=============

احکام چهار مرجع تقلید عظیم‌الشأن و جلیل‌القدر جهان تشیعhttp://farsi.khamenei.ir/ndata/news/4952/A/khamenei.jpg http://fa.botianews.com/wp-content/uploads/2013/12/image28754.jpghttp://shagerd2.persiangig.com/image/%D8%B9%D9%84%D9%85%D8%A7/%D8%A2%DB%8C%D8%AA%20%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87%20%D8%B5%D8%A7%D9%81%DB%8C/--_1_~1.JPG ادامه . . .

==============

زادسرجيرفتي بسياري از طلاب، امروز در فضاي مجازي اينترنت فعاليت دارند، وبلاگ‌نويس هستند و با دكتراي شيمي، پزشكی و... با لباس مقدس روحانيت به مردم خدمت مي‌كنند ادامه . . .

==============

زادسرجیرفتی در گفتگوي تفصيلي با فارس : مراجع عظام تقليد بايد سايت تبليغي و ماهواره‌اي راه‌اندازي خبرگزاری فارس: مراجع تقليد بايد سايت تبليغي و ماهواره‌اي راه‌اندازي كنند‌ ادامه . . .

==============

 

 گروه استانها / حوزه همدان 88/12/18 - 14:57 شماره:8812180744

امام جمعه اسدآباد در گفتگوي تفصيلي با فارس:

مراجع تقليد بايد سايت تبليغي و ماهواره‌اي راه‌اندازي كنند‌

خبرگزاری فارس: امام جمعه اسدآباد گفت: مراجع عظام تقلید به همان اندازه كه در ساخت مدارس تلاش دارند، باید در راه‌اندازی سایت‌های تبلیغی و ماهواره‌ای تلاش كنند تا نیاز شدید مردم به احكام زلال الهی برطرف شود. 

حجت‌الاسلام والمسلمین علی زادسرجیرفتی در گفتگو با خبرنگار فارس در همدان در خصوص جایگاه روحانیت و رسالت آن اظهار داشت: خدای متعال در قرآن كریم رسالت روحانیون را مشخص كرده و وظیفه‌ آنان را تبلیغ دستورات و فرامین الهی و تلاش برای اجرای آن‌ها قرار داده است.

وی ترویج اسلام و تبلیغ شیعه در ابعاد مختلف گفتاری و كرداری را از دیگر اهداف روحانیون برشمرد و افزود: در طول هزار سال گذشته روحانیت شیعه حافظ و پاسدار اصلی و اساسی دین خدا بوده و شیعه را در سخت‌ترین شرایط سربلند و پیروز كرده و موجب تربیت افراد تأثیرگذاری همچون امام خمینی‌ها شده است.

امام جمعه اسدآباد با بیان اینكه خوشبختانه وضعیت حوزه‌های علمیه نسبت به قبل از انقلاب تغییرات بسیاری داشته، اضافه كرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، رشد روحانیت در ابعاد مختلف چشمگیر بوده چرا كه برای مثال این قشر از جامعه قبل از انقلاب از مسائل سیاسی كاملاً جدا بودند، از اتفاقات روز بی‌اطلاع و یا نسبت به علوم روز آگاهی نداشتند.

وی با اشاره به پیشرفت‌های علمی جامعه روحانیت ابراز داشت: به لطف انقلاب اسلامی، امروزه طلاب به زبان‌های زنده دنیا تسلط دارند و به راحتی منبر می‌روند و سخنرانی می‌كنند.

زادسرجيرفتي با بيان اينكه روحانيت امروز در ابعاد بسيار جامعه سرآمد هستند، خاطرنشان كرد: بسياري از طلاب، امروز در فضاي مجازي سايبر و اينترنت فعاليت دارند، وبلاگ‌نويس هستند و يا با برخورداري از دكتراي شيمي، طب و... با لباس مقدس روحانيت به مردم خدمت مي‌كنند.

وی در ادامه با بیان اینكه هنوز حوزه‌های علمیه در آن جایگاهی كه باید باشند قرار نگرفته‌اند، تصریح كرد: حوزه‌هاي علميه بايد چند كانال ماهواره‌اي جهاني از خلاق‌ترين افراد و اساتيد فلسفه، فقه و كلام و... راه‌اندازي كنند به طوري كه در جهان معاصر پنج قاره را تحت شعاع و پوشش صوتي و تصويري خود قرار دهند.

امام جمعه اسدآباد ابراز داشت: در حال حاضر در جهان 7 ميليارد انسان تشنه احكام الهي است و بعضي افراد از اين تشنگي سوء استفاده كرده و به آنان آب شور و گنداب مي‌نوشانند ولي دريغ از آن كه ما قطره‌اي از آب زلال الهي را در گلوي آنان ريخته باشيم.

وي گفت: به اعتقاد بنده، مراجع عظام تقليد به همان اندازه كه در ساخت مدارس تلاش دارند بايد در راه‌اندازي سايت‌هاي تبليغي و ماهواره‌اي تلاش كنند تا نياز شديد مردم برطرف شود.

زادسرجیرفتی با بیان اینكه باید حوزه علمیه قم و روحانیت به خانه‌های مردم راه یابند، خاطرنشان كرد: همان طور كه الان دشمن از طریق كانال‌های ماهواره‌ای و اینترنت به خانه‌ها و حریم‌های خصوصی وارد شده، اكتفا به منبر رفتن در ماه‌های رمضان، محرم و صفر از سوی روحانیت كافی نیست چرا كه این برنامه مربوط به 100 سال پیش بوده و تنها كمتر از حدود 2 درصد نیاز مردم را برطرف كرده است.

وی گفت: از سوی دیگر باید به شدت روحانیت مورد ارزیابی قرار گرفته و در گزینش آن‌ها دقت شود تا خدای نخواسته شكارچی‌های انگلیسی نتوانند طلبه‌ها را تحت كنترل خود در بیاورند، البته چنین چیزی نبوده یا كم بوده است.

امام جمعه اسدآباد در ارتباط با چگونگي فعاليت‌هاي حوزه علميه اسدآباد ابراز داشت: اعتقاد و ديدگاه بنده نسبت به حوزه‌هاي علميه شهرستان همان اعتقاد و ديدگاهم نسبت به ساير مسائل از قبيل نماز جمعه و... است چرا كه به عقيده من در اين شهرستان همه چيز بايد نمونه و مضاعف باشد.

وي گفت: علت اين عقيده نيز در اين است كه اسدآباد ديار سيدجمال‌الدين بوده و مايه‌ مباهات انديشمندان و بزرگان است.

زادسرجیرفتی با بیان اینكه اسدآباد باید در تمام جوانب برای دیگران الگو باشد، تصریح كرد: مثلاً در یك شهر 60 ‌هزار نفری اگر مردم به نماز جمعه می‌آیند، در اسدآباد باید این مقدار دو برابر باشد.

وی ادامه داد: حوزه علمیه اسدآباد نه فقط در همدان بلكه باید در غرب بدرخشد و جایگاهی والاتر و بالاتر از موقعیت كنونی را به دست بیاورد.

امام جمعه اسدآباد با تقدیر از اقدامات صورت گرفته در این مدت در ارتباط با حوزه‌ علمیه بیان داشت: اسدآباد باید حوزه‌های علمیه‌ای داشته باشد كه از شهرهای دیگر كشور به این جا عزیمت و این شهر را برای ادامه تحصیل انتخاب كنند.

وی در ارتباط با این سئوال كه آیا حوزه‌های علمیه توانسته‌اند گام‌های لازم را برای مقابله با هجمه‌های فرهنگی بردارند، گفت: اقدامات خوبی در این خصوص صورت پذیرفته ولی مناسب با مقتضای زمان و مكان نبوده است.

زادسرجیرفتی اضافه كرد: در مقابله با جنگ نرم اگر چه حوزه‌های علمیه پیشتاز بوده و گام‌های بلند برداشته اما با توجه به دیدگاه‌ها مقام معظم رهبری و با توانمندی جمهوری اسلامی انتظار بیشتری در این خصوص می‌رود.

وی گفت: توجه به این نكته نیز لازم و ضروری است كه روحانیت علاوه بر وبلاگ‌نویسی با ورود به جایگاه هنری و سر و سامان دادن به این مهم باید با زبان هنر و تصویر با مردم سخن بگویند.

امام جمعه اسدآباد خاطرنشان كرد: براي مثال سريال "يوسف پيامبر " شب‌هاي جمعه مي‌توانست ده‌ها ميليون نفر را پاي تلويزيون بكشاند حال اگر كارگردان آن يك آيت‌الله مرجع تقليد بود در آن صورت تأثير شگرفي را در جامعه داشت.

وی با بیان اینكه آیا هزینه‌ها و بودجه‌های فرهنگی حوزه‌های علمیه برای ترویج و تبلیغ مسائل فرهنگی و دینی كافی است، تصریح كرد: متأسفانه بودجه‌ای كه برای این مهم قرار داده شده حتی یك درصد نیازها را هم برطرف نمی‌كند.

زادسرجیرفتی ابراز داشت: علت ناكافی بودن هزینه در اختیار حوزه‌ها در این است كه اقتصاددانان ما آشنایی لازم كه حتی آشنایی اجمالی هم با آموزه‌های اسلامی و... ندارند و نسبت به این مهم احساس نیاز نیز نمی‌كنند.

وي گفت: ريشه هر كار خوبي اعم از صنعتي، كشاورزي، توليدي‌هاي تكنولوژي و... كار فرهنگي است به طوري كه اگر فرهنگ توليد، فرهنگ واردات و صادرات به درستي در جامعه تبيين شود بسياري از مشكلات كنوني نيز رفع مي‌شود.

امام جمعه اسدآباد در پایان با بیان اینكه در برخی مواقع شاهد صرف هزینه‌های كلانی برای بعضی از طرح‌های كشور بوده‌ایم، ابراز داشت: صرف خارج از ضرورت این هزینه‌ها به دلیل عدم درونی شدن مسائل فرهنگی، عقیدتی و... در بطن و متن جامعه است.

انتهای پیام/ج10:

منبع :  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8812180744

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...