در كمال تأسف و حیرت، امروز صبح یكشنبه 15/02/1387 كه نگارنده خود شنونده‌ی رادیوی سراسری جمهوری اسلامی بود، ناباورانه شنید كه كلمه‌ی مجعول «حوزه‌ی فرهنگی هلیل‌رود» را بسیار غلیظ آنهم چندین مرتبه تكرار كردند، كه به نظر می‌رسید تنظیم خبر كاملاً سیاسی بود و در پاسخ به حساسیت مردم جیرفت تهیه شده بود.http://www.fardanews.com/fa/pages/?cid=63256ادامه . . .

 

بازدید تا تاریخ 1395/03/18؛ 8463

 

بسم الله الرحمن الرحيم

 

«آنــی – آنــی»

 

برادر گرامی جناب آقای مهندس ميرحسين موسویزیدعزه

 

رئیس محترم فرهنگستان هنر و نخست‌وزیر جمهوری اسلامی در دوران دفاع مقدس

 

سلام علیكم

 

          با احترام بسیار شعر معروف و تاریخی شاعر ولایی شهرمان حاج‌علیجان سلیمانی را كه فرموده است:

 

الحق كه بهشت باستان جیرفت است 

 

 تصویر بهار بی‌خزان جیرفت است

 

با خط خودش نوشته بین‌النهرین

 

   آغاز تمدن جهان جیرفت است

 

تقدیم داشته و توجه جناب‌عالی را به تصاویر پیوست در خصوص خبر خبرگزاری‌های ذیل :

 

          1- «ایرنا» خبرگزاری رسمی دولت جمهوری اسلامی ایران،

 

          2- «CHN» خبرگزاری رسمی سازمان میراث فرهنگی كشور،

 

          3- «ایسنا» خبرگزاری رسمی دانشجویان ایران،

 

          4- خبرگزاری «حیات» كه متعلق است به بنیاد شهید و امور ایثارگران،

 

كه در تاریخ 03/02/1387 از مصاحبه‌ی مطبوعاتی معاون محترم فرهنگستان هنر را كه از قرار اطلاع برادر شهید نیز هست، به عنوان دبیر همایش جیرفت، بر روی خروجی‌های خود قرار داده‌اند، معطوف داشته و متذكر می‌گردد كه:

 

          الف _ بعد از نشست مفصل این نماینده‌ی مجلس با ایشان، دیگر نامبرده هیچ نامی و اشاره‌ای از كلمه‌ی مجعول «حوزه‌ی فرهنگی هلیل‌رود» نبرده و نداشته است كه بدین جهت از جناب ایشان متشكریم، زیرا در آن جلسه جناب آقای دكتر نامور مطلق تعهد اخلاقی دادند كه از آن كلمه‌ی مجعول استفاده نشود و آن ماركسیست معروف، ترویج نگردد.

 

          ب _ در كمال تأسف و حیرت، امروز صبح یكشنبه 15/02/1387 كه نگارنده خود شنونده‌ی رادیوی سراسری جمهوری اسلامی بود، ناباورانه شنید كه كلمه‌ی مجعول «حوزه‌ی فرهنگی هلیل‌رود» را بسیار غلیظ آنهم چندین مرتبه تكرار كردند، كه به نظر می‌رسید تنظیم خبر كاملاً سیاسی بود و در پاسخ به حساسیت مردم جیرفت تهیه شده بود.

 

          جناب آقای مهندس، پیرو جلسه‌ی حضوری با معاون جناب‌عالی و مكاتبه‌ی جدی با آن مقام محترم، دیگر انتظار نبود كه اجازه بدهید بیش از این از اسم، سابقه و عنوان شما علیه جیرفت بزرگ و كهن و مردم متمدن آن دیار ولایتمدار استفاده گردد.

 

          رئیس پژوهشكده‌ی باستان‌شناسی و رئیس میراث فرهنگی كرمان به چه دلیل از یك ماركسیست كه هرگز مكتب الحادی خود را تكذیب نكرده است و استاد اخراجی از دانشگاه تهران به‌دلیل عدم صلاحیت علمی می‌باشد و توزیع‌كننده‌ی اعلامیه‌های معاندین و ضدانقلابیون در دانشگاه تهران بوده است، حمایت می‌كنند، الله اعلم. ولیكن جای این سؤال برای ما جیرفتیان باقی است كه چرا حضرت‌عالی و فرهنگستان هنر باعث و بانی همایشی شده‌اید كه استنباط می‌شود كه هدف نهایی آن محو نام مبارك جیرفت و ترویج ماركسیسم است، زیرا این عنصر اخراجی از دانشگاه تهران و بازرس ویژه‌ی شاهنشاهی، سعی جدی بر استعمال نام مجعول «حوزه‌ی فرهنگی هلیل‌رود» به‌جای اسم تاریخی جیرفت كه قریب به 1500 سال قبل سكه به نامش ضرب شده است، داشته و دارد و هرگز «ماركسیست‌بودن خود را» تكذیب نكرده است.

 

          جناب آقای مهندس، نگارنده به‌عنوان خدمتگزار جیرفتیان عزیز و عنبرآبادیان گرامی در مجلس شورای اسلامی و همچنین با تمسك به حقوق شهروندی، به حضور شریف آن انقلابی مسلمان عرضه می‌دارد كه احساس می‌شود كه سعی‌كنندگان بر محو نام مبارك جیرفت و حامیان آن ماركسیست كذایی، از نام، عنوان و سابقه‌ی حضرت‌عالی استفاده‌ی خاص خود را برده‌ و فرهنگستان هنر را به ریاست مهندس میرحسین موسوی، سپر بلا قرار داده‌اند.

 

          در این قسمت رباعی دیگری را از شاعر فوق‌الذكر تقدیم كرده و منتظر جواب فوری آن مقام محترم می‌مانیم.

 

جیرفت صدای آبی باران است 

 

  جولانگه عشق و غرش شیران است

 

كرمان اگر كه یك سبد گل باشد 

 

 جیرفت گل سرسبد كرمان است

 

            و سخن پایانی همه‌ی جیرفتی‌ها و عنبرآبادی‌ها عبارت است از:

 

از دشمنان بريم شكايت به دوستان  

 

 چون دوست دشمن است شكايت كجا بريم

 

لطفاً خداپسندانه اقدام فرموده و نتیجه را امر به ابلاغ فرمایید.

 

          ضمناً با عرض معذرت یادآور می‌گردد كه چنانچه تا امشب 15/02/1387 پاسخ قانع‌كننده‌ و اقدام عملی در ممنوعیت از بكارگیری كلمه‌ی مجعول «حوزه‌ی فرهنگی هلیل‌رود» ابلاغ نفرمایید، این نامه بر روی خروجی پایگاه اطلاع‌رسانی نماینده‌ی مردم شریف جیرفت و عنبرآباد به نشانی www.zadsar.ir قرار خواهد گرفت و كپی آن نیز در مجلس بین نمایندگان محترم و خبرنگاران معزز توزیع خواهد شد.

 

با عذرخواهی مجدد ؛

 

علي زادسرجيرفتي

 
 

بسم الله الرحمن الرحيم

 

آني _ آني

 

برادر گرامی جناب آقای مهندس میرحسین موسوی زیدعزه

 

ریاست محترم فرهنگستان هنر

 

با سلام و احترام

 

با احترام بسیار، پیرو جلسه‌ی مفصل مورخ 29/1/87 با معاون محترم حضرت‌عالی در دفتر كار آقای نامور، به پیوست تصویر تذكر رسمی مورخ 28/1/87 نماینده‌ی مردم شریف جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی را مبنی بر:

 

«دستور جلوگیری و عدم استفاده از عنصر ماركسیست اخراجی از دانشگاه تهران به دلیل عدم صلاحیت علمی در اداره‌ی میراث فرهنگی جیرفت و عدم استفاده از نام مجعول (هلیل) به جای جیرفت»

 

جهت استحضار و اقدام عاجل تقدیم می‌دارد.

 

جناب آقای مهندس، از قرار اطلاع و كمال تأسف آن فرهنگستان نه این‌كه این عنصر ضددین را به‌كار گرفته است، بلكه به او مسئولیت هم داده است، وااسفا.

 

لطفاً خداپسندانه از احیای مجدد این خائن به جیرفت و استهزا‌كننده‌ی شعائر دینی توسط فرهنگستان هنر ممانعت به عمل بیاورید.

 

با تشكر و ابراز ارادت ؛  علی زادسر   01/02/87

 

«پیرو نامه‌ی فوق»

 

باسمه تعالي

 

 حضرت آقای مهندس موسوی، با سلام و عرض معذرت، توقع نبود كه به این نامه كه با «آنی _ آنی» تقدیم شده است ....... ، لطفاً نتیجه‌ی دستورات را ابلاغ فرمایید.

 

ضمناً سوابق این فرد ماركسیست و اخراجی را كه هرگز تكذیب نشده‌اند، تقدیم می‌دارد.

 

علی زادسر   04/02/87

 

به نام خدا

 

جناب حجت‌الاسلام زادسر

 

نماینده محترم جیرفت در مجلس شورای اسلامی

 

با سلام و احترام ؛

 

پیرو فرمایش ریاست محترم فرهنگستان هنر، موضوع نامه شماره‌ 779723/110/4 مورخ 1/2/87 برای بررسی‌های بیشتر به مسئول مرتبط ارجاع شد. لذا چنانچه مداركی مستدل درباره موارد یادشده موجود است لطفاً دستور فرمایید برای ستاد اجرایی «همایش تمدن جیرفت» ارسال گردد. بدیهی است در آینده‌ای نزدیك نتایج بررسی‌ها به استحضار حضرتعالی خواهد رسید.

 

با تشكر

 

دكتر بهمن نامورمطلق  دبیر فرهنگستان هنر  4/2/87

 
 

بسم الله الرحمن الرحيم

 

آني _ آني

 

برادر مكرم جناب آقای دكتر نامورمطلق زیدعزه

 

دبیر محترم همایش جیرفت

 

سلام علیكم

 

با احترام بسیار، بازگشت به نامه‌ی حضرت‌عالی، به پیوست مدارك مستند «كیهان» را كه هرگز كسی آن‌ها را تكذیب نكرده است، جهت استحضار و حذف این عنصر ماركسیست از برنامه‌های همایش جیرفت، تقدیم می‌دارد.

 

با تشكر؛ علی زادسر

نماینده‌ی مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی   . 05/02/87

 

«متن اولیه‌ی دعوت‌نامه‌ی همایش جیرفت»

 

به نام خدا

 

با احترام از جنابعالی دعوت می‌شود در مراسم افتتاحیه همایش علمی _ پژوهشی فرهنگ و هنر تمدن جیرفت كهن‌ترین تمدن شرق حضور بهم رسانید.

 

دكتر بهمن نامورمطلق  دبیركل همایش

 

بسم الله الرحمن الرحيم

 

خيلي فوري

 

جناب آقای دكتر نامورمطلق

 

با سلام

 

نظر به این‌كه این دعوت‌نامه اولاً مخاطب ندارد و امضاء هم ندارد ثانیاً، این نماینده‌ی مجلس چگونه خود را مدعو بداند، البته پشت پاكت اسم نوشته شده است ولی سندیت ندارد.

 

علی زادسر  10/02/87   (البته دلیل نگارش نامه فوق، احتمال سیاسی برخورد كردن آقایان بود كه بلافاصله متن دعوتنامه را اصلاح كردند و دعوتنامه‌ی جدید ارسال كردند كه متشكریم)

 

به نام خدا

 

جناب آقای حجت‌الاسلام‌ زادسر

 

نماینده محترم مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی

 

با سلام و احترام ؛

 

به استحضار می‌رساند، با توجه به نشست و گفتگوی دوجانبه و تفاهم صورت‌گرفته، كلیه مكاتبات از آن پس، با نام تمدن جیرفت انجام شده است كه به پیوست ابلاغیه اینجانب در این خصوص ارسال می‌شود. گفتنی است این موضوع علی‌رغم اعتراض برخی از افراد و ارائه مداركی از جانب آنان صورت گرفته و با توافق اعضای هیئت علمی همایش بحث در مورد نام‌گذاری این تمدن به آینده واگذار شده است.

 

انتظار می‌رود حضرتعالی به عنوان نماینده مردم جیرفت و مدافع و مبلغ این شهرستان، از این همایش كه موقعیتی كم‌نظیر در شناساندن تمدن جیرفت و اصالت دیرینه میهن عزیز اسلامی به جهانیان است حمایت و پشتیبانی خود را دریغ نفرمایید. در ضمن چنانكه سایر نهادها نامهای دیگری را بر این تمدن نهادند، مسئولیت آن به جانب خودشان می‌باشد و مناسب است با آنان مكاتبات لازم صورت پذیرد.

 

دكتر بهمن نامورمطلق  دبیركل همایش  15/2/87

 

«پیوست نامه‌ی فوق»

 

به نام خدا

 

جناب آقای ناصری

 

رییس محترم اداره پژوهشهای راهبردی

 

با سلام

 

پیرو توافقات به عمل آمده، مقتضی است در كلیه مكاتبات مربوط به جیرفت از عنوان «همایش تمدن جیرفت» استفاده شود.

 

با تشكر   بهمن نامورمطلق   دبیر فرهنگستان هنر

 

31/1/87

 

بسم الله الرحمن الرحيم

 

آني _ آني

 

جناب آقای دكتر نامورمطلق

 

دبیر محترم همایش جیرفت

 

با سلام و احترام

 

محتوای این به هیچ وجه من الوجوه قابل قبول نیست، این مطلب حضرت‌عالی فرافكنی است، صدا و سیما، اطلاعیه‌های شما را می‌خواند. در اعتراض شدید به استعمال كلمه‌ی مجعول حوزه‌ی فرهنگی هلیل‌رود به جای نام مبارك جیرفت، در این همایش غیرمفید شركت نخواهد شد.  علی زادسر  15/02/87

 

بسم الله الرحمن الرحيم

 

جناب آقای دكتر نامورمطلق

 

دبیر محترم همایش جیرفت

 

با سلام و احترام

 

بهترین دلیل بر صحت ادعای احتمالی نگارنده مبنی بر سیاسی‌بودن این همایش ..... !؟، این كتابچه است و مستندترین دلیل بر «ماركسیست» بودن عنصر كذایی مورد بحث و دشمن درجه یك جیرفت بودن ایشان نگارش این مقدمه است. بنابراین تصدیق بفرمایید كه كسی دستور شما را احترام نكرده است.

 علی زادسر1378/02/16

آخرين نطق قبل از دستور زادسرجيرفتی در دوره‌ی هفتم مجلس شورای اسلامی

مردم عزيز و شريف جيرفت و عنبرآباد و ملت عظيم الشأن و جليل القدر ايران اسلامي،  بابت اعتماد 12 ساله شما، در آخرين سه شنبه مجلس هفتم، از همه شما بندگان خوب خدا حلاليت طلبيده و اميد گذشت دارد، زيرا نمايندگي مجلس «حق الناس» است و چنانچه مردم نگذرند و حلال نكنند قطعاً و يقيناً خداوند غفار و جبار هم از تقصيرات و قصورات امثال گوينده نخواهد گذشت، و  ايضاً به نمايندگان دوره هشتم همه خير مقدم گفته و برايشان موفقيت آرزو داردادامه . . .  

 ======
 

اجازه ندهيد بيش از اين از عنوان شما عليه جيرفت. . .http://www.fardanews.com/fa/pages/?cid=63256ادامه‌ی مطلب

=====

جناب مهندس، «گشت ارشاد» را جمع می كنيد(؟) !.ادامه . . .

=====

اگر "امام" (س) بود، با موسوی، چه می‌كرد؟ادامه . . .

 
 
نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...