مسلمانان سراسر جهان بیندیشند كه فتنه‏ها و جنگها، انفجارها و ترورها و كشتارهاى كور كه در سالهاى اخیر در عراق و افغانستان و پاكستان به راه افتاده است، چگونه و كجا تدبیر و طراحى مى‏شود؟ چرا تا پیش از ورود تحكّم‏آمیز و مالكانه‏ى ارتشهاى غربى به سركردگى آمریكا به این منطقه، ملتها شاهد این همه مصیبت و محنت نبودند؟ اشغالگران از سوئى نهضتهاى مقاومت مردمى در فلسطین و لبنان و دیگر نقاط را تروریست مینامند و از سوئى تروریسم وحشى فرقه‏ئى و قومى را میان ملتهاى این منطقه سازماندهى و رهبرى میكنند http://media.farsnews.com/Media/8609/Images/jpg/A0363/A0363616.jpgادامه . . . .

 

 

مقام معظم رهبری در پیامی به كنگره عظیم حج: محبت و همدلى میان مسلمانان بخش اعظم توطئه بدخواهان را خنثى می‌كند

خبرگزاری فارس:مقام معظم رهبری در پیامی به كنگره عظیم حج خطاب به مسلمانان جهان فرمودند:اگر میان ملتهاى مسلمان، فرقه‏هاى اسلامى و اقوام مسلمان با یكدیگر، محبت و حسن‏ظن و همدلى، جاى بدگمانى و بدبینى را كه خواسته‏ى دشمنان است بگیرد، بخش اعظم توطئه و تدبیر بدخواهان را خنثى خواهد كرد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به كنگره عظیم حج، همه مسلمانان و حج گزاران را به استفاده از این فرصت گرانبها و مغتنم و بازشناسی وظیفه و نیاز اصلی فراخواندند و تأكید كردند: امروز مهمترین وظیفه امت اسلامی، مستحكم كردن الفت، برادری، و پیوندها، مقاومت در مقابل دیو چند چهره استعمار، و برائت از مشركان در قول و عمل است.

متن پیام  http://media.farsnews.com/Media/8609/Images/jpg/A0363/A0363616.jpgبه این شرح است:

بسم اللَّه الرحمن الرحیم

موسم حج، فصل بهار معنویت و درخشش توحید در آفاق جهان است؛ و آئین حج، چشمه‏ى زلالى است كه میتواند حج‏گزار را از آلودگی‌هاى گناه و غفلت، پاك سازد و نورانیتِ فطرت خدا داد را به جان و دل او باز گرداند. رها كردن لباس تفاخر و تمایز در میقات حج و درآمدن به لباس همگانى و یكرنگ احرام، نشانه و نماد یكرنگىِ امت اسلامى و فرمان نمادین اتحاد و همدلى مسلمانان در همه جاى جهان است. شعار حج از سوئى: فَالهُكُم اِلهٌ واحِدٌ فَلَه اَسِلموا وَ بَشِّرِ المُخبِتین است، و از سوئى؛ و المَسجِدِ الحَرامِ الَّذى جَعَلنه لِلنّاسِ سَوآءَ العاكِفُ فیهِ وَ الباد. و چنین هست كه كعبه، افزون بر نمایندگىِ كلمه‏ى توحید، مظهر توحید كلمه و برادرى و برابرى اسلامى نیز هست.

مسلمانانى كه از چهارگوشه‏ى جهان در اینجا به شوق طواف كعبه و زیارت حرم رسول اعظم صلى‏اله علیه و آله گرد آمده‏اند باید این فرصت را براى مستحكم كردن پیوندهاى برادرى میان خود كه درمان بسیارى از دردهاى بزرگ امت اسلامى است مغتنم شمارند. امروزه آشكارا مى‏بینیم كه دست بدخواهان دنیاى اسلام، بیش از گذشته در كار تفرقه‏افكنى میان مسلمانان است. و این در حالى است كه امت اسلامى امروزه بیش از گذشته به انسجام و همدلى نیازمند است. امروز پنجه‏ى خونین دشمنان در جاى جاىِ سرزمین‌هاى اسلامى بطور نمایان در كار فاجعه‏آفرینى است؛ فلسطین در سیطره‏ى خباثت صهیونیستها در رنج و محنت روزافزون است؛ مسجد الاقصى در معرض خطر جدى است؛ مردم مظلوم غزه پس از آن نسل كشى بى‏سابقه همچنان در سخت‏ترین شرائط به سر مى‏برند؛ افغانستان در زیر چكمه‏ى اشغالگران، هر روز دچار مصیبتى تازه است؛ ناامنى در عراق، آرامش و راحت را از مردم سلب كرده است؛ برادركشى در یمن داغى تازه بر دل امت اسلامى نهاده است.

مسلمانان سراسر جهان بیندیشند كه فتنه‏ها و جنگها، انفجارها و ترورها و كشتارهاى كور كه در سالهاى اخیر در عراق و افغانستان و پاكستان به راه افتاده است، چگونه و كجا تدبیر و طراحى مى‏شود؟ چرا تا پیش از ورود تحكّم‏آمیز و مالكانه‏ى ارتشهاى غربى به سركردگى آمریكا به این منطقه، ملتها شاهد این همه مصیبت و محنت نبودند؟ اشغالگران از سوئى نهضتهاى مقاومت مردمى در فلسطین و لبنان و دیگر نقاط را تروریست مینامند و از سوئى تروریسم وحشى فرقه‏ئى و قومى را میان ملتهاى این منطقه سازماندهى و رهبرى میكنند. منطقه‏ى خاورمیانه و شمال آفریقا در دورانى طولانى و بیش از یك قرن، به دست دولتهاى غربى انگلیس و فرانسه و دیگران و سپس به دست آمریكا استثمار و اشغال و تحقیر شدند؛ منابع طبیعى آنان غارت و روحیه‏ى آزادگى در آنان سركوب شد و ملتهاى آنان گروگان طمع‏ورزى بیگانگانِ متجاوز شدند، و پس از آن كه بیدارى اسلامى و نهضتهاى مقاومت ملتها، ادامه‏ى آن وضع را براى ستمگران بین‏المللى ناممكن ساخت و مسأله‏ى شهادت و عروج الى‏اللَّه و فى‏سبیل‏اللَّه همچون عاملى بى‏بدیل در صحنه‏ى جهاد اسلامى بار دیگر ظاهر شد، متجاوزانِ منفعل به شیوه‏هاى مزوّرانه روى آوردند و استعمار جدید را جایگزین روش گذشته كردند. ولى امروز دیو چند چهره‏ى استعمار، همه‏ى توانائیهاى خود را براى به زانو در آوردن اسلام به عرصه آورده است؛ از نیروى نظامى و مشت آهنین و اشغال صریح تا زنجیره‏ى اهریمنى تبلیغات و به كارگیرى هزاران سامانه‏ى دروغ پراكنى و شایعه‏سازى، و از سازماندهى دستجات ترور و آدمكشى بی‌رحمانه تا گسترش دادن ابزارهاى فساد اخلاقى و تكثیر و ترویج مواد مخدّر و تخریب عزم و روحیه و اخلاق جوانان، و از تهاجم همه جانبه‏ى سیاسى به مراكز مقاومت تا برانگیختن نخوتهاى قومى و تعصبهاى فرقه‏ئى و ایجاد دشمنى میان برادران.

اگر میان ملتهاى مسلمان و میان فرقه‏هاى اسلامى و اقوام مسلمان با یكدیگر، محبت و حسن‏ظن و همدلى، جاى بدگمانى و بدبینى را كه خواسته‏ى دشمنان است بگیرد، بخش اعظم توطئه و تدبیر بدخواهان را خنثى خواهد كرد و نقشه‏هاى شوم آنان را براى سیطره‏ى روزافزون بر امت اسلامى عقیم خواهد ساخت.

حج یكى از برترین فرصتها براى این هدف والا است.

مسلمانان با همكارى و تكیه بر مبانى مشتركى كه قرآن و سنت بدان ناطق است قدرت خواهند یافت كه در برابر این اهریمن چندچهره بایستند و آن را مغلوب اراده و ایمان خود سازند. ایران اسلامى با پیروى از درسهاى امام خمینى كبیر، نمونه‏ى بارز این مقاومتِ موفق است. آنان در ایران اسلامى شكست خورده‏اند. سى‏سال ترفند و توطئه و دشمنى از كودتا و جنگ تحمیلى هشت ساله، تا تحریم و مصادره‏ى اموال، و از جنگ روانى و تبلیغاتى و صف‏بندى رسانه‏ئى تا تلاش براى جلوگیرى از رشد علمى و دستیابى به دانش‏هاى نوین و از جمله دانش هسته‏ای، و حتى تحریك و دخالت آشكار در ماجراى پرشكوه و پرمعناى انتخابات اخیر، همه و همه به صحنه‏هائى از شكست و انفعال و سرگردانى دشمن تبدیل شد و آیه‏ى: انّ كیدالشیطان كان ضعیفاً در برابر چشم ایرانیان بار دیگر مجسّم گشت. در هر نقطه‏ى دیگر نیز كه مقاومتِ برخاسته از عزم و ایمان، مردم را به مصاف مستكبران پرمدعا كشانید، پیروزى نصیب مؤمنان و شكست و رسوائى سرنوشت حتمى ستمگران شد. فتح‏نمایان 33 روزه در لبنان و جهاد سرافراز و پیروز غزه در سه سال اخیر، شاهد زنده‏ى این حقیقت است.

توصیه‏ى مؤكد اینجانب به عموم حاجیان سعادتمند و بخصوص به علماء و خطباء كشورهاى اسلامى كه در این میعاد الهى حضور یافته‏اند و به خطباء جمعه‏ى حرمین شریفین، آن است كه با فهم درست مسأله، وظیفه‏ى امروزى و فورى خود را باز شناسند. با همه‏ى توان، توطئه‏ى دشمنان اسلام را براى مستمعان خود باز گویند و مردم را به الفت و اتحاد فرا خوانند. از هر آنچه به سوءظن مسلمانان به یكدیگر مى‏انجامد، به جِدّ بپرهیزند و هرچه انگیزه و فریاد دارند بر سر مستكبران و دشمنان امت اسلامى و رأس فتنه‏ها یعنى صهیونیسم و آمریكا فرو ریزند. و برائت از مشركین را در قول و عمل به ظهور رسانند.

از خداوند متعال هدایت و توفیق و كمك و رحمتش را براى خود و همه‏ى شما متضرعانه مسألت میكنم.

والسلام علیكم

سیدعلى حسینى خامنه‏ اى

سوم ذى‏ الحجةالحرام 1430

روایت رهبر معظم انقلاب از جلسه سران قوا با امام خمینی در آستانه «عرفه»

خبرگزاری فارس: نوشته‌ی زیر بخشی از یاداشت آیت‌الله خامنه‌ای و مربوط به جلسات سران قوا در تاریخ چهارشنبه بیست و دوم مرداد 1365 (دو روز قبل از روز عرفه سال 1407) است.

به گزارش خبرنگار "سرویس فضای مجازی " خبرگزاری فارس، در این نوشته كه توسط پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌ خامنه‌ای منتشر شده آمده است: دیشب در جلسه [‌سران قوا] كه منزل احمد آقا بود امام آمدند. حالشان بحمدالله خوب بود. علاوه بر صحبت درباره‌ی موشك اخیر ما و خبرهای حول و حوش آن، من به محرومیت ما چند نفر ار جلسه‌های معنوی و عرفانی امام علی‌رغم جلسات متعدد با ایشان اشاره كردم. گفتم لازم است ماها را نصیحت كنید و تعلیم بدهید.

[امام] همان شكسته نفسی‌های همیشگی را تكرار كردند و گفتند نصیحت اینست كه مثل من عمرتان به خسران و بطالت نگذرد. روی اخلاص تكیه كردند و گفتند شماها در خدمت اسلامید فقط مراقب اخلاص باشید.

گفتم همین نقطه‌ی اصلی اشكال است و برای پیدا كردن اخلاص باید نصیحت شویم. باز امام روی اینكه من هم چیزی ندارم و اینجا هم خبری نیست و امثال آن تكیه و شكسته نفسی می‌كردند. آشكارا نشانه‌های تواضع حقیقی را در چهره و حركات امام مشاهده كردم.

گزیده بیانات رهبر انقلاب در مورد دعا و روز عرفه

خبرگزاری فارس: اقبال بزرگى كه شما جوانان آورده‌اید، این است كه در دوره‌ حاكمیت اسلام هستید...اقبال بسیار بزرگى است. خوشا به حالتان! كمااینكه، حضرت امام حسین علیه‌السلام، در «دعاى عرفه» خدا را شكر مى‌كند كه در دولت كفر به دنیا نیامده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، مقام معظم رهبری در سخنان خود همواره جوانان را به توجه به دعاها و خواندن ادعیه فرا می‌خوانند. در زیر گزیده‌ای از سخنان ایشان پیرامون دعای عرفه می‌آید:

*دولت اسلام

اقبال بزرگى كه شما جوانان آورده‌اید، این است كه در دوره‌ حاكمیت اسلام هستید. بعضى در این دوره متولد شده‌اید و بعضى در این دوره، جوانى‌تان را گذرانده‌اید و این، اقبال بسیار بزرگى است. خوشا به حالتان! كما اینكه، حضرت امام حسین علیه‌السلام، در «دعاى عرفه» خدا را شكر مى‌كند كه در دولت كفر به دنیا نیامده است. (چون ایشان در دولت پیغمبر به دنیا آمدند.) آرى! این قضیه آن‌قدر عظمت دارد كه امام حسین، آن هم در دعاى عرفه خدا را شكر مى‌كند كه او را در دولت كفر به دنیا نیاورده و در دولت اسلام به دنیا آورده است. (15 بهمن 1379)

*توجه به ترجمه‌ ادعیه

من به جوان‌ها قویا توصیه می‌كنم كه به ترجمه‌ این دعاها توجه كنند. این دعاهاى عرفه و ابى‌حمزه، پر از معارف است. (نماز جمعه‌ تهران 21 مهر 1385)

* از دست ندهید...

فردا، روز عرفه است؛ روز دعا و ذكر و تضرع و ابتهال و راز و نیاز است؛ به خصوص شما جوان‌ها قدر این روزهاى بزرگ و این ساعات باارزش را بدانید. همین رابطه‌ با خداست كه سینه‌ها و دل‌ها را منشرح مى‌كند؛ راه را براى انسان باز مى‌كند؛ عزم و اخلاص به انسان مى‌دهد؛ به كارها بركت مى‌بخشد؛ توفیق الهى را بر سر انسان سایه‌گستر مى‌كند و نتیجه‌ آن، پیشرفت در خط اصیل ارزش‌هاى اسلامى است. این روزها و این ساعات باارزش را هرگز از دست ندهید. (دیدار عمومى مردم قم 19 دیماه 1384)

*بهترین خواسته‌ها برای انسان

دعاهایى كه از ائمه رسیده است، بهترین دعاهاست. اولا خواسته‌هایى در این دعاها گنجانده شده است كه به ذهن امثال ماها اصلا خطور نمى‌كند و انسان از زبان ائمه (علیهم‌السلام) آنها را از خدا طلب مى‌كند. در دعاى ابوحمزه و دعاى افتتاح و دعاى عرفه بهترین مطالبات و خواسته‌ها براى انسان مطرح مى‌شود؛ كه اگر انسان اینها را از خدا بخواهد و بگیرد، مى‌تواند براى او سرمایه باشد. ثانیا در این دعاها مایه‌هاى خشوع و تضرع وجود دارد. مطلب، با زبان و لحن و بیانى ادا شده است كه دل را خاشع و نرم مى‌كند. با عبارات فصیح و بلیغ، عشق و شیفتگى و شوق در این دعاها موج مى‌زند. انسان باید این دعاها را قدر بداند و از آنها استفاده كند. (نماز جمعه‌ تهران، 29 مهرماه 1384)

*تعلیمات ادعیه به مردم

چرا ما مردم را به سطحى‌اندیشى و عوام بودن متهم مى‌كنیم؟ چون عواطف جوشان دارند؟ این از امتیازات مردم ماست؛ به‌خاطر ولایت ائمه‌ اطهار (علیهم‌السلام) است؛ آنها ما را این‌طورى بار آورده‌اند؛ هم با تعلیماتى كه به ما داده‌اند ـ این دعاى عرفه، این دعاى كمیل، این دعاهاى صحیفه‌ سجادیه، این معارف عاطفه‌برانگیز و احساس برانگیز ـ هم با خاطره‌هاى خودشان. ماجراى شهادت حضرت ابى‌عبدالله، عاشوراى ما، دهه‌ محرم ما و دهه‌ فاطمیه‌ ما را دیگر مسلمان‌ها ندارند؛ ما داریم. (دیدار مسئولان ادارى و اجرایى استان كرمان، 19 اردیبهشت 1384)

*زمزمه‌ محبت‌آمیز با پروردگار

بعد مى‌رسیم به مسأله‌ پاكیزه بودن اخلاقى و پاكیزه بودن عملى، كه در سایه‌ تدین به‌دست مى‌آید؛ این هم خودش عالمى است. لذت‌هایى در زندگى انسان وجود دارد كه قابل توصیف نیست و با هیچ ابزار مادى هم به‌دست نمى‌آید. لذت انس با خدا، لذت ذكر، لذت لحظه‌اى كه شما احساس مى‌كنید در حال نماز یا در حال دعاى عرفه یا در حال دعاى كمیل دارید با مركز زیبایى‌ها و نیكى‌ها و آفریننده‌ همه‌ اینها در خلوت حرف مى‌زنید ـ توى جمع هستید، اما با او احساس خلوت مى‌كنید ـ لذت بسیار بالایى است؛ دیریاب و كمیاب است؛ اما لذت بسیار عجیبى است. قاعدتا شماها هم این را تجربه كرده‌اید. گاهگاهى همه‌ انسان‌ها این حالت را تجربه مى‌كنند؛ براى آن‌ها مواردى پیش مى‌آید و لحظه‌اى، دقیقه‌اى و یا ساعتى این لذت را احساس مى‌كنند. مشكل ما این است كه به‌خاطر آلودگى‌ها و گرفتارى‌هاى دوروبرمان نمى‌توانیم آن لحظه را ادامه دهیم؛ اما در آن لحظه اگر زیباترین چیزها را هم بر شما عرضه كنند، میل و رغبتى ندارید؛ دلتان مى‌خواهد در همان خلوت انس با خدا و تبادل زمزمه‌ محبت‌آمیز با پروردگار وقت خود را بگذرانید. (دیدار اعضاى جامعه‌ اسلامى دانشجویان، 15 بهمن 1383)

*با تقواى خودت مرا خوشبخت كن

باید به خداى متعال توكل كنید و تقواى الهى را هم از او بخواهید. چند روز پیش در دعاى مبارك امام حسین علیه‌السلام در روز عرفه، خواندید: «اللهم اجعلنى اخشاك كأنى اراك و اسعدنى بتقویك و لا تشقنى بمعصیتك».«و اسعدنى بتقویك»؛ با تقواى خودت مرا خوشوقت و خوشبخت كن. «ولاتشقنى»؛ با معصیت خودت مرا بدبخت نكن. باید از خدا تقواى الهى را خواست. ان‌شاءالله توجهات و رحمت خداى متعال هم به سمت شما نازل است. (دیدار اعضاى سازمان عقیدتى ـ سیاسى نیروى انتظامى، 7 اسفند 1380)

آیت‌الله جوادی آملی: باید اتاق جنگ دشمنان را شناسایی كرد

خبرگزاری فارس: استاد حوزه علمیه قم گفت: باید اتاق جنگ دشمنان را شناسایی كرده و بسیجیان نیز در این زمینه نقش بسیار مهمی بر عهده‌ دارند.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی سپاه علی بن ابیطالب، آیت‌الله عبدالله جوادی آملی در دیدار فرمانده سپاه علی بن ابی طالب (ع)، با تأكید بر لزوم آگاهی و بصیرت در بسیج، خواستار هوشیاری در برابر تهدیدات دشمن شد و افزود: بسیج با هوشیاری، اتاق جنگ دشمن را بشناسد.

وی بسیج را از نعمت‌های الهی دانست و گفت: نظام و حكومت اسلامی امانت الهی است و باید آن را حفظ كنیم.

استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: اگر وجود مبارك حضرت سید‌الشهدا و حضرت امیرالمومنین یارانی همچون بسیجیان داشتند، دیگر حوادث سقیفه و كربلا پیش نمی‌آمد.

وی با اشاره به تلاش‌های گسترده دشمنان در مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران، بیان داشت: دشمنان شب و روز علیه نظام اسلامی كار می‌كنند و نیروهای خودی باید در سایه اخلاق و تقوا خود را قوی كرده و به مقابله با تهدیدات دشمنان بر‌آیند.

آیت‌الله جوادی آملی عمده كارهای بسیج را در دو بخش كلان و داخلی عنوان كرد و تصریح كرد: در بسیج باید دو كار انجام شود، اول كارهای كلان مانند برگزاری رزمایش‌ها و... است و دومین كار، كارهای داخلی مانند فعالیت‌های هفته بسیج و انجام كارهای فرهنگی است و باید توجه داشته باشد كه دشمن از كدام سو می‌آید.

وی با اشاره به فرمایش حضرت علی(ع) به پسرش محمد حنفیه ادامه داد: امیرالمومنین در جنگ جمل وقتی پرچم را به دست محمد بن حنفیه داد، فرمودند: دو كار را انجام بده، اول پایت را مثل میخ به زمین بكوب تا متزلزل نشود، دوم نگاه كن كه دشمن تا كجا صف كشیده و تا كجا صف كشیده و اتاق جنگش تا كجاست. دقت كنید كه اتاق جنگ در شام است و ما داریم دركوفه می‌جنگیم و در اتاق جنگ مسیحی و كافر هستند اما ما مسلمان‌ها داریم با هم جنگ می‌كنیم.

امام جمعه قم افزود: در كارهای كلان و آموزش، كارهای داخلی و خارجی و در آمادگی و هوشیاری باید به‌ این مسئله توجه داشته باشیم كه اتاق جنگ دشمن كجاست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود حفظ نظام و كشور جمهوری اسلامی ایران را معجزه الهی دانست و با اشاره به جریان طبس اظهار داشت: در جریان طبس آنها كارشناسی همه جانبه كرده بودند، اما قدرت خداوند را منظور نكردند و این معجزه‌ای بود كه خداوند به ما عطا فرمودند.

وی با بیان اینكه هجمه تبلیغاتی دشمنان ادامه داد: در شرایط فعلی متاسفانه فضا خیلی طیب و طاهر نیست و ما باید در فضای لرزان دقیق باشیم، زود باور نباشیم و با نگرشی همه جانبه و هوشیاری كامل، با حل مشكلات پیش رو از خدا بخواهیم كه ما را به غیر خود حواله نكند.

سردار سلیمانی در چهارمین آیین شهدای عرفه: شهید كاظمی خود را فدای ولایت كرد

خبرگزاری فارس: فرمانده سابق لشكر 41 ثارالله كرمان گفت: شهید احمد كاظمی در دوران دفاع مقدس تمام اعتبار خود را به خطر انداخت تا عشقش را به ولایت ثابت كند.

به گزارش خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا»، سردار قاسم سلیمانی در چهارمین آیین شهدای عرفه كه شب گذشته در تالار وزارت كشور برگزار شد، اظهار داشت: جنگ ما كه امروز یاد آن در سراسر جامعه با برگزاری كنگره‌ها و یادواره‌های فراوان مطرح است یكی از كم‌نظیر‌ترین و بی‌بدیل‌ترین جنگ‌ها در تاریخ دنیا بوده و كمتر جنگی را می‌توان یافت كه به این مقدار تأثیر همه‌جانبه داشته باشد.

وی با بیان اینكه این جنگ بی‌نظیر و پرتأثیر بر جامعه ما و جوامع دیگر، 2 دستاورد مهم داشته است، افزود: پیروزی بر دشمنان و خارج كردن آنان از خاك كشورمان یكی از دستاوردهای جنگ بوده است.

فرمانده سابق لشكر 41 ثارالله كرمان ادامه داد: دستاورد دیگری كه به نظر می‌رسد عمق آن از دستاورد نخست بیشتر باشد تأثیر فرهنگی جنگ بوده و شاید یكی از ویژگی‌هایی كه سبب اطلاق بی‌نظیر بودن جنگ ما نسبت به سایر جنگ‌هاست همین بعد فرهنگی باشد.

سردار سلیمانی بیان كرد: 8 سال دفاع مقدس احیا‌گر و تعمیق‌دهنده فرهنگ و باورهای دینی به خصوص باورهای شیعی در جامعه ما بود.

وی با بیان اینكه در موضوعات مختلف اسم انقلاب فرهنگی را بر بعضی از اقدامات خودمان گذاشته‌ایم، گفت: انقلاب فرهنگی حقیقی همان جنگ و دوران دفاع مقدس بوده كه موجب شد هزاران چشمه زلال، جوشان، معطر و ناب در سراسر كشور پراكنده شوند و جامعه را معطر سازند.

فرمانده سابق لشكر 41 ثارالله كرمان با اشاره به حضور پرشور جوانان در شلمچه و مناطق جنگی در غرب و جنوب خاطرنشان كرد: در این مناطق آثاری از شهدا نیست ولی جوانان به دلیل عظمت روحی و معنویت خاص شهدا رد پای آنها را می‌بوسند و خاك آن را به عنوان تبرك با خود به یادگار می‌آورند؛ اینها نشان از همان حقیقت جنگ است كه آن را جاودانه كرده است و این جاودانگی روز به روز بیشتر می‌شود.

سردار سلیمانی با بیان اینكه در حدود 3 سال پیش در جامعه خود شلمچه زنده‌ای داشتیم كه آن چهره زیبا، دلنشین و دلربای شهید كاظمی بود، اظهار داشت: شهید كاظمی نه تنها شلمچه بلكه آلبوم زنده‌‌ای بود كه می‌توانستیم ده‌ها جبهه را در درون جسم و سیمای او ببینیم ولی ما آن روز نتوانستیم او را درك كنیم، حضور او را در كنار خود احساس كنیم و از این موضوع غافل بودیم.

فرمانده سابق لشكر 41 ثارالله گفت: امروز 2 حالت بر ما حاكم است كه هر دو حالت، حالتی از غم و اندوه است ولی یك حالت سرمایه و ارزشمند بوده و دیگری حالت خسارت است.

سردار سلیمانی ادامه داد: آن حالت دردی كه سرمایه است و باید دعا كنیم كه خداوند ما را نسبت به آن دردمند‌تر كند، یاد شهید و غم شهید است.

وی خاطرنشان كرد: امروز، بدون شك برای ما غم‌ بزرگی است كه نمی‌توانیم چهره شهید كاظمی را ببینیم، صدایش را بشنویم و آن صلابت بی‌نظیرش را حس كنیم؛ اگر به تك تك دوستان و عزیزان شهدا گفته شود كه برای دیدن شهید خود حاضرید چقدر هزینه كنید بدون شك حاضرند همه هستی‌ خود را فدا كنند تا یك لحظه شهیدشان را ببیند؛ این حالت ارزشمند است و باید در تمام عمر بر ما حاكم باشد.

فرمانده سابق لشكر 41 ثارالله اظهار داشت: اگر یاد شهید، نام شهید، درد و غم شهید را برای خود حفظ كردیم آن وقت توانسته‌ایم از معنویت‌ محافظت كنیم و در واقع حفظ ارزش‌های دین و جبهه به حفظ همین حالت است.

سردار سلیمانی بیان كرد: حالت دومی كه بر ما حاكم بوده حالت خسارت است، شاید جامعه امروز این حالت را به خوبی درك نكند اما این یك واقعیت است كه شخصیتی مثل شهید كاظمی بسیار كم یافت می‌شود.

وی ادامه داد: این تصور در جامعه وجود دارد كه وقتی شخصیت‌هایی مانند شهید كاظمی به شهادت می‌رسند جامعه می‌تواند به سادگی جای آنها را پر كند ولی آنها مردانی عادی نبودند كه بتوان جای آنها را به راحتی پر كرد و به جرأت می‌توان گفت كه قریب به محال است كه چنین اتفاقی رخ دهد.

فرمانده سابق لشكر 41 ثارالله گفت: عالم بشریت ده‌ها سال تلاش می‌كند تا چنین ثمره‌هایی را از خود نشان دهد، آنها مردان بحران‌های بزرگ و خصیصه‌های بلند بودند كه مثلشان به سادگی یافت نمی‌شود.

سردار سلیمانی با اشاره به تعبیر امیرالمومنین (ع) از این افراد خاطرنشان كرد: آنها انسان‌هایی بودند كه در زمان سختی نمی‌خوابیدند، در زمان ترس از دشمن روی بر نمی‌گرداندند، برای زنده بودن خود هیچ بشارتی قائل نبودند و برای رفتن خود نیز هیچ نگرانی نداشتند؛ انسان‌هایی با ویژگی‌های بزرگ كه سرهایشان را پیشاپیش برای دشمن می‌فرستادند تا سری نداشته باشند كه دغدغه آن را داشته باشد.

وی اظهار داشت: تمام آن چیزی كه امروز پیرامون جنگ ما بحث می‌شود و این همه ارزش و فرهنگ را در سراسر كشور پراكنده كرده است بدون این افراد امكان‌پذیر نبود و در حقیقت اینها مؤسس چنین فضایی بودند.

فرمانده سابق لشكر 41 ثارالله در خصوص ویژگی‌ شهید احمد كاظمی گفت: كمتر انسان‌هایی را می‌توان یافت كه جمعی از صفات مهم را در خود پرورش داده باشند اما شخصیت شهید كاظمی جمع اضداد بود و صفات متضادی را در خود پرورش داد.

سردار سلیمانی ادامه داد: او فرمانده‌ای بود كه تا پیش از جنگ، هیچ دانش نظامی را نیاموخته و جز تجاربی كه از جنگیدن در لبنان و كردستان به دست آورد هیچ تجربه‌ نظامی دیگری نداشت اما بزرگترین صحنه‌های نبرد را طراحی، فرماندهی و اجرا كرد.

وی افزود: در اثر ابتكارات شهید كاظمی و امثال وی، تمام متون نظامی نوشته‌شده در دانشگاه‌های نظامی دنیا، مقبولیت خود را از دست داده و شهید كاظمی سرآغاز تحول آموزشی در دنیا شده است.

فرمانده سابق لشكر 41 ثار‌الله كرمان بیان كرد: هوش سرشار شهید كاظمی همراه با ذكاوت وی موجب شده بود كه با یك نگاه به صحنه جنگ بهترین طراحی را انجام دهد و در بدترین شرایط بهترین مدیریت را اجرا ‌كند.

سردار سلیمانی خاطرنشان كرد: شهید كاظمی در طراحی صحنه‌های جنگ به شدت محتاط بود و اگر كسی او را نمی‌شناخت، احساس می‌كرد كه او از دشمن می‌ترسد اما همین فرد در صحنه اجرا و عمل دلاورانه می‌جنگید و پیروزی‌های بسیاری را به بار آورد.

وی اظهار داشت: شهید كاظمی برای دوستی‌های خود اعتبار زیادی قائل بود به طوری كه وقتی جنازه‌ شهید باكری در غرب رودخانه دجله افتاده بود با وجود اینكه همه نیروها عقب‌‌نشینی كرده بودند و هیچ كسی جز تعداد معدودی از فرمانده در منطقه بدر باقی نمانده بودند با التماس و اصرار زیاد شهید كاظمی حاضر شد كه منطقه را ترك كند.

فرمانده سابق لشكر 41 ثار‌الله كرمان گفت: همین شهید احمد كاظمی كه حاضر نبود بدون مهدی باكری از سرزمین رته در منطقه بدر خارج شود، كاری در نجف‌آباد كرد كه امروز سیاسیون در گل سیاست‌ گیر كرده‌اند و توان هضم آن را ندارند.

سردار سلیمانی افزود: شهید كاظمی برای وفاداری به ولایت تمام اعتبار خود را در نجف آباد به خطر انداخت تا دوستی خود را به ولایت اثبات كند و این ویژگی مردان الهی به رهبر و فرمانبردار خود است.

وی بیان كرد: شهید كاظمی مشهورترین فرمانده جنگ در برابر دشمن بود و دشمنان به خوبی او را می‌شناختند اما همین انسانی كه پیش دشمن معروف بود در داخل كشور خود گمنام بود و فاتح حقیقی خرمشهر و فتح‌المبین هیچ وقت از افتخارات خود صحبت نكرد.

فرمانده سابق لشكر 41 ثارالله كرمان خاطرنشان كرد: در جنگ، كسی به او سردار نمی‌گفت و با لفظ خالی احمد خطابش می‌كردند اما هزاران احمد بود ولی یك احمد در دل‌ها مشهور بود، هزاران حسین بود ولی یك حسین مطرح بود، هیچ درجه‌ای نداشت اما هیبت او همه را جذب می‌كرد و هیچ كس از او نافرمانی نمی‌كرد.

سردار سلیمانی اظهار داشت: شهید احمد كاظمی كه به ظاهر یك فرد نظامی بود و تمام سلسله مراتب نظامی را در سپاه گذرانیده بود هر كجا كه می‌رفت، نخستین كاری كه می‌كرد مسجد می‌ساخت و روضه حضرت زهرا (س) بر پا می‌كرد و خودش مثل یك خادم از میهمانان اهل بیت (ع) پذیرایی می‌كرد.

وی گفت: یقیناً كلمات بنده و همه كسانی كه می‌خواهند پیرامون شهید كاظمی سخن بگوید بسیار ناقص‌تر از آن است كه بتواند شخصیت او را شرح دهد و شهید كاظمی را به جامعه معرفی كند.

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...