پیرامون شخصیت والای دكتر مرضیه وحیددستجردیادامه . . .

 

سخنان امام جمعه‌ی اسدآباد در جلسه‌ی معارفه‌ی رئيس جديد دانشگاه علوم پزشكی استان همدان

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحيم

قال الله الحكیم فی كتابه الكریم:

«انا خلقناكم من ذكر و انثی .... ان اكرمكم عندالله اتقیكم»

خدای را شاكر شده و به درگاه ذات اقدس احدیت جلت‌عظمته سر تعظیم فرود آورده كه توفیقی رفیق گردانید تا دقایقی از اوقات شریف شما را تصدیع كرده و مطالبی را پیرامون شخصیت والای خواهر مكرم سركار خانم دكتر مرضیه وحیددستجردی به استحضار برساند :

نام مرحوم مغفور جنت‌مكان دكتر سیف‌الله وحیددستجردی كه باید او را حكیمی شفیق و پزشكی حاذق، نام نهاد، نام ‌آشنای هزاران‌هزار نفر از مردمان محروم جنوب تهران در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی بوده و هست، زیرا هميشه بیمارانی كه به مطب آن عبد صالح خدا مراجعه كرده‌اند، دست پر و با رضایت‌خاطر و بهبود نسبی مراجعت فرموده‌اند. همزمان با پناهگاه درمانی محرومان و مستضعفان جنوب تهران بودن، مأمن انقلابیون و مبارزان نهضت مقدس خمینی كبیر قدس‌سره نیز بود، و اهل مبارزه و جبهه‌ی مقابله‌كنندگان با رژیم ستم‌شاهی را نيز ساتر و حافظ بود و جنود ابليس را، از تعقيب آنان منحرف می‌ساخت، آری، «والسابقون السابقون، اولئك‌المقربون» در نهضت مقدس خمينی كبير نورالله مرقده‌الشريف، آن به‌رحمت‌حق‌پیوسته را خوب می‌شناسند.

آری، نام دكتر سیف‌الله وحیددستجردی، نام‌ آشنای امام خمینی قدس‌سره، نام‌ آشنای رهبر معظم انقلاب اسلامی مدظله‌العالی و نام‌ آشنای بزرگان انقلاب اسلامی بوده و هست. نام آن عزیز سفركرده در بعد از پیروزی انقلاب شكوهمند اسلامی، ایضاً نام ‌آشنای همه ملت ایران از طریق خدمتگزاران خود در مجلس شورای اسلامی بود و هست زیرا دكتر سیف‌الله وحیددستجردی به عنوان مدیرعامل خدوم و دلسوز هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران، در جای‌جای این كشور پهناور توسط نمايندگان مجلس، نقش‌آفرینی كرده است، و هر آن كس كه به نوعی گرفتار بلايای آسمانی، زمينی و غيرمترقبه شده است، آن بنده‌ی خوب خدا را خوب می‌شناسد. آن خدمتگزار صديق و بی‌ ادعای اسلام و مسلمين، طی بیش از 50 سال در قبل و بعد از پیروزی انقلاب مقدس امام خمینی قدس سره، منشأ خیرات و بركات بسیار بود و خدمات فراوانی را برای جامعه‌ی اسلامی و علوی ایران اسلامی انجام داد.

از آنجا كه آن پزشك متدین و مردم‌دار از اهالی تقوی و قبیله‌ی اخلاص بود و متقی‌بودن و اخلاص‌داشتنش را با اعتقاد راسخ شهادت می‌دهیم، باقیات‌الصالحات متعددی را به یادگار گذاشته است كه یكی از پرخیر و بركت‌ترین آن‌ها كه در حقیقت باقیات‌الصالحات جاریه‌ی آن مرحوم است، بانوی بزرگوار جامعه‌ اسلامی ما، حكیم مدبر و پزشك حاذق و شفیق، سركار خانم دكتر مرضیه وحیددستجردی است كه باید در اين خصوص برای آن پدر دلسوز و شيفته‌ی خدمت و نه تشنه‌ی قدرت، طلب رحمت كرد و گفت خدايش بيامرزد با اين دختر برومندی كه تحويل جامعه‌ی اسلامی ايران داد و به جناب آقای دكتر احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور محترم نيز، احسنت گفت با اين انتخاب به جا و شايسته‌ای كه برای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی داشته است.

این قلم، از چند كار جناب آقای رئیس‌جمهور لذت برده است و در دل و زبان او را تحسین كرده و تشكر گفته است كه برخی از آن‌ها عبارتند از :

   1. از آن سخنرانی معروف در اولین سفر جنابش به سازمان ملل و آن هنگامی كه در مقابل تمام دوربین‌های عالم با صدایی رسا و اعتقادی راسخ و اعتماد به نفس كامل، اعلام كرد (مضمون) كه ای حضار مجلس، ای همه‌ی جهان از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب بدانید و مطمئن باشید كه آقا و مولای ما و شما و سید و سالار جهان، حجت‌ ثانی‌ عشر حضرت بقیه‌الله‌الاعظم عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف، خواهد آمد، خواهد آمد.

   2. از آن لحظه‌ای كه صدای ملكوتی مؤذن را كه بانگ الهی گوش‌نواز و روح‌افزای «الله اكبر» را در فضا طنین‌انداز ساخت و ایشان در اوج اداره‌ی جلسه‌ی هیأت دولت در استانداری كرمان، بلادرنگ جلسه‌ی هیأت دولت را تعطیل كرد و فرمود كه ادامه‌ی جلسه‌ی هیأت دولت و مصوبات سفر را بعد از اقامه‌ی نماز جماعت مغرب و عشا پی می‌گيريم، كه حقیقتاً شیرینی این كارش هرگز از كام ذهن و روح بنده نخواهد رفت.

در اینجا جا دارد كه خدمت خانم وزیر عرضه بدارد كه استاندار خوب و متدین جناب دكتر احمدی‌نژاد در استان همدان نیز همانند رئیس‌جمهور به وقت نماز اهمیت فوق‌العاده می‌دهد و این جانب دو مرتبه‌ی آن را در اسدآباد شاهد و ناظر بوده‌ام و بدین جهت از سركار عالی درخواست دارد كه این تدین، توجه و نماز اول وقت خواندن جناب آقای دكتر مرادی را به همراه تكریم و تعزیزش از عالِم و روحانیت را به حضور شريف رياست محترم جمهوری ابلاغ فرمايند، خانم وزیر خود امروز شاهد بودند و ملاحظه فرمودند كه ایشان(استاندار همدان) چگونه در مقابل نماینده‌ی ولی‌فقیه در استان همدان ادب به خرج دادند و همچنین به چه شیوه‌ی پسندیده‌ای از مقام شامخ علمی جناب آقای دكتر زلفی‌گل، تجلیل به عمل آوردند، كه شبيه اين در دنيای ديپلماسی و پروتكل‌های حكومت ما هرگز شاهد نبوده‌ا‌يم. البته كه باید وجود چنین استانداری را در همدان به همدانی‌ها و نمایندگان محترم مجلس از این استان تبریگ گفت.

   3. تسلط خوب و اشراف كامل جناب آقای رئیس‌جمهور بر فرهنگ، تاریخ، آداب و رسوم هر شهری كه سفر می‌كند كه حكایت از هوش سرشار وی نیز دارد، سومین مهمی است كه از آن لذت می‌بردم. بسیار خوش است وقتی كه آدمی می‌بیند كه رئیس‌جمهور كشور اینچنین خوب مردم جای‌جای كشور را می‌شناسد، وقتی به جیرفت تشریف آوردند، آنچنان از تاریخ چندهزار ساله‌ی جیرفت و جغرافیا و رسوم باستان و تجدد جیرفت سخن گفت كه همگان گفتند كه آقای احمدی‌نژاد از همه ما جیرفتی‌ها، جیرفتی‌تر است.

   4. چهارمین كار مسرت‌بخش و شیرین احمدی‌نژاد را وقتی درك كردم كه شنیدیم جناب ایشان عزم را جزم ساخته‌اند تا خواهر خوب و متدین و كارآمدمان دكتر مرضيه وحیددستجردی را به عنوان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی به مجلس شورای اسلامی معرفی كنند.

با خانم دكتر وحید‌دستجردی از اوایل دوره‌ی چهارم مجلس شورای اسلامی، آشنا شدم و پی به عظمت‌ها و شایستگی‌های دینی، علمی، تخصصی و مدیریتی و كارآمدی سركار ایشان بردم. نه فقط بنده بلكه جمله‌ی نمایندگان آن دوره‌ها چنین نظری دارند و بعضی از آنان كه در آن روزگار نماینده بوده‌اند و اكنون نیز هستند هم اذعان می‌فرمایند و بدین دلیل هم رأی بسیار خوبی به سركار ایشان دادند.

خانم وزیر را در روزگار وكالتش به جیرفت دعوت كرده و در حضور شریف هزاران دانشجوی مراكز آموزش عالی جیرفت، اعلام كردم كه دانشجویان عزیز، آن خانمی كه جمهوری اسلامی تربیت می‌كند و آرزو دارد، همانند این خانم دكتر مرضیه وحیددستجردی است، زیرا:

در تدین الگو و شهره‌ی خاص و عام است، خودش و خانواده‌اش. در حجاب همان‌گونه كه الآن هستند آن زمان هم اینچنین بودند كسی فكر نكند حالا كه سركار ایشان وزیر شده‌اند، چنین حجابی را مراعات می‌كنند ، نه خير، ايشان چادر را حجاب برتر می‌داند و می‌دانستند. در تخصص كه شما بهتر از بنده مستحضر هستید و وقوف كامل دارید. در كارآمدی مطمئناً طی دوران وزارتش ملاحظه خواهید فرمود. زیرا بنده مطمئن هستم كه اگر از مردان وزیر در گذشته، بهتر عمل نكنند كه بهتر خواهد بود، پا‌به‌پای آنان مدیریت خواهد كرد. در بیان هم كه اكنون ناظر و سامع خواهید بود، همین بس كه ما در مجلس‌های چهارم و پنجم، او را شیرزن مجلس شورای اسلامی می‌خواندیم.

 

دیروز در خطبه‌های نمازجمعه اسدآباد به مناسبت «روز دختران» مطالبی را عرض كردم (در پایگاه اطلاع‌رسانی امام‌جمعه‌ی اسدآباد به نشانی : www.zadsar.ir ، موجود هست) و در اینجا عرض می‌كنم كه زنان و دختران جامعه‌ی اسلامی ما باید قدردان جناب آقای دكتر احمدی‌نژاد باشند كه این طلسم را شكستند و برای اولین بار در تاریخ جمهوری اسلامی ایران چنین زن بزرگی را به مقام وزارت رساندند. و باید برای موفقیت خانم دكتر مرضیه وحیددستجردی هم دعا كنند كه تجربه‌ای شيرين، تاريخی و عبرت‌آموز بشود، ان‌شاءالله.

خداوند را می‌خوانیم تا سركار ایشان را توفیق روزافزون مرحمت فرماید تا بتواند كه .......

والسلام عليكم و علی جميع عبادالله‌الصالحين

علی زادسرجيرفتی

1388/07/26

در پی درگذشت مرحوم مغفور دكتر سیف الله وحیددستجردی رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیام تسلیتی خطاب به خانواده آن مرحوم صادر كردند.

به گزارش "ايرنا"، متن پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم

درگذشت مرحوم مغفور آقای دكتر سیف الله وحیددستجردی را به همه بازماندگان بخصوص فرزندان محترم ایشان و نیز به دوستان و همكارانشان و همه كسانی كه با سجایای اخلاقی آن مرحوم و روحیه تلاش و همت و حمیت اسلامی و انقلابی وی آشنا بودند صمیمانه تسلیت می‌گویم. این مرد خدمتگزار و بااخلاص هم در دوران مبارزات نهضت اسلامی

و هم پس از پیروزی انقلاب یكی از رهروان صادق و پرشور و باایمان بود كه هرگاه هر وظیفه‌ای را در راه آرمان‌های انقلاب اسلامی بر دوش خود حس می‌كرد با انگیزه و شوق آن را انجام می‌داد. خدمات فراوان در مسئولیت‌های گوناگون به كشور و مردم كرده و همواره در صراط مستقیم حقیقت گام نهاده است و اكنون در پیشگاه الهی سرافراز و مشمول رحمت الهی است. ان شاالله از خداوند متعال علو درجات ایشان و دعا و طلب رحمت از سوی حضرت بقیه الله ارواحنا فداه و صبر و اجر خانواده محترم و بازماندگان را مسئلت می كنم.

سیدعلی خامنه ای

 1378/03/25

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...