سؤال از هاشمی‌رفسنجانی در خطبه‌های نماز جمعه‌ی "اسدآباد" ادامه . . .

 

زادسرجيرفتی: آقاي هاشمی‌رفسنجانی چرا سكوت‌ كرده‌ايد؟ادامه . . .

 

 

خطبه‌ی اول

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحيم

الحمد الله رب‌العالمین نحمده و نستعین و نؤمن به و نتوکل علیه و نصلّى و نسلّم على حبیبه و نجیبه و خیرته فى خلقه سیدنا و نبینا ابى‏القاسم المصطفى محمّد و علی اله الأطیبین الأطهرین المنتجبین سيما بقيّةاللَّه فى‌الارضين ، و السّلام على ائمّة المسلمين و حماة المستضعفين و هداة المؤمنين.

 اوصیكم عبادالله و نفسی  بتقوی الله

بندگان خدا شما را و خودم را به تقوای الهی دعوت می‌کنم

امام المتقین ولی‌الله‌الاعظم علی‌بن ابی طالب علیه السلام فرمود : «اتقی رئیس الاخلاق» فرمود: تقوا، در رأس همه‌ی خوبی‌هاست، اهل تقوا متخلق به اخلاق الهی خواهند بود، نمی‌شود کسی را خوش خلق‌ دانست، اما از محرمات الهی پرهیز نکند. چنين ادعايی دروغ است، کسی که به عنوان انسان خوش اخلاق مطرح باشد و فعل حرام انجام بدهد و اهل تقوا نباشد، او خوش اخلاق نیست. «اتقی رئیس الاخلاق» هر کس متقی باشد متخلق به اخلاق الله است که در راس آن‌ها پیامبر خاتم و ائمه هدی صلوات الله علیهم اجمعین، هستند، پیامبر خاتم صلوات‌الله عليه نيز می‌فرمایند : «علیک بتقوی الله فانه راس‌الامر کله»: بر تو باد تقوای پروردگار که تقوا در راس امور است.

 اگر شما در شعار های امام و رهبر معظم  انقلاب، راجع به نماز جمعه شنیده‌اید و خوانده‌اید که فرموده‌اند: «نماز جمعه در رأس امور است»، چون نماز جمعه باید در راس تقوا باشد، اصل نماز جمعه گسترش عملی و قولی تقواست که به همین جهت است، اکثر فقهاء، امام جمعه را مکلف دانسته‌اند که در دو خطبه به تقوای الهی سفارش کنند و البته که خودش هم باید عامل باشد، اگر امام جمعه به آنچه که سفارش می‌کند فاعل و عامل نباشد، قطعاً و یقیناً در دل مردم تاثیر نخواهد گذاشت. امام جمعه باید مصداق کامل فرمایش امام صادق علیه‌السلام باشد که فرمود : «كونوا دعاة‌الناس بغير السنتكم»، مردم را به تقوای الهی دعوت کنید . به غیر از زبانتان. اینجا که الان امام جمعه شما را به تقوای الهی دعوت می‌کند این خود عمل امام جمعه است که طبق وظیفه الهی‌اش در دو خطبه باید شنوندگان و مومنین را به تقوای الهی دعوت کند. خداوند همه ما را جزو متقین قرار بدهد که نمونه بارز متقین، ائمه هدی صلوات الله علیهم اجمعین، می‌باشند.

چهارشنبه‌ی گذشته روز مبارزه با استکبار جهانی در جمهوری اسلامی طبق قانون مصوب مجلش شورای اسلامی بود که بنده در خطبه‌ی دوم اشاره خواهم کرد، عظمتی را که مردم اسدآباد و ملت عظیم‌الشأن ایران در سراسر کشور به وجود آوردند و حماسه‌ای دیگر را خالق شدند، قابل ستايش است.

در رابطه با استکبار و تکبر و مستکبر ، دقایقی را، با بحثی قرآنی گوش شما را متبرک می‌سازیم تا بدانید كه مستکبر کیست؟ قرآن کریم می فرماید: وقتی ما انسان را خلق کردیم و شکل و شمایل دادیم و از روح خود در آن دمیدیم و به خودمان بارک الله گفتیم .خدا خودش، به خودش بارک‌الله گفته است، «فتبارک الله احسن‌الخالقين»، بارک الله به خدا كه احسن الخالقین است و بهترین خلق را آفریده است.

خداوند سبحان فرموده است: ای ملائکه که مقام والا و بالا دارید، همه شما فرشتگان، به اين آدمی را كه آفريده‌ام سجده کنید.در سوره ی حجر می‌فرمايند : «وَإِذْ قَالَ رَبُّكَ لِلْمَلاَئِكَةِ إِنِّي خَالِقٌ بَشَرًا مِّن صَلْصَالٍ مِّنْ حَمَإٍ مَّسْنُونٍ «28» فَإِذَا سَوَّيْتُهُ وَنَفَخْتُ فِيهِ مِن رُّوحِي فَقَعُواْ لَهُ سَاجِدِينَ «29» فَسَجَدَ الْمَلآئِكَةُ كُلُّهُمْ أَجْمَعُونَ «30» إِلاَّ إِبْلِيسَ أَبَى أَن يَكُونَ مَعَ السَّاجِدِينَ «31» ، و همچنين خداوند بزرگ در سوره‌ی ص آيه‌ی 73 به بعد می‌فرماید : «فَإِذَا سَوَّيْتُهُ وَنَفَخْتُ فِيهِ مِن رُّوحِي فَقَعُوا لَهُ سَاجِدِينَ «72» فَسَجَدَ الْمَلَائِكَةُ كُلُّهُمْ أَجْمَعُونَ «73» إِلَّا إِبْلِيسَ اسْتَكْبَرَ وَكَانَ مِنْ الْكَافِرِينَ «74» قَالَ يَا إِبْلِيسُ مَا مَنَعَكَ أَن تَسْجُدَ لِمَا خَلَقْتُ بِيَدَيَّ أَسْتَكْبَرْتَ أَمْ كُنتَ مِنَ الْعَالِينَ «75» قَالَ أَنَا خَيْرٌ مِّنْهُ خَلَقْتَنِي مِن نَّارٍ وَخَلَقْتَهُ مِن طِينٍ «76» قَالَ فَاخْرُجْ مِنْهَا فَإِنَّكَ رَجِيمٌ «77»» وَإِنَّ عَلَيْكَ لَعْنَتِي إِلَى يَوْمِ الدِّينِ «78» قَالَ رَبِّ فَأَنظِرْنِي إِلَى يَوْمِ يُبْعَثُونَ «79» ،

همه سجده کردند مگر شیطان که تمرد کرد و استکبار ورزید و در نتیجه کافر شد، مستکبر کسی است که طلب بزرگی دارد خودش را بالاتر می‌داند حالا در معنای تکبر می‌گوییم . خدا می‌فرمايد : به این شیطانِ رانده شده‌ی ملعون‌ گفتیم ، چرا سجده نکردی؟ چه چیزی مانع سجده تو شد، شیطان ملعون پاسخ داد من از او بهترم، تو مرا از آتش خلق کردی و او را از خاک. رئیس مستکبرین عالم شیطان است اول کسی که تمرد کرد و خودش را بزرگ‌تر و بهتر از دیگران دانست شیطان است. اول کسی که در مقابل خدا برای خودش چیزی قائل شد، شیطان است که تکبر ورزید . تکبر چیست ،کبر چیست ؟ آیا فقط رئیس جمهور آمریکا مستکبر و متکبر است، آیا در تاریخ ما فقط فرعون و فراعنه، ابوسفیان و معاویه، خلفای بنی عباس و محمد رضای پهلوی و کارتر و امثال اين ها متکبرین و مستکبرین هستند؟، نه ممکن است خدای ناکرده امثال بنده در لباس مقدس روحانیت و در جایگاه مهم و بلند امامت جمعه، پر از کبر و نخوت باشيم، توقع داشته باشيم كه ديگران کفش‌هایمان را جلوی پایمان جفت کنند، برای من احترام ویژه قائل شوند چون امام جمعه هستم، در بازار به من تخفیف ویژه بدهند چون امام جمعه هستم، در جایی دیگر جایگاه ویژه و حتماً در رأس مجلس بنشینم چون امام جمعه هستم، اگر این را باور کرده باشم مصداق بارز متکبر هستم .

بله ملت مسلمان و ولایتی‌های متقی و مؤمن، مسلماً امام جمعه‌ی خودشان را احترام می‌کنند، این که مثل روز روشن است، اما خود امام جمعه انتظار داشته باشد كه آنان احترامش بکنند، متكبر است و كبر دارد. مثلاً مومنی ،نمازگزاری توقع داشته باشد دیگران احترامش کنند چرا؟، چون از دیگران بهتر است و دلیل این بهتری چيست؟، چون بیشتر از بقیه در نماز جماعت و جمعه شرکت می‌کند، این متکبر است .

تکبر عدم پذیرش حق و دفع آن است. خدا فرمود : هیچ کس بر هیچ کس برتری ندارد مگر با تقوا «يَا أَيُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْنَاكُم مِّن ذَكَرٍ وَأُنثَى وَجَعَلْنَاكُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُوا إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِندَ اللَّهِ أَتْقَاكُمْ إِنَّ اللَّهَ عَلِيمٌ خَبِيرٌ «13»

خوب به چه دلیل تو خودت را از دیگران برتر می‌دانی چون صف اول نماز جمعه و جماعت هستی؟!، چون امام جمعه هستی؟!، چون فرمانداری؟، چون بخشداری؟، چون نماینده مجلس هستی؟، نه این‌ها که مال تو نیست، مگر این‌ها مال توست، مگر امامت جمعه‌ی اسدآباد مال زادسر است؟، نه خیر، مال ولایت است، مال حکومت است، مال مردم است. مگر قدرت نمایندگی مجلس مال شخص نماینده است؟، نه خیر، مال مردم است که در نزد او امانت است، فرماندارش هم همینطور است،  استاندار و غیره هم همینطور هستند، بنابراین کبر می‌تواند در بین خدای ناکرده همه‌ی ما و مقامات ديگر، نفوذ داشته باشد.

کبر بر دو نوع است ، يكی که موجب کتمان حق می‌شود که سرانجامش کفر است وکبری که خودش را از دیگران بالاتر می‌داند. مصداق اول آن، فراعنه، نمرود، آمریکا، انگلیس ملعون خبیث و پیرکفتار و روبار مکار است، و مصداق دوم آن می‌تواند خیلی از ما باشد، و باید خودمان را نجات بدهیم و راه نجات آن تواضع و فروتنی است ، اگر وارد مجلسی شدی، هرکجا  جایی بود بنشین، برای چی بر روی و سر گردن دیگران راه می‌روی و مردم را اذیت می‌کنی که می‌خواهی بروی در صف اول بنشینی و آنجا نيز جا نيست، وسط دو نفر می‌نشينی و جایشان را تنگ می‌کنی و با زحمت و با سختی می‌نشینی، آخر چرا ، چرا اینجور هستیبرای چی اینقدر برای خودت احترام قائل هستی، برای چی توقع داری که همه احترامت کنند؟!، تو هم مثل دیگران ، بنده هم مثل شما، فرقی نداریم، این را اگر بدانیم خود شیفتگی و وهم نخواهيم داشت، که نباید داشته باشيم تا استکبار به نوعی شامل ما نشود.

 انشاءالله خدا همه‌ی ما را از شر مستکبرین، از شر آمریکای داخل و درونی خودمان، یعنی نفس اماره، و از شر آمریکای بیرون، یعنی قدرت جهنمی و تو خالی و پوشالی استکبار و صهیونیست بین الملل، نجات بدهد و ان‌شاالله همه‌ی ما جز اهل تقوا به شمار بیایم، و در روز قیامت سر بلند و رو سفید باشیم، و به فضل پروردگار هر چه زودتر توفیق سرنگونی کفر، کفر جهانی به سر کردگی آمریکا، و توفیق پیروزی اسلام را به رهبری جمهوری اسلامی  ایران، روزی جهانیان بفرماید، به برکت صلوات بر محمد و آل محمد.

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحيم

الم تر کیف به اصحاب الفیل ........

خطبه‌ی دوم

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلى عَلِيٍّ أميرِالْمُؤْمِنينَ، وَ وَصِيِّ رَسولِ رَبِّ الْعالَمينَ، عَبْدِكَ وَ وَليِّكَ وَ أخي رَسو لِكَ وَ حُجَّتِكَ عَلى خَلْقِكَ، وَ آيَتِكَ الْكُبْرى وَ النَّبَإ الْعَظيمِ. وَ صَلِّ عَلَى الصِّدّيقَةِ الطّاهِرَةِ فاطِمَةَ سَيِّدَةِ نِساءِ الْعالَمينَ. وَ صَلِّ عَلى سِبْطَيِ الرَّحْمَةِ وَ إمامَيِ الْهُدَى الْحَسَنِ وَ الْحُسَيْنِ سَيِّدَيْ شَبابِ أهْلِ الْجَنَّةِ. وَ صَلِّ عَلى أئِمَّةِ الْمُسْلِمينَ، عَليّ‏بْنِ‏الْحُسَيْنِ، وَ مُحَمَّدِبْنِ‏عَليٍّ، وَ جَعْفَرِبْنِ‏مُحَمَّدٍ، وَ مُوسَى‏بْنِ‏جَعْفَرٍ، وَ عَليّ‏بْنِ‏مُوسى، وَ مُحَمَّدِبْنِ‏عَليٍّ، وَ عَليّ‏بْنِ‏مُحَمَّدٍ، وَ الْحَسَنِ‏بْنِ‏عَليٍّ ، وَ الْخَلَفِ الْمَهْدِيِّ، حُجَجِكَ عَلى عِبادِكَ، وَ أُمَنائِكَ في بِلادِكَ؛ صَلاةً كَثيرَةً دائِمَةً.

بندگان خدا، شما و خودم را به تقوای الهی دعوت می‌کنم انشاء الله که همه ما در روز قیامت در صف متقین محشور شویم و عند الله و عندالرسول و عندالائمه سلام الله علیهم اجمعین روسفید و سر بلند حاضر شویم.

در خطبه‌ی دوم مطالب متعددی را فهرست‌وار خواهم گفت که خواهش می‌كنم عنایت بیشتری بفرمایید که اگر خلاصه‌تر و فشرده‌تر گفته می‌شود چون مطالب خیلی زیاد است. با توجه به وقت، ناگزیر سریعتر رد می‌شویم.

مناسبت‌ها، فرهنگ عمومی، پایان جنگ جهانی اول، و روز ملی کیفیت هستند . این سه مورد را من خلاصه توضیح می‌دهم و ذكر چند نکته علاوه بر این مناسبت‌ها را ضروری می‌دانم که خدمت شما عرض می‌کنم.

 در رابطه با فرهنگ عمومی بايد عرض كنم كه فرهنگ يعنی آنچه که همه ملل و نحل جهان در طول تاریخ در ابعاد مختلف،سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، نظامی، صنعتی ، علمی انجام داده اند، می‌باشد. الان این سنگ نوشته که حکایت از عمر مسجد جامعه اسدآباد می کند، آن زمان به عنوان یک لوح نوشتاری نوشته شده، اما الان جزء مواریث فرهنگی ماست، فرهنگ ماست. سنگ قبری که از بزرگان دین ما الان در تاریخ  مانده است آن زمانی که نوشته اند به عنوان شناسایی صاحب سنگ قبر نوشته شده است، اما الان فرهنگ ماست. آن شیئی که الان به عنوان عتیقه با قیمت گران قاچاق می شود و هزاران سال قبل ملت ما می ساخته است فرهنگ و هویت ماست. فرهنگ ما قبل از اسلام جریان شاهان 2500 ساله كه یک شاه عادل هم پیدا نمی کنید اما الان فرهنگ ما هستند.

 داریوش ،کوروش، خشایارشاه و انوشیروان به اصطلاح عادل و. . . . جزو تاریخ و مواریث فرهنگی ما هستند، البته هیچ کدام آن‌ها عادل نبوده‌اند، همه‌ی آن‌ها آدم‌کش بودند. من تحقیق مفصلی کردم و دو نوشته مستند تاریخی در این زمینه نيز دارم و به فرمایش امام که حتی یک شاه عادل در تاریخ وجود ندارد ايمان دارم و آن را به حق می دانم که به حق فرمود، اما تاریخ ما و فرهنگ ماست، ما الان هم هر کاری كه انجام می‌دهيم فرهنگ ما محسوب می‌شود و برای آیندگان نيز فرهنگ است.

اما آن چیزی را که بنده امروز می خواهم عرض کنم و به اعتقاد این حقیر ادبیاتی ست که اخیرا وارد گفتار مقامات شهرستان اسدآباد شده است و همگی با افتخار می گویند و انشاء الله نهادینه خواهد شد.  فرهنگ نوکری مردم توسط مسؤولین است، این مقام معظم رهبری جمهوری اسلامی است كه می فرمايد:«در جمهوری اسلامی مسؤول، نوکر مردم است»، یعنی اینکه مردم ارباب هستند، یعنی اینکه من رهبر معظم انقلاب نوکر مردم ایران هستم، مگر غیر از این است وقتی که رهبر معظم انقلاب روحی فداه می فرماید: من نوکر مردم هستم، چطور امام جمعه یک شهرستان نتواند و کبرش اجازه ندهد که بگوید مردم من نوکر شما هستم.

امام راحل فرمود: مردم من نوکر شما هستم، به من خدمتگزار بگویید بهتر است چطور نماینده مجلس نتواند بگوید مردم من نوکر شماهستم، چطور فرماندار، چطور رئیس یک اداره نتواند بگوید مردم من نوکر شما هستم. چرا نمی توانی بگویی آقای رئیس؟!، تو نوکر مردم نیستی؟!، تو از برکت این مردم پشت این میز ننشسته ای ! تو از برکت این مردم ماشین آخرین مدل سوار نمی شوی ! باید با افتخار بگویی مردم من نوكر شما هستم، اینها بندگان خدا هستند وقتی می گویی نوکر تان هستم يعنی نوکر خدا هستی، یعنی ارباب خداست این فرهنگ را انشاء الله نهادینه کنید .

مطلب دوم راجع به روز ملی کیفیت است. مسؤولین محترم جمهوری اسلامی . . .، محض رضای خدا، در کیفیت کارتان دقت کنید. بنده اینجا ادعا محکم  می‌کنم آن‌هم بدون این‌که دیده باشم طبق تجربه‌ای که دارم، هر مقامی که مدعی باشد کار بی نقصی را انجام داده است، اعلام آمادگی . . .  

 خدا را شکر می کنیم که فرماندار بسیار خوبی برای اسدآباد آمده پای کار، بسیار مجرب، سرد و گرم چشیده و مصمم، و از همین حالا من دیده‌ام، به راستی كه خدا پدرش را بیا مرزد، پای کار ایستاده تا مقامات در اسدآباد مقیم بشوند. و من این را یکبار دیگر تکرار می کنم آقایان مقامات اسدآباد، من نگفتم اسدبآدی باشید، بنده گفته ام در اسدآباد ساکن باشید، این حق این مردم است، این قانون است، به چه حقی تو این قانون را زیر پا می گزاری؟، به چه حقی تو ماشین این ملت را سوار می شوی هر بعد از ظهر می روی همدان و صبح بر می گردی اسدآباد. چرا؟ مگر آدم قحطی است؟،می‌خواهی در اسدآباد رئیس باشی، بیا در اسدآباد زندگی بكن، چرا ناراحت می‌شوید چرا گله‌مند می شوید؟.. .

13 آبان

مردم اسدآباد،  جداً من با افتخار و با اعتقاد دست شما را می بوسم، روز چهارشنبه خیلی ما را خوشحال کردید، فکر نمی کردم، آفرین. روز چهارشنبه 13 آبان، این همه با شکوه به خیابان ها آمديد،  دست شما درد نکند، قربان همه شما، روی استکبار را حقیقتاً کم کردید، و در کل کشور هم همینطور، دشمنان به اين 13 آبان امیدها بسته بودند ماه‌ها است كه راجع به 13 آبان توطئه می‌چيدند، فتنه‌گری می‌کردند، برنامه‌های گسترده در نظر گرفته بودند اما دریای خروشان و مواج امت اسلامی همی آن‌ها را خفه کرد، جنبش سبز علوی به میدان آمد و آنان را از میدان بدر کرد .

رنگ سبز مال اسلام است، رنگ سبز جز خون و جان ماست، تو كه آمریکایی هستی، تو كه جاسوس آمریکایی می‌باشی، تو جنبش، سبزی؟!، نه خير، جنبشت زرد است و زردآب است، گندش در آمده است، خبر نداری بیچاره، فردا و پس فرداست که این مردم در خیابان‌ها شعار خواهند داد، همانطور که علیه آن ملعون شعار دادند؛ دادستان دادستان ابو الحسن در نره،  فردا علیه تو شعار خواهند، داد و از دستگاه قضایی محاکمه شما را خواهند خواست، اين‌طور نیست که شما فکر کردید. این مردم تا پای جانشان پای این انقلاب ایستاده اند، اگر گرانی هست که هست، مشکلات اگر هست که هست، فكر نكنيد این مردم از دین و ایمانشان دست برمی‌دارند، این مردم "آقای" خودشان را قبول دارند، این مردم رهبرشان را دوست دارند، به خدا این مردم رهبرشان را دوست دارند، و او را بهترین، زاهدترین، پاک‌ترین  می‌دانند، بیایید گوش به حرف آقا بدهید ، بیایید با آقا همراهی کنید. اينجوری نکنید و همانطور که دیدید طرفی نبستید و دیگر هم كاری از پيش نمی‌بريد، خودتان را در چاه شیطان و آمریکا نيندازيد که حتی اگر آمریکا به شما وعده و وعیدی هم داده باشد، بدانید که شما را قبول نخواهد کرد و اول شما را از دم تیغ خواهد گذرانيد ، از خدا بترسید از خشم این مردم بترسید که اگر این مردم به خشم بیایند شما خود می‌دانيد كه چه خواهد شد. شما سابقه‌ی خشم ملت را می‌دانيد، شما خودتان در این کشور مسؤولیت داشته‌اید و خشم مردم را دیده‌اید، بترسید از خشم مردم که اگر رهبر عزیزشان و اولاد پیغمبرشان، بخواهد و اجازه بدهد، آن موقع شما خس و خاشاکی هستید كه در مقابل امواج خروشان و اقیانوس متلاطم آنان، به كنار زده خواهيد شد.

نکته‌ای را نيز یاداشت کرده‌ام كه در مورد آية‌الله هاشمی‌رفسنجانی عرض کنم . خوب شما شاید بدانيد، تمام اهل سیاست در كشور می‌دانند، خود حضرت ایشان می‌دانند كه بنده از ارادتمندان ایشان بوده‌ام و الان هم  هستم، هنوز هم واقعاً دعا می‌کنم برای ایشان، واقعاً غصه می‌خورم که چرا در این موقعیت قرار گرفته‌اند، اما می‌خواهم در اینجا و از خطبه‌ی نماز جمعه‌ی اسدآباد سید جمال‌الدین، که آقای هاشمی‌رفسنجانی که خودش اهل تاریخ است و مسائل تاریخی را می‌داند و بخشی از تاریخ کشور ما را نيز رقم زده است، عرض کنم که :

حضرت آية‌الله هاشمی‌رفسنجانی این فرمایش شماست که به بنده فرمودید: عین فرمایش خودتان است و خودتان امضا کردید و من منتشر کردم، وقتی من سوال کردم كه روابط حضرت عالی با رهبر معظم انقلاب اسلامی چگونه روابطی است؟آیا روابط عاطفی و عرفانی است یا سیاسی و یا کاری؟، شما جواب دادید که روابط من  با رهبری هم عاطفی ست و هم معرفتی و هم سیاسی و هم کاری. معرفتی است زیرا عمیقاً همدیگر را می شناسیم، این‌ها را که می‌گویم، صدها هزار خواننده داشته است ، در کشور و در خارج از كشور، این گفتگوی صریح بنده با آقای هاشمی که در اردیبهشت امسال منتشر شد و صد ها هزار نفر خواننده داشت وبیش از  6000 هزار نفر فقط در پایگاه اطلاع رسانی زادسر آن را خوانده اند، اکثر سایت ها و روزنامه های کشور منتشر کردند، این گفتگوی تاریخی زادسرجیرفتی با آية‌الله هاشمی رفسنجانی است كه می‌شنويد. عین جواب‌های حضرت ايشان است که خودشان امضا کرده‌اند و تائید کردند که منتشر شود.

http://www.rajanews.com/Files_Upload/3273.jpg

معرفتی است زیرا  عمیقاً همدیگر را می‌شناسیم خلقیات عادات روحیات افکار هر یک از ما برای دیگری روشن و بسیار نزدیک است و بدین جهت است که عاطفی است. سیاسی نيز هست  زیرا من و "آقا" عمر خود را با همکاری سیاسی گذرانیده‌ایم و با سیاست عجین شده‌ایم. کاری است چون که در طول نیم قرن گذشته آقا و من در حقیقت لازم و ملزوم هم و مکمل یکدیگریم در طول مبارزه تمام کارهای حداقل پنجاه و چند سال عمر من و ایشان در راستای سر و سامان دادن به امور انقلاب اسلامی اداره کشور و رفع مشکلات وقت روزگار دفاع مقدس انقلاب اسلامی مسلمان شجاع  ایران بوده است.

و بعد بنده پرسیده‌ام  اختلافات فی مابین شما و "آقا" چگونه بوجود می آید و برای رفع آنها چه می کنید؟ اگر ممکن است نمونه بگویید : جواب داده اند البته که اختلاف داریم در مواردی اختلافی بایکدیگر بحث می کنیم (دقت کنید) تا یکی از ما دو نفر مجاب شود اگر من قانع شوم که تکلیف روشن است، اگر مقام معظم رهبری ادله و توجیهات من را پذیرفتند خوب مطابق تکلیف عمل می کنند . اما اگر هیچ کدام از ما نظرات دیگری را نپذیرفتیم و از براهین و توضیحات ارائه شده متقاعد نشدیم، چه باید کرد؟، این موضوع را با آقا به مباحثه گذاشتم و سرانجام با دلیلی که می‌گویم بنده (یعنی آقای هاشمی) خودم را مکلف دیده و می‌بینم که از نظرات و اوامر ولی امر مسلمین تمکین و تبعیت کنم، و آن دلیل این است که ایشان در فرض عدم قانع شدن، حجت شرعی در پذیرفتن نظر من را ندارند، ولیکن من (یعنی آقای هاشمی) جهت عمل به نظرات و تصمیمات متخذه از سوی ایشان به عنوان رهبر و ولی امر مسلمین، عند الله حجت شرعی و قانونی دارد.

(متن كامل مصاحبه را در « اينجا » بخوانيد.)

 خوب حضرت آية‌الله هاشمی‌رفسنجانی، این‌ها را خودتان فرمودید، همین اردیبهشت امسال به بنده که در محضرتان بودم فرمودید. الان من واقعاً ماه‌ها است كه به عنوان یک بچه طلبه و یکی از ارادتمندان شما منتظرم كه شما پا به پای آقا بیایید جلو، چرا نمی‌آیید، چرا سکوت کرده‌اید؟!، ما این سکوت شما را برای خودمان نمی‌توانیم توجیه کنیم، ما از شما توقع داریم، این توقع ما هم بر حق است، خود ایشان خوب می دانند اگر با بنده برخورد‌های خاص سياسی شد، فقط به خاطر این‌که در دوره قبل زمانی که ایشان نامزد بودند، بنده از ایشان حمایت کردم، در صداقت و در ارادت من به حضرت ايشان که نمی‌توانید شک کنید، اما بنده‌ی ارادتمند عرض می‌کنم كه ما از حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی توقعی غیر از این داریم، ما توقع داریم كه ايشان بزنند توی دهن این یاوه گویانی که الان آمده اند و حرف بی‌ربط می‌زنند، بیانیه‌ی ضد انقلابی صادر می‌کنند. بيانيه‌ی یازدهمش، بیانیه براندازی است،پس چرا جواب محکم از هاشمی‌رفسنجانی نمی‌شنوند؟. ما توقع داریم که انشاءالله آية‌الله هاشمی‌رفسنجانی بیایند در میدان، پا به پای رهبر معظم انقلاب، خودتان گفتید که از "آقا"تبعیت می‌کنید، خوب حضرت آ"قا" با صراحت همه مسايل را بيان فرموده‌اند، حضرت‌عالی هم تبعیت کنید و ادوستداران انقلاب اسلامی را در سراسر جهان و ايران خوشحال بگردانيد. ین صحبت‌هایی را که راجع به بعضی از بچه‌های جناب‌عالی می‌شود، روشن کنید، الآن شایعه شده است که در همین اغتشاش روز 13 آبان 88 كه به دست عده کمی انجام شد و  کور هم بود، یکی از آقا زاده‌های شما با یک لباس خاصی حضور داشته است، امیدواریم که این طور نباشد، اگر بوده، خوب موضع خودتان را اعلام کنید و اگر نبوده که انشاء الله نبوده است، تکذیب کنید، خیال ما را راحت کنید، ما از شما توقع خاص و ویژه داریم ، که انشاءالله عنایت بفرمایید

مطلب ديگر بحث مصلا است که گفته‌اند از این کلنگ‌زنی‌ها زیاده بوده است . چرا بعضی‌ها آیه‌ی یأس می‌خوانند!، واقعاً جواب خدا را چه می‌خواهید بدهید به خدا اختلاف افکنی بین مقامات شهر بین فرماندار، بخشدار، نماینده ، رئیس دادگستری، امام جمعه و . . .، گناه است، خیانت به این مردم است، اكنون یك عده‌ای از مسؤولين در اسدآباد پیدا شده‌اند و می‌گویند ما می‌خواهیم برای این مردم نوکر باشیم. شما چند شب پيش دیدید و شنديد که آقای فرماندارِ خوب اسدآباد با افتخار گفت: «مردم اسدآباد من نوکر شماهستم» ، آقای نماینده‌ی مجلس بعد از او گفت مردم اسدآباد من نوکر شماهستم، بنده هم که دارم داد می‌زنم من نوکر شما هستم. چرا آیه یأس می‌خوانید چرا این مردم را ناامید می‌کنید، کجا و كی کلنگ زنی اینطوری بوده است!، به فضل الهی و به برکت امام رضا عليه‌السلام، ما مصمم هستیم نماز عید فطر را ولو هنوز تمام نشده باشد، در مصلای بزرگ امام رضای اسدآباد، اقامه کنیم انشاءالله. ما نمی‌گوییم از ما تشکر بکنید، اما آیه یأس، نيز نخوانید.

ظرف دو ماه کارهای اداری اين مصلا را انجام دادن می‌دانيد يعنی چه؟، آن‌ها که اداری هستند می‌دانند چه کار بزرگی صورت گرفته است. آن‌هایی که مسؤول هستند می‌دانند استاندار همدان چه لطف بزرگی را در حق اسدآباد کرده است، و کاری که روال عادی‌اش چندین ماه طول می‌کشید با دستور ویژه‌ی استاندار محترم، چند روزه انجام شد. استاندار خوب و متدين همدان، دست معاون عمرانی خودش را در دست امام جمعه‌ی اسدآباد گذاشت و گفت می‌روی به اسدآباد و مشکل زمین مصلای اسدآباد را حل می‌کنی و برمی‌گردی.

10 هکتار زمين، يكصد هزار متر زمین را، چطور تو نمی‌فهمی كه این اتفاق چگونه افتاده است،کجا از این کلنگ زنی‌ها شده است؟، بنده روز اولی که آمدم، در اولین خطبه گفتم: مردم اسدآباد تا زادسر اینجا هست، از زادسر دروغ نخواهید شنید، نفاق نخواهید دید، وعده سر خرمن نخواهید شنید، بنده به آنچه كه می‌گوییم مومن هستم، دو ماه قبل گفتم 8/8/88 روز ولادت امام هشتم عليه السلام، كلنگ مصلا را می‌زنيم و دیدید که گلنگ را زدیم و بقیه‌اش را ان‌شاءالله ادامه خواهیم داد، و به فضل پروردگار بعد از فصل سرما و يخبندان کار را به طور جدی شروع می‌کنیم، چون الان به فصل یخبندان بر می‌خوريم، ضمن این‌که چند روزی کار دارد ، کارهای آزمایشگاهی و فنی كه قبل از شروع بايد انجام بگيرد، لطفاً آیه یاس نخوانید.

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

توحید...........

دیدگاه‌ها   

#3 اسد آبادی 1388-08-20 13:32

خیلی عالی بود دست شما درد نکند
نقل قول کردن

#2 مختار 1388-08-20 12:48

جناب آقای زادسر سلام من یکی از هم رزمان ما در لشکر 41 ثارا... هستم، بعد انتشار مصاحبه شما با آقای هاشمی حقیقتاً دلخور شدم که چرا اینچین از هاشمی دفاع می کنید! متأسفانه عملکرد آقای هلشمی در این چند ساله، به هیچ وجه قابل دفاع نبوده و مطابق با منش یاران امام و انقلاب نیست. خوشبختانه مطالب شما در نمازجمعه بسیار به و از موضع اصولی بود. برایتان دعا می کنم. انشاء با دوستان شهیدمان محشور شویم.
نقل قول کردن

#1 محمد 1388-08-16 11:44

عالی بود
نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...