علی زادسرجيرفتی: هاشمی می‌­گفت هر  کسی غیر از احمدی­‌نژاد. حجت­‌الاسلام علی زادسرجيرفتی در دوره­‌های چهارم، پنجم و هفتم مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده مردم درخانه ملت حضور  داشته است. او در مجلس هفتم دفاع سرسختانه­ای از هاشمی رفسنجانی می­کرد و در جریان انتخابات نهم از حامیان وی در پارلمان بود. زادسر پس از پیروزی محمود احمدی­نژاد در انتخابات نهم، تلاش بسیاری برای رفع اختلافات دو رقیب اصلی این انتخابات کرد ؛ تلاشی که در نهایت به نتیجه نرسید. او به داشتن نظرات صریح مشهور استدامه . . .

 

 

تیتر یک صفحه‌ی 32 مجله‌ی معروف "مثلث" شماره‌ی سی‌وشش مورخ 1389/03/16

علی زادسرجيرفتی: هاشمی می­گفت هر  کسی غیر از احمدی­نژاد

  مصاحبه ی زادسرجيرفتی با "مثلث"

 

ریشه حوادث پس از انتخابات به کجا باز می­گردد؟

ریشه این حوادث عمیق و کهنه است و آن ریشه، ریشه درخت خبیثه انتقام دشمنان جمهوری اسلامی و امام خمینی (ره) حداقل طی 30 سال گذشته است. آنها هر لحظه مترصد هستند که هر فرصتی به دست می­آورند، علیه نظام به کار بندند و به نفع خودشان بهره­برداری کنند، کاری هم به نظام ندارند. هر کس رئیس­جمهور بشود برای آنها تفاوتی نمی­کند. مهم این است که از فرصت­های انتخابات استفاده خودشان را بکنند. به اعتقاد بنده، ریشه حوادث پس از انتخابات در سفارت انگلیس و سفارت سوییس به عنوان حافظ منافع آمریکاست. به عبارت روشن­تر سرنخ این حوادث در دست سازمان سیا، اینتلیجنت سرویس و موساد است.

یعنی شما علت حوادث پس از انتخابات را دخالت خارجی­ها می­دانید؟

سر سوزنی شک ندارم.

پس فکر می­کنید چرا برخی در داخل با آنها همراهی می­کنند؟

در مدت 30 سال حیات نظام جمهوری اسلامی، برخوردهایی که با برخی افراد صورت گرفته که کینه نظام را به دل گرفته­اند و به دنبال فرصتی برای عقده­گشایی هستند با نتیجه اقداماتشان هم کاری ندارند و هدفشان فقط ضربه­زدن به نظام است.

منظور من چیزی بالاتر از این است. افرادی که سال­ها در نظام مسئولیت داشتند و با جمهوری اسلامی همکاری می­کردند، چرا کارشان به جایی می­رسد که در دوره انتخابات و پس از آن حتی با حاکمیت مخالفت می­کنند؟

این به نفس انسان­ها باز می­گردد. همان طور که امام راحل (ره) فرمودند: ملاک حال فعلی افراد است. اینکه فردی از امام (ره) دست­خط گرفته، از ایشان حکمی دریافت کرده یا مسئولیتی داشته، این ملاک نیست. هنگامی که تقوا در وجود آدمی نباشد، چنین اتفاقی رخ می­دهد. مثلا برخی می­گویند جمهوری اسلامی خوب است اگر من رئیس­جمهور یا رئیس مجلس باشم و اگر من نباشم، جمهوری اسلامی هم نباشد.

برخی ادعای همراهی دیرینه با امام (ره) را دارند. امام خمینی (ره) فرمودند که حفظ نظام از اوجب واجبات است. پس چرا اینها چنین عقیده­ای دارند؟

این به بی­تقوایی آنها برمی­گردد. نفس اماره قدرتمند است و اگر انسان تقوا پیشه نکند به چنین سرنوشتی دچار خواهد شد. کسی که سال­ها رئیس مجلس بوده، امیرالحاج بوده و نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید بوده، به یک­باره عامل دست انگلیسی­ها می­شود و مطابق میل مخالفان نظام حرکت می­کند. این استعداد در انسان­ها هست. تاریخ صحنه­های زیادی از این دست به خود دیده است. از صدر اسلام طلحه و زبیر را بگیرید و تا امروز به این افراد برسید. اینگونه افراد همیشه هستند. سران فتنه امروز همان نقش طلحه و زبیر را دارند. طلحه و زبیر می­گفتند که اگر علی (ع) به ما پست و مقام بدهد، خوب است و خلافت بلافصل پیامبر اکرم (ص) با اوست، اگر نه باید در میدان جنگ در برابر او ایستاد. در انتخابات سال گذشته رهبر معظم انقلاب دخالتی نکردند و این مردم بودند که به آنها رأی ندادند. حال که مردم به اینها رأی ندادند چه باید کرد؟ باید علیه نظام اقدام کرد؟

آقای احمدی­نژاد در مناظره با میرحسین موسوی گفت که آقای هاشمی رفسنجانی پشت­صحنه انتخابات است. به نظر شما منشأ این تحلیل رئیس­جمهور چه بود؟

در اینکه آقای هاشمی رفسنجانی با آقای احمدی­نژاد مخالف بود و می­گفت هر کس غیر از احمدی­نژاد، هیچ شکی نیست.

علتش چه بود؟

علتش روشن بود. آقای هاشمی رفسنجانی از ابتدا آقای احمدی­نژاد را قبول نداشت. به طور کلی یکی از موارد اختلافی آقای هاشمی رفسنجانی با دیگر مقامات نظام، موضوع انتخابات ریاست جمهوری نهم بود. آقای هاشمی رفسنجانی رقیب آقای احمدی­نژاد بود. آقای احمدی­نژاد در مقاطع مختلف به آقای هاشمی رفسنجانی حمله کرده و خدمات گذشته او را زیر سؤال برده بود. گاهی هم پیام­هایی علیه یکدیگر می­دادند. آقای هاشمی رفسنجانی بعد از شکست در انتخابات نهم باید با کرامت با رقیب خود برخورد می­کرد. آقای هاشمی رفسنجانی باید بحث انتخابات را دنبال نمی­کرد، اما متأسفانه دنبال کرد. به نظر من این دوستان برابر آموزه­های دینی عمل نکردند و این بغض و کینه روزبه­روز بیشتر شد. نتیجه­اش هم این بود که آقای احمدی­نژاد در مناظره با آقای موسوی آن حرف­ها را بزند و آقای هاشمی رفسنجانی هم آن نامه را به رهبری بنویسد. در این میان تنها مردم و نظام ضرر کرده­اند.

حالا واقعا آقای احمدی­نژاد از کجا به این موضوع پی برده بود که آقای هاشمی رفسنجانی صحنه­گردان انتخابات است؟

آقای احمدی­نژاد می­دانست که آقای هاشمی رفسنجانی هر کاری می­کند تا او دوباره رئیس­جمهور نشود. این بسیار ساده بود و هر کسی می­دانست که چنین چیزی وجود دارد. آقای هاشمی رفسنجانی به هر کسی که احتمال می­داد از رأی آقای احمدی­نژاد می­کاهد، کمک می­کرد. آقای هاشمی رفسنجانی به صراحت گفته بود که هر کسی غیر از احمدی­نژاد و رئیس­جمهور در واقع به این تحلیل رسید که آقای هاشمی و اطرافیانش و همچنین کسانی که سابقا با او همکاری می­کردند در این راه تلاش می­کنند. این تحلیل شخصی آقای احمدی­نژاد بود و درست هم بود.

فکر می­کنید این یک استراتژی انتخاباتی بود که آقای احمدی­نژاد مثل سال 84 آقای هاشمی رفسنجانی را رقیب اصلی خودش معرفی کند؟

صددرصد. در همان دقایق اولیه مناظره، آقای احمدی­نژاد رأی را برد. من همان موقع گفتم که آقای احمدی­نژاد در همان سه دقیقه اول رقیب را ضربه­فنی کرد و رأی مردم را گرفت. آقای احمدی­نژاد بسیار هنرمندانه به برجک رقیب زد و در همان دقایق اول مناظره را پیروز شد.

شما در مورد حوادث پس از انتخابات گفتید که دشمن از 30 سال پیش به دنبال ضربه­زدن به انقلاب و نظام بود. چرا در این انتخابات که ما این مقدار از مشارکت را داشتیم و واقعا هم بی­سابقه بود، این اتفاقات رخ داد؟

به دلیل اینکه تاکنون کسی مثل سران فتنه برای مخالفان نظام فرصت­سازی نکرده بود. بعد از انتخابات ریاست جمهوری دهم فرصتی شیطان­پسند برای مخالفان نظام فراهم شد. آن هم پشت سر افرادی که سال­ها در جمهوری اسلامی مسئولیت داشتند. البته بعد از انتخابات هم گفتند که بحث تقلب در انتخابات یک جنگ روانی کارشناسی­شده بود. چه در انتخابات پیروز می­شدند و چه شکست می­خوردند، مدعی بودند. ستادهای دو کاندیدا پابه­پای یکدیگر حرکت کردند و با تشکیل ستاد جنگ روانی، بحران­سازی کردند. مخالفان نظام هم از این فرصت استفاده دلخواه خود را کرده و ماهی دلخواه خود را صید کردند. 40 میلیون رأی مردم مسلمان را که از سر عشق و اعتقاد به صندوق نظام جمهوری اسلامی ریخته شده بود و می­شد به عنوان یک اهرم بزرگ و یک امتیاز برجسته در مجامع بین­المللی از آن بهره لازم را برد، تباه و زبان دشمنان را بر ما دراز کردند.

برخی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام در آن زمان صراحتا اعلام کردند که آقای هاشمی رفسنجانی اعتقادی به تقلب در انتخابات نداشت و آن را مردود می­دانست. علت همراهی ایشان با مدعیان تقلب در انتخابات چه بود؟

آقای هاشمی همراه شدند؟

منظورم پشتیبانی معنوی آقای هاشمی از آنهاست.

همه می­دانستند که آقای هاشمی مایل به ادامه کار آقای احمدی­نژاد نیست. آقای هاشمی در صدد بود که پاسخ حرف­های آقای احمدی­نژاد در زمان انتخابات را بدهد، اما بنا بر ادعای آقای هاشمی رفسنجانی، صدا و سیما به او فرصتی نداد. آقای هاشمی هم می­خواست به نوعی انتقام بگیرد و حرف خود را بزند که سرانجام آن نامه مسأله­دار را به مقام معظم رهبری نوشت. این نامه اخیرا هم در سایت شخصی آقای هاشمی منتشر شده است. البته نمی­دانم با اطلاع خودشان بوده یا نه، اما برخی اتفاقات مشکوک است.

دیدگاه‌ها   

#1 وارسته 1390-01-22 03:22

با سلام به حضور جناب حجت الاسلام حاج آقاي زادسر، بايد عرض کنم که شما مطمئن باشيد تاريخ در صداقت و درستي تحليل آيت الله هاشمي رفسنجاني گواهي خواهد داد. اگر کمي عميق باشيم خواهيم فهميد که خسارتهاي وارده بر باورهاي اعتقادي مردم به ويژه جوانان از سوي جريان احمدي نژاد به اين زودي ها ترميم و اصلاح نخواهد شد.
جناب آقاي زادسر! امثال شماها يا تحليل ضعيف داريد و تأثير پذيرفته ايد و يا از موقعيت خود ترسيده ايد. در مورد علاقه و عنايت حضرت امام به آقاي هاشمي کمي بيشتر بينديشيد و در مورد اين سخنان حضرت امام دقت بيشتر داشته باشيد:
«...احتمال قوى مي دهم كه پس از من، براى انتقامجویى از من، به بعض نزدیكان و دوستانم تهمت ها ـ كه من آنها را ناروا مى‏دانم ـ بزنند و به آتشى كه باید مرا بسوزانند آنان را بسوزانند و احیاناً به صورت دفاع از من، انتقام مرا از آنها بگیرند...»
(صحیفه امام، ج‏17، ص 90)

«....كسانی كه سالها و بارها چه قبل و چه بعد از انقلاب امتحان خود را در تعهد به اسلام و انقلاب داده‏اند و در این راه به پای چوبه‏های‏دار رفته و زندانها كشیده و ترور گشته‏اند و سلامت خود را از دست داده‏اند و تحت شكنجه‏های شاه برای استقلال و آزادی مبارزه كرده‏اند، یقیناً دلشان به حال انقلاب و ثمرات آن، نه تنها كمتر از دیگران نسوخته كه بیشتر می‏ سوزد و مسیر ارزشی و الهی و پرطراوت خویش را به هیچ وجه عوض نمی‏كنند...» (صحیفه امام، ج‏21، ص 156)

«آیا ...آنها كه در توفان پانزده سال مبارزه قبل از انقلاب و ده سال حوادث كمر شكن بعد از انقلاب نه غصه مبارزه و نه غم جنگ و اداره كشور را خورده‏اند و نه از شهادت عزیزان متأثر شده‏اند و با خیالى راحت و آسوده به درس و مباحثه سرگرم بوده‏اند، مى‏توانند در آینده پشتوانه انقلاب اسلامى باشند؟!...»
(صحیفه امام، ج‏21، ص 287)
نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...