همرزم و همسنگر قدیمی‌ات که اینک به عنوان یک طلبه‌ی بسیجی در سرزمینی که “عش آل محمد صلی الله علیه و آله وسلم” و وطن دوم اوست، روزگار می‌گذراند، در پاسخ به دعوت عام آن استاندار رزمنده و محترم در اولین روزهای کاری، و دعوت خاص آن مقام مسؤول در نشست حضوری مورخ… . بنده اصولگرایی اصلاح طلبانه هستم، و نه چپ شدم و نه راست، حزب‌باز هم نیستم، و تا کنون هیچ حزب و باندی هم پیدا نکردم که مطمئن بشوم برای رضای خدا کار می‌کند، و منافع مردم را بر سودهای کلان خود و گروهش ترجیح می‌دهد تا عضوش بشوم ادامه . . .

 

 

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم


اللّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطمهَ و اَبی‌ها و بَعلِ‌ها وَ بَنی‌ها وَ السِّرِّ المُستَودَعِ فیها بِعَدَدِ ما اَحاطَ بِهِ عِلمُک. اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا و اولادنا من خیر انصاره و اعوانه و …
«پیشاپیش ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهراء سلام الله علیها، بر شما مبارک باد»
برادر بسیجی و مکرم جناب اقای مهندس رزم‌حسینی زیدعزه
استاندار محترم و رزمنده‌ی کرمان
سلام علیکم
همرزم و همسنگر قدیمی‌ات که اینک به عنوان یک طلبه‌ی بسیجی در سرزمینی که “عش آل محمد صلی الله علیه و آله وسلم” و وطن دوم اوست، روزگار می‌گذراند، در پاسخ به دعوت عام آن استاندار رزمنده و محترم در اولین روزهای کاری، و دعوت خاص آن مقام مسؤول در نشست حضوری مورخ ۱۹/۱۱/۱۳۹۲، با جمعی از شهروندان و بزرگان جیرفت، و در دهه‌ی سوم ماه اول سال «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملّی و مدیریت جهادی»، به عنوان نماینده‌ی دوره‌های چهارم، پنجم، و هفتم، مردم شریف جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، در جوار کریمه‌ی اهل بیت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها، عزم را جزم ساخته است تا به گمان خود تکلیفی الهی انجام بدهد، و مطالبی را طی سه بخش و پنج دعا، به حضور شریف نفر اول اجرایی استان پهناور کرمان که “دیار کریمان، و دل عالم” است، تقدیم بدارد، باشد که مورد عنایت آن مقام رزمنده که از میان ثاراللهیان سلحشور دوران دفاع مقدس ملت ایران اسلامی، مسؤولیت پذیرفته‌اید، قرار بگیرد.
بخش اول؛ پیرامون شخصیت حقیقی مهندس علیرضا رزم‌حسینی است.
معاونت لشکر ظفرمند ۴۱ ثارالله در دفاع مقدس، میل آن دارم که قبل از عرضه کردن مطالب اصلی‌ام، اشاره‌ای به سخنان سرلشکر قاسم سلیمانی که فرمانده‌ی بنده و جناب‌عالی هم بوده است، و به فضل الهی اینک یکی از سردارانی است که افتخار شیعه در جهان می‌باشد، که راجع به یکی از افسران لایق لشکر ۴۱ ثارالله در زمان جنگ تحمیلی داشته است، بنمایم، تا اهل . . . (!) نگویند، زادسرجیرفتی مجیزگویی کرده است. سردار سترگ و سرلشکر جهانی قاسم سلیمانی فرموده است:
در کرمان: «از اینکه این‌بار در این اجتماع برادر عزیزمان آقای «رزم حسینی» [نیز هستند] به عنوان استاندار در شهر کرمان، این هم یک توفیقی است که به هر صورت این بار قرعه‌ افتاد که استاندار کرمان از لشکر ۴۱ ثارالله باشد و بخش مهمی از رزمندگان لشکر ثارالله هم در این پیکره شمیم خوش دوران دفاع مقدس را تداعی می‌کند » .
در بم: «سردار سلیمانی، استاندار کرمان را، یکی از همسنگرانش در دوران دفاع مقدس خطاب کرد، و از رزم‌حسینی به عنوان شهیدی زنده یاد کرد که در دفاع مقدس بارها تا پای شهادت هم پیش رفته است» .
شناخت این طلبه‌ی بسیجی از مهندس علیرضا رزم‌حسینی تا زماننا هذا:
و اما آن رزم‌حسینی که امثال این طلبه‌ی بسیجی و جیرفتی می‌شناسند، همان سردار رشیدی است که در کمال خضوع و خشوع، در برابر رزمندگان اسلام می‌نشست و با دقت به سخنانشان گوش فرا می‌داد، و هرگز در دل دریایی آن بریدگان از دنیا، تصویری به عنوان فرمانده و قائم مقام لشکر ۴۱ ثارالله از خود به جای نمی‌گذاشت. ما به آن فرمانده‌ی رزمنده‌، شجاع، بسیجی و خاضع آن زمان، به دیده‌ی سربازی سرافزار و فداکار برای سپاه اسلام، و سرداری سترگ و سربدار، برای مقام شامخ ولایت حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، می‌نگریم که اکنون هم از بذل مال و جان، برای پیشبرد اهداف الهی فرماندهی معظم کل قوا، دریغ نخواهد ورزید. و بدین سبب است که برای موفقیت ایشان در موقعیت جدید، صادقانه و خاضعانه دست دعا به آسمان بلند می‌کنیم، زیرا توفیق روزافزون جناب ایشان را به عنوان استاندار «دولت تدبیر و امید، در کرمان، موفقیت تمام رزمندگان دوران دفاع مقدس ملت مسلمان ایران در استان‌های کرمان، هرمزگان، و سیستان و بلوچستان، می‌دانیم.
بخش دوم؛ راجع به آن نشست صمیمی و سخنانی که حضرت‌عالی به عنوان شخصیت حقوقی استاندار کرمان مطرح فرمودید.
حتماً در خاطر مبارکتان هست که در روز شنبه مورخ ۱۹/۱۱/۱۳۹۲، به همراه جمعی از بزرگان جیرفت بزرگ، ولایت‌مدار، رزمنده‌پرور، تاریخی، و حاصلخیز، که حقیقتاً گنجی تاریخی و یکی از اقطاب کشاورزی ایران و جهان است، حضور شریف استاندار جدید کرمان رسیدیم که دو مهم را به تصویر بکشانیم:
مهم اول؛ تقدیم داشتن ادای احترام، عرض ارادت، ابراز همدلی، و اظهار همراهی، خودمان و جمله‌ی کسانی که مشی و منش، و راه و رسم ما را در خطه‌ی شهیدپرور جیرفت و عنبرآباد، و همچنین در دیگر شهرستان‌های همجوار، که الحمدلله بسیارند، تأیید می‌کنند، به حضور شریف و گرامی آن استاندار ولایت‌مدار.
مهم دوم؛ بیان ذهنیت تاریخی قریب به یک میلیون نفر از ساکنین جیرفت مادر، که هشت‌هزارساله است و بزرگ، (جیرفت، کهنوج، عنبرآباد، منوجان، قلعه‌گنج، رودبار و فاریاب)، نسبت به حاکمیت استان کرمان از قبل از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی تا زمان صدارت جناب‌عالی، که خدمتتان عرض کردم . در آن نشست صمیمی، جناب‌عالی مطالب مهم و متعددی را بیان کردید که دو مطلب از آن‌ها، از اهمیت بیشتری برخوردار است:
اول، فرمودید: برای توسعه جنوب استان کرمان هر طرح اقتصادی که توجیه پذیر باشد از آن استقبال می‌کنیم و سعی داریم تا سرمایه گذاران را به این مناطق هدایت کنیم و این موضوع نیاز به حمایت همه احزاب سیاسی دارد» .
دوم، فرمودید: تلاش می‌کنیم تا فرودگاه جیرفت در اوایل سال آینده(۱۳۹۳) مورد بهره برداری قرار گیرد و پایانه صادراتی که نقش موثر در توسعه صادرات محصولات کشاورزی دارد، در دستور کار قرار گرفته است که از پراکندگی صادرات جلوگیری می‌کند و راه اندازی آن در سامان‌دهی صادرات محصولات کشاورزی موثر است» .
از باب اهمیت فرمایش جناب‌عالی، تکرار می‌کنم که فرمودید: برای توسعه جنوب استان کرمان هر طرح اقتصادی که توجیه پذیر باشد، از آن استقبال می کنیم و سعی داریم تا سرمایه گذاران را به این مناطق هدایت کنیم، و این موضوع نیاز به حمایت همه احزاب سیاسی دارد.» .
از باب یادآوری، همان‌گونه که مستحضر هستید، این بنده‌ی، فقیر و مسکین خدا به معنی صحیح کلمه، طلبه‌ای است بسیجی و گوش به فرمان امام راحل خمینی‌کبیر سلام الله علیه، بوده است، و اکنون هم مطیع مقام منیع ولایت حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی و روحی فداه، می‌باشد، و دستوراتشان را فرامین امام زمان علیه‌السلام، و مطاع می‌دانسته است و می‌داند. آنگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی در کرمان خودمان فرمودند ، بنده اصولگرایی اصلاح طلبانه هستم، و نه چپ شدم و نه راست، حزب‌باز هم نیستم، و تا کنون هیچ حزب و باندی هم پیدا نکردم که مطمئن بشوم برای رضای خدا کار می‌کند، و منافع مردم را بر سودهای کلان خود و گروهش ترجیح می‌دهد تا عضوش بشوم. (ان‌شاءالله که بسیار باشند، اینجانب پیدا نکردم). آنچه که بنده با تجربه به دست آورده‌ام، اهل قدرت اعم از راست و چپ، از هر حزب و گروهی که باشند، فقط و فقط، نوکر می‌خواهند، و من هم با خدای خود عهد بستم که فقط نوکر مردم مستضعف و مستمند باشم و برای اصلاح جامعه تلاش نمایم.
این بنده کوچک درگاه خدا، از باب لبیک‌گویی به فراخوان جناب‌عالی، مصمم شدم تا به عنوان نماینده‌ی دوره‌های چهارم، پنجم و هفتم مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، و کسی که طی ۱۲ سال خدمتش در قوه‌ی مقننه، پی‌گیر طرح‌های مهم و توجیه‌پذیر بوده است، سه طرح بسیار مهم، کلان، اقتصادی، اشتغال‌زا و توجیه پذیری را تقدیم بدارم که با تمام توان پی‌گیری کردم و در آستانه‌ی اجرایی شدن بودند که به لطف(!) برخی از خواص با قدرت و بی‌قدرت، در جیرفت، عنبرآباد، و مرکز استان(!؟)، و به بهانه‌ی حمایت نویسنده از آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی سال ۱۳۸۴، و انتخابات نهم ریاست جمهوری، اجل سیاسی معلق را فرا خواندند، و این نماینده‌ی اسبق مجلس را، از فیض خدمتگزاری مردم، و به نتیجه رساندن آن طرح‌‌های مهمی که پی‌گیری می‌کرد، محروم ساختند.
و اما بخش سوم که اصل مطلب نیز هست؛
این قسمت که بر دو بخش است پیرامون طرح‌های پیشنهادی بزرگ با اولویت اول و اهم، و حدود چهل طرح دیگر با اولویت دوم و مهم. با توجه جدی به سخنان آن استاندار مجرب، خلاصه‌ی آن سه طرح را متذکر شده و به یقین عرضه می‌دارد که آن رزم‌حسینی که ما می‌شناسیم، چنانچه بخواهد، می‌تواند طرح‌هایی را که در پی می‌آیند و یا طرح‌های کلان دیگری را، مثل احداث کارخانه‌ی پتروشیمی در جیرفت که قرار براین شده بود، به نتیجه برساند و ان‌شاءالله بیکاری را، از جیرفت و جنوب ریشه کن نماید.
طرح اول؛ طرح بزرگ راه‌اندازی دامداری چند ده‌هزار رأسی، و ایجاد هزاران شغل در جیرفت و جنوب کرمان بود.
مستحضر باشید که تأسیس شرکتی جهت کشت و دام سبز‌واران به صورت سهامی عام با پی‌گیری جدی جناب آقای کرامت آرمان با تلفن . . ، در همین راستا بود. این شرکت می‌توانست ظرفیت نگهداری ده‌ها هزار رأس دام را داشته باشد، از تولید انواع فرآورده‌های لبنیاتی گرفته، تا تأمین پوست و ایجاد کارخانه‌های کفش، و تولیدات دیگر وابسته به دامداری. . .، به عنوان صنایع جانبی آن. ایده‌ی اولیه این طرح حقیقتاً مهم را، از جناب آقای مهندس عرب‌نژاد مدیر عامل محترم “ماهان”، گرفتم و ایشان قول همه نوع همکاری را، حتی اخذ وام از کشورهای خارجی طرف قرارداد با شرکت هواپیمایی ماهان را دادند، که اجل سیاسی … ، این طرح بسیار تأثیرگذار به نتیجه نرسید.
طرح دوم؛ یکپارچه‌سازی زمین‌های کشاورزی کل منطقه‌ی جیرفت بزرگ و قدیمی با الگو گرفتن از کشور مجارستان، و بهره‌گیری از تجارب کارشناسان آن کشور.
جناب آقای استاندار، اگر مردم منطقه‌ی حاصلخیز و قریب به ۵۰۰۰۰ کیلومتر مربعی جیرفت و جنوب، نقش و اهمیت یکپارچه‌سازی زمین‌های کشاورزی خود را باور بکنند، و بدانند که با یک‌پارچه سازی زمین‌ها، و اجرایی کردن کشاورزی مکانیزه و علمی، انقلابی اقتصادی در منطقه‌ی آنان، رخ خواهد داد که قلم از وصف آن عاجز است، همکاری لازم را با مسؤولین و بانیان اجرایی طرح مطمح نظر، انجام می‌دهند، اما متأسفانه به دلیل عمل نکردن مسؤلان قبلی به وعده‌هایشان و سرنوشت تلخ یک‌پارچه سازی اراضی اطراف جیرفت تحت عنوان «شرکت سهامی زراعی»، اعتماد مردم سلب شده است و بدست آوردن مجدد باور مذکور، بسیار سخت است مگر این که مردم سودآوری و فواید این کار مهم را در مقام عمل ببینند تا ایمان بیاورند. اگر مسؤولان محترم فعلی تعهد بدهند که هر اندازه که کشاورزان زمین جهت اجرای این طرح اختصاص بدهند، چندین برابر سود در آینده نصیب‌شان خواهد شد، و این تعهد و ادعا را ظرف یک و یا دوسال، اجرای آزمایشی طرح مزبور، به اثبات برسانند، کم‌کم اعتماد مجدد مردم جلب خواهد شد و کشاورزی سنتی، غیر علمی، غیر حرفه‌ای و زیان ده منطقه، جای خود را به عکس آن می‌دهد، و در آینده‌ا‌ی نه چندان دور، دیگر در جیرفت و جنوب کرمان کشاورز و صاحب زمین نگران زندگی، نخواهیم داشت. در باره‌ی اجرایی کردن این طرح هم یک سری سخت‌گیری‌های بی‌مورد وجود داشت که خوشبختانه در حال حل و فصل شدن بود که اجل سیاسی . . . ،. پی‌گیری اصلی این طرح عظیم و حیاتی هم جناب آقای مهندس مرتضوی با تلفن‌های . . .، بود که ظاهراً او هم دیگر پی‌گیری نکرد.
طرح سوم؛ طرح تولید ابریشم مصنوعی از درخت اکالیپتوس معروف به “طرح ویسکوز”.
– در توجیه طرح ویسکوز آمده است، جیرفت بزرگ و قدیمی، بهترین مکان رشد اکالیپتوس در جهان است، به طوری که میزان رشد این درخت در جیرفت، تا رودبار و . . .، بیش از هفت درصد(۷%)، و در کشور برزیل که مشهور به رشد این درخت است، چهار درصد(۴%) در سال می‌باشد.
صرفه‌جویی بیش از هفتاد(۷۰) میلیون دلار ارز، تولید پنجاه‌ مگاوات برق، ایجاد شش(۶۰۰۰) الی هفت(۷۰۰۰) ‌هزار شغل،از مزایای اجرای طرح یاد شده خواهد بود.
صاحب این سطور در آن زمان که امانتدار قدرت مردم بود، و مسؤولین به پی‌گیری‌هایش توجه جدی مبذول می‌فرمودند، به جد پی‌گیر موضوع بود، گیر اصلی اجرای این طرح را، در وزارت صنایع و معادن، و آب منطقه‌ای کرمان یافت، راه حلش را نیز به دست آورد، و آماده می‌شد که هرجور که شده است طرح مذکور اجرایی شود، که همان‌گونه که مردم جیرفت و عنبرآباد می‌دانند نتوانست به مجلس برود، و طرح مذکور نیز عقیم ماند. پی‌گیری اصلی این طرح عظیم و حیاتی به عهده‌ی جناب آقای مهندس عظیمی با تلفن‌های . . .، بود که او هم پی‌گیری آن را رها کرد.
به یاد دارم که وزیر محترم وقت کار و امور اجتماعی، در جلسه‌ای که با درخواست بنده تشکیل شده بود، به معاون برنامه‌ریزی وقت استانداری کرمان گفتند که مبلغ سی‌هزار میلیارد ریال اعتبار به جیرفت و جنوب کرمان اختصاص می‌دهیم تا برای ایجاد و اجرای طرح‌های عملیاتی و اشتغال‌زا، در منطقه مصرف شود. اما اجل سیاسی … ، آن مهم نیز، رها شد. اینجانب در همان موقع طی یک مصاحبه رسانه‌ای که موجود است، گفتم که دولت نهم آمادگی دارد که حدود سی(۳۰) هزار میلیارد ریال در جنوب استان کرمان سرمایه‌گذاری کند.‬‬
جناب آقای استاندار، یکی از دلایل مهم توسعه نیافتگی منطقه، جاده نامناسب آن یعنی جاده کرمان – جیرفت است که هنوز جزو پر تلفات‌ترین جاده‌های کشور است. تسریع جدی در دو بانده شدن محور کرمان – ابارق – جیرفت، و شروع احداث دو بانده شدن جاده‌ی کرمان – راین – جیرفت هم، راه حل آن است، و راه حل دوم پیشرفت منطقه، احداث راه‌آهن کرمان – جیرفت – عنبرآباد – کهنوج- (بندرعباس) است که با طراحی بنده و پیشنهاد جناب آقای دکتر باقری‌لنکرانی وزیر وقت بهداشت و درمان که به عنوان نماینده‌ی تام‌الاختیار رئیس جمهور، در سفر اول آقای احمدی‌نژاد به کرمان، در شوراهای اداری جیرفت و عنبرآباد، شرکت کرده بود، با توضیحات فنی و مستند اینجانب، متقاعد شدند که طرح حیاتی راه‌آهن کرمان – جیرفت – کهنوج – (بندرعباس) را، در هیأت دولت متشکل شده در کرمان، پیشنهاد بدهند که خدا را شکر چنین شد، و الحمدلله آن طرح بسیار پر اهمیت به تصویب رسید . قطعاً فیلم آن جلسه‌ی هیأت دولت در کرمان و تهران، و صدا و سیمای هر دو مکان موجود است. اگر اجل سیاسی …؟ .
دلیل دیگر عقب ماندگی جیرفت و جنوب، توسعه نیافتن باند فرودگاه جیرفت برای فرود آمدن هواپیماهای بزرگ مسافرتی و باری است. برای بهبود وضعیت حمل و نقل محصولات چهار فصل منطقه راه اندازی مجدد فرودگاه جیرفت و توسعه باند آن که به فضل الهی جناب‌عالی به جد پی‌گیر آن هستید، ضرورتی است غیر قابل‌انکار، در نتیجه‌ی فعال شدن فرودگاه جیرفت (که از سال ۱۳۷۴ عملیاتی شده است و هر هفته پرواز داشته است،(دوره‌ی ششم هم تعطیل شد) و تا ۲۴/۱۲/۱۳۸۶ پروازهایش برقرار بوده است)، توزیع تولیدات کشاورزی در ایران و کشورهای همسایه به سرعت صورت می‌گیرد و کشاورزان جیرفتی، کهنوجی، عنبرآبادی، رودباری، منوجانی، قلعه‌گنجی، و فاریابی، از نظر اقتصادی جان می‌گیرند و به جایی می‌رسند. لازم به ذکر است که کسانی که در فرودگاه جیرفت بودند، دیدند که نماینده‌ی وقت مجلس شورای اسلامی(دوره‌ی هفتم)، دستور اختصاص سی‌هزار میلیارد ریال آن زمان را، برای توسعه‌ی باند فرودگاه جیرفت، در خود فرودگاه جیرفت، از رئیس جمهور وقت گرفت، و آنگاه جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد سوار بر بالگرد شد و به سوی کهنوج حرکت کرد. آقای رئوفی‌نژاد هم قول داد که . . .!،.
متأسفانه جرم نابخشودنی حمایت زادسرجیرفتی از آیت الله هاشمی‌رفسنجانی سال ۱۳۸۴، باعث شد که فرودگاه جیرفت هم توسعه نیابد. همان پروازهایی هم که داشت، تعطیل شد، و اینک قریب به هفت(۷) سال است که فرودگاه جیرفت به بیابانی برای فرود پرندگان تبدیل شده است. حالا خوشبختانه حضرت‌عالی مصمم هستید که آن را توسعه بدهید و پروازهایش را برقرار بکنید که خدا موفقتان فرماید.
بعد از ذکر این سه طرح اصلی، با اشاره به مضمون ضرب‌المثل معروف که می‌گوید: یاد دادن ماهیگیری، بهتر از دادن ماهی است، عرض می‌کنیم: «چون که صد آید، نود هم پیش ماست»، راه حل اصلی و نهایی، استان شدن جیرفت و جنوب کرمان است. بنا براین جیرفت و جنوبِ بزرگترین استان کشور را، استان بگردانید، همه طرح‌ها و مطالب دیگر، خود به خود در دل آن جا می‌گیرند و حل و فصل می‌شوند. هر کس که باور ندارد به او می‌گوییم، بجنورد و بیرجند را در خراسان شمالی و جنوبی، قبل از مرکز استان شدن، نگاه کنند، و با بعد از استان شدن آن دو، مقایسه کنند تا بدانند که تفاوت ره از کجا تا به کجاست. آنچه در ذهن بنده راجع با استان شدن جیرفت و جنوب است، به نفع همه‌ی شهرستان‌های هفت‌گانه می‌باشد، و مورد مقبول مردمانشان قرار خواهد گرفت.
آری؛ اگر کسانی که “به خاطر دستمالی، قیصریه را به آتش کشیدند” گذاشته بودند، جیرفت نیز، در دوره‌ی ششم مجلس شورای اسلامی و دولت به اصطلاح اصلاحات، همراه با بجنورد و بیرجند، به مرکز استان سبزواران (نام قدیم جیرفت بزرگ) تبدیل شده بود، و به جایگاه واقعی خود دست یافته بود. و اگر باز از جیرفت انتقام نگرفته بودند، جیرفت در اوایل مجلس هشتم و با دستور آقای دکتر احمدی‌نژاد رئیس جمهور سابق، در پایان دولت نهم، به استان تبدیل می‌شد. اسنادش در مراکز مربوط و در نزد اینجانب موجود است.
در ادامه و قبل از دعاهای پنج‌گانه‌ی وعده داده شده، فرصت را مغتنم شمرده و به پاره‌ای از سخنان و نامه‌نگاری‌های نگارنده در زمان نمایندگی‌اش در مجلس شورای اسلامی که هنوز هم تازه هستند و حرف اکثریت مردم می‌باشند، اشاره کرده و آن‌گاه حدود چهل (۴۰) طرح دیگر قابل پی‌گیری، که مطمئناً اکثریت آن‌ها استعداد به نتیجه رسیدن را، دارند، تقدیم می‌نماید تا اگر مورد عنایت آن مقام محترم قرار گرفتند، به هر نحو که صلاح دانستید دستور پی‌گیری آن‌ها را صادر فرمایید.
بعضی از سخنان نماینده‌ی اسبق جیرفت و عنبرآباد:
– سالانه بیش از چهار میلیون تن محصولات کشاورزی در جیرفت و جنوب تولید می‌شود که می‌توان این میزان تولید را به ۱۱ میلیون تن رساند.‬‬‬
– بهتر است مسوولان محترم استان و کشور، همان‌گونه که به پسته‌ی رفسنجان و گل‌گهر سیرجان و . . .، توجه می‌فرمایند که دستشان درد نکند، به تولیدات و معادن جیرفت و جنوب نیز توجه بفرمایند که منطقه، استان، و کشور، بهره‌مند خواهند شد.
– متاسفانه شرکت تعاونی باغداران جیرفت را به جایی نرساندند و آن شرکت که می‌بایست سامان دهنده‌ی وضعیت نابسامان تولید، ترابری، و توزیع، ۴ میلیون تن محصولات تولید شده در منطقه، آن‌هم در روزگار تلخ خشکسالی طویل‌المدت، باشد، تبدیل شد مرکز سیاست بازی‌های غیرخدایی و اموال آن نیز . . . .
– اگر دولت به طور معمولی به جیرفت توجه بکند، مسلم است که این توجه در کل کشور تاثیرگذار خواهد بود زیرا محصولات چهار فصل جیرفت، کهنوج، عنبر آباد، منوجان، قلعه گنج و رودبار و فاریاب، موردنیاز مردم کشور است و بیشتر آن‌ها نوبرانه در سراسر سرزمین پهناور جمهوری اسلامی ایران، توزیع می‌شوند.
– ساماندهی کشاورزی جنوب استان کرمان، شعار همه مسوولان بوده است، ولی تاکنون در حد حرف باقی مانده است، و به جیرفت و جنوب توجه لازم نشده است.
– جیرفت قدیم و بزرگ که شامل شهرستان های جیرفت، کهنوج، عنبر آباد، منوجان، قلعه گنج و رودبار و فاریاب است و سرمایه گذاری در این مناطق نه تنها معادل رقم سرمایه گذاری شده برای صاحبان سرمایه، درآمد دارد، بلکه سود کلانی را نیز نصیب آن‌ها خواهد کرد، به شرط این‌که یک‌پارچه سازی اراضی، و آبیاری، و کشت و برداشت مکانیزه صورت بگیرد.
بعضی از طرح‌ها:
و اما طرح‌های چهل‌گانه‌ای(۴۰) که به ادعای مسؤولین وقت سازمان جهاد کشاورزی جیرفت و کهنوج در دوران خدمتگزاری بنده، می‌توانند از سوی بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری درجیرفت و جنوب اجرایی شوند، و آن دیار شهیدان را متحول بگردانند، (ممکن است بعضی از آن‌ها اجرایی شده باشند و بنده خبر نداشته باشم) طرح‌های مورد توجه عبارتند از:
۱- تاسیس و راه اندازی شرکت‌های تعاونی خدمات محصولات کشاورزی.
۲- خرید و فروش تضمینی محصولات کشاورزی،
۳- توسعه صنایع و تاسیسات نگهداری، انبارداری، و سردخانه‌ای،
۴- توسعه صنایع جنبی و کارخانجات پروسیس و فرآوری محصولات کشاورزی،
۵- تامین و توزیع نهاده‌های کشاورزی،
۶- توسعه صنایع بسته‌بندی توأم با حمل ونقل مناسب،
۷- بازاریابی و توسعه صادرات محصولات کشاورزی،
۸- ارایه خدمات مشاوره ای ضمن تولید و عملیات پس از تولید محصولات کشاورزی.
۹- ایجاد صنایع و کارخانجات تولیدی انواع محص.لات کشاورزی،
۱۰- پروسیس و فرآوری مواد خام اولیه،
۱۱- تهیه گلاب و اسانس و عرقیجات گل و گیاهان دارویی” با توجه به وجود بیش از دوسوم گیاهان دارویی کشور در منطقه جیرفت،
۱۲- ایجاد صنایع و کارخانجات روغن کشی،
۱۳- تهیه کنجاله از محصولات روغنی کنجد، کلزا و زیتون،
۱۴- ایجاد صنایع و کارگاه های ارده سازی در شهرستان رودبار،
۱۵- ایجاد صنایع و کارخانجات حناسائی و تولید رنگ و سایر مواد جانبی محصول حنا،
۱۶- ایجاد دامداری‌های کوچک و بزرگ صنعتی همراه با توسعه کشت علوفه شامل یونجه، ذرت، سورگوم و ارزن آفریقایی،
۱۷- ایجاد کارخانجات و صنایع کامل بازیافت پلاستیک به ویژه بازیافت بقایا با توجه به حجم بالای ضایعات پلاستیک در کشت های تونلی و گلخانه ای در منطقه”،
۱۸- ایجاد کارخانجات بازیافت بقایا،
۱۹- شاخ و برگ حرس شده محصولات گلخانه ای درتهیه کمپوست،
۲۰- ایجاد کارخانجات بازیافت کنجاله وخوراک دام ازضایعات قابل توجه خرما و محصولات فاسد و ضایع شده،
۲۱- ایجاد و راه اندازی صنایع و کارخانجات تولید نئوپان از شاخ و برگ درخت خرما،
۲۲- ایجاد کارگاه های کوچک حصیربافی و صنایع دستی از شاخ و برگ درخت خرما،
۲۳- ایجاد کارگاه های قالی بافی، فرش بافی، گلیم و جاجیم بافی،
۲۴- ایجاد صنایع و کارخانجات تولید لوله های پلی ایتلن PVC در سطح منطقه با توجه به نیاز روز افزون کشاورزان و ضرورت توسعه سیستم های آبیاری تحت فشار در راستای ارتقاء کارآیی مصرف آب و بحران موضوع آب درمنطقه جیرفت بزرگ در آینده،
۲۵- ایجاد صنایع و کارخانجات تولید قطعات، ابزارآلات و ادوات دنباله بند در منطقه،
۲۶- ایجاد صنایع و کارگاه های تولید و تعمیر لوازم و قطعات یدکی موتورهای دیزلی، الکترو پمپ‌ها و انواع سمپاش‌ها در سطح منطقه با توجه به مستهلک شدن عمده موتور پمب‌های دیزلی و ضرورت توسعه و تجهیز چاه‌های منطقه و برقی نمودن چاه‌ها،
۲۷- ایجاد صنایع و کارخانجات تولید کنجاله، دان و خوراک دام و طیور از محصولات ذرت، جو، با توجه به پتانسیل بالای منطقه،
۲۸- ایجاد و توسعه مجتمع‌های گلخانه‌ای توام با تنوع کشت محصولات با توجه به ضرورت افزایش کارآیی مصرف آب و مصرف بهینه آن،
۲۹- سرمایه گذاری در جهت تولید بذر همراه با ایجاد صنایع و مراکز پروسیس بذر محصولات ذرت، یونجه، کنجد با توجه به پتانسیل بالای منطقه،
۳۰- همچنین نیاز کشور به خود کفایی در تولید بذر و ایجاد و راه اندازی فروشگاه های زنجیره ای مایحتاج کشاورزان در مناطق محروم نظیر رودبار و قلعه‌گنج (برای تامین نیازهای اولیه مواد غذایی، پوشاک، قطعات و لوازم و نهاده های کشاورزی) همراه با مراکز خرید و معاملات در راستای توسعه مناطق محروم و کوتاه شدن دست دلالان و سود جویان و زنجیره‌های بازار کاذب از تولید کننده تا مصرف کننده و ارتقای درآمد خانوارها.
۳۱- ایجاد و توسعه مجتمع‌های تولید گل و گیاهان زینتی همراه با فراهم کردن زمینه حمل و نقل سریع با توجه به تنوع کلیمائی منطقه، امکان تولید مستمر در طول سال و پایین بودن هزینه تولید نسبت به سایر نقاط کشور،
۳۲- ایجاد و راه اندازی تشکل های مکانیزاسیون مجهزو کامل ازکاشت تا برداشت با کادر مجرب و ماهر،
۳۳- ایجاد و راه اندازی کارگاه‌های تعمیرات فنی انواع تراکتورها با توجه به نیاز ضروری منطقه،
۳۴- ایجاد و راه اندازی شرکت مهندسی زراعی با توجه به ضرورت تجهیز و نوسازی اراضی منطقه در آینده،
۳۵- راه اندازی شرکت خدمات فنی ومشاوره ای کشاورزی با توجه به پتانسیل و وجود و تامین نیروهای فارغ التحصیل رشته های کشاورزی دراین منطقه.
۳۶- ایجاد و توسعه ترمینال های باربری مجهز همراه با اتحادیه‌های حمل ونقل به طور متمرکز با توجه به مشکلات منطقه دراین زمینه به علاوه تولید با حجم بالا درک وتاه مدت.
۳۷- ایجاد شرکت و موسسات فعال درخصوص خرید تضبمینی، خدمات بازرگانی و بازاریابی، صادرات، ترخیص، حمل و نقل مستقیم، بازارهای هدف،
۳۸- خدمات گمرکی و استاندارد مستقل و متمرکز درمنطقه.
۳۹- کنترل کشت و برداشت سالیانه‌ی کشاورزان خرده‌پا و بزرگ، توسط سازمان کشاورزی جیرفت و کهنوج در جای جای کل منطقه.
۴۰- طرح‌هایی دیگری که استاندار محترم و مجرب کرمان، با کار کارشناسی و علمی، صلاح بدانند، خصوصاً توجه به اکتشاف انواع معادن غنی، قطعی، بزرگ و همچنین احتمالی در مناطق ساردوئیه، جبالبارز، بهرآسمان، رمون، اسفندقه، و توتانیم کهنوج و . و …
در پایان، از تصدیع اوقات آن مقام محترم پوزش طلبیده و همان‌گونه که وعده داده شده بود نوشته‌ی خود را با پنج دعا به فرجام می‌رساند و امید آن دارد تا اگر از دل نگارنده برآمده باشد، بر دل خواننده نیز بنشیند، که فرموده‌اند : «سخن کز دل برآید لاجرم بر دل نشیند».
دعای اول؛ خدایا؛ این بنده سراپا تقصیرت، به گمان خودش این مطالب را خالصانه نوشت، تو را به خدائیت سوگند که در متن این نوشتار، اخلاص مورد قبول درگاهت را مقرر فرما، تا برای مردم شریف و عزیزی که به گردن این بنده‌ات حق بسیار دارند، مفید فایده واقع گردد.
دعای دوم؛ پروردگارا؛ ممکن است این مرقومه را برخی از خوانندگان، با عینک خاص ‌ببینند، و تحریر آن را سیاسی‌کارانه تلقی کرده، و نعوذبالله سعی بر بی‌تأثیر شدن، و یا کم اثر شدن آن، بنمایند. خدایا تو که می‌دانی من چنین قصدی نداشتم، آن روز که استاندار کرمان در آن جلسه‌ی ۱۳۹۲/۱۱/۱۹، که اشاره شد، فرمودند دوستانی که می‌آیند طرح اجرایی و شدنی ارائه کنند تصمیم گرفتم تا برای فایده رساندن به مردم، این وجیزه را تدوین، و طرح‌ها را در دل آن جای بدهم. آری؛ حاصل آن نشست صمیمی و جدی این منثور شده است. بارپروردگارا قبول بفرما که مرا کفایت است.
دعای سوم؛ بارالها؛ تو را بحق فاطمه و ابی‌ها، و بعل‌ها، و بنی‌ها صلوات الله علیها و علیهم اجمعین، همه‌ی خدمتگزاران صادق و سخت‌کوش ملت ایران، خصوصاٌ استاندار بسیجی کرمان را، بر انجام تعهدات مفید خود به مردم کل کشور، و استان کرمان، بالاخص جیرفت و جنوب موفق بدار تا ما و همه‌ی مردم استان کرمان، هم همیشه دعاگوی وجود شریفشان باشیم.
دعای چهارم؛ آمرزگارا؛ هر کس، در هر کجا، و با هر لباس، و تحت هر عنوان، و با هر سنی، به جمهوری اسلامی ایران که ارمغان خدمات بیش از هزار سال علمای کبار اسلام، و اعاظم شیعه است، و حاصل حداقل هفتاد سال زحمات امام خمینی قدس الله النفسه الزکیه، می‌باشد، خدمت می‌کند، و خود را سرباز ولایت فقیه می‌داند و فرامین امام خامنه‌ای مدظله را، گردن می‌نهد، تأیید، یاری، موفق و سربلند بفرما. و عکس این دعا را خصوصاً در باره‌ی دزدهای گردن کلفت چند ده هزار میلیاردی ، و عوامل امریکا و نوکران صهیونیسم را، مورد اجابت قرار بده. و به عمر، عزت، ابهت، نفوذ کلمه‌ی رهبر معظم انقلاب اسلامی که قریب به بیست و پنج سال است که خمینی‌وار این کشتی متلاطم را که هر روز با طوفان‌های مهیب و غرق‌کننده اقیانوس حیله و نیرنگ، روبرو می‌شود، ناخدایی کرده است و انقلاب اسلامی را، به ساحل امن الهی رسانیده است، بیفزا.
دعای پنجم؛ آفریدگارا تو را بحق فاطمه و ابی‌ها، و بعل‌ها، و بنی‌ها صلوات الله علیها و علیهم اجمعین، مرا ببخش و به همه‌ی کسانی که در سراسر کشور، و حتی در خارج از مرزهای جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران، به عنوان مؤمن و بنده تو، بر گردن نازک و شکننده این مسکین فقیر به معنی خاص کلمه، حقی و حقوقی پیدا کرده‌اند، خصوصاٌ در جیرفت و عنبرآباد، تقاضایم را ابلاغ فرما، که این حقیر دست‌خالی را، ببخشند و حلال فرمایند، آمین یا رب العالمین.
اللّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطمهَ و اَبی‌ها و بَعلِ‌ها وَ بَنی‌ها وَ السِّرِّ المُستَودَعِ فیها بِعَدَدِ ما اَحاطَ بِهِ عِلمُک. اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا و اولادنا من خیر انصاره و اعوانه و …


والسلام علیکم و علی جمیع عبادالله الصالحین، و رحمت الله و برکاته
طلبه‌ی بسیجی؛
علی زادسرجیرفتی
قم‌المقدسه، 1394/01/24

==============


مطالب ضمیمه:


چنانچه وقت بگذارید و تعهدات مرا در تبلیغات نامزدی دوره‌ها‌ی هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی نیز، ملاحظه فرمایید، لطف خود را کامل، و امتنان این طلبه‌ی بسیجی را مضاعف ساخته‌اید:
دوره‌ی هشتم:
… ششم: کارهایی که میخواستیم در دوره هشتم انجام بدهم و نتوانستم و به فضل الهی و همت والا و رای بالای شما در این دوره نهم بتوانم عبارتند از:
اهدافی که مورد نظر خدمتگزار شما جهت پی‌گیری در مجلس هشتم بود که چنین توفیق بزرگی رفیق نشد، اکثر قریب به اتفاقشان را به جاهای خوبی رسانده بود و داشت به نتیجه خوبی منتج می‌شد که . . . !، عبارتند از :
الف ـ بحث استان شدن جنوب استان کرمان به مرکزیت جیرفت که باتوجه به جمیع جهات، بالای نوددرصد مطمئن بودم که این کار شدنی است برای این‌که مقدمات آن مهم انجام گرفته و تا جای خوبی نیز پیش رفته است که اکنون هم امیدواریم چنین بشود.
ب ـ احداث خط آهن کرمان ـ جیرفت – کهنوج که چگونگی تصویب آن در جلسه‌ی هیأت دولت در کرمان در سفر بیست‌و هشتم دولت نهم از افتخارات بزرگ خدمتگزار شما است که باید صمیمانه از برادر مکرم جناب آقای دکتر باقری لنکرانی که به عنوان نماینده‌ی تام‌الاختیار دولت نهم به جیرفت و عنبرآباد سفر کرد، تشکر کنم که به این درخواست خدمتگزار شما توجه خاص معطوف داشتند، و اگر زادسر نبود چنین امر مهمی به تصویب نمی‌رسید.
ج ـ احداث باند دوم جاده‌ی بسیار مهم و استراتژیک جیرفت ـ کرمان که حیاتی است و مهم.
د ـ سرعت بخشیدن در احداث باند دوم جیرفت ـ عنبرآباد ـ کهنوج که شروع آن‌هم از دیگر افتخارات خدمتگزار شما است.
ه ـ گاز رسانی به شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد که مقدمات آن انجام شده که حتی وزیر محترم فعلی نفت نیز در هامش درخواست‌های زادسر شما در این خصوص، دستورات بسیار قوی و قاطع صادر فرموده‌اند.
و ـ ثبت قطعی و حتمی فرهنگ، تمدن و تاریخ جیرفت باستان و متمدن را در سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد(یونسکو)، که از کارهای بسیار ضروری است برای تاریخ و تمدن جیرفت.
ز ـ ابلاغ الحاق بخش بزرگ اسماعیله‌ی بلوک به شهرستان جیرفت که چندین سال زمان را به خود اختصاص داده است.
ح ـ توجه جدی و قوی به روند اجرایی پل دوم هلیل‌رود که نقش زادسر در شروع آن بر کسی پوشیده نیست و تعریض و چهارخطه شدن جاده‌ی بسیار مهم تاریخی و فرهنگی جیرفت _ کنارصندل(جاده‌ی میانچیل)، که ضرورتی غیر قابل انکار است.
ط ـ تعریض و تطویل باند فرودگاه جیرفت به همراه افزایش پروازهای آن تا سرحد یک فرودگاه بین‌المللی.
ک ـ تسریع در کار راه اندازی کارخانه‌ی ویسکوز(تولید ابریشم مصنوعی).«مهندس عظیمی».
ل ـ سرعت بخشیدن در کار تأسیس دامداری چند ده‌هزار رأسی. «جناب آقای آرمان”، که متأسفانه و مطابق گفته‌ی ایشان اخیراً، یعنی بعد از انتخابات مجلس هشتم، برخی از مقامات استان کرمان ادامه‌ی آن را متوقف ساخته‌اند».
م ـ یکپارچه سازی زمین‌های کشاورزی جهت شروع یک کشاورزی علمی، مکانیزه و منطبق با استانداردهای بین‌المللی با الگو قرار دادن کشاورزی کشور مجارستان و کمک گرفتن از کارشناسان مجاری، حالا چرا پیشرفت نکرد باید جناب آقای مهندس مرتضوی توضیح بدهند.
س ـ پی‌گیری جدی جهت تأسیس صنایع جنبی صنعت گردشگری در مناطق تاریخی جیرفت و عنبرآباد.
ع ـ ادامه‌ی پی‌گیری برای حل و فصل شدن مشکلات خلبان‌های عزیز و زحمتکش سراسر کشور.
ف _ تداوم اقدامات لازم جهت برطرف شدن معضل بزرگ پرستاران مبنی بر تبعیض بزرگ بین پرستاران با پزشکان در سراسر کشور.
ص ـ پی گیری بیش از پیش برای رسیدگی به وضعیت تلفن همراه و نرخ پیامک‌ها و تغییر نام پیامک به دوحرف اول پیام کوتاه یعنی «پک».
ق ـ تکرار دفاع قوی و جدی از کارکنان مجلس شورای اسلامی که در دوره هفتم صورت گرفته بود.
ر ـ رساندن صدای اعتراض بسیاری از خبرنگاران محترم و زحمتکش مبنی بر عدم تأمین حداقل‌های زندگی آنان با دستمزدی که می‌گیرند به مقامات مربوط.
ش ـ ادامه‌ی مقابله با انداختن سفره‌های پر زرق و برق افطاری از کیسه‌ی بیت‌المال توسط مقامات سطوح مختلف کشور.
ت ـ پی‌گیری بسیار جدی جهت احداث کارخانه‌ی پتروشیمی در جیرفت که دولت نهم مصمم به اجرای آن است.
ث ـ همانند گذشته تلاش بی وقفه برای راه‌اندازی کارخانه‌ی سیمان عنبرآباد.
خ ـ سرعت بخشیدن به روند اجرایی جاده‌های جیرفت ـ بلوک، جیرفت ـ اسفندقه و جیرفت ـ عنبرآباد ـ مردهک ـ نرگسان.
ذ ـ سماجت و اصرار بر تأسیس گمرک فرودگاه جیرفت که سرنوشت ساز است.
ض ـ اصرار شدید، قوی، جدی و لاینقطع به دولت، جهت سروسامان دادن به وضعیت کاشت، برداشت و فروش محصولات کشاورزی توسط وزارت‌خانه‌های جهادکشاورزی، بازرگانی و راه‌وترابری مشروط به همکاری و همراهی قاطبه‌ی کشاورزان عزیز و زحمتکش که تا کنون دریغ فرموده‌اند.
ظ ـ مثل گذشته، زلزله انداختن در بین دولتمردان جمهوری اسلامی در رابطه با وقوع زلزله احتمالی در منطقه‌ی جیرفت.
غ ـ حمایت جدی و قاطع از سرعت بخشیدن در احداث سد شور جیرفت که البته همانند گذشته همگان شاهد بوده‌اند.
هفتم : پیگیری جدی جهت نماینده ی مستقل داشتن شهرستان عنبرآباد به عنوان نماینده‌ی مردم شریف عنببرآباد در مجلس شورای اسلامی، ان‌شاءالله.
هشتم: پیگیری جهت شهرستان شدن جبالبارز و ساردو و همچنین اسماعیلیه و بلوک در صورت همکاری اهالی و مقامات محترم آن‌ها.
نهم: پیگیری جهت برگرداندن روستاهای اسفندقه به جای اصلی خود اگر مردم آن دیار بخواهند.
دهم: پیگیری بسیار ویژه و خاص برای استقلال جنوب به مرکزیت جیرفت که در آخرین سخنرانی این دوره در روز ۱۳۹۰/۱۲/۱۲ به صورت مشروخ بیان خواهد شد.
یازدهم: می گویند اگر زادسر می توانست چرا طی ۱۲سال نمایندگی اش نتوانست آن را استان بکند که شرح مفصل آن را در دهم اسفند در آخرین سخنرانی خواهم گفت.
دوازدهم: افشای ادعاهای خلافی که برخی برای اوضاع جیرفت و عنبرآباد مطرح ساخته‌اند.
سیزدهم: جریان حمایت زادسرجیرفتی از آیت . . . هاشمی‌رفسنجانی به صورت مشروح در سخنرانی دهم اسفند خواهید شنید.
چهاردهم: چرا دوران امامت جمعه ی زادسر جیرفتی ۱۴ ماه بیشتر به طول نینجامید را نیز در روز دهم اسفند و آخرین سخنرانی زادسرجیرفتی خواهید شنید.
و مطالب دیگر . . .

 

 ==============

در نامه حجه الاسلام والمسلمین زادسرجیرفتی به استاندار کرمان عنوان شد:

آنگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی در کرمان خودمان فرمودند ، بنده اصولگرایی اصلاح طلبانه هستم

همرزم و همسنگر قدیمی‌ات که اینک به عنوان یک طلبه‌ی بسیجی در سرزمینی که “عش آل محمد صلی الله علیه و آله وسلم” و وطن دوم اوست، روزگار می‌گذراند، در پاسخ به دعوت عام آن استاندار رزمنده و محترم در اولین روزهای کاری، و دعوت خاص آن مقام مسؤول در نشست حضوری مورخ ادامه . . .

دیدگاه‌ها   

#1 ياسين 1393-02-18 00:25

باسلام و عرض ادب.مطلبتان بسيار جالب و حرف دل بود.موفق برشيد.ارادتمندتان.
نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...