من ندانسته و نمی‌دانم كه تو كيستی، فقط اين را می‌دانم كه تو حسينی(ع) و به من ياد داده‌اند كه اگر حسين(ع) نبود هيچ پيامبر، امام و معصومی صلوات‌الله عليهم اجمعين، نبود و هيچ آئينی از اديان الهی پا برجا نمانده بود...ادامه‌ . . .

 

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحيم

« . . . السلام عليك يا ابا عبدالله و علی‌الارواح التی حلت بفنائك . . . »

سيدنا و مولانا يا اباعبدالله، سلامنا عليك يا ذبيح‌الله، اين عبد سراپا تقصير و مالامال از قصور، با استمداد از حضرتت و در كمال ادب و نهايت خضوع و اوج خشوعی كه می‌تواند و با استفاده از پايگاه اينترنتی «تبيان» چنين می‌نگارد :

هيچ‌كس نتوانسته است كه به كنه ذات اقدس و انور و آسمانی تو پی ببرد كه تو تجلی خدايی، و می‌دانم كه اين نيز از مظلوميت تو است كه اين قلم از تو بنويسد، وليكن حلم و غفران و كرم تو تا بدانجا است كه به چون منی جرأت داده است تا چنين ظلم فاحشی را روا بدارد، زيرا می‌خواهد ذهن خود را به عشق تو متبرك و قلم خويش را به نام نامی تو مبارك بگرداند. من ندانسته و نمی‌دانم كه تو كيستی و الی‌الابد هم چنين جايگاه بلند و دست نايافتنی را پيدا نخواهم كرد، فقط اين را می‌دانم كه تو حسينی(ع) و به من ياد داده‌اند كه اگر حسين(ع) نبود هيچ پيامبر، امام و معصومی صلوات‌الله عليهم اجمعين، نبود و هيچ آئينی از اديان الهی پا برجا نمانده بود، تو راز سلطنت خدا و رمز پيروزی انبياء و شيره‌ی جان اولياء و ثمره‌ی شيرين «كلمة‌الله هی العليا» بوده و هستی و خواهی بود.

بنابر مغفرت و مرحمتت عرضه می‌دارد :

1-  اول- عرض ادب به ساحت اقدس بهترين فرزند پيامبران :

هرگز عالم، حكيم، فيلسوف، فقيه، نحوی، كلامی، اصولی، مفسر و منجم و . و . را نيافته و نيابيم كه دعوی معرفت تو را كرده باشد ای بالاتر از وهم، خيال، هوش، عقل، گفتنی، نوشتنی، تصوير و تصور هر ذی‌شعور و صاحب عقلی.

 تو برای غير معصوم حتی قابل درك و توصيف هم نيستی، ميلياردها كلمه‌ای كه گرداگرد كعبه‌ی نام الهی‌ات طواف كرده‌اند و ميليون‌ها كلامی كه حول عنوان مباركت كه «سيدالشهداء» است چرخيده‌اند، صدها هزار خاطب و كاتبی كه پيرامون تو گفته و نوشته‌اند و هزاران هزار كتاب و مقاله، فيلم، عكس و نقاشی كه خود را با ياد و نام وخيال و عشق تو مطرح كرده‌اند و چون امام خمينی، محتشم كاشانی، استاد فرشچيان و . و . ، در اين سرای نيز جاودانه گشته‌اند، فرسنگ‌ها فاصله‌ با حسين فاطمه سلام الله عليهما داشته و دارند و به وسع خويش كه در برابر اقيانوس مواج شجاعت، فصاحت، بلاغت، استقامت، ابهت، عظمت، اقتدار، شكوه، درجه و شهادت تو كمتر از قطره بوده‌اند، جمله، كتاب، خطبه، شعر، نقاشی، ساخته، نوشته، خوانده، سروده و كشيده‌اند.

حاشا و كلا كه كسی يافت شود كه بتواند تو را آن‌گونه كه هستید عارف گردد و تبليغ نمايد ای آسمانی خورشيد فروزان عالم هستی، يا ثارالله وابن ثاره. تنها معصومين سلام‌الله‌عليهم اجمعين هستند كه صلاحيت تعريف تو را داشته و دارند ولا غير، و اين فرزند معصوم و برومند تو امام صادق عليه‌السلام است كه شيعيان سراسر عالم ناسوت را فرمان داده است تا تو را در كربلا زائر شوند و هرگز اين ديدار را ترك نكنند زيراجسم مطهر بهترين فرزند پيامبران الهی كه تو هستی در آن قطعه‌ی بهشتی به رسم امانت قرار گرفته و به وديعه‌ی خاك سپرده شده است و فرمود همگان بدانند كه در آن وادی بس مقدس توفيق عرض ادب و اظهار اردات  به ساحت اقدس و اطهر و انور «خیر أولاد الانبیاء» را رفيقشان كرده‌اند.

«قال الصادق علیه‌السلام: زوروا كربلا و لا تقطعوه، فان خیر أولاد الانبیاء ضمنته... » (كامل الزیارات، ص 269)

ترجمه؛ «امام صادق (ع) فرمود: كربلا را زیارت كنید و این كار را ادامه دهید، چرا كه كربلا بهترین فرزندان پیامبران را در آغوش خویش گرفته است».

2-    دوم - اشتياق ديدار يار تا سرحد اهدای متاع بی‌مقدار :

قطعاً هيچ شير پاك خورده‌ای در اقصی نقاط جهان يافت نخواهد شد كه رائحه‌ای از عطر دل‌انگيز شور عاشورايت و قطره‌ای از شراب سرخ و سحرانگيز كربلايت و نمی از گلاب بی مثال و پر راز و رمز مضجع شش گوشه‌ات را، استشمام، نوشيده و بوئيده باشد و برای مشرف شدن به سرزمين سرخ‌فام نينوای حسين زهراء سلام‌الله‌عليهما، به آسانی از جان شيرين خويش نگذرد و سراينده‌ی اين بيت حكيمانه نگردد كه ؛

 «جان چيست كه نثار قدم دوست كنم ـ اين متاعی است كه هر بی سر و پايي دارد».

 «قال الباقر علیه‌السلام: لو یعلم الناس ما فى زیارة  قبرالحسین علیه السلام  من الفضل، لماتوا شوقاً». (ثواب الاعمال، ص 319؛ به نقل از كامل الزیارات).

ترجمه؛ «امام باقرعلیه السلام  فرمود: اگر مردم مى‏دانستند كه چه فضیلتى در زیارت مرقد امام حسین علیه السلام  است از شوق زیارت مى‏مردند».

3-   سوم - مقتدای با اقتدار و سالار هر پاك طينت و والا تبار :

تو آن مقتدای با اقتدار و سرور و سالاری هستی كه هر لحظه كه اراده فرمايی، عمر زائرت را دراز، روزی او را واسع، دنيايش را عمران و عاقبتش را ختم به خير كه شهادت است، می‌گردانی يا ذبيح‌الله، توكيستی من ندانم كه ندانم كه ندانم، اين فرزند شايسته و بايسته‌ی تو است كه می‌فرمايد :    

 «قال ابوعبدالله علیه السلام: لا تدع زیارة الحسین بن على علیهماالسلام و مُرّ أصحابك بذلك یمدالله فى عمرك و یزید فى رزقك و یحییك‏ الله سعیدا ولا تموت الا شهیدا». (وسائل الشیعه، ج10، ص335).

ترجمه؛ «امام صادق (ع) فرمود: زیارت امام حسین علیه السلام را ترك نكن و به دوستان و یارانت نیز همین را سفارش كن تا خدا عمرت را دراز و روزى و رزقت را زیاد كند و خدا تو را با سعادت زنده دارد و نمیرى مگر با شهادت».

4-   چهارم - خاك پر راز و رمزی كه دوای هر داء و درمان هر دردی است :

 يا ذبيح‌الله و يا پسر ابوتراب صلوات‌الله عليكما، اگر چه سجده بر هر خاكی به معنی صحيح كلمه، صحيح است و مجاز ولی خوردن آن ولو به اندازه كمتر از ذره‌ای، حرام است و گناه، به جز خاك قبر تو كه توتيای چشم شيعه است و بر هر درد بی‌درمان علاج است و خوردنش جايز است و شفا، آری تربت پاك سيدالشهداء دوای هر مرض و شفای هر مريض بوده و هست.

«عن موسى بن جعفرعلیه‌السلام، قال : ولا تأخذوا من تربتى شیئاً لتبركوا به فأن كل تربة لنا محرمة الا تربة جدى الحسین بن على علیهماالسلام فأن الله عزوجل جعلها شفاء لشیعتنا و أولیائنا». ( جامع الاحادیث الشیعه، ج 12، ص 533).

ترجمه؛ «حضرت امام كاظم (ع) در ضمن حدیثى كه از رحلت خویش خبر مى‏داد فرمود: چیزى از خاك قبر من برندارید تا به آن تبرك جویید؛ چرا كه خوردن هر خاكى جز تربت جدم حسین (ع) بر ما حرام است، خداى متعال تنها تربت كربلا را براى شیعیان و دوستان ما شفا قرار داده است».

5-    پنجم - زائر با معرفت و با ولايت حسين، بهشتی است :

الهی جان به فدايت بشود يا «ابا عبدالله» كه عظمت، كبريايی، صولت، صلابت و تاريخ ساز بودنت تا هفت آسمان و اعلی‌عليين عروج دارد و جولان می‌دهد، حضرت باب‌الحوائج موسی‌بن‌جعفر عليهما‌السلام فرموده است آن كس كه سعادت زيارت پدرم حسين(ع) را در جوار رود پر جريان و خروشان فرات پر خاطره و با بركت، زيارت بكند و به صورت اجمالی بداند كه سيدالشهداء كيست و حريم كبريايی و امن ساحت اقدسش را پاس بدارد و فرامين و تقريرات و سنت حسنه‌اش را تابع باشد و اطاعت كند، از هر گناه و معصيتی پاك شده و ورودش را به بهشت ضمانت كرده‌اند.

          «قال ابوالحسن موسى بن جعفرعلیه السلام: أدنى ما یثاب به زائر ابى عبدالله علیه السلام  بشط فرات إذا عرف حقه و حرمته و ولایته ان یغفر له ما تقدم من ذنبه و ما تأخر».(مستدرك الوسائل، ج 10، ص 236، به نقل از كامل الزیارات، ص 138).

«حضرت امام موسى كاظم علیه السلام فرمود: كمترین ثوابى كه به زائر امام حسین علیه السلام  در كرانه فرات داده مى‏شود این است كه تمام گناهان  بخشوده مى‏شود. بشرط این كه حق و حرمت ولایت آن حضرت را شناخته باشد».

در پايان جهت مبارك‌تر شدن مطالب پنجگانه‌ی بالا در باره‌ی پنجمين خورشيد فروزان پنج تن آل عبا صلوات‌الله عليهم اجمعين، شعری والا و با شعور را از يكی از شاعران جليل‌القدر اين روزگار يعنی برادر مكرم جناب آقای "عزيزی" سروده است، تقديم می‌دارد باشد كه خدای امام حسين عليه‌السلام شفای عاجل وكامل را نصيبش فرمايد؛

جعد مشکین طره عنبر گشا دارد حسین

 حُسن یکتا را ببین زلف  دو تا دارد حسین

شورش امکان اگر طرح محیط دهر ریخت

 بر دو عالم سایه بال هما دارد حسین

نیست بی عشق حسینی ذره ای در ذات دهر

در حقیقت تکیه بر ارض و سما دارد حسین

می کند هر قطره اش ایجاد گلزار شهید

دست همت بر سر شاه و گدا دارد حسین

ای طبیعت مردگان غوغای محشر بر کنید

چون به خاک قربتش آب شفا دارد حسین

جنس مردان خدا را از شهادت باک نیست

در کف پای جنون رنگ حنا  دارد حسین

خیمه هل من معین را لشکر امداد کو؟

تا قیامت برکف بانگ رسا دارد حسین

عالم از اوغوطه در طوفان خون خواهد زدن

بحر اگر توفد به وسع دیده جا دارد حسین

سیر این وادی نما در خویشتن گر عارفی

خویشتن هم زانکه شوق کربلا دارد حسین

"احمد" از خُمخانه شاه شهیدان مست شد

 بی دلان عشق را زیرا هوا دارد حسین

«. . . اللهم رزقنی شفاعه الحسين يوم‌الورود و ثبت لی قدم صدق عندك مع‌الحسين و اصحاب الحسين الذين بذلوا مهجهم دون‌الحسين عليه‌السلام».

والسلام عليكم و علی عبادالله‌الصالحين

اللهم اجعل عواقب امورنا خيراً

علی‌زادسر

تهران؛ (سوم شعبان‌المعظم 1429 ه – ق)

=======

 

گروه معارف: ''حجت‌الاسلام زادسر'' شاخصه اصلي نگاه حكومتي امام حسين(ع) را احياي ارزشهاي اسلامي در جامعه دانست و گفت: دولت و كارگزاران براي رسيدن به ''دولت حق'' بايد رهنمودهاي قرآن كه امام حسين(ع) بر طبق آن رفتار مي‌كردند را الگو قرار دهند .ادامه‌ی مطلب

=====

رجعت امام حسین علیه السلام در قرآن و روایات

=====

 تصاوير ويژه از حرم اباعبدالله عليه‌السلام و ابوالفضل‌العباس عليه‌السلام

=====

 تصاوير ويژه ولادت اباعبدالله عليه‌السلام

=====

خداگونه شدن از منظر امام سجاد علیه السلام

=====

سپهسالار عشق

===========

جدايی ناپذيري دين و سياست از آموزه‌هاي نهضت مقدس امام حسين (ع ) است

 سرويس: سياسي  18/12/1381    03-09-2003   15:10:02   8112-05233: کد خبر

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران ، سرويس: سياسي

از آموزه‌هاي نهضت مقدس امام حسين (ع) اين است كه اصل دين، سياست زندگي فردي و جمعي نوع بشر است و دين و سياست از يكديگر جدا نيستند.

حجت‌الاسلام علي زادسر، نماينده‌ي سابق مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با خبرنگار سياسي ايسنا افزود: از جمله آموزه‌هاي اين نهضت و نيز عاشورا آن است كه بفهميم قرائت‌هاي مختلف از دين، بدعت و حرام است و بدعت‌گذار طاغي و گناهكار مي‌باشد و نيز بدانيم كه خشونت قانوني كه مقدس و جهاد في سبيل‌الله نام دارد، براي مبارزه با باطل لازم است.

وي با بيان اين مطلب كه براساس آموزه‌هاي عاشورا و اسلام؛ تبعيض نژادي، انحراف از مسير خداست، گفت: تاكيد بر اينكه فاصله‌ي طبقاتي برخلاف دستورات قرآن است و تبعيض سكونتي در اسلام معنايي ندارد و از سويي تبعيض مالي و اقتصادي حرام است و تاكيد بر مساوات در تقسيم بيت‌المال مسلمين و اينكه هيچ مقامي حق ندارد از امكانات مديريتي خويش بهره‌گيري شخصي نمايد، از آموزه‌هاي عاشوراست.

اين نماينده‌ي سابق مجلس شوراي اسلامي با بيان اين نكته‌ كه همه در برابر قانون برابر هستند و احكام خدا تعطيل‌بردار نيستند و نيز همكاري با اهل خدعه، نفاق، كفر و الحاد ممنوع و محكوم است، به ديگر آموزه‌هاي عاشورا اشاره كرد و گفت: اجراي امر به معروف و نهي از منكر از ضروريات و مسلمات دين اسلام است و مسلمانان در هيچ حال و هيچ زماني مجاز به ترك آنها نيستند و بايد مطابق قوانين خاص خود و توسط واجدين شرايط، اجرا و عملي شود.

زادسر در ادامه تشريح آموزه‌هاي عاشورا گفت: حفظ اسلام بر حفظ جان مسلمان مقدم است و اگر براي حفظ اسلام اهداي جان لازم شد، جنگيدن و كشته شدن از اوجب واجبات است. علاوه بر اين، احكام عبادي بزرگي همچون «حج» وقتي معني و مفهوم دارند كه احكام سياسي و حكومتي اسلام در جوامع اسلامي اجرا شود؛ وگرنه عبادات هم بدون حاكميت دين بر اجتماع، عبادت واقعي به حساب نمي‌آيند؛ چه فردي و چه جمعي.

وي افزود: از عاشورا مي آموزيم كه كارزار با سلطان ستمكار واجب است، حتي اگر به كشته شدن مكلف بينجامد. مردن با عزت و زير بار ظلم نرفتن به مراتب بهتر از زنده ماندن و تحت سلطه ظالم زندگي كردن مي‌باشد. همچنين، حلال خدا بايد تا روز قيامت حلال بماند و حرام خدا هم تا روز قيامت حرام خواهد بود.

اين نمايندة سابق مجلس ادامه داد: عدالت بايد اجرا شود و حاكم كشور اسلامي بايد عادل باشد. همگان بايد از بيت‌المال به يك اندازه سهم ببرند؛ ولو طلحه و زبير باشند. هيچ استاندار، فرماندار، وزير، وكيل و مقام نااهلي نبايد بر سر كار باشد؛ اگرچه به جنگ جمل، صفين و نهروان ختم شود. براي مسلمان و مؤمن هر ماهي بايد همانند «محرم» و هر روزي بايد «عاشورا» و هر سرزميني بايد «كربلا» باشد؛ يعني مسلمان مؤمن بايد هميشه آماده‌ي نبرد با ظالم با هر نام و نشاني باشد و اگر لازم بود عاشورايي عمل كند تا شهيد شود.

زادسر تاكيد كرد: بايد خاندان نبوي و علوي و اهل بيت عصمت و طهارت هميشه و هميشه محبوب دلها و محترم جوامع و معزز حكومت‌ها باشند. بايد از امثال بني‌اميه كه شجره‌ي ملعونه هستند، تنفر داشت و از هركس كه سياست‌هاي شيطاني معاويه را به كار ببندد، تنفر داشت و تبري جست و لاينقطع آل اميه را منفور دانست و آنها و همانند آنان را هميشه لعنت كرد.

وي با بيان اينكه آزادي‌خواهان جهان بايد از عاشورا الهام بگيرند و عمل خويش را با عملكرد عاشورائيان تطبيق دهند تا از شر اشراري چون يزيد بن معاويه خلاصي يابند، تصريح كرد: كنار آمدن با امثال يزيد و بيعت كردن با همانند او جايز نيست و هركس كه براي امام حسين (ع) منبر مي‌رود،‌ نوحه مي‌خواند، سينه مي‌زند، زنجير بر دوش مي‌كوبد، علم به دست مي‌گيرد، نمي‌تواند با بي‌نماز، چشم ناپاك، شراب‌خوار، قمارباز، ستم‌كار، حيله‌گر و رفيق‌باز كنار بيايد.

زادسر در پايان با بيان اين نكته كه مسلمان مؤمن در هر زمان و مكاني بايد مصلحت دين خدا و اجتماع مسلمين را بر مصلحت و منافع شخصي خويش ترجيح دهد، خاطرنشان كرد: ياران امام حسين (ع) بايد فدايي دين و قرآن باشند و اسلام و دين و قرآن را مايه‌ي كاسبي قرار ندهند. از زيادي لشكر اهل باطل هراس نداشته باشند و اطمينان داسته باشند كه در هر دو جهان پيروزند. 

 بازديد تا تاريخ 12/05/1387 : 922

 انتهاي پيام، کد خبر: 8112-05233

منبع : ايسنا

===============

==============

سلام بر عشق پهلوانان عالم، "ابوالفضل‌العباس ع"    

اين قلم حاضر است كه همه‌ی عمرش را بدهدو یکی از یا "اباالفضل"های، پهلوانپهلوانان جهان، حسین رضازاده را بگیرد  ادامه . . .

==============

ويژه نامه ميلاد امام حسين ،امام سجاد و حضرت ابوالفضل    

 

امام سجاد علیه السلام 57 یا 58 سال عمر فرمود که دو سال آن را در زمان حضرت امیرالمؤمنین، ده سال را در زمان امامت عموی خود حضرت امام حسن مجتبی و ده سال را در دوران امامت پدر خود سپری فرموده است و مدت امامت خود آن امام بزرگوار نیز35 سال بوده است  ادامه . . .

==============

آموزگار معرفت و مربی جان ها

اندیشه  - پیامبر اسلام ( ص) :" حسین چراغ فروزان هدایت و کشتی نجات امت است"

ای حسین ! ... ای سلاله پاکان

ای حسین ! ... ای عصاره قرآن

دیده دوستان و هم میهنان روشن ، که در طلوع ماه شعبان ، خورشید جمالت را به نظاره می ایستند.

ای حسین عزیز! ...

دومین غنچه پربار رسالت بودی که به چهره فاطمه (ع) لبخند زدی و با گلخنده ات، قلب محمد ( ص) را از سرور آکندی وسینه اش را از مهر ، سرشار ساختی .

اما... آن هنگام که رسول خدا تو را بر دامن گرفت و در آغوش نبوت فشرد، خشنودی اش با اندوهی سنگین عجین گشت و به یاد عاشورای تو افتاد و آن گلهای پر پر و آن باغ خزان، و آن بهار عشق و عرفان و... و مروارید اشکی ازصدف دیدگانش به گلبرگ چهره اش فرو غلطید...

اولین صدائی که گوش تو را نوازش داد، آهنگ دلنشین اذان و اقامه بود که حبیب خدا محمد (ص) درگوش تو خواند. و درود برتو که خط توحیدی اذان را از آغوش پیامبر تا دامن صحرای کربلا رها نکردی ...

خاستگاه تو ، خانه علی و دامان پاک فاطمه بود. از قرآن تغذیه گشتی و درزیر باران سرشار وحی ، جان خود را طاهر و شاداب ساختی ، نه ... نه ... بلکه تو نوری بود ی در رحم های والا و پاک ، که هرگز جاهلیت ، گردی بر دامان دل و جانت ننشاند و جامه روانت را نیالود.

ای عطیه کوثر... ای حسین !

ای پاسدار سنگر ایمان ،

ای خوب ، ای عطوفت مکتب !

تو پنجمین نفر از " اهل بیت" ی بودی که آیه " تطهیر" در باره آنان نازل گشت و " اراده " و مشیت الهی را در این " طهارت "، آشکار ساخت و خداوند در کتاب مبین قرآن ، مودت شما را از امت محمد (ص) خواست.

تو را ای عزیز زهرا در روز " مباهله " با نصارای نجران ، در کنار همین اهلبیت دیدیم ، که آبروبخش بودی .

زندگیت سراسر درس آموز بود و سطر سطر کتاب حیاتت ، آموزش و تعلیم بود . بزرگواری ، شجاعت ، صراحت ، حقیقت خواهی ، مقاومت ، تواضع ، ستم ستیزی ، داد خواهی و علم و عبادتت ، آشکارتر از آنست که کسی نداند.
ای حسین ،

ای پاسدار حرمت انسان!

در روزگار قحطی حقجویان ، که ستم و شرک ، در پناه سرنیزه و کشتار ، حکومت می کرد و سکوت بود و سکون! تو تازیانه ی فریاد را فرا بردی و بر پیکر امت فرود آوردی و حرکت آفریدی و شور بخشیدی و مردم را بیدار کردی ، تا انقلاب محمد (ص) و عدل علی (ع) و صبر حسن (ع) و معنای قرآن و رسالت اسلام را " پاسدار " شوند و میثاق ها را فریاد آرند و عهد ها را وفا کنند.

گرچه درآن نیمروز سرخ ، درآن صحرای آتشگون ، در آن کربلا ی " آزمایش " قیام قامتت درخون نشست ولی فریاد رسایت درعمق زمان برخاست . گرچه درآن " نینوا" ، نای حقیقت گوی تو را بریدند، اما... نوای " حق ، حق " تو در تاریخ ، همچنان ماند گار شد و جاودانه ماند.

ای حسین ،

ای پاسدارمکتب و قرآن !

کربلا ی تو، انقلاب آموز و انسان ساز نسل ها و قرن ها و سرزمین ها بود

و عاشورای تو، بارور سازنده لحظه ها و روزها و سالها،

و نهضت ها و اندیشه ،

و جهت دهنده حرکت ها.

اینک ، در کربلای میهنمان ، در وطن اسلامی مان و عاشورا های هر روزمان ، پاسدارانی عاشق و عارف ، رزمندگانی جان برکف و اسماعیل گونه، " هل من ناصر" تو را " لبیک " می گویند و خط سرخ کربلای تو را ادامه می دهند.

نگاهشان به " آینه سرخ شهادت " است و در آن ، " فلاح " امت را می بینند.

اگر میلا د تو را، " روز پاسدار" می شناسیم ، از آن روست که درفجر ولادت تو، انفجاری از عشق و ایمان و ایثار پدید می آید و سوره " فجر" در قرآن نیز " سوره حسین " شناخته می شود و از این طریق ، ریشه نهال اسلام، جان می گیرد. مگر نه اینکه در میلاد تو ، " شهادت " بدنیا می آید ؟ ! و شهادت، حیات جاودانه و پر باراسلام را طروات بخشیده و بقاء آن را تضمین می کند.

ای حسین !...

ای سالارقافله عشق،

ای آموزگار وفا، ای معلم انسان!

وقتی که فرزندان و خانواده ات را، یاران وفادارحقشناست را ، درمنای محبت دوست - که خداست - و درقربانگاه اخلاص ، فدا کردی و فواره خونت را بر چهره زمان پاشیدی این درس را دادی که در مبارزه با ستم و الحاد و استضعاف ، جز با قربانی دادن عزیزان و نثار خون ، نمی توان پیروز شد و به نیکی و " بر" رسید. گذشتن از آنچه که دوست داشتنی است کمال آور است :

" لن تنالوا البر حتی تنفقوا مما تحبون " ( قرآن کریم )

ای حسین ... ای پاسدار دین ،

ای حامی شرف ،

ای خون خدا دررگ زمان

تو، میلادی در شهادت و شهادتی درمیلاد بودی. تو میلاد شهادت بودی.

تو، شهیدی زنده و حاضر درهمه جای زمین و همیشه زمان بودی و هستی .

اینک تو در سروده ها و سرود ها ، ماندگار ترینی ،

درشعورها و شورها و شعارها و شعرها، زنده ترینی ،

حضور تو چون خورشید بر پیشانی روز، آشکار و درخشان است .

و ... ما ، تو را ای شهید بزرگ مولود شهید، در خانه ها و مسجدها ،

تکیه ها و حسینیه ها ،

کتاب ها و کتابخانه ها،

مدرسه ها و دانشگاهها

کوچه ها و خیابان ها و میدانها ،

شهرها و روستاها،

در داخل و خارج ، ... می بینیم .

تو را ، ای مظلوم تاریخ ،

درمظلومیت محرومان

درطنین سرخ روز باوران و شب ستیزان ،

در خروش خون شهیدان ، و ... حماسه های پاسداران ، می بینیم .

تو را درکربلا ها " بستان " و " سوسنگرد " و " دشت عباس " و " میشداغ " و " هویزه " و " شو ش" و " خونین شهر" ... می بینیم .

تو را ، ای جاودانه مرد، د رلاله های خونین کفن ،

درسیمای سرخ افق

در چهره گلگون شفق

در موج دریاها ... در وزش نسیم ها ، ... در رویش گیاهان ، در طلوع خورشید ، می بینیم .

تو را در " رو ز پاسدار" در ایران ، درجبهه های غر ب و جنوب ، درسنگرها کنار پاسداران و سربازان و بسیجیان می بینیم .

آری ... حسین عزیز ... جبهه ها مدرسه عشق است و پاسداران ، شاگردان این مدرسه و تو ، زمزمه گر عشق و آموزگار معرفت و مربی جان ها و محبوب دل ها ... و روز سوم شعبان ، روز ولادت توست.

روز پاسدار است،

روز من است،

روز توست

روز" حق " است ...

- و ما بر حقیم .

یادداشت جواد محدثی به مناسبت میلاد امام حسین (ع) در خبرآنلاین

===============

دیدگاه‌ها   

#6 mostafa 1393-08-13 21:09

سلام و عرض ادب
خون خدا
خون حسين نه بر خاک که برآسمان پاشيده شد مگر سرخي شفق گواه اين حقيقت نيست؟
عاشورا حرکتي آگاهانه در راه رهايي است. تنها راه نپوسيدن، فوران فريادهاي فروخفته نفس هايي است که در گلو خفه شده اند.
کربلا،آزمون دادخواهي و عدالت گستري است واين حسين است که در برابر دنياي همه يزيدها ايستاده است.
مردمي که همه چيز را در دنيا مي بينند.وبه آب و ناني، ايمان مي فروشند، برايشان چه تفاوت مي کند که حسين برمسند حکومت باشد يايزيد؟ که يزيد حتي بيشتر به کار اينان مي آيد.
حسين آمده تا زمينه حيات طيبه را در زمين خشکيده انسانيت فراهم آورد و باراني باشد برکوير دل هاي سوخته .
حسين آمده؛ با مرگي زندگي آفرين، تا آدمي امکان پاک زيستن را بيابد. حسين آمده تا ديوارهاي بردگي يزيد را فرو ريزد و پنجره اي بگشايد به آسمان بندگي خدا تا پلي بزند به آبي بي کران عشق. کربلا را با غبار کهنگي چه کار؟ که عاشورا آيينه زار جلوه جلال و جمال خداست.
نقل قول کردن

#5 mostafa 1393-03-10 12:28

با سلام و عرض ادب
محضر مبارک استاد و سرور گرامی
جناب حجت الاسلام والمسلمین زادسر جیرفتی
مطالب خواندی و ارزشمندی راجب مولایمان حسین (ع) با قلم شیوای خود بیان نموده اید. انشالله باشد که خداوند متعال به حق حسین عمر با عزت و سلامتی به شما عطاء بنماید.
ارادتمند شما
مدرس دانشگاه آزاد تهران
نقل قول کردن

#4 مدرس دانشگاه آزا 1393-03-10 12:12

با سلام و ادب
محضر مبارک استاد و سرور گرامی
جناب حجت الاسلام والمسلمین زادسر جیرفتی
مطالب خواندی و ارزشمندی راجب مولایمان حسین (ع) را به قلم شیوای خود آورده اید انشالله که خداوند متعال به حسین به حضرتعالی عمری با عزت و پر از برکت عطاء بنماید .
نقل قول کردن

#3 حسین 1392-03-19 14:35

و حسین کسی که به آزادی روح داده و به بعضی ها نان
نقل قول کردن

#2 یوسف زاده 1389-04-24 20:20

سلام حاج آقا . دلمان برایتان تنگ شده .هر کجا هستید سالم و عزتمند باشید . احمد یوسف زاده .
نقل قول کردن

#1 خشنودی 1388-05-05 14:41

سلام آقای زادسر خسته نباشید متن امام حسین عالی بود هر چی میخونم سیر نمیشم.فوق العاده بود.انشاا... همیشه سلامت باشید.التماس دعا.
نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...