نماینده‌ی مردم شریف جیرفت و عنبرآباد در مجلس، هرگز از شخص خاصی، خبرنگار مشخصی، رسانه‌ی معینی دفاع نكرده است(به‌جز از بسیاری از مواضع كیهان)، به چنان دفاعی نیز معتقد نبوده است و نیست، ولیكن از «آزادی بیان و قلم»، «مطابق قانون تصمیم گرفتن»، «قانون را اجرا كردن»، «بین «بد» و «بدتر»، «بد» را انتخاب نمودن»، «حیثیت حقوقی خبرنگاران و مطبوعاتی كه قانونی هستند«صادقانه با مردم و ملت سخن گفتن و و ……… دفاع كرده است، و از این به بعد هم مدافع این‌چنین مسایل و مواردی خواهد بود. ادامه . . .

 

مجلس. 1384/01/24. 04-13-2005 . 11:54:33. 8401-05709: كد خبر

خبرگزاری دانشجویان ایران – تهران. سرویس: مجلس

حجت‌الاسلام‌والمسلمین زادسر نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی در خصوص مسأله اخیر پیش آمده مبنی بر ممنوعیت ورود خبرنگار خبرگزاری كار ایران به مجلس شورای اسلامی، نامه‌ای به دكتر حدادعادل رییس مجلس ارسال داشته است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران، متن این نامه بدین شرح است:

«دفاع قاطع زادسرجيرفتی، از شخصيت حقوقی خبرنگاران»

بسم‌الله الرحمن الرحیم

برادر گرامی جناب آقای دكتر حدادعادل زیدعزه

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

با سلام و احترام

این نماینده‌ی مجلس شورای اسلامی بعد از تذكر قانونی خویش مبنی بر:

- «ارایه‌ی دلایل عدم پرداخت عیدی و مزایای مورد ادعای بیش از هزار نفر از كارمندان و كاركنان محترم مجلس شورای اسلامی.

- و اخراج یك خبرنگار محترم از خانه‌ی ملت از سوی رییس محترم جلسه».

 و پاسخ «مستند(؟!)» جناب آقای مهندس باهنر و توصیه‌ی حضرت ایشان جهت «استغفار» از گفتن جمله‌ی «هیچ منبع موثق و رسمی موضوع سرقت را تایید نكرده است»، و هم‌چنین پس از اعتراضات برخی از دوستان اكثریت، كه (متآسفانه) متوجه نشده‌اند كه نويسنده چه خدمت بزرگی را كه در حق آنان و در دفاع از كیان مجلس محترم انجام داده است، عزم را بر سكوت جزم نموده و مصمم بود كه دیگر سخنی حتی در دفاع از خویش بر زبان نراند و جمله‌ای را به نوك قلم نسپارد. اما قرائت فرمایشات «كارپرداز محترم فرهنگی مجلس» از قبیل (نقل به مضمون)،

١- تا من هستم «ایشان» (خبرنگار اخراجی) به خانه‌ی ملت برنمی‌گردد.

‌٢- دعا كنید تا «من» بمیرم كه «ایشان» (خبرنگار اخراجی) به مجلس برگردد.

‌٣- حتی چنین چیزی را (برگشت خبرنگار اخراجی) را در رویا هم نخواهید دید.

‌٤- دیگر در این خصوص بحث نخواهم كرد (بازگشت خبرگار اخراجی).

‌٥- كاری نكنید كه پرده نگه نداریم و اطلاعات جدیدی را راجع به «ایشان» (خبرنگار اخراجی) با مردم در میان بگذاریم.

و و ……… و هم‌چنین فرمایشات نایب‌رییس محترم مبنی بر: خلاف قانون بودن پرداختی مورد نظر به بیش از هزار نفر از كارمندان و كاركنان محترم مجلس، و «بی‌ادب»، «بی‌نزاكت» و «معیوب» بودن «خبرنگار محترم اخراجی» و مطالب رسانه‌ها و جریاناتی كه با دست‌آویز قرار دادن این اخراج ………؟! اساس مجلس را تخطئه و تخریب می‌نمایند و ایضاً ملاحظه‌ی نامه‌ی سرگشاده مورخ ‌٢٢/٠١/١٣٨٤ «ایشان» (خبرنگار اخراجی) با عنوان «اگر چشم امیدی به آن سوی آب‌ها داشتم، شكوه و شكایت به خانه‌ی ملت نمی‌آوردم»

و و ……… همه و همه نماینده‌ی مردم جیرفت و عنبرآباد را بر آن داشت كه به عنوان عضوی از پیكره‌ی معظم مجلس شورای اسلامی از جناب‌عالی استدعا نماید كه در مقام ریاست مجلس به هر نحو كه صلاح می‌دانید، كتبی، شفاهی، مصاحبه، نطق قبل از دستور و و ……… به جمله‌ی این مسایل پاسخ بفرمایید تا شاید بر صاحب این قلم محرز گردد كه تذكرش كه می‌پنداشته است كه در دفاع از كیان مجلس و حیثیت اصحاب قلم و شخصیت حقوقی خبرنگاران است (نه شخصیت حقیقی آنان)، غلط بوده است و باعث نتیجه‌ی عكس گردیده و موجب سوءاستفاده‌ی برخی‌ها، علیه مجلس واقع شده است، اصلاح نماید.

در پایان ذكر چند نكته را ضروری می‌داند:

‌١- سخت معتقد و مدعی می‌باشد كه شیوه‌ی برخورد با خبرنگار محترم (!) اخراجی حتی اگر مقصر باشد اشتباه بوده است و ادامه‌ی آن با همان روش و ادبیات مشمئز كننده، اشتباه بزرگ‌تر است.

‌٢- انتقال مفاد این نامه‌ی رسمی را به صورت شفاهی، بنا بر تجربه، مفید فایده نمی‌دانسته است.

٣- دلایل «بی‌ادب»، «بی‌نزاكت» و معیوب بودن «ایشان» (خبرنگار اخراجی) ارایه نشده است.

‌٤- نكته «استغفار» كردن نویسنده به جهت ادای جمله‌ی صدرالاشاره («هیچ منبع موثق و رسمی موضوع سرقت را تایید نكرده است») روشن نشد. عدم صحت موضوعی را كه جن و انس مطلع شده‌اند، اعلام كردن چرا «استغفار» می‌خواهد؟! «الله اعلم».

‌٥- نماینده‌ی مردم شریف جیرفت و عنبرآباد در مجلس، هرگز از شخص خاصی، خبرنگار مشخصی، رسانه‌ی معینی دفاع نكرده است (به‌جز از بسیاری از مواضع كیهان)، به چنان دفاعی نیز معتقد نبوده است و نیست، ولیكن از «آزادی بیان و قلم»، «مطابق قانون تصمیم گرفتن»، «قانون را اجرا كردن»، «بین «بد» و «بدتر»، «بد» را انتخاب نمودن»، «حیثیت حقوقی خبرنگاران و مطبوعاتی كه قانونی هستند «صادقانه با مردم و ملت سخن گفتن و و ……… دفاع كرده است، و از این به بعد هم مدافع این‌چنین مسایل و مواردی خواهد بود.

یادآور می‌شود كه؛

«مطمئنا دستگاه قضایی بهترین و قانونی‌ترین مرجع رسیدگی‌كننده به هر مجرمی و انواع مجرم‌ها بوده و هست از جمله به تخلفات و جرایم احتمالی مطبوعات و خبرنگاران».

«قابل ذكر است كه از گفتن انواع برخوردهای ناروایی كه با این نماینده‌ی مجلس به جهت تذكر قانونی‌اش صورت گرفته است، فعلا صرف‌نظر می‌كند ولیكن چند پرسش را مطرح می‌سازد:

١- آیا مبلغی را كه به عنوان عیدی و پاداش به حساب نمایندگان واریز شده است قانونی بوده است یا خیر؟

٢- آیا روسای ادوار مختلف مجلس جهت پرداختی مورد نظر به بیش از هزار نفر از كارمندان و كاركنان محترم مجلس شورای اسلامی در هنگامه‌ی پایان هر سال خورشیدی، خلاف قانون مرتكب می‌شده‌اند؟!

٣- آیا پرداخت آن‌چنانی به دویست و اندی نفر و ممانعت از پرداخت یك دهم آن به هزار و اندی نفر، اتفاقی عادی است؟!

(آقای رییس كسی نمی‌گوید كه حضرت‌عالی خلاف قانون انجام بدهید، اما میان «بد» و «بدتر»، «بد» را انتخاب كردن ………)

والسلام

با تشكر، پوزش و احترام مجدد

علی زادسر جیرفتی(24/01/1384)

انتهای پیام. كد خبر: 8401-05709

منبع : "ايسنا"

(علت نگارش نامه‌ی سرگشاده فوق را تشريح كردن، نتوان، زيرا . . . ،. چه تهمت‌ها كه به زادسر كه نزدند. درحالی كه زادسر هيچ‌گونه دفاعی از گفتار و رفتار آن خانم محترم خبرنگار نداشت و ندارد،. زادسر، مدافع خبرنگار و شخصيت حقيقی‌اش بود، و به عقيده‌ی زادسر، آن گونه كلِ مجلس را به اصطلاح عرف، با يك "ضعيفه"، درگير كردن، نه مروت بود و نه مناسب).

=====

مصاحبه‌ی زادسر با "ايسنا" :  آیا یك عضو هیات رییسه می‌تواند برای اخراج یك خبرنگار تصمیم بگیرد؟ 

سرویس: مجلس. 1384/01/16. 04-05-2005. 16:48:51. 8401-02673: كد خبر

خبرگزاری دانشجویان ایران – تهران. سرویس: مجلس

زادسر با اشاره به تذكر امروز خود گفت: سوال من به عنوان یك نماینده این است، كه آیا هیات رییسه به تنهایی می‌توانسته برای اخراج یك خبرنگار از مجلس تصمیم بگیرد؟

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام علی زادسر، عضو كمیسیون حقوقی و قضایی و نماینده‌ی مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی، در جمع خبرنگاران پارلمانی در توضیح تذكر امروز خود در مجلس، گفت: سوال من این است كه آیا عضو هیات رییسه می‌توانسته به تنهایی برای اخراج یك خبرنگار از مجلس تصمیم بگیرد؟ و اگر تنهایی تصمیم گرفته چرا این كار را كرده است؟

وی هم‌چنین گفت: جواب كارپرداز فرهنگی مجلس مبنی بر اینكه «تا زمانیكه من در مجلس هستم این خبرنگار حق ورود به مجلس را ندارد» برای من به عنوان یك نماینده‌ی مجلس مایه‌ی تاسف است.

زادسر ادامه داد: روال این بوده كه اگر هم چیزی خلاف قانون بوده باید هیات رییسه نمایندگان و كارمندان را توجیه می‌كرد. الان همه‌ی كارمندان از این بحث اظهار بی‌اطلاعی و گله‌مندی دارند.

وی هم‌چنین گفت: پرداخت مبلغی به كارمندان مجلس به عنوان عیدی در دوره‌های قبلی مجلس مرسوم بوده است چگونه است كه اكنون در دوره‌ی هفتم این كار غیر قانونی شده است. بیش از هزار كارمند مجلس شورای اسلامی روی این پول حساب باز كرده بودند.

وی در این باره كه نایب رییس مجلس شورای اسلامی، از او به دلیل طرح یكباره این موضوع در صحن علنی مجلس انتقاد كرده، گفت: من پیش از این دو بار به رییس مجلس و دو بار به كارپرداز مالی مجلس تذكر دادم، حتی یك بار حدادعادل میكروفون مرا قطع كرد.

زادسر در ادامه در مورد تذكر خود گفت: من از شخص دفاع نكردم از مجلس دفاع كردم. می‌گویم در شأن مجلس نیست كه با یك نفر خبرنگار طرف بشود. آقای باهنر می‌گوید كه بخش فرهنگی، هیات رییسه این تصمیم را گرفته، حال آنكه كارپرداز فرهنگی مجلس به تنهایی نمی‌تواند در این باره تصمیم بگیرد.

انتهای پیام. كد خبر: 8401-02673  منبع : "ايسنا"  

   
=====

زادسر : شیوه‌ی برخورد با خبرنگار اخراجی حتی اگر مقصر باشد، اشتباه بوده است و ادامه‌ی آن اشتباه بزرگ‌تر خواهد بودادامه . . .

=====

 «خبرنگار كيست و خبرنگاری چيست؟» به بهانه‌ی هفدهم مردادماه، «روز مبارك خبرنگار»در یك كلمه «خبرنگار»نبض طپنده‌ی تاریخ و روح پرسشگر جوامع بشری بوده و هست، و . . . ، مطمئناً آثاری است كه توسط يك خبرنگار، روزنامه‌نگار، گزارشگر، مستندساز، عكاس، فيلم‌بردار، فيلم‌نامه‌نويس، كارگردان، مصاحبه‌گر و . و . . .، به يادگار گذاشته شده است و در طول تاريخ كسی را پيدا نخواهيد كرد كه بتواند چنين حقيقت آشكاری را پنهان كندكه نشايد. ادامه‌ . . .

=====

حجت االاسلام و المسلمين علي زادسر گفت : مقامات و دولت مردان ما خيلي با مطبوعات آشنا نيستند زيرا كه مقامات خبرنگاران را مزاحم خود مي دانند در صورتي كه اگر وارد دنياي آنها شوند مي توانند در اصلاح عملكرد رسانه ها به آنها كمك كنند و بزرگترين مروج كارهاي آنها باشند ،اما در حقيقت به جايگاه مطبوعات ميدان نمي دهند . ادامه‌ ... 

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...