجرم این قلم خود را موظف دانست تا به طور اختصار مواردی چند را به سمع و نظر ایرانی‌های مسلمان ، خداپرست و عظیم‌الشأن كه بندگان خوب خدا هستند برساند:

1- اهمیت به شعائر دینی :

اینكه می‌گویند دولت نهم ارزشمدار است حقيقتی غير قابل انكار است، زیرا نگارنده طی سه دوره‌ی نمایندگیش هرگز ندیده و نشنیده بود كه به مجرد اينكه صدای مؤذن در فضا بپيچد و فریاد گویا و مقدس «بشتابید به سوی نماز» گوش مؤمنين را بنوازد، رئیس دولت و یا هر كدام از وزیرانش آن را یك اصل حاكم بر هر چیز و هر كار دولتی بدانند و يادآور شعار معروف شهيد رجايی بشوند كه : «به كار بگوييد وقت نماز است . . . »، ولیكن در این سفر شاهد بود كه رئیس جمهور محترم درست در اوج جلسه‌ی رسمی هیأت وزیران كه با حضور نمایندگان مردم استان كرمان در مجلس شورای اسلامی تشكیل شده بود و در نهایت جدی بودن و بحث و رأی دادن و مصوب نمودن مطالبات گوناگون شهرستان‌های شانزده‌گانه‌ی مورد بازديد رئيس دولت، به محض اینكه صدای ملكوتی اذان و بانگ مقدس و الهی «الله اكبر» در فضا طنین افكند، رئیس دولت بلادرنگ جلسه‌ی هيأت دولت را تعطیل كرد و فرمود ادامه‌ی مصوبات بعد از اقامه‌ی نماز (جلسه ساعت 17:00 شروع شد و 22:30 پایان یافت). «دقیقاً جناب آقای دكتر باقری‌لنكرانی وزیر خوب و محترم بهداشت و درمان هم در جلسه شورای اداری جیرفت چنین كرد»

2- توجه خاص به وقت:

 صاحب این قلم كه بارها و بارها در جمع مردم عزیز و گرامی، منتظر تشریف‌فرمایی مقامات ارشد و يا بعضی از وزیران و یا استانداران بوده است، هرگز توفيق پيدا نكرد كه به چشم خود ببيند كه مقامات مذكور ساعت و یا ساعاتی مردم عزیز و منتظر را در گرما یا سرما معطل نكنند، چه رسد به اینكه به موقع در جمع مستقبلين حاضر شوند.

این برای اولین بار بود كه شاهد و ناظر بودیم كه رئیس جمهور دقیقاً یا رأس ساعت اعلام شده و یا زودتر از وقت مقرر ، در جمع مردم حضور یافتند و اصلاً و ابداً مردم را منتظر نگذاشتند، به جز مركز استان كه علت آن‌هم به برنامه‌ريزی مقامات سفر و دفتر معاون محترم اجرايی ربطی پيدا نكرد، با اين حال رئیس جمهور محترم خاضعانه و صادقانه از مردم شهر كرمان معذرت خواستند.

3- اطلاع داشتن از وضعيت تاریخی، فرهنگی و عمرانی شهرستان‌ها:

برخی از مقامات ارشد قوای سه‌گانه، اشراف مورد انتظار را بر حال و احوال جای جای كشور از خود نشان نداده‌اند و یا صاحب اين سطور تاكنون متوجه این موضوع نشده‌ است، اما جناب آقای دكتر محمود احمدی نژاد آنچنان بر وضعیت شهرستان‌ها و مناطق مورد بازدیدش مسلط بود كه اصلاً ساكنین آن‌ها چنین توقعی نداشتند، بهترین گواه بر این مدعا سخنان ديگران و جناب ايشان در جیرفت بزرگ، تاریخی و باستانی است. يكی جیرفت را بارها و بارها جهرم می‌خواند و دیگری آنچنان گذشته و حال جیرفت را تبيين كرد كه همگان حظ بردند و از تسلط رئیس دولتشان بر منطقه و محل اقامتشان خشنود گشتند.

4- پرهیز از اسراف و اجتناب از تشریفات زائد:

 ریخت و پاش‌های سفرهای وزیران و رئیسان جمهور در گذشته نیازی به توضیح ندارد. زیرا همه‌ی ملت ایران كه در حداقل بیش از 150 شهرستان طی چهار دولت گذشته شاهد بوده‌اند و چگونگی آمد و شد مقامات و تشریفات‌ كذايی را ملاحظه فرموده‌اند، خود شهادت خواهند داد كه دولت نهم كه رئيسش فقط  ظرف كمتر از دوسال به بيش از 320 شهرستان اين كشور پهناور سفر كرده است ، نظرشان به چیزی كه بشود آن را مصداق اسراف تلقی كرد و موردی كه بتوان آن را تشریفات زائد نام نهاد، جلب نشده است. البته اين ادعا با ملاحظات سفر به كرمان مطرح می‌شود.

 به اعتقاد این قلم این نكته‌ای بسیار مهم و اساسی است. و هيچ‌كار عمرانی و مقطعی و غیركارشناسی هم در آستانه اين سفر توسط مقامات مربوط انجام نشد.

5- توجه به مطالبات واقعی هر شهرستان:

- این نماینده‌ی مجلس كه به دلیل كارشناسی و تجربه‌ی 14 ساله به یقین رسیده‌است كه اساسی‌ترین راه رهایی جنوب استان كرمان از چنگال فقر و چنبره‌ی بیكاری و دست یازیدن به قله‌های علمی، مدیریتی، عمرانی و پیشروی به سوی رفاه نسبی و نجات از تبعيض تاريخی و ناموجه بين شمال و جنوب استان كرمان كه تا بدانجا است كه غريو فرياد رهبر معظم انقلاب مقدس اسلامی در اعتراض به اين تفاوت فاحش و غيرقابل تحمل بر سر مسؤولان روزگار خوش سفر مباركش ، هنوز كه هنوز است در گوش مردم ايران و مردمان مظلوم و محروم جيرفت ، كهنوج ، عنبرآباد ، قلعه‌گنج، منوجان و رودبار و ساير مناطق می‌پيچد ،همان است كه بارها و بارها گفته و نوشته است ، شهادت می دهد كه هیچ رئیس جمهوری به اندازه رئیس جمهور فعلی به جنوب استان كرمان توجه مبذول نفرموده است و تصميمات نسبتاً خداپسندانه و مصوبات حق‌مدارانه‌ای اخذ ننموده است.

قابل ذكر است كه منتظريم تا فهرست كامل مصوبات به صورت رسمی در خصوص جنوب و شمال استان كرمان توسط مقامات مسؤول منتشر بشود تا مورد مميزی قرار بگيرد و چنانچه خدای‌ناكرده بازهم تبعيض‌آميز باشند، يقيناً فريادی رسا سر داده خواهد شد.

6- مديريت مقتدرانه و هوشمندانه‌ی هيأت دولت :

عده‌ای می‌گفتند كه احمدی‌نژاد ديكتاتورمآبانه دولت را اداره می‌كند و اجازه سخن گفتن به ديگران و حتی وزيران خودش هم نمی‌دهد!. نماينده‌ی مردم شريف جيرفت و عنبرآباد شاهد و ناظر بود كه احمدی‌نژاد بطور جدی و دقيق به سخنان وزيران و نمايندگان محترم گوش فرا می‌داد و چنانچه مربوط به تصميمات سفر بود به راحتی می‌پذيرفت و پس از بحث و تبادل نظر موافق و مخالف، اقدام به اخذ رأی می‌نمود و غير آن را قوی و قاطع رد می‌كرد و جلسه را به خوبی اداره می‌كرد.

پيشنهادات جديد وزرا را به بحث می‌گذاشت و در صورت تأييد و تعهد عمل به آن از سوی وزير مربوط، رأی‌گيری بعمل می‌آورد و پيشنهادات نمايندگان را هم به كار كارشناسی ارجاع می‌دادند. آنچه كه واقعاً جلب توجه می‌كرد تسلط خوب و اشراف كامل به مواردی بود كه مطرح می‌شد، به نظر می‌رسد اكنون كسی مسلط‌‌تر و آشنا‌تر از احمدی‌نژاد بر مشكلات و نواقص جای جای كشور يافت نشود.

7- جو سنگين و شكننده‌ی حاكم بر خواص عليه رئيس جمهور :

آنچه را ملاحظه فرموديد، به صورت خلاصه در جمع چندنفر از خواص كشور مطرح كردم بسياری از آنان حتی تحمل شنيدنش را نداشتند و شش‌ماه ديگر و عدم اجرای مصوبات را به رخ می‌كشيدند كه پاسخ شنيدند گوينده بحثی راجع به عمل به تعهدات سفر را كه مطرح نكردم اولاً ، و ثانياً اگر خدای‌ناخواسته چنان شود همين بيان و اين قلم تكليف ديگری پيدا خواهند كرد، ثالثاً آيا تعهدات دولت‌های سابق نعل به نعل اجرا شده‌اند؟ ، پس اين پنج الی شش‌هزار طرح اجرا نشده‌ا‌ی كه دولت نهم وارث آن‌ها می‌باشد و سنگ‌صبور اعتراضات امثال بنده شده است، از آسمان و كرات ديگر آمده‌اند!؟.

اين جو سنگين و شكننده‌ بر بعضی از خبرگزاری‌ها و جرايد نيز حاكم است، برای مثال گزارشات مكتوب برخی‌ها و تصاوير ارسالی و منعكس شده‌ی بعضی‌ها با استقبال‌های باشكوه و گسترده‌ی مردم ما ، مطابقت ندارد، دوربين‌هایی چند فقط احمدی نژاد را به تصوير كشانيده‌اند كه معلوم نيست كه ابراز احساسات چه‌كسانی را پاسخ می‌دهد!؟ ، و در گزارشات كتبی تعدادی ايضاً.

حال‌وهوای ده‌ها هزار استقبال كننده‌ی مردم ما از رئيس جمهورشان و برخورد جناب ايشان با مردم ، يا منعكس نشده است و يا بسيار كمرنگ ، حالا چرا ؟ الله اعلم. برای مثال مراسم‌های جيرفت و عنبرآباد كه در استان كرمان همگان را به تحير واداشت و در نوع خود بعداز استقبال از رهبر معظم انقلاب حضرت آيت‌الله معظم خامنه‌ای كبير روحی فداه، بی‌نظير بود، مورد توجه خداپسندانه‌ی بعضی‌ها قرار نگرفته است.

در پايان اگرچه ذكر اين نكته زيره به كرمان بردن است، ولی خوب است كه يادآور گردد كه اولين وزير پيشنهادی نفت توسط جناب آقای دكتر احمدی‌نژاد، بعد از رئيس جمهور، نقشی برجسته و كليدی ايفا می‌كند، آری به نظر بنده جناب آقای دكتر علی سعيدلو عنصری اساسی در كابينه‌ی نهم است و يكی از گردانندگان اصلی امور دولتی است كه رهبر معظم انقلاب اسلامی مدظله‌العالی ، بطور خاص از آن حمايت می‌كند و البته توقع خاص نيز دارد.

اللهم اجعل عواقب امورنا خيراً

والسلام عليكم ورحمه الله و بركاته

http://64.40.99.49/Multimedia/pics/1386/2/IT/20.jpg

به گزارش سرويس نگاهي به وبلاگ‌هاي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در بخشي از نوشته‌ي علي زادسر، در سايت شخصي‌اش به نشاني http://www.zadsar.net مي‌خوانيد:

بازدید: 5415

به گزارش رجانيوز، حجت الاسلام  علي زادسر نماينده آزاده جيرفت و عنبرآباد در  سايت شخصي‌اش به نشاني http://www.zadsar.net نوشت:

سخنان زادسر خطاب به رئيس جمهور، در جمع با صفا و كم نظير مردم جيرفت و عنبرآباد : ادامه‌ی مطلب

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...