كار زیبا، ستودنی و تاریخی  استاندار همدان ادامه. . .

 

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

كار زیبا و تاریخی استاندار ولایتمدار همدان

روز پانزدهم مهرماه هشتادوهشت بود كه شهر زیبا و تاریخی اسدآباد میزبان مقام ارشد دولت دهم در استان همدان بود.

امام جماعت مسجد چندصد ساله جامع اسدآباد كه امام‌جمعه نیز هست، در بین نماز ظهر و عصر  همان روز، خطاب به م‍ؤمنین و مؤمنات نمازگزار عرضه داشت كه امام‌جمعه شما عزم را جزم ساخته است تا از استاندار متدین همدان جهت حضور در مسجد جامع اسدآباد و شركت در نماز جماعت مغرب و عشاء دعوت به‌عمل بیاورد، ولیكن به دلیل نگرانی كه دارد مردد است كه آيا چنین بكند یا خیر؟، سروران نمازگزار با نگاه‌های متعجب و وجوه متحیر پرسیدند و گفتند چرا؟.

نگارنده كه متوجه چنین پرسش مهم و پرحیرت آنان شده بود، علت نگرانی خود را این‌گونه به سمع و نظر اهل مسجد جامع اسدآْباد رسانید كه خوف آن را دارد كه نكند خدای ناكرده جمعیت قابل ملاحظه‌ای در زمان موعود اجتماع نكنند و شأن استاندار جمهوری اسلامی مراعات نگردد و ايضاً حق و حقوق امام‌جمعه‌ی اسدآباد نیز تضییع گردد.

نمازگزاران بزرگوار  و برخی از طلاب عزیز و جوان حوزه‌ی علميه‌ی برادران اسدآباد با صدایی بلند فرمودند كه شما این دعوت مبارك را داشته باشید و ما هم تعهد می‌دهیم كه جماعت نماز مغرب و عشای امشب با شب‌های دیگر متفاوت باشد.

حدود ساعت چهار بعدازظهر بود كه جناب آقای دكتر مرادی استاندار خوب و خدوم همدان به‌منظور افتتاح بخش پيرسلمان‌ به مركزیت آجین كه مطابق اسناد معتبر می‌بایست در 22 سال قبل، آن‌هم با چهار دهستان، شروع به كار می‌كرد وليكن به دلايل غيرقابل قبول چنين نشد و اكنون با دوبخش شروع به كار می‌كند، وارد اسدآباد شد و امام‌جمعه و جمعی دیگر از مسؤولین محلی كه منتظر تشریف‌فرمایی ایشان بودند، در مقابل فرمانداری اسدآباد به دیدار وی نایل آْمده و بلافاصله راهی دیار ولایتمدار "آجین" گردیدند.

هنوز از شهر اسدآباد بیرون نرفته بودند كه امام‌جمعه‌ی اسدآباد خطاب به استاندار همدان عرضه داشت كه مؤمنین نمازگزار مسجد جامع اسدآباد كه بیش از چند صد سال است كه مكان مبارك عبادت بندگان خداست، به شدت مایل هستند تا در نماز مغرب و عشای امشب، حضرت‌عالی را زیارت كرده و مستمع سخنان به‌هنگام و هوشمندانه استاندار خوبشان باشند. جناب استاندار متدین، بدون درنگ قبول كردند و موجبات خرسندی خدا و بندگانش را در مسجد جامع چندصد ساله‌ی اسدآباد فراهم ساختند.

حدود دو كیلومتری محل بخشداری جدید آجین، «آجینی‌ها» عزيز و بزرگوار، طاق نصرت باشكوهی را به پاداشته بودند و جماعت بسیاری نیز در كنار طاق مذكور منتظر ایستاده بودند و قربانی خود را ذبح كرده و با سلام و صلوات مقدم استاندار عزیزشان را گرامی داشتند.

بعد از احوالپرسی استاندار و همراهان وی با مستقبلين پيش‌قراول، به سوی روستای آجین كه تاساعتی دیگر به «شهر آجین» تغییر نام می‌یافت، حركت كردیم كه مواجه شدیم با ده‌ها موتورسوار شادمان كه غروری مقدس در نگاه‌های آنان موج می‌زد، كه مقدم مقام ارشد دولت جمهوری اسلامی در استان همدان را به ده و شهر خود، گرامی می‌داشتند.

آری سرانجام به دروازه‌ی روستایی دور افتاده و گمنام كه قرار بود به‌زودی جای خود را به شهری با آوزه و پرامید می‌داد و دارای بخشداری و صاحب بخشدار می‌شد.

 الله اكبر از حضور آنان مردم الهی و ولايت‌مدار، باید گفت 100% مردم آن دیار علوی شعار و حسينی تبار، و شور و شوق حقیقتاً وصف ‌ناشدنی آنان كه با حضور تاريخی خود، چشمان جمله‌ی ميهمانان تازه‌وارد خود از جمله نویسنده و استاندار را، خیره كردند، و ناخودآگاه همه مهمانان استانی و شهرستانی خود را به وجد آورده و مسرور می‌ساختند.

زنان، مردان، دختران، پسران، دبستانی‌ها، دبیرستانی‌ها، كودكان، سالخوردگان، همه و همه آمده بودند و جمله‌ی آنان از عمق جان خوشحال بودند و با شعارهای پرحرارت تشكر خود را از مقاماتی كه برای این افتتاح زحمت كشیده بودند، ابراز می‌داشتند و غریو صدای رسای تشكر، تشكر آنان به آسمان هم می‌رسید.

در مسجد محل گرد آمده و مراسم شروع شد.

بخشدار محترم قبلی، سرپرست محترم فرمانداری، به صورت مختصر و نماینده‌ی محترم مجلس به‌طور تفصیل سخن گفتند. آنگاه مجری محترم از امام‌جمعه‌ی اسدآباد دعوت كرد تا دقایقی را به محضر شریف مردم "آجین" شرفیاب بشود كه چنین شد و سپس استاندار محترم هم با اختصار مطالبی را به استحضار مردم رسانید كه در پايين اين نوشتار بخشی از آن‌را تقديم می‌دارد.

نظر به این كه سخنان امام‌جمعه اسدآباد كوتاه ولی گویا بودند به دو نكته از آن‌ها اشاره می‌گردد.

نكته‌ی اول: زادسرجيرفتی خطاب به استاندار محترم و دیگر مقامات خدوم گفت كه مردم بخش «آجین» تمام توان خود را به كار بستند و ديگر توانی بالاتر از آنچه كه امروز در طبق اخلاص گذاشتند و تقديم كردند نداشتند، و خدا هم فرموده است كه «لایكلف الله نفسا الا وسعها»، وسع این مردم فكور شكور به صورت تمام و كمال مصروف استقبال از شما مقامات محترم و جلیل‌القدر شده است.

 این بندگان خوب خدا، این بخش از فرمایش خدا را كه فرموده است «لان شكرتم»(اگر نعمت را شاكر باشيد)، را عملی ساختند، و اینك بر استاندار معزز و دیگر مقامات است كه موجبات تشكر بیشتر مردم عزیز "آجین" را فراهم بگردانند تا «لازیدنكم»(ما نعمت را افزايش می‌دهيم)، قرآن كریم را با همه‌ی وجودشان حس و لمس كنند.

خدمات بیشتر شما عزیزانی كه رهبری معظم انقلاب در توصیف شأن والای شما حضرات متدين و ارزش‌مدار می‌فرماید : «در جمهوری اسلامی مسئول نوكر مردم است»، و امت مريدان آن عبدصالح خدا، این مردم عزيز، صبور و شكور، در مقام قدرشناسی، شما مقامات محترم را سروران و بزرگان خود می‌دانند، باعث می‌شود كه امیدشان به انقلاب اسلامی و اطمینانشان به دست‌اندركاران سه قوه‌ی مجریه، مقننه و قضائیه مضاعف بشود.

آنگاه یك مطلب بسیار مهم دیگر را خدمت مردم عزیز آجین تقدیم داشته و تصدیع را پایان برده و آن این بود كه مردم عزیز آجین با جرأت و اطمینان ادعا می‌كنیم كه در كل این جهانی كه بیش از چند صد رژیم و نظام و حكومت دارد، مطمئن باشید كه نظامی مانند این نظام مبارك و مقاماتی مانند دكتر مرادی استاندار محترم و مجلسی به صفا و صمیمیت این محفل انس پیدا نخواهید كرد كه اینچنین مقامات ارشد استان و شهرستان در روستاها و بخش‌ها به حضور شما شرفیاب بشوند و توفیق پیدا كنند تا از شما بشنوند و سعادت گفتن سخنانی چند را، با شما به دست آورند.

مردم "آجين" جمهوری اسلامی ایران نعمت خداست، از این نعمت درست استفاده كنید و شكر آن را به جای بیاورید و بدانيد كه امثال این مقامات، از الطاف خاص آن لطیف جهان هستی به شماست. قدرشان را بدانيد كه اینان خدمت‌كردن به شما را برای رضای خدا، عبادت خداوند سبحان می‌دانند.

سرانجام جناب آقای دكتر مرادی استاندار ولایتمدار همدان در میان شور و شعف مردم در جایگاه قرار گرفت و سخنان خود را ایراد كرد و جناب آقای شعبانی را به‌عنوان بخشدار پيرسلمان‌ معرفی كرد و "آجین" را به عنوان مركز آن شهر مشخص كرد و متذكر گردید كه چون وقت نماز نزدیك است و به نمازگزاران عزیز مسجد جامع اسدآباد قول داده‌ام، ادامه مراسم و افتتاح رسمی بخشداری و قیچی‌كردن روبان را به برادر عزیز جناب آقای عسكری معاونت محترم سیاسی استانداری همدان می‌سپارم و از مردم خداحافظی كرد و روانه شهرستان اسدآباد شد.

و اما كار زیبا و تاریخی مطمح‌نظر استاندار محترم همدان،از ديدگاه امام جمعه‌‌ی اسدآباد، همین كار بزرگ بود. حقیقتاً كاری بزرگ بود، نه در مقام مقایسه با استانداران علی علیه‌السلام كه امثال سلمان فارسی بودند، بلكه در مقایسه با دیگر استانداران جمهوری اسلامی ایران كه صاحب این قلم تا كنون با شش استاندار از شش دولت كار كرده است كه عبارتند از آقايان محترم  «مرعشی» و «بانك (در دولت سازندگی)، محمودی و كریمی (در دولت اصلاحات) و رئوفی و مرادی در دولت‌های نهم و دهم با ‌شعار عدالت‌محوری.

نگارنده، بین خود و خدا تا كنون هیچ‌يك از استانداران سابق و لاحق را چنین متعصب به نماز كه ستون دین است، تاكنون ندیده است. نه فقط در مقام مقايسه با برخی از استانداران ديگر، بلكه در مقام مقايسه با بعضی از روحانيون مطرح و معروف كشور كه در برابر عده‌ای از مديران اجرايی و ميهمانان، تا وقت غروب هم نماز ظهر و عصر خود را به جای نمی‌آورند، و اين در حالی است كه در وقت ظهر صدای مؤذن را می‌شنوند كه می‌فرمايد «حی علی‌الصلاة»، و مسجد در چند قدمی آنان است، از جای بلند نمی‌شوند و همچنان با ميهمانان و ارباب رجوع‌های خود، مشغول راز و نياز هستند. آيا ترجيح دادن نماز بر هر چيز و هر كار ديگر، بزرگ و مهم نيست؟!. البته كه چنين كار مهمی، قطعاً و یقیناً یكی از بهترین و زیباترین كارهای عمر مدیریتی سیاسی جناب آقای دكتر مرادی می‌باشد، مثال‌ زدنی و قابل ‌ستایش است.

صاحب این سطور تا روز پانزدهم مهرماه يكهزاروسيصدوهشتادوهشت، توجه و تعصب خاص به بانگ اذان را، در چهار موقعیت متفاوت، از چهار جایگاه رفیع درك كرده است كه عبارتند از:

1-       توجه و تعصب خاص مقام منیع امامت و ولايت حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای كبیر مدظله‌العالی، به نماز اول وقت، بر كسی پوشیده نیست و این قلم بارها شاهد و ناظر بوده است كه به مجرد این‌كه بانگ روح‌افزا و گوش‌نواز الله اكبر مؤذن در فضا طنین‌انداز می‌شود، بلادرنگ جلسه را به پایان برده و مشغول نماز اول وقت شده‌اند و به پیروی از حضرت ایشان، بعضاً مقامات ديگری نیز چنین می‌كنند.

2-       توجه جدی ریاست محترم جمهوری جناب آقای دكتر احمدی‌نژاد به نماز اول وقت كه نگارنده در جلسه‌ی هیأت دولت در سفر به كرمان شاهد و ناظر آن بوده است. در این ارتباط مقاله‌ای به عنوان «احمدی‌نژاد و دولت نهم از زاویه‌ای دیگر» به رشته‌ی تحرير در آورده است كه بازتاب گسترده‌ای داشت.

3-       زادسرجيرفتی، سومین متوجه و متذكر به نماز اول وقتی را كه درك كرده است، وزیر محترم سابق بهداشت و درمان جناب آقای دكتر باقری‌لنكرانی می‌باشد.

4-       مواظبت‌ كننده‌ی چهارم بر اوقات صلوات یومیه، جناب آقای مهندس سعیدی‌كیا وزیر محترم سابق مسكن و شهرسازی می‌باشد.

امام جمعه‌ی اسدآباد، پنجمین مقام دولتی آن هم در سطح استاندار ملاحظه كرده است كه مراقب وقت نماز بوده است، جناب آقای دكتر بهروز مرادی استاندار محترم همدان بود كه از تصاویر تلویزیونی در هنگام افتتاح بخش مهمی در شهرستان اسدآباد گذشت و آن را به معاون سیاسی‌اش سپرد و خود را به نماز اول وقت مسجد جامع اسد‌آباد رسانید.

و همه بدانند شیرینی این كار، هرگز از كام ذهن و روان زادسرجیرفتی پاك نخواهد شد زیرا ايشان، این كار استاندار عزیز را، زیبا، ستودنی و تاریخی می‌داند، و پر واضح است كه در آن هنگامه‌ای كه چیز زیبا، ستودنی و كم نظير، جزو تاریخ بشود، پاك نخواهد شد.

اللهم اجعل عواقب امورنا خيراً

ارادتمند؛

 علي زادسرجيرفتي

امام‌جمعه‌ي شهرستان اسدآباد

= = = = = = 

بخش "آجين" شهرستان اسدآباد آغاز به کار کرد ادامه . . .

کد خبر: 722533        زمان مخابره: 16/7/1388 - 16:33:51     

به دنبال تصويب دولت و ارتقا روستاي "آجين" شهرستان اسدآباد به بخش ، با برگزاري آييني با حضور مردم منطقه ، آجين به عنوان دومين بخش اين شهرستان عصر چهارشنبه به طور رسمي آغاز به کار کرد.  

استاندار همدان بر توسعه امكانات در روستاها تاكيد كرد

استاندار همدان در اين آيين گفت : 22 سال بود که بخش دوم اسدآباد در دستور کار دولت هاي قبلي بود ،که با روي کار آمدن دولت عدالت محور دکتر احمدي نژاد اين امر به طور جدي پيگيري شد و به نتيجه رسيد.

"بهروز مرادي "اظهار داشت : اين ارتقا اداري که حاصل آن شهر شدن آجين با 30 روستا و 13 هزار نفر جمعيت است تاثير مثبتي در حوزه هاي مختلف اجتماعي ، فرهنگي ، کشاورزي ، عمراني ، اشتغال و توسعه زير ساخت ها و ارتقاي سطح علمي منطقه مي گذارد.

وي وظيفه مسوولان استاني و شهرستاني را در حمايت همه جانبه از اين شهر نوپا بسيار با اهميت دانست و افزود : بايد با تعامل و همکاري و دخالت دادن مردم در امور اجرايي شاهد رونق اين منطقه در تمام زمينه ها باشيم.

استاندار همدان اعلام کرد: دو ميليارد ريال براي معابر و زيبا سازي اين بخش اختصاص يافته است.

دکتر مرادي شهرستان اسدآباد را دروازه غرب کشور به همدان دانست و افزود : بايد تلاش شود اين شهرستان به جايگاه واقعي خود برسد .

وي با ذکر جهتگيري عدالت جويانه دولتهاي نهم و دهم گفت : رويکرد دولت نسبت به روستاها محروميت زدايي و توسعه رفاهي اين مناطق است و براين مبنا خدماتي که در طول اين چهار سال در روستاها انجام شده ، با گذشته قابل مقايسه نيست .

دکتر مرادي با ذکر اينکه در چهار سال گذشته 70 هزار واحد مسکوني روستايي در همدان نوسازي شده اند گفت: تنها در شش ماهه امسال بيش ازيک هزار نفر متقاضي ساخت مسکن روستايي بوده اند که با پرداخت 150 ميليون ريال وام براي هر واحد هم اينک در حال ساخت هستند.

وي اضافه کرد : با اقدام هاي انجام گرفته هم اکنون همه يک هزار و 85 روستاي استان همدان داراي برق و تلفن ، بيش از 90 درصد روستاهاراه آسفالته و 82 درصد نيز شبکه گاز رساني دارند.

وي در رابطه با طرح معطل مانده ذوب آهن اسدآباد نيز گفت : کلنگ اين طرح در سال 75 زده شده ، که به دليل کوتاهي و تاخير در اجراي آن توسط پيمانکار( شرکت قايم رضا) اجراي اين طرح تاکنون به طول انجاميده است با اين وجود اين طرح بزرگاکنون 83 درصد پيشرفت فيزيکي دارد که عمده آن در اين دولت اتفاق افتاده است.

وي افزود : دولت براي تسريع در انجام اين طرح ده ميليارد ديگر به اين طرح اختصاص داده است ، که در دهه فجر امسال به بهره برداري خواهد رسيد.

وي در مورد روند پيشرفت تصفيه خانه فاضلاب اسدآباد نيز گفت : يکي از نيازهاي اساسي اين شهرستان بحث فاضلاب است که با ايجاد شبکه هاي اصلي و فرعي در داخل شهر در حال اجرا است.

امام جمعه اسدآباد نيز در اين آيين گفت : حضور مردم در تمام زمينه ها مثال زدني است و در هيچ کجاي دنيا مردمي به اين پاکي و در مقابل مسوولاني با اين نجابت پيدا نخواهد شد.

"حجت الا اسلام "علي زادسر "اظهار داشت : ما هر چقدر به اين مردم خدمت کنيم باز درمقابل حضور آنها در تمام صحنه ها ناچيز است .

وي بيان کرد : امام خميني ( ره ) انقلاب را با حضور مردم به پيروزي رساند لذا مسوولان بايد با حضور در بين مردم در جهت رفع مشکلات آنها قدم بردارند.

وي توسعه حوزه هاي علميه را در جلوگيري از انحرافات جوانان ضروري دانست و افزود : در حوزه اعتقادي و ديني مردم نبايد غفلت کنيم و براي ارتقاي موانع اخلاقي و ناهنجاري هاي اجتماعي روحانيون نقش بسزايي دارند.

زادسرجيرفتی خواستار توجه ويژه استاندار به شهرستان اسدآباد براي رفع عقب ماندگي ها شد.

نماينده مردم اسدآباد نيز گفت : مردم اسدآباد با راي 98 درصدي خود به عملکرد دولت نهم مهر تاييد زدند که دولت نيز در پاسداشت اين اعتماد به دنبال تامين خواسته هاي مردم است.

" اکبر رنجبر زاده" دولت احمدي نژاد را مردمي ترين دولت ها دانست و افزود : توجه و تلاش دولت و شخص احمدي نژاد به روستاها و محرومين همان خواسته امام خميني (ره)و رهبري است که تحقق يافت.

وي اضافه کرد : وجود 99 روستا و اداره آن با يک بخش کار بسيار دشواري بود که نحوه خدمات رساني را دچار چالش کرده بود لذا با اين کار بسياري از مشکلات روستاهاي منطقه مرتفع خواهد شد.

در پايان اين مراسم "محمد رضا شعباني" به عنوان بخشدار آجين معرفي شد.

شهرستان 110 هزار نفري اسدآباد در 45 کيلومتري جنوب استان قرار دارد. 564

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 722533

دیدگاه‌ها   

#1 انقلابی 1397-03-03 12:23

من الآن عکس ایشان را در سایت سازمان برنامه و بودجه کشور دیدم و از ظاهر عکس فهمیدم که ایشان نیروی ولایی هستند و تعجب است که الآن معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی باشند؟!!

بعد که دنبال کردم دیدم آره ایشان از مردان انقلابی و دولت اصولگراها است.

البته حاج آقا این گزارش شما خیلی پیازداغش زیاد بود !
کاش ساده تر می نوشتید و این همه تعریف و تمجید توام با غلو نمیشد.

اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا
نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...