زادسرجیرفتی و رأی به وزیران پیشنهادی http://ghanoondaily.ir/Images/Right/ghanoonlogo.pngادامه . . .

 

بسم‌ا... الرحمن الرحیم

الهم صلی علی محمد و آل محمد صلی‌ا... علیه و آله و سلم

خبرنگار محترم "قانون"

سلام علیکم

با احترام؛ در پاسخ به مطلب جنابعالی پیرامون اظهارنظر درخصوص چگونگی رأی دادن به وزیران معرفی شده اشعار می‌دارد:

در دروزگار 12ساله‌ی وکالت بنده، در مجلس شورای اسلامی، توسط سه رئیس جمهور از شش رئیس جمهور بر سرکار آمده،(دولت‌های آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی، و آقایان خاتمی و احمدی‌نژاد)، اینجانب به جمله‌ی وزیران معرفی شده توسط سه رئیس‌جمهور مذكور، رأی داده‌ام مگر به آقایان عطاءا... مهاجرانی و عبدالله نوری) در دولت اول آقای خاتمی كه دلایل هر دو اقدام را به صورت اختصار بیان می‌دارد :

بنابر دیدگاه و نظریه‌ی اجمالی مردم سالاری دینی و اسلامی، و بنا به فرمایشات حضرات عظیم‌الشأن امام خمینی کبیر سلام‌الله علیه، و امام خامنه‌ای مدظله‌العالی که میزان را آرای مردم دانسته و می‌دانند، و همچنین قطع و یقین به دست آمده از فحص و کنکاش شخصی‌ام، بنده اقدام به رأی دادن به وزیران معرفی شده، و یا عدم آن می‌كرده‌ام.

1ـ هركس كه رئیس جمهوری اسلامی ایران شده است، با ترازوی رأی مردم بر اریكه قدرت سوار شده است، و هر وزیری را كه معرفی كرده است مطابق دیدگاه‌ها، مواضع، و معرفت خود عمل کرده است، و قطعاً شخص معرفی شده را به عنوان بهترین وزیر هر مجموعه انتخاب كرده است، از قدیم فرموده‌اند كه:

«از كوزه همان برون تراود كه در اوست ــ گر دایره‌ی كوزه ز گوهر سازند»

و قرآن مجید نیز تصریح فرموده‌اند كه:

«كل بعمل علی شاكلته» هركسی بنا بر شاكله‌ی مادی و معنوی خود عمل می‌كند.

بنابراین از هاشمی‌رفسنجانی، خاتمی، احمدی‌نژاد، و روحانی انتظار باشد که مردان دولت خودشان را مطابق نظر اکثریت مجلس که بیشتر سیاسی می‌اندیشند، معرفی بکنند، توقع بسیار عجیب و غیرسیاسی است.

2ـ بنا بر نص صریح حضرت امام خمینی سلام‌ا... علیه، "میزان" حال فعلی افراد است. البته که گذشته‌ی آن‌ها مهم است، اما ملاک رأی دادن حال لاحق است و نه صرفاً عملکرد سابق.

3ـ قصاص قبل از جنایت، برخلاف آموزه‌های دین مبین اسلام است.

 خوب با توجه به نكات مورد اشاره، بنده به عنوان نماینده‌ی منتخب مستقیم مردم مسلمان ایران اسلامی، می‌بایست به منتخب غیر مستقیم مردم به عنوان «وزیر» رأی بدهم، تكلیف الهی من چیست؟.

تكلیف روشن است، زیرا روند كار مشخص است :

الف ــ در اولین زمان ممكن توفیق خدمت كردن رفیق برگزیده مردم مسلمان و همكارانش می‌شود.

ب ـ مردم عزیز و ولایت‌مداری كه من نماینده‌ی مجلس را با آرای مستقیم خود برگزیده‌اند و قدرت كرسی نمایندگی‌ خودشان در مجلس را به من سپرده‌اند تا با یك واسطه چشم، گوش و زبان آنان بر دستگاه‌های دست‌اندركاران نظام مبارك جمهوری الامی باشم، مرا پشتیبان و یاور رئیس‌جمهور منتخب خود و دولت مورد نظرش، می‌بینند

ج ـ جامعه به آینده امیدوار شده و شور و نشاط خاصی پیدا كرده و از دولت حقیقتاً توقع خدمت‌رسانی و حل مشكلات را در ابعاد مختلف اجتماعی سیاسی، امنیتی و. و . . .، خواهند داشت.

د ـ چنانچه مانند دولت معرفی شده توسط رئیس جمهور نهم و مجلس هفتم، عمل شود، عناد و خودمحوری جایگزین تعامل سازنده بین قوا می‌شود، و مردم نیز نومید شده و می‌گویند این‌ها نمی‌گذارند که دولت و رئیس جمهور مشکلات ما را حل وفصل نمایند.

2ـ وقتی وزیران معرفی شده را بدون عینك خاص سیاسی و جناحی نگاه بكنیم و به آنان رأی بدهیم، اولین و بهترین نتیجه‌اش این است كه رئیس‌جمهور را از بهانه‌‌تراشی، كم‌كاری و سیاسی‌كاری، خلع سلاح كرده‌ایم. مثل روزگار خاتمی و احمدی‌نژاد نخواهد شد که هر كدام هشت سال  ریاست كردند و تمام نواقص خودشان در تمام زوایا بر گردن مجلس انداختند.

3ـ نظارت بعدی خود را جدی كرده و نتیجه آن را حتی اگر بر ضد رئیس‌جمهور هم باشد قابل قبول خواهیم كرد. زیرا دیگر نمی‌توانند بگویند این‌ها از همان اول تشکیل این دولت با دولت و این رئیس‌جمهور مخالف بودند و در حقیقت چشم دیدن موفقیت قوه مجریه را ندارند.

4ـ از همه مهمتر حسن نیت خود را به رئیس‌جمهور و وزیران دولتش ثابت كرده و از تهیه خوراک تبلیغاتی برای امثال بی‌بی‌سی، سی‌ان‌ان، فردا، رویترز، فاکس‌تیوز و از این قماش، خودداری كرده‌ایم و دشمنان نظام و جمهوری اسلامی را نومید ساخته‌ایم.

5ـ راه را برای اعمال ابزارهای قانونی مانند؛ تذکر، سؤال، تحقیق و تفحص، و استیضاح باز كرده‌ایم و چنانچه بعد از شش‌ماه توانستیم به فرمایش مرحوم حافظ علیه‌الرحمه، استناد كنیم كه فرمود:

«خوش بود گر محك تجربه آید به میان ـ  تا سیه روی شود هر كه در او غش باشد»

http://www.asriran.com/content/img/news/10621_111.jpg

چون برای اكثر وزیران معرفی شده در وقت خودشان، تجربه‌ای در كار نبوده بعد از چند ماه كار و عمل، می‌توان تشخیص داد كه این وزیر معرفی شده صلاحیت دارد یا خیر؟، كه اكثریت آنان صلاحیتشان محرز شده است.

بله، اگر از قبل تجربه‌ای از یکی معرفی شدگان داشته باشیم و عملكرد قبلی آنان مؤید تشخیص فعلی ما مبنی بر عدم صلاحیت و یا ناتوانی وزیر معرفی شده باشد، قطعاً وظیفه‌ی الهی ما، مخالفت شدید، قوی، مستند و منطقی با او خواهد بود و مسلم است كه رأی هم نباید بدهیم، اگر چه بعضی‌ها اول مخالفت می‌كنند و بعداً ان‌شاءالله فقط با دفاع رئیس دولت، و وزیر مورد نظر، قانع می‌شوند و رأی می‌دهند.

مسلم است که دلایل دیگری نیز وجود دارد كه به همین مقدار بسنده می‌كنیم.

 ملاحظه فرمودید كه زادسرجیرفتی در دوران‌های سه‌گانه مجلس طی 12 سال كه با پنج دولت تعامل داشته، با چه دیدگاهی عمل می‌كرده است. و بر این اساس بود و هست كه نه مدعیان اصلاح‌طلبی و نه داعیه‌داران اصول‌گرایی كه برخی از هر دو کذایی هستند وی را برنمی‌تابند و بعد از این نیز، چون منطق بسیاری از آنان به غیر از این است که نگارنده عمل می‌کند.

یادآور می‌گردد:

جناب آقای اسحق جهانگیری، با کمک جهاد وقت، نماینده‌ی دوره‌های دوم و سوم جیرفت در مجلس بود، بنده با او رقابت کردم و در دوره‌ی چهارم با تفاوت حدود سی و پنج هزار رأی، (حدود 50000 رأی بنده و 15000 رأی ایشان)، به مجلس آمدم، و نامبرده به استانداری اصفهان منصوب شد، بنده به عنوان رقیبش، در بین نمایندگان استان مذكور از وی حمایت كردم. بعداً هم در دولت خاتمی، به عنوان وزیر معرفی شد، اینجانب نه فقط به او رأی دادم، بلكه نظر 6 یا 7 نفر نماینده‌ی دیگر را در رأی دادن به جنابش، جلب كردم.

2ـ به همه وزیران معرفی شده توسط آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی رأی دادم و در طول نمایندگی‌ام نیز، نظارتم بدون ملاحظه و مماشات اعمال كردم. شاهد این ادعا، حجت‌الاسلام و المسلمین ناطق نوری، و شخص شخیص هاشمی رفسنجانی، و خود آقای جهانگیری می‌باشند.

3ـ در دولت خاتمی به جهت، اینكه "مهاجرانی" را فاسدالاعتقاد می‌دانستم به او رأی ندادم و به شدت مخالف او بودم و هستم، و به او گفتم به غیر از وزارت ارشاد برای هر وزارت مناسب دیگری نامزد بشوی، به تو رأی می‌دهم، و او گفت یا برای وزارت ارشاد و یا هیچ وزارت دیگری.

4ـ به «نوری» به عنوان وزیر كشور رأی ندادم چون یقین داشتم كه كشور را به هم می‌ریزد و از عهده كار برنمی‌آید.

5ـ به همه وزیران احمدی‌نژاد هم رأی دادم چون همه صفرکیلومتر و بی‌تجربه‌ی وزارتی بودند. شاهد این ادعا هم آقای دكتر باقری‌لنكرانی که وزیر بسیار خوب و با لیاقتی از کار درآمد،و دكتر باقر لاریجانی.

به نظر این نماینده‌ی سه دوره‌ی مجلس، اگر مجلس نهم با همین دیدگاه‌ها، تصمیم بگیرد، امید آن هست که بتواند خدایی تصمیم بگیرد.

با تشکر؛

قم‌المقدسه، علی زادسرجیرفتی (1392/05/20)

نماینده‌ی مردم حیرفت و عنبرآباد در دوره‌های

چهارم، پنجم، و هفتم مجلس شورای اسلامی

دیدگاه‌ها   

#3 http://rahebbidar.blogfa.com/ 1392-05-22 17:14

سلام
حاج آقا این مجلس در جلسات علنی بحث درباره ی کابینه اصلن منطقی عمل نمی نماید و در دیالوگهای خود آبروی و شان مجلس را زیر پا گذاشته اند تنها چیزی که کمتر در نطقهای مخالفان دیده شد بدهکاری آنان به مردم و عقلانیت بود ...آدم شرم می کرد وقتی که نطق نماینده لرستان را می شنید بیشتر به بچه های چاله میدان نزدیک بود تا نماینده مجلس جمهوری اسلامی ایران
بهرحال این مطلب را از روی عقیده می گویم و حتی از زبان تنی چند از مخالفان چند دهه ی شما که واقعا جای زادسر در این مجلس خالی بود و افسوس...
شرایط جاری جمهوری اسلامی ایران فصل الخطاب بودن قانون را میطلبد و این همان دغدغه مقام معظم رهبری است که بارها عنوان فرمودند و نمایندگان مجلس که با یک چهارم رای مردم به مجلس رفته اند باید صدای اکثریت پنجاه بعلاوه ی یک را بشنوند و به وزیران پیشنهادی رای اعتماد بدهند و در ادامه عملکرد تمامی وزیران را زیر نظر داشته باشند و اگر چنانچه در ادامه راه وزرا مشکل ساز شدند با استفاده از حق استیضا با آنان برخورد نمایند.
قطعا در چنین شرایطی که این مجلس حداقلی عمل می نماید ابرو برای نظام نمی ماند و و ناسلامتی ما میخواهیم الگوی جهان اسلامی باشیم آیا بنظر شما تمامی اندیشمندان جامعه اسلامی این فرایند رای اعتماد گیری از مجلس را برای وزرا پیشنهادی تعقیب و تحلیل نمی کنند؟ آیا این نوع مجلس می تواند مدینه فاضله ای برای جهان اسلام باشد؟ امیدوارم که عقلا و دلسوزان نظام چاره اندیشی نمایند تا قانون انتخابات مجلس به قانون قبلی پنجاه بعلاوه یک برگردد تا از حضور برخی نابخردان در مجلس جلوگیری شود
نقل قول کردن

#2 mostafa 1392-05-21 23:43

سلام و عرض ارادت
بنظر بنده دلایل جناب حجت الاسلام والمسلمین زادسر در دادن رأی اعتماد به کابینه دکتر روحانی منطقی و معقول می باشد چرا که دلایل ذکر شده توسط جناب ایشان که با درایت و هوشمندی ایشان و فرا جناحی بیان شده است مطمئناً می تواند مشگل گشای تعامل مجلس با دولت و بلعکس باشد. تا انشالله دولت و مجلس مشکل تورم و گرانی به وجود آمده که بارسنگینی را بر دوش مردم این کشور تحمیل کرده رابر طرف نمایند.
نقل قول کردن

#1 احسان 1392-05-21 11:02

سلام آقای زادسر
چرا علی رغم بی تجربگی وزرای پیشنهادی احمدی نژاد به آنها رای دادید؟

=====

========
به نام خدا

با این نظر، معلوم شده است که کاربر محترم متن را ملاحظه و یا دقت نفرموده است.
ما دلایل متعدد آورده‌ایم که چرا به وزیران معرفی شده رأی داده‌ایم.
با تشکر؛ مدیریت
نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...