علی زادسر نماینده‌ی اصولگرای مجلس هفتم است ضمن ابراز ناراحتی از نوع عملکرد رئیس‌جمهور تأکید کرد که در صورتی که وی بخواهد این روند را ادامه داده و مخالف نظر  مقام معظم رهبری رفتار کند، منتظر عواقب آن (طرح عدم کفایت سیاسی رئیس‌جمهور از سوی مجلس) باشد. ادامه . . .

 

 

زمان انتشار:  پنجشنبه 1 مرداد 1388 - 11:36:10

کار رئیس‌جمهور خلاف قاعده بود

خبر آن‌لاين- سیاست > دولت  -

زادسر نماینده اصولگرای مجلس هفتم ضمن ابراز ناراحتی از نوع عملکرد رئیس‌جمهور تأکید کرد در صورتی که وی بخواهد مخالف نظر رهبر رفتار کند در آینده نزدیک باید منتظر عواقب آن باشد.

طرح عدم کفایت سیاسی رئیس‌جمهور در صورت مخالفت با نظر رهبری پس از آنکه نایب رئیس مجلس خبر از ارائه حکم مکتوب از سوی مقام معظم رهبری به رئیس جمهور جهت برکناری مشایی داد و مشخص شد که این حکم شش روز پیش صادر شده است، اذهان عمومی منتظر شنیدن خبر عزل و یا استعفای مشایی بودند اما نه تنها این اتفاق تاکنون نیفتاده بلکه مجتبی ثمره هاشمی و خود رئیس‌جمهور خبر از قطعیت آن دادند.

علی زادسر از جمله نمایندگان اصولگرای مجلس هفتم است که ضمن ابراز ناراحتی از نوع عملکرد رئیس‌جمهور تأکید کرد که در صورتی که وی بخواهد این روند را ادامه داده و مخالف نظر رهبر رفتار کند در آینده نزدیک باید منتظر عواقب آن كه كم‌ترينش احتمالاً، طرح عدم کفایت سیاسی رئیس‌جمهور از سوی مجلس باشد، بماند.

بسیاری از اصولگرایان می‌پرسند با وجود آنکه مقام معظم رهبری به صورت مکتوب از رئیس‌جمهور خواسته‌اند تا در سمت مشایی به عنوان معاون اول تجدیدنظر کرده و هیچ سمت اجرایی به او ندهند. چرا تاکنون رئیس‌جمهور هیچ اقدامی نسبت به این مسئله نکرده است.

قبل از هر چیز ما از آقای احمدی‌نژاد که در دولت نهم سوگند یاد کرده تا مجری قانون اساسی باشد سؤال می‌کنیم که این انتصاب‌هایی که انجام داده‌اید برای دوره دهم است یا دوره نهم و یا حدود 25 روز باقیمانده دولت نهم است. اگر برای دوره دهم بوده که باید گفت شما هنوز رئیس‌جمهور دوره دهم نیستید زیرا طبق قانون باید تنفیذ صورت گیرد و پس از تنفیذ و تحلیف و در مجلس با حضور رئیس قوه قضائیه شما رئیس‌جمهور قانونی می‌شوید اما می‌بینیم در یک سفر غیرمترقبه به مشهد، احکام عجیبی را صادر کردند و کسی که اظهاراتی مبنی‌بر دوستی با صهیونیست‌ها را مطرح کرده شده به عنوان معاون اول برمی‌گزینند در حالی که مقام معظم رهبری تأکید کردند که در اسرائیل مردم وجود ندارند بلکه یک عده اشغالگر و مزدور حضور دارند.

همچنین آقای مشایی در مراسمی قرآن را با آن وضعیت بسیار هتک‌کننده و حرمت شکننده آوردند. همان اوایل انتصابشان در ترکیه آن جریان پیش آمد که ماه‌ها طول کشید تا سر و صداها خوابید بعد هم که مسئله حج و ادغام حج و زیارت به میراث فرهنگی که نهایتاً کار به دستور صریح رهبر معظم انقلاب و فتوای مراجع تقلید کشید. لذا این انتصاب از طرف آقای‌ احمدی‌نژاد بعید به نظر می‌رسید.

 سؤال دیگر ما از آقای احمدی‌نژاد آن است که واقعاً چه راز و رمزی بین شما و آقای مشایی وجود دارد؟ چه اصراری برای انتصاب مشایی دارید؟، رهبر انقلاب و همچنین مراجع این فرد را رد کرده و حتی 200 نفر از نمایندگان مجلس نامه نوشته‌اند، اما رئیس‌جمهور او را به عنوان معاون اول انتخاب می‌کند. بنابراین اگر راز و رمزی وجود دارد به ما هم بگویید و در غیر این صورت مرد و مردانه این انتصاب خلاف قانون و ولایت را لغو کنید و او راعزل کنید.

لابد می‌دانید خبر استعفای آقای مشایی که مطرح شد، سایت میراث فرهنگی آن را تکذیب کرد؟

بله، عجیب اینجاست که به رغم آنکه می‌دانند مقام رهبری نظر منفی نسبت به این انتصاب داشتند، ولی سایت آقای مشایی می‌نویسد، استعفای مشایی شایعه دشمنان ولایت(!)(؟) و دولت کریمه است.

من به عنوان یک بسیجی، شهروند و ایرانی به آقای احمدی‌نژاد عرض می‌کنم که آقای رئیس‌جمهور بدون تأیید ولایت و رهبری اصلاً مشروعیت ندارید، اگر شما بدانید که رهبر انقلاب چه چیزی را می‌خواهند، ولو اینکه انشاء و یا حکمی هم برای آن صادر نکنند شرعاً موظف هستید به آنچه كه نظر ولایت است تمکین کنید. اما متأسفانه چندین مورد خلاف آن را ثابت کرده و قانون را در برخی موارد زیر پا گذاشته‌اید. اکنون هم حتی رفیق‌های بسیار نزدیک شما نسبت به این انتصاب معترضند و می‌گویند چرا این‌گونه انتصاب کردید. نمایندگان مجلس هم که از دوستان و حامیان شما هستند اعتراض دارند. بنابراین مقاومت شما در مقابل این همه افراد برای چه است؟ ما شنیده‌ایم که 5 روز است که رهبر انقلاب این حکم برکناری آقای مشایی را کتباً به شما ابلاغ کرده است چرا شما عمل نکردید.

آیا ادامه این روند از سوی رئیس‌جمهور و عدم حذف مشایی چه تبعاتی را ممکن است برای وی به همراه داشته باشد؟

اگر رئیس‌جمهور ادعا دارد که ذوب در ولایت است، اکنون زمانی است که باید در عمل ثابت کند. اما اگر بخواهد مخالف با نظر رهبری رفتار کرده و به دور زدن مصوبات مجلس پرداخته و بی‌‌توجه نسبت به نظرات مجلس در معرفی کابینه باشد باید در آینده نزدیک منتظر عواقب آن باشد.

همان‌طور که خودتان بحث ادغام سازمان حج و زیارت با میراث فرهنگی و گردشگری را اشاره کردید، چرا باید کار به جایی کشیده شود که خود مقام معظم رهبری وارد شده، نامه و حکم بدهند؟

اکنون وقت آن است که احمدی‌نژاد ولایت‌پذیری خود را ثابت کند و با شهامت و شجاعتی که به آن معروف شده، بگوید فکر نمی‌کردم رهبر مایل نیستند و چون رهبری فرمودند، اطاعت می‌کنم و اگر این اتفاق نیفتد،‌ همان‌طور که تا حالا ملاحظه کرده‌اید اعتراض‌ها ادامه می‌یابد.

برخی می‌گویند در حکم مشایی عنوان دولت دهم آورده نشده و خود رئیس‌جمهور هم بر انتصاب او برای دولت دهم تصریح نکرده است. لذا این‌گونه قلمداد می‌شود که مشایی برای همین مدت پایان دولت نهم منصوب شده.

این موضع نبايد درست باشد، زيرا بازی کردن با کلمات است(اگرچه از احمدی‌نژاد بعيد نيست)، اما سؤال دیگری که اینجا مطرح می‌شود حکم آقای مشایی چگونه حکمی بود؟ بیانیه، اعلامیه، مانیفست یا مرام‌نامه بود؟، زیرا هرچیزی بود به غیر از حکم انتصاب. زیرا وقتی حکم برای فردی زده می‌شود، عنوان می‌شود که آقای فلانی با توجه به شایستگی‌های شما و به عنوان معاون اول و معاونان دیگر منصوب می‌کنم.

اما آنچه آقای رئیس‌جمهور نوشته بود، خلاف قاعده بود، اینکه گفته شده که «چون شما از عاشقان مقام امام زمان هستید» مگر بقیه مسئولان و مردم عاشق امام زمان نیستند؟ البته سمت دستیار ارشد هم برای همه جای سؤال دارد. بنابراین به نظر می‌رسد که آقای احمدی‌نژاد قبل از تنفیذ برای سومین بار به تلویزیون بیاید و این مسائل را توضیح دهد.

کد خبر: 13174

زمان انتشار: پنجشنبه 1 مرداد 1388 - 11:36:10

منبع : http://www.khabaronline.ir

 =====

  اندر قصه‌های تلخ و حكايت‌های غريب احمدی‌نژاد :

اين آقای احمدی‌نژاد که اعتراضش به دولت های سابق، ادعایش مبنی بر دویست(200) نفری بودن آن‌ها بود، حالا خود چرا در چنبره‌ی «حلقه‌ی مديريتی دو نفره و يا چندنفره» گرفتار آمده استادامه . . .

 

 

مشائي از معاون اولي رئيس جمهور كناره گيري كرد(؟)، (كافی نيست، بايد رئيس جمهور رسماً عزل او را اعلام كرده و از مقام معظم رهبری و ملت مسلمان ايران، پوزش بطلبد) . . . http://media.farsnews.com/Media/8805/Images/jpg/A0713/A0713690.jpgادامه . . .
متن دست‌خط مبارك مقام معظم رهبری خطاب به احمدی نژاد

 

 

 

 

تاريخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۸۸ - ۱۳:۰۹

 

نامه رحيم مشايي به رييس جمهور

 

برادر ارجمند جناب آقاي دكتر احمدي نژاد

 

رياست محترم جمهوري اسلامي ايران

 

با سلام و دعاي توفيق

 

در پي صدور نامه مقام عظماي ولايت كه امشب از صدا و سيماي جمهوري اسلامي پخش شد كناره گيري خود از مسووليت معاون اول رييس جمهوري را به استحضار مي رساند.

 

پيشتر نيز كه ملاحظه فشارها به آنجناب – كه بويژه با توجه به مسووليت هاي سنگين اداره كشور – بر حقير بسيار دشوار بود، درخواست واگذاري اين مسووليت را از حضرتعالي داشتم. در هر حال با قلبي مالامال از عشق به ايران عزيز و نظام – جمهوري اسلامي، ضمن آرزوي پيروزي هاي بيشتر و بزرگتر براي ملت شريف ايران، خود را همواره سرباز دولت مردمي ، عدالت جو و مهرورز جنابعالي و نظام ولايي دانسته و در مسير اسلام و انقلاب از هيچ تلاش و خدمتي دريغ نخواهم كرد.

 

با احترام فراوان

اسفنديار رحيم مشايي

منبع:پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

تاريخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۸۸ - ۱۴:۰۴

موافقت احمدی نژاد با كناره گيري مشايي

بسم الله الرحمن الرحيم

برادر ارجمند جناب آقاي مهندس رحيم مشايي

 

با تقدير فراوان از بزرگواري و پذيرش مسووليت معاونت اولي كه علي رغم ميل شخصي جنابعالي و با اصرار اينجانب انجام شد مجددا تاكيد مي نمايم كه شما را انساني خود ساخته ، مومن و دلباخته حضرت ولي عصر(عج) و با تعهدي عميق و آگاهانه به خط نوراني ولايت و مباني جدي اسلامي و خدمتگزاري توانمند و صديق به ملت الهي و عزيز ايران مي شناسم .

 

طي يك هفته اخير نيز اميدوار بودم كه با رفع برخي تبليغات منفي فشارها و جوسازيهاي بعضي رسانه ها و جريانهاي سياسي دولت بتواند از خدمات شما در جايگاه معاون اولي برخوردار بماند.

 

با پذيرش كناره گيري شما از مسووليت مذكور مطمئن هستم همواره در خدمت ملت و انقلاب اسلامي خواهيد بود .

 

از خداي متعالي براي حضرتعالي موفقيت و عزت روز افزون مسالت دارم.

محمود احمدي نژاد

رييس جمهوري اسلامي ايران

تاريخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۸۸ - ۱۴:۰۷

نامه احمدی نژاد به رهبر انقلاب

بسمه تعالي

محضر حضرت آيت الله خامنه اي دام ظله العالي

رهبر معظم انقلاب اسلامي

سلام عليكم

ضمن ارسال رونوشت نامه كناره گيري مورخه 88.5.2 جناب آقاي مهندس اسفنديار رحيم مشايي از معاونت اولي، به استحضار مي رساند كه مرقومه مورخه 88.4.27 حضرتعالي به استناد اصل 57 قانون اساسي اجرا شد . ايام عزت مستدام

محمود احمدي نژاد

دیدگاه‌ها   

#4 مهدي شاه بيك 1388-05-03 11:35

باسلام؛
رئيس جمهور محبوب ما ولايت مدار تر از آن است كه فكرش را هم بكنيد
بهتر آقايان و مسئولين نظام به فكر ولايت مدار بودن خويش باشند تا اينكه مرتب از رئيس جمهور عزيز ما خرده بگيرند
نقل قول کردن

#3 محسن 1388-05-03 06:13

بله کاملا صحیح می فرمایید، کسی حق ندارد مخالف ولایت فقیه کاری انجام بدهد، ان شاء الله رئیس جمهور ما هم مشایی رو اخراج می کند.
ولی مسئله ای که می ماند این است که فعلا عده ی دیگری قصد نافرمانی با رهبر رو دارند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نقل قول کردن

#2 arman 1388-05-02 13:39

آقای احمدی نژاد برخلاف آرمانهای انقلاب اسلامی و امام راحل و مقام معظم رهبری و ابقاء مجدد ایشان و نادیده گرفتن ...... نتیجه ای بهتراز این نخواهد داشت .
نقل قول کردن

#1 محمد 1388-05-02 01:37

ای ول
نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...