نکته‌ی عجیب‌تر این نطق، این است که دومین نطق نماینده‌ی جیرفت ظرف مدت کوتاهی که از شروع مجلس چهارم گذشته است می‌باشد، و درست در همان لحظاتی که مردم جیرفت شهید مداحی‌پور را بر دستان خود تشییع می‌کردند، دقیقاً حدود ساعت 09:00 صبح ایراد شده است. . . . زادسرجیرفتی چطور چرأت کردی این‌گونه بی‌پروا و بدون ملاحظه علیه ناامنی در منطقه‌ی جنوب کرمان، از بلندگوی آزاد و رسای مجلس شورای اسلامی سخن برانی، آنهم با ... و به خود پاسخ می‌دهم... به مناسبت بیست ‌و سومین (23) سالگرد شهید والامقام شهید هوشنگ مداحی‌پور رئیس اداره ارشاد کهنوج ادامه . . .

 

نطق شجاعانه و خیره کننده‌ی مورخ 1371/07/12 زادسرجیرفتی که به مناسبت شهادت مظلومانه‌ی  شهید والا مقام هوشنگ مداحی‌پور رئیس اداره ارشاد کهنوج که همزمان با تشییع پیکر پاک آن شهید بر دستان مردم جیرفت، در مجلس شورای اسلامی ایراد گردیده است، و در نوع خود که همزمانی آن که نطق در مجلس و تشییع در جیرفت می‌باشد، بی‌نظیر است.

 

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

این نطق قبل از دستور در تاریخ 1371/07/12 در مجلس شورای اسلامی (دوره‌ی چهارم) ایراد گردیده و حقیقتاً خیره کننده و شکننده بوده است. اکنون که بیست و سه سال از آن روز می‌گذرد و بنده این نطق آتشین کوبنده را مرور می‌کنم از خود می‌پرسم:

زادسرجیرفتی چطور چرأت کردی آن ‌گونه بی‌پروا و بدون ملاحظه علیه ناامنی در منطقه‌ی چنوب کرمان، از بلندگوی آزاد مجلس شورای اسلامی سخن برانی، آنهم با آن ادبیات تند و صریح، و به خود پاسخ می‌دهم همانگونه که جرأت کردی نسبت به ربایش رئیس دادگستری وقت جیرفت از در منزلش و با لباس خانگی، اعتراض شدید بکنی و موضوع را به "ایرنا" و خبرگزاری‌های بین‌المللی بکشانی. به همان دلیلی که فرماندار جیرفت دوساعته از قدرت خلع شد، و "ای_تی_آر" هواپیمایی آسمان بدون مسافر از مهرآباد "تی‌کاف"، و در فرودگاه جیرفت "لندینگ" کرد. و ده‌ها مورد مشابه دیگر.

حالا می‌فهمم که چرا برخی از مسؤلان دوران‌های نمایندگی زادسرجیرفتی، به ناحق تبلیغ می‌کردند و ...، که زادسرجیرفتی تند است، ناسزا می‌گوید، غوغاسالاری می‌کند و . . ..

نکته‌ی عجیب‌تر این نطق، این است که دومین نطق نماینده‌ی جیرفت ظرف مدت کوتاهی که از شروع مجلس چهارم گذشته است می‌باشد، و درست در همان لحظاتی که مردم جیرفت شهید مداحی‌پور را بر دستان خود تشییع می‌کردند، دقیقاً حدود ساعت 09:00 صبح ایراد شده است.

قبل از تقدیم کردن مطالب نطق مورد ادعا، یادمان باشد که اولین نطق زادسرجیرفتی، دومین نطق شروع مجلس چهارم، در رثای حضرت امام خمینی قدس سره و سلام‌الله علیه، ایراد گردید، و این نکته را دقت بفرمایید که زادسرجیرفتی با چه هوش و استعدادی دومین ناطق جلساتی شد که هنوز مجلس تشکیل نشده بود و با هیأت رئیسه‌ی موقت اداره می‌شد.

          و بدانید اولین نامه‌ی رسمی زادسرجیرفتی با عنوان مبارک نماینده‌ی جیرفت خطاب به رئیس شورای عالی امنیت ملی وقت، علیه ناامنی در منطقه به رشته‌ی تحریر درآمد. یادمان نرود که سه سال روزگار زادسرجیرفتی علیه ناامنی فریاد زد، ملاقات کرد، آمار ارائه نمود، نامه نوشت، و مرتب مسؤولین وقت اعم از استاندار و دیگر مقامات ذی‌ربط، تکذیب ‌کردند، تا به ناچار مسائل ناامنی در این نطق قبل از دستور مطرح کرد.

درست به یاد دارم که آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به عنوان رئیس جمهور و رئیس شورای عالی امنیت ملی، در هامش یکی از نامه‌های مستند بنده که در 27 خردادماه 1371 تقدیم شده بود، نوشته بودند:

«جناب آقای نوری(وزیر کشور)

این مطالب با گزارشات . . . نمی‌سازد»

و در هامش دومین نامه‌ام در رابطه با ناامنی که در حدود یکماه بعد از نامه اول، و قبل از این نطق تاریخی ارسال شده بود، نوشتند:

«جناب آقای نوری (وزیر کشور) توضیح بدهند»

تازه ما فهمیدیم که مشکل کجاست و چرا مقامات ارشد به فکر جنوب کرمان نیستند. و چرا چاره‌ای اندشه نکرده‌اند.

بعداز ناامیدی از نامه‌نگاری، و ملاقات کردن‌ها و از این قبیل، شهادت شهید مداحی‌پور که روحش شادان باد و هست، بهترین فرصت را برای نماینده‌ی جیرفت در مجلس که آدم نترس و بی‌مسأله‌ای همانند زادسرجیرفتی بود، رقم زد تا فریاد مردم اشرار زده‌ی جیرفت و جنوب کرمان را از بلندگوی رسا و مقدس مجلس شورای اسلامی به گوش مسؤولین برساند، ولو اینکه خدای ناکرده دشمنان انقلاب شکوهمند اسلامی از آن بهره برداری بکنند، که الحمدلله نتوانستند، زیرا سلول سلول بدن زادسرجیرفتی عشق به اسلام، امام و رهبر معظم انقلاب بوده و به فضل الهی هست.

خوب است که یادآور گردد تا آنجا که در خاطرم مانده است، روز بعد از نطق مطمح نظر، پاکتی خاص و به شدت لاک ومهر شده در جانامه‌ای اینجانب در مجلس قرار داده شده بود که فرستنده‌ی آن شورای عالی امنیت ملی بود. مو به بدنم سیخ شد، نامه را که باز و زیارت کردم، در حقیقت احضارنامه بود، طبق دستور قید شده در نامه، به محل شورای عالی امنیت ملی رفتم تا دلایل خود را راجع به آن نطق خطرناک تقدیم بدارم.

خدا روز بد نیاورد، دیدم جلسه‌ای با ابهت با حضور سران اطلاعاتی، امنیتی، و انتظامی با هیبتی خاص تشکیل شده است، و دوربین و فضای جلسه چنانم کرد که نگو و نپرس. بعد از تلاوت آیاتی چند از قرآن مجید، رئیس جلسه گفت: آقای زادسر توضیح بدهید که آن حرف‌ها چی بود که از بلندگوی مجلس شورای اسلامی زدید؟!. بنده هم سعی کردم که با اعتماد به نفس نترسم و مسائل را بگویم، حالا چه گفتم و چه شنیدم را دیگر نگویم که بهتر است.

 بلی، پدر، مادر، برادر، خواهر و فرزند جیرفتی، عنبرابادی، کهنوجی، منوجانی، قلعه‌گنجی، رودباری، فاریابی و بلوکی، حدود سه سال از این نمونه پی‌گیری‌هایی که در توان نماینده‌ای مثل زادسرجیرفتی بود، انجام گرفت و نتیجه‌ی دلخواه را به بار نیاورد.

          سرانجام به محضر مبارک فرمانده‌ی معظم کل قوا مدظله‌العالی و روحی فداه، شرفیاب شده و عرضه داشتم: "آقا" هر کاری که به عنوان نماینده‌ی مجلس، می‌توانستم، کرده‌ام، و دیگر هیچ راهی برایم نمانده است به جر اینکه مزاحم حضرت مستطاب عالی بشوم. بعد از آن بود که لشکر سلحشور41 ثارالله به فرماندهی سردار سترگ و افتخارآفرین سرلشکر پاسدار قاسم سلیمانی، قدم رنجه فرمودند و طعم شیرین امنیت را به مردمان جیرفت و جنوب کرمان چشانیدند.

          آری این همان نطق مشهوری شد که مورد توجه جدی مرحوم کیومرث صابری (گل‌آقا) قرار گرفت و در شماره مخصوص سالگرد "گل‌آقا" حسابی به آن پرداخت. البته زادسرجیرفتی هم با طنز پاسخش را ارسال کرد و در شماره‌ی بعد "گل‌آقا" منتشر شد، داستانش جالب و خواندنی است، باشد برای وقتی دیگر.

حالا بگذریم از این‌که برخی از قلم به دستان کذایی، و وبلاگ نویسان نو قلم، هرچه دلشان خواست اعم از دروغ، تهمت، افترا، و شایعه پراکنی، در خصوص ناطق اینچنین نطق‌ها که فقط از زادسرجیرفتی گفتنی بود، و صاحب آن اقداماتی که دل شیر می‌خواست، نوشتند و گفتند، و هنوز هم بعضاً چنین می‌کنند، و من حواله‌ی آنان را به کرام‌الکاتبین داده‌ا‌م که تا کنون از این بنده سراپا تقصیرش دفاع کرده است، و ان‌شاءالله و بمنه و کرمه، بعد از این نیز.

با عرض معذرت از حواشی طولانی قبل از تقدیم نطق، اینک توجه شما را به آن جلب می‌نماید.

==============

1 ـ اعلام رسمیت و دستور جلسه

رئیس ـ بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم.

جلسه با حضور ۲۱۱ نفر رسمی است. دستور جلسه را قرائت بفرمائید.

منشی (اکرمی)ـ بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم.

دستور جلسة سی و چهارم یکشنبه دوازدهم مهرماه ۱۳۷۱ (1371/07/12)مطابق با ششم ربیع‌الثانی ۱۴۱۳ :

۱ـ ادامة رسیدگی به گزارش شور کمیسیون صنایع و معادن در خصوص لایحة اصلاح قوانین و مقررات مؤسسة استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران. (یک‌فوریت این لایحه در جلسة مورخ ۱۳۷۱/۵/۲۱ به تصویب رسیده است).

۲ـ گزارش جناب آقای محسن نوربخش وزیر محترم امور اقتصادی و دارائی در خصوص سیاستها و وضعیت اقتصادی و مالی کشور.

۳ـ گزارش کمیسیون مشترک امور اداری و استخدامی و دیوان محاسبات و بودجه و امور مالی مجلس در خصوص طرح تعیین وضعیت خدمتی محافظین نمایندگان مجلس شورای اسلامی. (اعاده شده از شورای محترم نگهبان).

۴ـ گزارش کمیسیون‌ شوراها و امور داخلی کشور در خصوص طرح قانونی تعیین قائم‌مقام شورای اسلامی شهر. (اعده شده از شورای محترم نگهبان)

۵ـ گزارش شول اول کمیسیون آموزش و پرورش در خصوص لایحة احتساب وجوه پرداختی سال ۱۳۵۶ آموزش و پرورش منطقه‌ای استانها و شهرستانهای سراسر کشور جهت خرید سهام بانک فرهنگیان سابق به عنوان هزینه‌های قطعی.

۲ـ تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید

رئیس ـ متشکر. تلاوت کلام‌الله مجید.

 (آیاتی از سوره النمل توسط قاری آقای سیدحسین موسوی تلاوت شد).

۳ـ بیانات قبل از دستور آقایان: احمد نیکفرـ سیدعباس پاک‌نژاد و علی زادسر

رئیس ـ ناطقین قبل از دستور را دعوت بفرمائید.

منشی (سبحانی‌نیا)ـ بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم.

ناطقین قبل از دستور امروز عبارتند از:

۱ـ آقای احمد نیکفر از حوزة انتخابیة اقلید.

۲ـ آقای سیدعباس پاک‌نژاد از حوزة انتخابیة یزد.

۳ـ آقای علی زادسر از حوزة انتخابیة جیرفت

...

منشی ـ جناب‌ آقای زادسر تشریف بیاورید.

علی زادسر ـ

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم.

فردا که سیزدهمین روز مهرماه است مصادف گشته است با هجرت اجباری رادمردی که از سلالة سلسلة انبیاء و ذریة مطهر زهرای اطهر و از اولاد خلف حجت ثانی عشر عجل‌الله تعالی فرجه‌الشریف. عزیزی که برای احقاق حق اجداد طاهرینش و اصلاح امت طاعون‌زدة جدش از جوار مرقد مطهر مولی‌الموحدین و کنار تربت پاک سیدالشهداء به بلاد کفر هجرت نمود و از مشرق زمین و دهکدة نوفل لوشاتو، مصباح هدایت و سفینه نجات اهل ایمان و محبین ولایت اهل بیت عصمت و طهارت گردید. روحش که روح خدا در کالبد زمان بود از ما شادان و با رسول‌الله محشور و راهش با امامت و ولایت قائد عظیم‌الشأن حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای مدظله‌العالی بالنده و پوینده و پررهرو باد.

سخنم را که پیام همة شهدای والامقام و فریاد آزادگان و درخواست بسیجیان و رزمندگان، سپاهیان و ارتشیان و نیروهای انتظامی و جمله اقشار امت اسلامی ایران است خطاب به بازوی توانای رهبر انقلاب، دانشمند فرزانه و رئیس جمهور محبوب فکور و همة حافظان تمامیت ارضی سرزمین خون و شرف و قیام و شهادت ایران اسلامی و قدرتمند و پهناور آغاز می‌کنم.

مسؤولین عزیز و بزرگوار! راست‌قامت بایستید و با فریادی رسا صاعقه‌بار بر سر دشمنان قسم‌خوردة انقلاب مقدس اسلامی و استکبار عالمی فرود آئید که من جرب‌المجرب حلت به‌الندامه‌. آزموده را آزمودن خطا است. هشت سال دفاع مقدس ملت ایران بهترین گواه مجد و عظمت و استقامت و شجاعت است دلاور خمینی سترگ است. به آنها بباورانید که ما وارثان حسین کربلا و پیروان خمینی زهرا و سربازان فرماندة کل قوائیم.

 تنب بزرگ و تنب کوچک و جزیرة ابوموسی پاره تن ایران اسلامی و قدرتمند است و ایرانیان سلحشور و غیور هر چشم طمعی را به ملک عزیزشان کور کرده و حتی یک وجب از خاکشان را از دست نداده و نخواهند داد.

و تو ای ملت عزیزی که حماسة سرخ دفاع جانانة شما و حدیث سبز استقامت مردانة شما و قصة تلخ و خون‌رنگتان تاریخ ۱۹۹۲ اروپای به ظاهر متمدن و در باطن متوحش را آنچنان گویا و عبرت‌آفرین و سایة ننگ و نفرت آیندگان از اروپا نموده است که تا قیام قیامت نام و یاد شما مردم سلحشور و متدین بوسنی و هرزگوین بر تارک بلند تاریخ جهان تبلور خاص خواهد داشت

و آیندگان عظمت شما را ستایش، شما را تحسین، دفاع مقدستان را حق و حقانیتتان را اعتراف خواهند نمود. پس توکل بر خدا کنید و مردانه‌تر از قبل بجنگید که ان‌ نصرالله قریب. بجنگید که خون بر شمشیر و بوسنی مسلمان بر صرب کافر پیروز است.

فرصت را غنیمت شمرده و شهادت مظلومانة برادر عزیز و بسیجی‌ام شهید والامقام هوشنگ مداحی‌پور ریاست محترم ادارة فرهنگ و ارشاد شهرستان کهنوج و برادر همراهش شهید سالاری را که در حوالی بخش عنبرآباد جیرفت ناجوانمردانه و در نهایت قساوت به دست اشرار از خدا بی‌خبر و مزدور بیگانه و دزدان مسلح صورت گرفته و الساعه بر دستان مردم شهیدپرور جیرفت تشییع می‌شود به مجلس محترم شورای اسلامی و ریاست بزرگوار و عزیزش، به وزیر محترم فرهنگ و ارشاد، به والدین بزرگوار و همسر و فرزندان و برادران و دیگر بازماندگانش تبریک و تسلیت عرض نموده، و به مسؤولین محترم امنیتی و اطلاعاتی تذکر می‌دهم که بیشتر تلاش نمایند و قدرت و هیبت و اقتدار جمهوری مقدس اسلامی را به تصویر بکشانند و مایة آسایش و امنیت مردم محروم و شهیدپرور جیرفت را بیش از پیش فراهم آورند و به یاد داشته باشند که مردم عزیز و رشید جیرفت همة سختی‌ها را، گرانی را و مشکلات دیگر را به خاطر خدا و حرمت خون شهدا تحمل کرده و تحمل خواهند کرد، مگر عدم امنیت را.

ناامنی و بی‌آسایشی را هرگز، مانند این واقعة‌ تلخ و جانسوز را، نمی‌شود تحمل کرد. تا کی باید شاهد اینگونه مسائل شرم‌آور باشیم و مرتب بعضی از دست‌اندرکاران بگویند ناامنی نیست. آیا باز هم می‌گوئید خبری نیست؟ برای سوءاستفاده نکردن دشمنان انقلاب مقدس اسلامی لب فرو می‌بندم ولیکن اقدام جدی و قاطع و عاجل شورای عالی امنیت ملی را درخواست می‌نمایم.

و اما سخنانم خطاب به مسؤولین اجرائی کشور:

از ریاست محترم و محبوب جمهوری اسلامی درخواست می‌کنم تا محبت فرموده و به شهرستانی که حضرتش در خطبه‌های نماز جمعة تهران آن را «هند کوچک ایران» معرفی نمود و فرمود «ما سرزمینی همانند جیرفت داریم» توجه خاصی مبذول دارند برای اینکه شهرستان محروم جیرفت یکی از ارکان مهم کشاورزی سرزمین پهناور ایران است ولیکن متأسفانه در محرومیت غیر قابل وصفی به سر می‌برد.

برای از بین بردن محرومیت آن سامان حاصلخیزی که مردمانش بر روی گنج خوابیده و گرسنه مانده‌اند اساسی‌ترین نیاز احداث صنایع تبدیلی است تا تولید انبوه جالیز و مرکبات و میوه‌جات کشاورزان را تبدیل به رب گوجه و کنسانترة (تغلیظ کردن concenter) گریپ‌فروت و لیمو و پرتقال و صدور به کشورهای همسایه و اروپائی بنماید. در جیرفت حتی یک کارخانة کارتن‌سازی وجود ندارد تا آنجائی که خرمای مرغوب جیرفت را در کارتن مضافتی بم به فروش می‌رسانند و عواید آن هم خرج جیرفت نمی‌شود.

به دلائل فوق‌الذکر است که کشاورزان جیرفتی هر ساله با سقوط ناگهانی قیمت انواع محصولات روبرو می‌شوند و کمرشان زیر بار قرض دلالان و میدان‌داران خم گشته و از پرداخت کرایة ماشین برای انتقال تولیداتشان عاجز می‌مانند و بعضی اوقات هزاران تن گوجه فرنگی آنان بر روی زمین می‌ماند و حتی کسی مجانی زیر بار آنها نمی‌رود.

از وزیر محترم کشاورزی می‌خواهم تا نسبت به توزیع انواع کود شیمیائی که اکنون فصل کشاورزی آنها می‌باشد اقدام فوری بنماید تا نوشداروی بعد از مرگ سهراب نشود و درخواست دارم تا هرچه زودتر برای مدیریت سازمان عمران مدیر عاملی متدین و متخصص و خستگی‌ناپذیر منصوب نمایند.

از وزیر محترم راه و ترابری می‌خواهم نسبت به روکش آسفالت جادة بسیار مهم ده‌ بکری جیرفت و تهیه سیمان مورد نیاز شرکت پاریز مجری جادة جیرفت ـ بافت اقدام سریع مبذول دارند تا جاده‌ای را که عملیات اجرائی‌اش ۲۴ سال قبل شروع شده به زودی تمام شود و در این راستا مسؤولین محترم سازمان برنامه و بودجه و کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی کمال همکاری را در رابطه با بودجة سال ۷۲ بنمایند.

مردم شریف جیرفت از وزیر محترم کشور می‌خواهند تا به مسؤولین آن وزارتخانه در استان و شهرستان دستور سریع و صریح صادر کند تا نسبت به حل مشکلات قانونی آنها که با قلم و بیان نمایندة برگزیدة آنان به آنها منتقل می‌شود اقدام فوری مبذول دارند و در صورت عدم توان با اخلاقی نیکو جواب قانع‌کننده به آنان داده و طوری برخورد نکنند که خدای ناکرده مردم به نظام انقلاب اسلامی بدبین شوند و به آراء و انتخاب مردم احترام گذاشته و با نمایندة آن مرز و بوم کمال همکاری را داشته باشند.

از وزیر محترم جهادسازندگی درخواست می‌نمایم که به خط‌بازی‌ها در جهاد استان پایان داده و در نصب رئیس سازمان جهادسازندگی که هماهنگ با مردم باشد تعجیل فرموده و با سفرشان به آن دیار دورافتاده مشکلاتشان را از نزدیک ملاحظه کرده و چاره‌اندیشی بنمایند.

از ریاست محترم مناطق محروم درخواست می‌کنم تا به شهرستان حقیقتاً محروم جیرفت سفر کرده و در رفع محرومیتهای آنان کمال لطف و مساعدت را بنمایند. (رئیس ـ اگر ادامه بدهید به آقای ربوشه وقت نخواهیم داد).

از وزیر محترم آموزش و پرورش می‌خواهم که ۱/۵ سال دیگر به کسانی که سالیان سال عمر شریفشان صرف تعلیم و تعلم فرزندان مؤمن این مرز و بوم نموده مهلت داده و آنگاه آنان را با نظام هماهنگ پرداخت بازنشسته نمایند تا در ادامة زندگی روزمره عاجز نشوند.

به مدیر کل جدید محترم آموزش و پرورش استان خیر مقدم گفته و از او می‌خواهم تا با نصب معاونت‌های متدین و دلسوز و فداکار به خط‌بازی‌ها و سیاست‌بازی‌ها پایان داده و در عمل حسن انتخاب وزیر محترم را ثابت کرده و شهرستان جیرفت را در سرلوحة کار خویش قرار دهد که حق این چنین است و همة فرهنگیان استان کرمان این حق را به جیرفت می‌دهند چون که اوضاع آموزش و پرورش آنجا را می‌دانند.

از مسؤولین هواپیمائی و دست‌اندرکاران فرودگاه جیرفت می‌پرسم کار فرودگاهی که می‌خواستید روز (۲۰) فروردین ۷۱ روز قبل از انتخابات دورة چهارم، افتتاحش کنید به کجا انجامید؟ و مردم جیرفت چه وقت می‌توانند از جیرفت به کرمان و تهران پرواز کنند؟

از شهردار جیرفت به خاطر پیگیری‌های خوبش در قطع دستهای دزدان بیت‌المال تشکر کرده و از دستگاه قضائی می‌خواهم تا حق مردم جیرفت و عنبرآباد را به بیت‌المال برگرداند تا خرج عمران شهر و بخش گردد.

از دستگاه قضائی سؤال می‌کنیم که کار پروندة (۱۲) بهمن به کجا رسیده است و از بخشداران بخشهای عنبرآباد و ساردوئیه به خاطر پیگیری دلسوزانه مشکلاتشان تشکر می‌کنم.

در خاتمه یکبار دیگر از مردم شهید جیرفت طلاب فکور و عزیز آن خطه، دانشگاهیان عزیز کرمان مخصوصاً بخش زبان‌های خارجی و بالاخص همکلاسیان عزیزم در رشتة زبان و ادبیات انگلیسی تشکر می‌نمایم. (در نطق قبلی که به عنوان دومین ناطق مجلس چهارم بودم، تشکر شده بود).

والسلام علیکم و رحمه‌الله

(تهران، مجلس قدیم، 1371/07/12)

بازنشر؛ 1394/07/11،

به مناسبت روز شهید شدن شهید جلیل‌القدر هوشنگ مداحی‌پور قدس‌سره

۴ـ تذکرات نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی به مسؤولان

اجرائی کشور توسط ریاست محترم مجلس

رئیس ـ تذکرات نمایندگان محترم به مسؤولین اجرائی کشور.

منبع: :  http://www.ical.ir/index.php?option=com_mashrooh&view=session&id=2021&page=35223&Itemid=38

....

==============

وصیت نامه

یا ایها الذین امنوا اذا نودی للصلوة فی یوم الجمعه

به نام خدا

          به نام خداوندی که جان آفرید و نور رحمتش را در دل بندگانش و باران رحمتش را بر کشتزاران طبیعتش فرود آورد. به وحدانیتش قسم یاد می کنم که جز خدایی غیر از او نیست و محمد(ص) رسول و فرستاده اش و آخرین مرسل پیامبران است و علی(ع) اولین پیشوای مسلمین و رهبر شیعیان جهان است و یازده فرزندش جانشین بر حق وی و امام دوازدهم زنده و در حیات است. تا روزی که پروردگارش، اجازه ظهور به او بدهد.

و امام خمینی نخستین رهبری است که بعد از چندین سال از دوران امامان عالیقدر، پا به عرصه گیتی نهاد و جهان را به سوی یزدان پاک هدایت کرد.

اکنون که فروردین ماه، ماهی که همه ایرانی ها در حال جشن گرفتن هستند، وظیفه خود می دانم سفارش کنم که عید، روزی است که مستضعفین به نوایی برسند و در حالیکه شش سال از عمر پر برکت انقلاب نمی گذرد و مستضعفین ما در کشور به بدترین وضعیتی زندگی می کنند.

سخن کوتاه کنم. سفارش می نمایم مادر من ارجمندم، به محض شنیدن خبر شهادتم به جای ناراحتی، خوشحال باشند. چرا که فرزندی تربیت کردند که پروردگار سبحان وی را به غلامی خود انتخاب کرد و این در حالی است که محیط نبرد آلوده اینچنین جوانانی را تحویل جامعه می دهد. سفارش به والده زجر کشیده ام دارم که صبور باشد و راضی به رضای خداوند.

به برادران عزیزم و همشیره های محترمه و عزیزان دامادم که با اتحاد و یکپارچگی خود پشت دشمنان را به خاک بیاورند. با هم باشند و رشته دیدارشان نگسیلد.

کلیه اقوام و خویشاندانم که دین بر گردن من دارند، به والدین محترمم مراجعه کنند و یا حلالم کنند که در جهان اخروی در عذاب نباشم.

          از مال دنیا چیزی ندارم که تقدیم عزیزانم کنم و این جان ناقابلم را نثار راه امام کردم که انشاالله مورد رضای خداوند باشد و والدینم را خشنود و اقدامم را سربلند کند.

          از کسی هم طلب ندارم، اگر هم داشته باشم حلالشان باد. خداحافظ شما، و عمر پر برکت امام و راهش مستدام باد.

هشتم فروردین ماه سال یکهزار و سیصد و شصت و سه   1363/01/08

هوشنگ مداحی پور

دیدگاه‌ها   

#1 ابراهیم 1392-07-11 15:20

عرض سلام و ادب.
به عنوان یک ایرانی میخواهم از زحمات و پیگیری های شجاعانه و مجدانه تان که برای این مملکت متحمل شدید تشکر کنم. خدا جزای خیر دهد انشالله.
و انشالله سرمشقی شود برای مسئولین حاضر
نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...