برخی که بیوت عنکبوتی[1] برای خود ساخته‌اند و به رغم رؤیت عملی سست‌تر بودن خانه‌ی خود، عبت نگرفته و بر آن شده‌اند که با خبره‌تراشی، نوکران شناخته‌ شده‌ی خویش را به هر طریق ممکن، در هفتم اسفند سال جاری، به سکونت غاصبانه در مجلس خبرگان بعدی ترغیب نمایند. و ظاهراً قصد دارند تا از عناوین «مجمع»، «معتدل»، «مدرس» و «مجتهد» و از این قبیل القاب استفاده‌ی دلخواه خود را ببرند.

 

أَعُوذُ بِاللّهِ السَّميعِ العَليمِ مِن الشَّيْطانِ الرَّجيم

بِسْمِ ٱللّٰهِ ٱلرَّحْمٰنِ ٱلرَّحِيمِ

سبحان الله که چه زیبا فرموده است: «مَثَلُ الَّذينَ اتَّخَذُوا مِنْ دُونِ اللَّهِ أَوْلِياءَ كَمَثَلِ الْعَنْكَبُوتِ اتَّخَذَتْ بَيْتاً وَ إِنَّ أَوْهَنَ الْبُيُوتِ لَبَيْتُ الْعَنْكَبُوتِ لَوْ كانُوا يَعْلَمُونَ»[1]؛

الله اکبر که چه حکیمانه سرائیده است: «وَالَّذينَ جاهَدوا فينا لَنَهدِيَنَّهُم سُبُلَنا ۚ وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ المُحسِنينَ»[2]

الحق والانصاف که انتخاب بس مبارک آنان که در این نظام مبارک اسلامی، عنوان خود را با مسما به تصویر کشیدند و دانایی، کارشناسی و بصیرت خود را به همراه تدین، تفقه، تدبر، مصلح و مصلحت‌اندیش بودن خویش را در مقام عمل، آن‌هم در حساس‌ترین شرایط و سخت‌ترین دقایق، به اثبات رساندند، موجبات تسکین قلوب مؤمنین شد و جامعه‌ی ولایی و اسلامی را از خطرات و انحرافات احتمالی مصونیت بخشید.

درود خدا بر خبیرترین خبره‌ی جهان اسلامی و عالم تشیع در روزگار معاصر که اسباب اجتماع خبرگان بما هو خبره را در مکانی مقدس و جمعی مبارک با عنوان زیبنده‌ی مجلس خبرگان رهبری، فراهم ساخت. خدای سبحان را سپاس که خبرگان امت امام خمینی سترگ و کبیر قدس سره، چه خوش درخشیدند و در روز مبارک چهاردهم خرداد یکهزار و سیصد و شصت و هشت(1368/03/14) اوج پرواز روحی عالمان و حکیمان بلاد ایران اسلامی بود که با انتخاب پرحکمت، غیرمترقبه و الهی خویش امام خمینی دیگری که جوان شده بود را، برای هدایت امت اسلامی ایران و جهان برگزیدند و زمام امور مسلمین را به ید با کفایت رجلی الهی و انقلابی سپردند و جامعه‌ی اسلامی ایران و جهان را از اضطراب رهانیدند.

آری؛ این مجلس رفیع، یک‌بار دیگر در روز فرخنده‌ی نوزدهم اسفند یکهزار و سیصد و نود و سه(1393/12/19) تلؤلویی دیگری داشت و جهان مضطرب اهل ایمان و ولایت را آرام ساخت و با انتخاب بجا و حکیمانه‌ای، جایگاه منیع خبرگان رهبری را به جهانیان نشان داد و همه‌ی مدعیان سیاست و اهالی احزاب و جناح را به حیرت و عجب واداشت، و حال و هوای بعد از انتخاب مبارکشان را در چهارده خرداد شصت و هشت، دگرباره به وجود آوردند زیرا منتخب شایسته‌ی آنان کسی است که؛

-         پرورش یافته‌ی دامن پر مهر والدین مخلص و با حسن خلق همی باشد.

-         اهل اخلاص و متخلق به اخلاق الهی از روزگاران قدیم است.

-         بسیار با استعداد، بسی هوشمند و حقیقتاً سیاستمداری غیرسیاسی‌کار است.

-         از سحنرانان سرشناس و قدر قبل و بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی است که لقب گرانقیمت «خطیب محترم» را با قلم خدایی و بدون تعارف امام راحلمان «ره» صاحب شده است.

-         مبارزی نستوه و مجاهدی چون کوه قبل از انقلاب اسلامی است، و آشنای ساواک ستم‌شاهی و تبیعدگاه‌هایی که غیر بومیان قادر به تحمل زندگی در آنجا نبودند.

-         میزبان مهربان و با سخاوت حضرت امام خمینی در قم است که ده‌ها میلیون‌ها نفر امثال بنده در مقابل منزلش که سرانجام خانه‌ی پربرکت امام گردید، عاشقانه می‌سراییدیم که؛ «ما همه منتظر خمینی هستیم».

-         نویسنده‌ی توانمند کتب ذی‌قیمت فقهی، تفسیری، انقلابی است.

-         مترجم مبدع و مبتکر قرآن مجید می‌باشد.

-         نایب رئیس ادوار مجلس شورای اسلامی.

-         اداره کننده‌ی جلسات مجلس بازنگری قانون اساسی.

-         ده سال قاضی‌القضات جمهوری اسلامی، یعنی ریاست قوه‌ی قضائیه را به عهده داشته است.

-         قریب به دو دهه عضو برجسته‌ و فعال شورای نگهبان همی باشد.

-         رئیس جامعه مدرسین قم است.

-         و ده‌ها مسؤولیت مهم دیگری که در کارنامه‌ی درخشان استاد عظیم‌الشأن ما حضرت آیت الله حاج شیخ محمد یزدی دامت برکاته، ثبت و درج شده است.

مردم شریف ایران اسلامی و بزرگ مستحضر باشند که غرض ما شاگردان درس خارج فقه حضرت استاد، از ذکر مشتی از خروار مجد، کرامت، شرافت و وزانت این مدرس و فقیه برجسته‌ی درس خارج فقه حوزه‌ی وزین قم المبارکه، آنهم در حضور شریف معظم له که قاعدتاً راضی نمی‌باشند، این است که بدانید و مطمئن باشید که استاد، خلف صالح و مصلح واقعی مرحومین مغفورین استاد جلیل‌القدر حضرت آیت الله مشکینی، و حضرت آیت الله مهدوی‌کنی نور الله مرقدهماالشریف، بر صندلی ریاست مجلس خبرگان جلوس فرموده‌اند. با طیب خاطر و اطمینان کامل عرضه می‌داریم که ریاست محترم منتخب مجلس خبرگان رهبری فعلی هم، چون آن دو فقید سعید و عظیم‌الشأن، زاهد، عارف، عالم و فقیه است. کسانی این اعتقاد را پیرامون شخصیت شخیص آیت الله یزدی اذعان می‌کنند که سالهاست در کلاس درس خارج فقه سماحتشان، از نزدیک علم، حلم، خضوع و فروتنی و خلق و خوی حضرت ایشان را، بعلاوه ولایتمداریشان، و اعتقاد راسخشان به ولایت فقیه و دوری‌اش از زخارف دنیا، شاهد بوده و درک کرده‌اند. و خدا را براین نعمت بزرگ شاکریم.

در پایان؛ ضمن عذرخواهی از محضر حضرت استاد که ای بسا با بیانات مدح‌گونه و غیرمتملقانه، اما صادقانه‌ی خود، موجبات رنجش ایشان را فراهم کرده باشیم، دو تقاضای خود را به نیابت از جمیع شاگردان کلاس درستان که اکثرا از علما و بعضاً مجتهدین هستند، مطرح کرده و تقدیم می‌نماییم.

اول؛ برخی که بیوت عنکبوتی[3] برای خود ساخته‌اند و به رغم رؤیت عملی سست‌تر بودن خانه‌ی خود، عبرت نگرفته و بر آن شده‌اند که با خبره‌تراشی، نوکران شناخته‌ شده‌ی خویش را به هر طریق ممکن، در هفتم اسفند ماه سال جاری، به سکونت غاصبانه در مجلس خبرگان بعدی ترغیب نمایند. و ظاهراً قصد دارند تا از عناوین «مجمع»، «معتدل»، «مدرس» و «مجتهد» و از این قبیل القاب استفاده‌ی دلخواه خود را ببرند. درخواست امت امام این است که شورای محترم نگهبان که جنابعالی یکی از فعالترین آن سروران[4] هستید، لازم است که مواظبت فرمایید تا حامیان فتنه‌گران و مروجان «شورای رهبری»[5] و «توقیت رهبری»[6] و منحرفان دیگر، ره به جایی نبرند.

دوم؛ همان‌گونه که خداوند منت نهاد و توسط رأی خطیر خبرگان امت اسلامی، مزد و اجر اخلاص و خدمات و ولایتمداری شما را عطا فرمود و منصب مبارک و موقعیت مقدس ریاست مجلس خبرگان رهبری را را روزیتان فرمود،[7] تمام سعی بلیغ خود را که مشکور باد، جهت تأیید صلاحیت کسانی قرار بدهید که علم کافی، اخلاص عملی، ولایتمداری تجربی آنان را اهل ایمان و فضیلت شهادت بدهند و گواهی کنند که این داوطلب خبرگان یا مجلس شورای اسلامی، سیاستمداری غیرسیاسی‌کار است. زیرا مجلس خبرگان پنجم و مجلس شورای اسلامی دهم، بسیار بسیار حساسند و سرنوشت‌ساز.

رأی حلال، طیب و طاهر خبرگان امت اسلامی که امام خامنه‌ای مد ظله العالی هم به آن شهادت دادند،[8] و سال نو مبارکتان باد.

والسلام علیکم و رحمت‌الله و برکاته

1394/01/15

قم المقدسه

 


[1] . قرآن کریم، سوره‌ی مبارکه‌ی عنكبوت، آيه 41؛ ترجمه‌ی حضرت آیت الله محمد یزدی: «حکایت آنان که غیر خدا را به ولایت و صاحب اختیاری گرفتند، همانند حکایت عنکبوت است که برای خود خانه‌ای ساخته است. و راستی که سست‌ترین خانه‌ها، خانه‌ی عنکبوت است اگر می‌دانستند (که جز خدا کارداری نیست، ولایت غیر او را نمی‌پذیرفتند.»

[2] . سوره‌ی مبارکه‌ی عنكبوت، آیه 69؛ ترجمه‌ی حضرت آیت الله محمد یزدی:«و آنان که در راه ما تلاش و کوشش می‌کوشش می‌کنند، البته آنان را به راه‌های خودمان راهنمایی می‌کنیم. و به راستی که خداوند با نیکوکاران است.»

[3] . اشاره به آیه‌ی شریفه‌ی 41 سوره‌ی عنکبوت که در طلیعه‌ی سخن مورد توجه قرار گرفت.

[4] . فقها و حقوق‌دانان شورای نگهبان را منظور است.

[5] . تلویحی القا می‌کنند که رهبری را هم شورایی کنیم و فلانی و فلانی هم سهیم باشند.

[6] . دنبال هستند تا اگر نتوانستند آن را شورای کنند و ماهی خود را صید کنند، برای دوران رهبری زمان محدود مشخص کنند.

[7] . . توجه به آیه‌ی شریفه‌ی 69 سوره‌ی عنکبوت که در طلیعه‌ی سخن مورد عنایت قرار گرفت.

[8] . «حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز ... ایشان با اشاره به شخصیت، سوابق و خدمات آیت الله یزدی، انتخاب رئیس جدید خبرگان را انتخابی مناسب و بجا خواندند و خاطرنشان کردند: این انتخابات، بسیار متین، و بدون حاشیه ‌های رایج برگزار شد و می‌تواند الگویی برای دیگر دستگاه‌ها باشد.» http://farsi.khamenei.ir/news-content?id=29134.

==============

هدیه‌ی شاگردان درس خارج حضرت استاد آیةالله حاج شیخ محمد یزدی به مناسبت "روز معلم"، که به محضر شریفشان تقدیم گردید

مقدمه و مؤخره این مطلب را بزودی تقدیم می‌دارد

«سنه 1434 قمری، برابر با 1392/02/12 شمسی»

بسم الله الرحمن الرحیم

اَللّٰهُمَّ صَلِّ عَلیٰ فٰاطَمَةَ وَ اَبیهٰا وَ بَعْلِهٰا وَ بَنیهٰا و سرالمستودع فیها بِعَدَدِ مٰا اَحٰاطَ بِه عَلمُکَ

استاذناالحکیم، سیدناالکریم، و شیخناالعظیم حضرت آیت الله شیخ محمد یزدی

 السلام علیکم و رحمت الله و برکاته

پیشاپیش عید مولود دردانه رسول مکرم اسلام، بهانه‌ی خلقت، محبوبه‌ی خدا، و حجت الهی، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، و ام الائمه علیها و علیهم صلوات الله را به محضر نورانی حضرت عالی تبریک و تهنیت عرض نموده، و بنا بر امر مبارک  اساتید گوینده (زادسرجیرفتی)، که جملگی تلامیذ و ارادتمندان حضرت‌عالی هستند، برابر بضاعت مزجات خویش عرضه می دارد: ادامه . . . را «اینجا» ملاحظه فرمایید

دیدگاه‌ها   

#2 مهندس قادری 772-10-28 09:17

با سلام
با عرض تبریک سال نو و ولادت حضرت فاطمه
حاج آقا انشالله که استاد به نصیحت های دلسوزانه شاگردانش توجه خواهند کرد.
نقل قول کردن

#1 mostafa 772-10-28 09:04

سلام و عرض ادب
محضر مبارک حضرت استاد زادسرجیرفتی
باعرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن ولادت بانوی آب و آیینه حضرت فاطمه زهرا(س)
حضرت علی (ع) میفرمایند ریاست میدان آزمایش است.
قطع به یقین با درایتی که حضرت استاد یزدی دارند راه را بر هرگونه دست اندازی و سو استفاده و همچنین ورود نا اهلان به مجلس مقدس خبرگان خواهند بست. چرا که جناب ایشان امتحان ولایت مداری خود را به نحو احسن پس داده اند انشالله باشد که حضرت استاد نصیحت های برادرانه ی حضرتعالی و دیگر شاگردانش را مورد توجه قرار بدهند.
نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...