نامه‌ی مهم زادسرجیرفتی به رئیس جمهور و رئیس شورای عالی امنیت ملی کشور:اخیراً موج شدیدی از نگرانی در منطقه در حال ایجاد شدن است،زیرا زمزمه‌ی تلخ و غیرقابل باور اعزام گردان 419 مستقر درhttp://www.hozuredel.com/wp-content/uploads/2013/09/6480588b2e8b72064594c59dcec2cc22-242x279.jpg ادامه . ..

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

جناب حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر روحانی زیدعزه

ریاست محترم جمهور و رئیس شورای‌عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم

با احترام، ضمن تسلیت و تعزیت به مناسبت شهادت جانگداز حضرت امام موسی‌بن جعفر علیهما‌السلام، و تبریک فرا رسیدن عید سعید مبعث، و با گرامیداشت روز مبارک سوم خرداد که از "ایام الله"، و از اعیاد ملی جمهوری اسلامی ایران می‌باشد، زیرا در این عید بزرگ ملی، خرمشهر به آغوش مام وطن بازگشت، و به فرموده امام خمینی قدس‌سره، «خرمشهر را خدا آزاد کرد»، به استحضار می‌رساند:

 بسیاری از بزرگان موجه، و بسیجیان سلحشور جیرفت و ...، به این طلبه‌ی بسیجی که جانباز عملیات "الی بیت‌المقدس" (آزادسازی خرمشهر) می‌باشد، به عنوان نماینده‌ی 12 سال آنان در مجلس شورای اسلامی (دوره‌های چهارم، پنجم، و هفتم)، طی نامه‌ای مکتوب، امر فرموده‌اند که درخواست آنان را به حضور شریف جناب‌عالی، و سایر اعضای معزز  شورای‌عالی امنیت ملی تقدیم نمایم. از باب ادای دین، و ابلاغ تقاضای به حق آنان، نکاتی حائز اهمیت را، توسط پست الکترونیک، که جناب‌عالی مبلغ دولت الکترونیک هستید، متذکر می‌گردد:

اول؛

نایب رئیس دوره‌های چهارم و پنجم مجلس شورای اسلامی، که با آرای امثال بنده در آن موقعیت مهم قرار گرفته بودند، و به فضل و امتحان الهی، اکنون قریب به یک سال است که رئیس جمهور هستند، به خوبی نویسنده را می‌شناسند، و به امید خدا دعا می‌کنند که خداوند سبحان توفیقی رفیق این قلم بگرداند تا از سر صدق و دلسوزی، و ان‌شاءالله جهت انجام تکلیفی الهی، بنگارد.

جناب آقای رئیس جمهور؛ اعتبارنامه‌ی نمایندگی اینجانب در 1371/03/10 حدود ساعت 10 صبح تصویب شد. اولین اقدام نماینده‌ی دوره‌چهارم مردم جیرفت (و عنبرآباد) در مجلس شورای اسلامی، ارسال نامه‌ای بود که خطاب به رئیس جمهور و رئیس شورای عالی امنیت ملی وقت، تنظیم و تقدیم گردید. در آن نامه‌ی رسمی، گزارشی از شش‌ماه ناامنی‌های شدید منطقه، قبل از شروع کار نمایندگی‌‌ام در مجلس، فهرست شده بود که مخاطب نامه، در هامش آن، بدین مضمون مرقوم فرموده بودند:

«جناب آقای نوری (وزیر وقت کشور)، این مطالب با گزارشات . . . ؟، نمی‌سازد».

مدتی بعد نامه‌ی دوم را در خصوص ناامنی‌های منطقه تقدیم ریاست محترم جمهور و رئیس شورای‌عالی امنیت ملی وقت، کردم که اجمالاً چنین دستور داده بودند: «جناب آقای نوری توضیح بدهند».

بعداز آن بود که راز اساسی ناامنی‌های شدید منطقه‌ی مذکور فاش شد، و اینجانب با استفاده از قدرت و امکانات نمایندگی مجلس شورای اسلامی، لاینقطع پی‌گیر موضوع شدم، و وزیر کشور وقت را، جهت پاسخ‌گویی به سؤال زادسرجیرفتی در کمیسیون شوراها به ریاست مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی ساوجی رحمت‌الله تعالی علیه، فرا خواندند که شرح آن سر دراز دارد. در آن جلسه‌ی تلخ و سنگین، مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین معتمدی‌نیا رحمت‌الله تعالی علیه، نماینده‌ی محترم کهنوج نیز حضور داشتند.

از آنجائیکه هر چه ما گزارش می‌کردیم، توسط رؤسای شورای تأمین وقت شهرستان جیرفت(فرماندار)، و استان کرمان(استاندار) تأیید نمی‌شدند، لاجرم از پی‌گیری‌های چندین ماهه، نتیجه‌ی دلخواه به دست نیامد، تا این‌که شهادت مظلومانه‌ی هوشنگ مداحی‌پور رضوان‌الله تعالی علیه، رئیس وقت اداره‌ی فرهنگ و ارشاد کهنوج، به دست اشرار شریر مسلح، که در تاریخ 1371/07/11 به وقوع پیوسته بود، فرصت مناسبی را برایم فراهم ساخت تا روز بعد درست همزمان با تشییع جنازه آن شهید والامقام، بر روی دستان مردم شریف جیرفت، در دومین نطق قبل از دستور رسمی خود در مجلس شورای اسلامی که در تاریخ 1371/07/12 ایراد گردید،«اینجا را » به شدت علیه ناامنی‌های ترسناک منطقه، فریاد برآورم، و دو روز بعد با دعوت شورای عالی امنیت ملی کشور، جهت توضیح راجع به مسائل مطرح شده در نطق مذکور، بیاناتی صریح و مستند را در جمع اعضای آن شورای محترم و مهم، ایراد کردم که حتماً در آرشیو آنجا موجود است.

دوم؛

دبیر شانزده سال شورای عالی امنیت ملی کشور که اینک بنا بر مشیت پروردگار، رئیس آن شورا شده است، از وضعیت امنیتی، اقتصادی، و معیشتی مردمان جیرفت، کهنوج، عنبرآباد، منوجان، قلعه‌گنج، رودبار، و فاریاب اطلاع کافی، وافی و دقیق دارند، بنا بر این مستحضر هستند که پی‌گیری‌های ممتد و جدی نماینده‌ی مردم آن دیار مظلوم و محروم در دوره‌ی چهارم مجلس شورای اسلامی، بیش از سه سال به طول انجامید تا سرانجام چاره‌ای به عقل نرسید به جز این ‌که شرح ماجرا را، به محضر شریف فرماندهی معظم کل قوا روحی فداه، عرضه بدارد، و چنین کرد. خلاصه‌ی کلام، تا لشکر ظفرمند 41 ثارالله به فرماندهی سردار جهانی سرلشکر قاسم سلیمانی، در جیرفت مستقر نشد، و کنترل کل منطقه و شهرستان‌های مورد نظر را به دست نگرفت، امنیت به شهرستانهای یادشده بر نگشت، و قریب به یک میلیون نفر مردم منطقه‌ای که از چند جهت مستضف و محروم هستند، طعم شیرین امنیت را نچشیدند.

 قابل ذکر است که یکی از گردان‌های بسیار موفق لشکر 41 ثارالله هم در دوران هشت‌ساله‌ی دفاع مقدس ملت مسلمان ایران اسلامی، و هم در ایجاد امنیت در منطقه‌ی مورد نظر، از سال 1373 به بعد، گردان 419 لشکر 41 ثارالله، می‌باشد، که این‌بار حدود پنج سال است که در شهر جیرفت مستقر می‌باشد و کل منطقه‌ی پنجاه‌هزار کیلومتر مربعی جیرفت بزرگ و قدیم را، به همراه دیگر نهادها و یگان‌های مربوط، پاسدار و نگاهبان است.

سوم؛

ریاست محترم جمهوری و رئیس شورای عالی امنیت ملی، جناب آقای دکتر حسن روحانی، غرض از حکایت صادقانه مسایل امنیتی گذشته که مختصری از آن قلمی شد، این است که اخیراً موج شدیدی از نگرانی و اضطراب در منطقه در حال ایجاد شدن است، زیرا زمزمه‌ی تلخ و غیرقابل باور اعزام گردان 419 مستقر در جیرفت، به شهر بم، دهان به دهان می‌چرخد و متأسفانه فرماندهی گردان هم اجمالاً موضوع را انکار نکرده است. اهل وثوق به نماینده‌ی سه دوره‌ی مجلس شورای اسلامی گفتند که مقامات ذیل به نوعی نگرانی خود را از این جابه‌جایی ناموجه، ابراز داشته و درخواست به حق خود را مبنی بر استقرار همیشگی گردان سلحشور 419 در جیرفت و منطقه، و ارتقای آن به تیپ 419 لشکر 41 ثارالله، به مقامات و مسؤولین مربوط، تقدیم داشته‌اند :

1-   امام جمعه محترم جیرفت.

2-   فرماندار محترم و رئیس شورای تأمین جیرفت.

3-   فرماندار محترم ورئیس شورای تأمین کهنوج.

4-   ریاست محترم دادگستری جیرفت.

5-   فرماندار محترم و رئیس شورای تأمین عنبرآباد.

6-   فرماندار محترم ورئیس شورای تأمین منوجان.

7-   فرماندار محترم ورئیس شورای تأمین قلعه‌گنج.

8-   فرماندار محترم ورئیس شورای تأمین رودبار.

9-   دادستان محترم جیرفت.

10-          فرماندهی محترم ناحیه‌ی مقاومت بسیج سپاه جیرفت.

11-          بخشدار محترم مرکزی عنبرآباد.

12-          دهیاران محترم چند روستا.

چهارم؛

جناب آقای رئیس جمهور و رئیس شورای عالی امنیت ملی کشور، مطمئن باشید خروج گردان 419 لشکر 41 ثارالله از جیرفت و عزیمت آن به شهر بم، یعنی جری شدن اشرار مسلحی که مترصد فرصت شرارت هستند و استعداد ایجاد رعب و وحشت در آنان، همچون گذشته بسیار است. از قرار اطلاع، اخیراً قرارگاه ابوذر نیروی زحمتکش انتظامی در جیرفت تأسیس شده است و الحمدلله فعلاً مشکل حاد امنیتی شنیده نشده است، اما این نماینده‌ی اسبق مجلس شورای اسلامی، با عنایت به تجارب جدی گذشته‌اش، عرضه می‌دارد که چنانچه خدای ناکرده اجازه بدهید که این گردان مهمی، که نفس حضورش در منطقه، امنیت‌زا و موجب دلگرمی مردم، و پشتوانه‌ی محکمی برای دیگر امنیت‌سازان جیرفت و جنوب است، از منطقه خارج شود، ای بسا دیری نپاید که مسؤولین محترم، دگرباره مجبور بشوند آن را به جیرفت برگردانند، ضمن این‌که هزینه‌ی کلانی بر گرده‌ی لشکر 41 ثارالله، و دیگر عوامل مؤثر در ایجاد امنیت، از جمله قرارگاه جدیدالتأسیس ابوذر ناجا، تحمیل خواهد شد.

پنجم؛

ای بسا حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر روحانی در هنگامه‌ی دبیری‌اش در شورای عالی امنیت ملی در جریان قرار گرفته باشد (دوره‌ی ششم مجلس شورای اسلامی) که این قلم به عنوان نماینده‌ی دوره‌های چهارم و پنجم مجلس شورای اسلامی، طی چنین نامه‌ای، بیش از 153 مورد از انواع ناامنی‌ها، اعم از قتل، غارت، گروگان‌گیری، راه‌بندی مسلحانه، سرقت مسلحانه و . و ... را، خطاب به ریاست محترم وقت شورای عالی امنیت ملی کشور، و سران دیگر قوا، گزارش کرد، آن‌هم با ذکر تاریخ روز و یا شب وقوع، نوع، زمان، و مکان ناامنی‌‌هایی که دوباره بعداز خروج لشکر ثارالله از منطقه، به وقوع پیوسته بود، که تیمی از کارشناسان خبره دست‌اندرکاران اطلاعاتی و امنیتی به کرمان اعزام شدند و تمام 153 مورد را دقیق و مستند تشخیص دادند، و نتیجه‌ی آن، این شد که نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گردان‌های 105 و 110 را جهت ایجاد امنیت در منطقه‌ی جیرفت و کهنوج مستقر ساخت و الحمدلله با همکاری سپاه و اطلاعات، مجدداً امنیت نسبی به منطقه بازگشت. احتمالاً آن نامه‌نگاری مؤثر، «اینجا را » علت فرمایش جدید سرورانی که در صدر نامه اشاره شد، باشد که دوباره این حقیر سراپا تقصیر را مأمور ابلاغ تقاضایشان فرموده‌اند.

لطفاً مرحمت فرموده و به مقامات ذی‌ربط دستور فرمایید تا از جابه‌جایی گردان 419 از جیرفت و مأمور کردن آن در جایی دیگر، ممانعت جدی به عمل بیاورند و دستورات لازم را جهت ارتقای این گردان موفق و مؤثر، به تیپ 419 لشکر 41 ثارالله، صادر فرمایید.

اللّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطمةَ و اَبیها و بَعلها وَ بَنیها وَ السِّرِّ المُستَودَعِ فیها بِعَدَدِ ما اَحاطَ بِهِ عِلمُک. اللهم عجل لولیک الفرج و العافیة و النصر و اجعلنا و اولادنا من خیر انصاره و اعوانه و ...

والسلام علیکم و علی جمیع عبادالله الصالحین

طلبه‌ی بسیجی؛ علی زادسرجیرفتی

نماینده‌ی دوره‌های چهارم، پنجم و هفتم

مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی

قم‌المقدسه1393/03/03

رونوشت؛

سران محترم قوای مقننه و قضائیه، و ریاست محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام، جهت استحضار.

فرماندهی معزز کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، و فرماندهی محترم لشکر 41 ثارالله، جهت استحضار.

وزیر محترم کشور، و استاندار محترم کرمان، جهت استحضار.

مردم عزیز جیرفت و بسیجیان سلحشور منطقه، جهت استحضار.

=====

نطق شجاعانه و خیره کننده‌ی مورخ 1371/07/12 زادسرجیرفتی که به مناسبت شهادت مظلومانه‌ی  شهید والا مقام هوشنگ مداحی‌پور رئیس اداره ارشاد کهنوج که همزمان با تشییع پیکر پاک آن شهید بر دستان مردم جیرفت، در مجلس شورای اسلامی ایراد گردیده است، و در نوع خود که همزمانی آن که نطق در مجلس و تشییع در جیرفت می‌باشد، بی‌نظیر است ادامه . . .

===== 

 بنا بر آنچه كه اشارت رفت، نگارش نامه‌ی مورخ 1382/03/23 علی زادسرجیرفتی خطاب به ریاست محترم جمهوری پیرامون ناامنی‌های مزمن، خطرناك، و خانمان‌سوز شهرستان های جیــرفت و عنبــرآباد،كه نسخه‌ای از آن را به همراه پیوست مورد استنادش، به محضر مباركتان تقدیم می‌دارد، محمل دینی، ملی و شهروندی غیرقابل خدشه داشته است. كتابت این مرقومه نیز چنین است. 

شیفته‌گان قدرت، خسته‌گان خدمت، تشنه‌گان ثروت، طالبان شهرت، ذلیلان ریاستادامه . . .

=====

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...