زادسرجیرفتی و پاسداری جانانه از میراث فرهنگی جیرفت بزرگ در دوره‌ی هفتم مجلس شورای اسلامی(پاسداشتی پر خطر و باهزینه‌‌ای غیرقابل محاسبه) ادامه . . . **** اعتراض‌نامه‌ی زادسرجیرفتی به مهندس ضرغامی خشم و نفرت شدید مردمان متمدن و با فرهنگ و تاریخ‌ساز سرزمین همیشه بهار جیرفت از پخش دو قسمت از به اصطلاح سریال "شهر دقیانوس(!)"، به مقامات ارشد کشور، خصوصاً ریاست محترم سازمان صدا و سیما. . . ، افشای پشت پرده سریال «شهر دقیانوس»ادامه . . .

 

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

برادر مکرم جناب آقای مهندس ضرغامی زیدعزه

ریاست محترم سازمان صدا و سیما

با سلام و احترام

نظر به تماس‌های متعدد و مکرر تلفنی و پیامکی بعضی از فرهیختگان غیرتمند، سلحشور و هوشمند شهرستان شهیدپرور و ولایتمدار جیرفت بزرگ و کهن که برخی از آنان اهل قلم و اصحاب رسانه نیز هستند، با نماینده‌ی مردم شریف و رشید جیرفت و عنبرآباد در دوره‌های چهارم، پنجم و هفتم مجلس شورای اسلامی، مبنی بر انعکاس :

«خشم و نفرت شدید مردمان متمدن و با فرهنگ و تاریخ‌ساز سرزمین همیشه بهار جیرفت از پخش دو قسمت از به اصطلاح سریال(سیاه‌نمای) "شهر دقیانوس"، به مقامات ارشد کشور، خصوصاً ریاست محترم سازمان صدا و سیما»،

 بنا بر امتثال امر آن عزیزان مورد اشاره که آینه‌ی صادق و گویای افکار عمومی جیرفت بزرگ و کهن هستند، توجه جناب‌عالی را به عنوان رئیس رسانه‌ی ملی که مورد توجه خاص بینندگان محترم می‌باشد، به نکاتی چند که برای آحاد مردم غیور و جریحه‌دار شده جیرفت بزرگ و کهن، جداً مهم می‌باشند، جلب می‌نماید :

1-                           جیرفتبزرگ، کهن و متمدن، به عنوان وطن دوم حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌یی کبیر مدظله‌العالی، رهبر معظم انقلاب اسلامی شهره یافته است.

2-                            تاریخی به قدمت حدود ده هزار (10000) ساله دارد.

3-                            مکان رشد و نمو بسیاری از سرداران و فرماندهان قابل، کاردان، رزم‌آور، سلحشور و سرنوشت‌ساز لشکر ظفرمند 41 ثارالله است. سترگ سرداران سبزپوش و سروگون و سربداری چون سرداران سرافراز؛ سرتیپ پاسدار شهید سیدجواد حسینی، سرداران والامقام شهیدان مهدی طیاری، محمود پایدار، علی بینا، خانعلی سیرفر، یوسف شریف، محسن شریف، محمدرضا دانشی، حسین تاجیک، شهید آزاده‌ی کم نظیر شهسواری، و ده‌ها سردار عظیم‌الشأن این‌چنینی دیگر و صدها شهید جلیل‌القدر عاشورایی، در طول دوران مشعشع دفاع مقدس ملت علوی ایران اسلامی، بوده است.

4-                           جیرفت سرزمینی بوده است با ویژگی‌های منحصر بفرد خود که برخی از آن‌ها را بنده از بلندگوی مقدس و رسای مجلس شورای اسلامی در دوره‌ی هفتم به گوش ایرانیان و جهانیان رسانیده‌ام که به پاره‌ای از آن‌ها جهت یادآوری امثال جناب‌عالی، اشاره می‌گردد :

(برگرفته از نطق‌ها و سخنرانی‌های زادسرجیرفتی)

سروران معظم، خانم ها، آقایان، آنچه را که پیرامون جیرفت بزرگ و باستان عرضه داشته و می داریم مبتنی بر تعصبی جاهلانه و تقلیدی کورکورانه نیست بلکه بر حمیتی عاقلانه و تعصبی کریمانه و غروری مقدس استوار است و دلیل این بیان ، کلمات قصار، فرمایشات حکیمانه، مقالات عالمانه و مصاحبه‌های کارشناسانه خبرگان متعهد علوم باستانی و مقامات متعهد کشوری و فرهنگی است که تا این لحظه بیش‌از یكصدوپنجاه تای آن‌ها را نماینده ی مردم شریف جیرفت و عنبرآباد از منابع رسمی و قانونی اینترنتی داخلی استخراج کرده و به نشانی اینترنتی: http://www.zadsar.ir/ و یا www.zadsar.net  در بخش جیرفت‌شناسی تقدیم جیرفت شناسان داخلی و خارجی نموده است که اینک اربعینی از آن‌ها را که به زعم ما از اهمیت بیشتری برخوردار هستند در این مجلس باشکوه و محفل علمی و کارشناسی پیش‌کش می‌نماید و متذکر می شود که این چهل(40)  عنوان از میان یکصدوپنجاه(150) عنوانی است که تاکنون موفق به جمع آوری آن‌ها شده‌ایم، می‌باشند و نام صاحبان آن ها و منابع رسمی شان را در آدرسی که اشارت رفت می توانید ملاحظه بفرمایید.

1-    فرهنگ ناشناخته جیرفت، باید به دنیا اضافه شود.

2-    مدت زمان لازم برای انجام عملیات حفاری علمی در منطقه جیرفت بیش از ده (10) سال است.

3- مردم جیرفت ده هزار سال پیش صنعت گران ماهری بودند.

            4- جیرفتی ها، پنج هزار سال پیش مجسمه های لولایی می ساختند.

5- جیرفتی ها، پنج هزار سال پیش بیست و هشت نوع صدف دریایی می خوردند.

            6- نشانه هایی از هزاره سوم و چهارم در شهر اسلامی پاتلی کشف شده است.

            7- مرمت قدیمی ترین بنای خشتی جهان در جیرفت آغاز شد.

            8- جام سنگی پنج هزار ساله جیرفت در بافق یزد کشف شد.

9- منار مسجد جامع شهر دقیانوس کشف شد.

10- مؤلفان تاریخ، به بهشت گمشده یعنی جیرفت می روند.

11- جیرفت تمدن بین النهرین را از رونق انداخت.

            12- قدیمی ترین خط عیلامی (ایلافی) نوشتاری در جیرفت کشف شد.

            13- هشت میلیون سال عمر پستانداران فسیلی جیرفت می باشد.

            14- کیفیت بی نظیر هنری اشیای بدست آمده از جیرفت درجه والای رشد فرهنگی ساکنان فلات ایران را در اواخر هزاره چهارم پیش از میلاد، نشان می دهد.

            15- احتمالاً آثاری با قدمت بیش از ده هزار سال در منطقه ی جیرفت وجود دارد.

            16- تمدن بین النهرین باید بازنویسی شود.

17- کاسه سنگی پنج هزار ساله جیرفت به سفارت ایران در لندن تحویل داده شد.

            18- اهمیت تمدن کشف شده در جیرفت از مجموعه آب و خاک آن بالاتر است.

            19- اشیای دوهزاروهفتصد ساله اهدایی از سوی روستائیان جیرفت با نام اهداکنندگان در موزه به نمایش درمی آید.

            20- کتیبه به جامانده از هزاره سوم قبل از میلاد در جیرفت کشف شد.

            21- روستایی شش هزارساله در زیر هزاران چاله ی گورستان غارت شده ی جیرفت پیدا شد.

            22- دومین جیرفت ایران در سیستان کشف شد.

            23- سومین نمونه جیرفت در خراسان است.

            24- تنوع مهره های بدست آمده از منطقه بی نظیر است.

            25- همه تمدن های پیشین گذشته تحت تأثیر تمدن جیرفت بوده است.

            26- در شهر جیرفت سفال زرین فام ساخته می شده است.

            27- منطقه ی جیرفت و کهنوج یکی از گلخانه های طبیعی دنیا می باشد.

28- کشف تمدن جیرفت، تحولی حقیقی در علم باستان شناسی است.

29- کشفیات در جیرفت، نگرش های تاریخی را عوض کرد.

            30- کشف 41 شیء فلزی پیش از تاریخ در جیرفت.

31- ثروت بلای جان مردم دقیانوس بوده است.

            32- دومین کتیبه ی پادشاهی کنارصندل در جیرفت کشف شد.

            33- کشف 95 محوطه باستانی تازه در جیرفت.

            34- بزرگترین مرکز باستان شناسی شرق ایران باید در جیرفت تأسیس شود.

            35- تجدیدنظر در متون درسی به شناخت بهتر جیرفت کمک می کند.

            36- نیروهای امنیتی و اطلاعاتی در جیرفت فعال شده اند. لازم است تلاش گسترده ای برای جلوگیری از خروج آثار فرهنگی در سطح ملی سازمان دهی شود.

37- فروش خوب آثار باستانی جیرفت، تعداد قاچاقچیان را افزایش داده است.

38- بحث شیرین گنج یابی در جیرفت پای قاچاقچیان بین المللی را به منطقه باز کرده است.

39- ضعف حاكمیت ملی در جیرفت موجب قاچاق آثار باستانی شده است . تقویت ضابطان دستگاه قضایی قاچاق را از بین می‌برد.

 40- وظیفه‌ دولت برای حفظ میراث فرهنگی بیشتر از دستگاه قضایی است

5-                           جیرفت بزرگ و کهن، قطب بزرگ و سرنوشت‌ساز کشاورزی کشور بوده و هست، این سرزمین پهناور اینک و در فصل خشک‌سالی سالیانه قریب به پنج میلیون تن از انواع محصولات چهار فصل، اعم از نخیلات، مرکبات، سیفی‌جات و جالیز و . و . . .، که متأسفانه غالباً خرما و پرتقال آن به اسم جایی دیگر به فروش می‌رسند، به اقصی نقاط کشور صادر می‌کند. عده‌ای از کارشناسان خبره، مطلع و مجرب بر این باور و ادعا هستند که جیرفت بزرگ و کهن، استعداد تولید سالیانه 12 میلیون تن از انواع محصولات مذکور را، دارا می‌باشد.

و صدها عنوان دیگر همانند این چهل عنوان را می توانید در فضای مجازی سایبر و یا همان کتابخانه ی اینترنتی بیابید و بخوانید.

جناب آقای مهندس ضرغامی، به راستی آدمی متحیر می‌شود که چگونه است که رئیس محترم شبکه‌ی یک سیما و دیگر مقامات مسؤول، از این جسارت‌های آشکار، توهین‌های فاحش، خباثت‌های مرموزانه، و جیرفت‌زدایی هوشمندانه و از این قماش را قبل از صدور مجوز جهت پخش این سریال‌نمای سیاسی‌کارانه، متوجه نشدند. به راستی که باور آن سخت است.

رئیس محترم صدا و سیمای جمهوری اسلامی، جناب‌عالی که قاعدتاً مستحضر هستید که سرزمین کهن، تاریخی، بزرگ و همیشه بهار جیرفت از سال یکهزاروسیصدوهشتاد(1380)، الی سال یکهزاروسیصدو هشتادوهفت(1387)، به مدت بیش از هفت سال تیتر اصلی مباحث میراث فرهنگی کشور و شبکه‌های مختلف سیمای جمهوری اسلامی بوده است و از آن به عنوان پیش‌کسوت "بین‌النهرین"، نام می‌برده‌اند؛ و کما این‌که گفتیم و نوشتیم، می‌گفتند و می‌نوشتند ؛

«مردم جیرفت ده هزار سال پیش صنعت گران ماهری بودند. جیرفتی ها، پنج هزار سال پیش بیست و هشت نوع صدف دریایی می خوردند. مؤلفان تاریخ، به بهشت گمشده یعنی جیرفت می روند. جیرفت تمدن بین النهرین را از رونق انداخت. 31- ثروت بلای جان مردم دقیانوس بوده است». و صدها تیتر و عنوان از این نمونه‌ها. و . و . . . ___

ناگهانو در کمال بهت و حیرت کار غربت و مظلومیتش به جایی می‌رسد که بحث مرکز استان شدنش را که منتفی می‌دانند، بماند، مبحث عجیب و غریب فرمانداری ویژه شدنش را، آن‌هم محقرانه، مطرح می‌کنند، و همزمان با این غصه‌ی بزرگ مردم آن دیار ولایتمدار، در کمال تأسف و تأثر رسانه‌ی ملی آن‌هم از شبکه‌ی یک، مردم عزیز، متمدن و تاریخ‌ساز جیرفت کهن و باستانی را که از قرار معلوم  اول آن "شهر دقیانوس" و آخر آن به دریا و خلیج همیشه فارس ختم می‌شده است را، مردمانی ؛

1-    بی فرهنگ و غیر متمدن(!).

2-    عقب مانده از زمان و ناآشنا با "سی‌دی" و وسایل عصر دیجیتال(!).

3-    بدون لهجه و گویش خاص(!).

4-    ناتمیز و ژولیده و حمام ندیده(!).

و . و . . . (!)

معرفی می‌کند.

افشای پشت پرده سریال «شهر دقیانوس»

ریاست محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، به نظر حضرت‌عالی ساخت این مجموعه‌ی جیرفت‌ستیز و جیرفتی‌شکن که هنوز دوقسمت آن بیشتر پخش نشده است، این‌همه مردم غیور و و وفادار به اسلام و جمهوری اسلامی و دوستداران "حضرت آقا" روحی‌فداه، را عصبی، مضطرب، و حساس و رنجیده خاطر گردانیده است، نمی‌تواند به چگونگی قاچاق عتیقه‌جات گران‌قیمت آن منطقه‌ی وسیع که در مساحت و شعاع حدود 200 کیلومتر مربع در زیر خاک باستانی و حاصلخیزش به امانت سپرده شده‌اند، مرتبط باشد؟!.

اگر کسی تحلیل بکند که آن ناکسانی که با لطایف‌الحیل تعداد میلون‌ها شیء قیمتی آن سرزمینی که خاکش از بالا و در پایین زرخیز و ثروت‌زا است، استخراج کردند و یا از چنگ برخی از روستائیان فقیر و مستمند بدر آوردند، و به شرق و غرب عالم قاچاق کردند، و موزه‌های لندن، پاریس، مسکو، برلن، بن و . و . . . را، زینت دادند، خدای ناکرده در تهیه و تنظیم این ناسریال نامحرم، ولو غیرمستقیم نقش داشتند، آیا شما دلایل محکمی بر رد این تحلیل دارید؟.

پر واضح است که جیرفت تحقیر شده، غیرمتمدن، و افیونی و لاابالی معرفی گردیده، سزاوار توجه دولتمردان نخواهد بود و قاچاقچیان داخلی و خارجی، منطقه‌ای‌، کشوری و بین‌المللی، به راحتی و بدون هر نوع دردسری مابقی اشیاء ذی‌قیمت آن را که احتمالاً بیش از ده‌ها میلون‌ قطعه به بهای صدها میلیارد دلار، می‌باشند، به تاراج خواهند برد. دیگر مثل . . . ، هم نیست که فریاد سر بدهد و لاینقطع نظر مقامات سطوح مختلف را به سرنوشت مادی و معنوی جیرفت بزرگ و کهن معطوف بدارد و مرتب بپرسد که مواریث فرهنگی گران‌قیمت سرزمینی که "گنج ایران"، است، چگونه و به دست چه کسانی . 

جناب آقای ضرغامی، مردمان سرزمین متمدن و تاریخ‌سازی که سازمان میراث فرهنگی کشور با پی‌گیر‌ای جدی و شدید بنده در روزگار وکالت مردمان عزیز آن دیار، بابت برگرداندن مواریث چندهزار ساله‌ی آن، سال‌ها با بی‌دادگاه‌های لندن جنگیده است، و مایه‌ی مباهات ایرانیان و فخر ایران بوده و هست، و ملقب به وطن دوم حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی است، از شما که آشنای آنان هستید، انتظار دارند که :

اول، از پخش ادامه‌ی این سریال‌نمای "هتاک"، با این ادبیات مشمئز کننده و غیرواقعی، و تصاویر گزینشی تحقیر کننده در قسمت‌های پخش شده، جداً ممانعت به عمل بیاورید که عواقب آن غیرقابل پیش‌بینی است.

دوم،مسببان این هتک حرمت و جسارت بزرگ را به سختی مجازات کرده و آن‌ها را به عذر تقصیر آوردن به محضر شریف مردم جیرفت بزرگ و کهن، مکلف بسازید.

سوم،در فرصتی مقتضی، شخصاً به جیرفت تشریف‌فرما شده و از آن مردم متدین، شهیدپرور و سلحشور آن مکان که ساکنان دائمی‌اش، مفتخر به زیارت، حضور و سکونت موقت حضرت امام خامنه‌ای مدظله، بوده است، دلجویی کنید.

با تشکر و ادای احترام مجدد؛

علی زادسرجیرفتی

نماینده‌ی مردم شریف و رشید جیرفت و عنبرآباد

در دوره‌های چهارم، پنجم و هفتم مجلس شورای اسلامی

مورخ 1390/06/16 ، برابر با هشتم شوال 1432

رونوشت :

1-     حضرت ایت‌الله محمدی گلپایگانی ریاست محترم دفتر مقام معظم رهبری مدظله‌العالی جهت استحضار و هر آنچه که مصلحت می‌دانند.

2-     ریاست محترم جمهوری جناب اقای دکتر احمدی‌نژاد جهت استحضار و اقدام مقتضی.

3-     ریاست محترم مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر لاریجانی جهت استحضار و اقدام مقتضی.

4-     ریاست محترم قوه‌ی قضائیه حضرت آیت‌الله آملی‌لاریجانی جهت استحضار و اقدام مقتضی.

5-     مردم عزیز و شریف جیرفت بزرگ و کهن جهت استحضار.

6-     صاحبان قلم و رسانه در جیرفت بزرگ و کهن و در کل کشور پهناور ایران اسلامی، اعم از مکتوب سنتی و دیجیتالی(فضای مجازی سایبری)، جهت استحضار و اقدام مقتضی.

اخبار مرتبط :

 

تجمع‌ مردم جيرفت در اعتراض به سريال «شهر دقيانوس»"ایسنا"

جمعي از مردم جيرفت اعتراض خود را نسبت به آنچه توهين‌هاي آشكار سريال «شهر دقيانوس» شبكه اول خوانده مي‌شود، اعلام كردند. به گزارش خبرنگار سرويس تلويزيون خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، صبح امروز ـ‌ . . . ادامه خبر

تهيه‌كننده «شهر دقيانوس» در پاسخ به اعتراض‌ها:‌
براي ساخت اين سريال از اهالي جيرفت مشاوره گرفتيم"ایسنا"

در پي اعتراض مردم جيرفت به سريال «شهر دقيانوس» و تجمع در مقابل فرمانداري اين شهر، تهيه‌كننده اين سريال يادآور شد: هنگامي كه اين سريال را مي‌ساختيم، از اهالي جيرفت مشاوره و كمك گرفتيم. ناصر عنصري در . . . ادامه خبر

1- اعتراض فرهنگیان و اهل قلم جیرفت نسبت به ادامه پخش سریال شهر دقیانوس. . . 2- انزجار شدید افکار عمومی شهرستان جیرفت از پخش سریال شهر دقیانوس توسط شبکه . . . 3- لزوم حفظ هوشیاری مردم جیرفت در مقابل توطئه های هدف دار برخی دشمنان جنوب . . . ادامه . . ."جیرفت بیدار"

  اتمام حجت معترضین به سریال شهر دقیانوس با فرماندار/ پافشاری معترضین بر توقف سریال شهر دقیانوس/ تحت مدیریت و اشرافیت مدیر کل وقت میراث تهیه شده است"هلیل"

پخش سریال شهر دقیانوس باید متوقف شود
با عذرخواهی شبکه یک از مردم جیرفت؛
پخش سریال شهر دقیانوس باید متوقف شود
 خبرگزاری فارس: امام جمعه جیرفت گفت: شبکه یک سيما باید از مردم جیرفت عذرخواهی کند و پخش سریال «شهر دقیانوس» را متوقف کند
 =============
==============

======

اخبارمرتبط :

سریال "شهر دقیانوس" اهانت‌ به مردم جیرفت است

================

توقف شهر دقیانوس ناراحتی جیرفتی‌ها را آلام می‌بخشد

==================

خانواده شهدای جیرفت به شبکه یک اعتراض کردند

===========

سریال "شهر دقیانوس" تمدن جیرفت را مخدوش می‌کند

===============

ضرورت ایجاد پارک بانوان در جیرفت

===============

اجرای پیست دوچرخه‌سواری و اسکیت در جیرفت

===============

تصویب 5 رشته در دانشگاه پیام‌نور جیرفت

==========

دیدگاه‌ها   

#11 سالاری 1390-07-27 08:41

سلام.تو مالت به کارگردانی نمیخوره آقای بدبخت به اصطلاح خوشبخت خواهشمندیم که دیگر کارگردانی را کنار گذاشته و بز چرانی را شروع کن بی فرهنگ و بی تمدن تویی نه مردم جیرفت که متمدنترین مردم میباشند
نقل قول کردن

#10 امیری 1390-06-29 22:42

لطفا در نظرسنجی نحوه به تصویر کشیده شدن شهر جیرفت در فیلم دقیانوس شرکت کنید و آن را به اشترک بگذارید
نظرسنجی در سایت نیازمندیهای جیرفت در سمت راست
با تشکر
سایت
www.348.ir
نقل قول کردن

#9 جيرفت 1390-06-26 10:09

زادسر قهرمان اينبار نيز همچون گذشته به ميدان بيا وجيرفت را تنها مگذار كه حال بيش از پيش بتو عزيز نيازمنديم از طرف جمع كثيري از مردم جيرفت
نقل قول کردن

#8 جيرفت 1390-06-26 10:09

زادسر قهرمان اينبار نيز همچون گذشته به ميدان بيا وجيرفت را تنها مگذار كه حال بيش از پيش بتو عزيز نيازمنديم از طرف جمع كثيري از مردم جيرفت
نقل قول کردن

#7 حسین احمدی زاده 1390-06-21 18:40

باسلام :تردیدها به ما خیانت میکنند،تابه چیزهایی که لیاقتشان را داریم نرسیم...امیدوارم مردم فکور جیرفت اینبار انتخاب درستی داشته باشند.
نقل قول کردن

#6 meysam shahabi nejad 1390-06-19 21:59

با سلام. در جواب مخالف فوق: 1. آیا خشکسالی باعث شده جنابعالی حمام نروید(برگرفته از سریال فوق) 2. پیتزا خوردن برایت آرزوست 3. آنقدر بیسوادی که کار با ریموت را بلد نیستی 4. تابحال عطر و ادکلن ندیده ایدو ... یا شاید واقعا\"...
برادر یا خواهر عزیز بر آن باش تا قدمی برای فرهنگ و تمدن سرزمینت برداری و شاید انقدر بیگانه پرستی که برای خنداندن تماشاگران شهرستانی حاضری از هر چیزی مایه بذاری...
نقل قول کردن

#5 مخالف 1390-06-19 19:36

با سلام
جناب زادسر ظاهرا شما تنها نظرات موافق را منتشر میکنید و نشانی از نظرات مخالف نیست
درست است که جیرفت تمدنی چندهزار ساله دارد و به عهد دقیانوس و تمدنی کهن باز میگردد ولی درحال حاضر آیا ، . . . .......................
.................
...... ...
به نام خدا
======
نظر به این‌که بقیه‌ی نظر، خارج از نزاکت ادبی، گفتاری و نوشتاری بود، حذف گردید. البته متن آن در نزد مدیریت محفوظ است. ما نظر منطقی، مستند، متین و مؤدب مخالفان را نیز منعکس می‌کنیم ، حتی اگر نگارنده آن شهامت نوشتن نام و نشان خود را دارا نباشد.
مدیریت
نقل قول کردن

#4 جیرفتی اصیل 1390-06-18 23:06

جناب زادسر بدون اغراق همان سیمرغ نجیب و مدافع مردم شریف جیرفت و عنبرآباد( در میان توفان حوادث سیاسی که کمر بر نابودی دیار و تمدن 8000 ساله جنوب کرمان بسته اند) می باشند قهرمان قدم بر دیده منت بگذار و بیا و تا خناسان و شیاطین رفتنی شوند
جاءالحق و ذهق الباطل
تو حق مسلم مردم جیرفت و عنبرآباد می باشی
نخواهیم گذاشت مکر بنی ساعده تکرار شود
نقل قول کردن

#3 nava jalali 1390-06-18 00:47

با سلام.از حمایت بی دریغ و دلسوزانه ی شما نسبت به جیرفت و جیرفتی ها کمال تشکر را داریم.خداوند شما را در همه حال یار باد
نقل قول کردن

#2 meysam shahabi nejad 1390-06-18 00:41

سلام.بسیار زیبا و بجا بود(در دفتر زمانه افتاد نامش از قلم آن ملتی که عالم صاحب قلم نداشت) صد شکر که ما جیرفتی ها صاحب قلمی چون شما داریم
نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...